امروزه طراحی سایت برای گالری های نقاشی یکی از موثرترین راه ها برای جذب مخاطب و فروش بیشتر آثار هنری هنرمندان خواهد بود. همچنین این کار یکی از ارزان ترین روش ها برای فروش و به نمایش گذاشتن آثار هنری می باشد.زیرا یک هنرمند باید هزینه زیادی را صرف اجاره یک مکان برای برگزاری گالری نقاشی خود نماید. اما با داشتن یک وب سایت شخصی شما می توانید یک مکان دائمی برای نمایش کارهای خود داشته باشید که در ضمن بسیار هم ارزان می باشد.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با مهم ترین نکات مربوط به ساخت سایت گالری های هنری و نقاشی آشنا سازیم .

انتخاب نام دامنه مختص به خود و عدم استفاده از سرویس های میزبانی رایگان

میزبانی وب رایگان هیچ گاه واقعا رایگان نبوده است و همیشه یک اشکالی در آن وجود داشته است. زیرا شما با استفاده از این میزبانی های رایگان ، عرصه را بر دید بازدید کنندگان سایت خود تنگ خواهید کرد زیرا آنها با حجم عظیمی از تبلیغات و انواع مختلف آن از بنرها و فلش ها و متون و صدا و تصویر مواجه خواهند شد. ونکته بد این است که نیمی از سایت را برای نمایش محصولات شما کنار می گذارند و بقیه بخش های آن در اختیار شرکت میزبانی کننده قرار خواهد گرفت. همچنین شما هیچ گونه کنترلی در مورد مدیریت سایت و همچنین مدیریت بخش های مهم آن نخواهید داشت و درکل باید گفت که به شما اجازه فعالیت حرفه ای داده نخواهد شد و شما نمی توانید تا با رقبای خود به خوبی به رقابت بپردازید.

همچنین اگر وب سایت شما با مرور زمان معروف شد آنگاه نام دامنه شما ارزش پیدا می کند اما شما قادر نیستید که دامنه خود را مثلا به قیمت واقعی آن بفروش برسانید و یا مدیریت تبلیغات را خودتان به دست بگیرید.

لازم به توضیح است که شما باید تکنیک های انتخاب یک نام دامنه مناسب را نیز بدانید. نام دامنه شما نام سایت شما می باشد و پیشنهاد می شود شما از لقب هنری خود یا امضای مربوط به آثارتان برای این نام استفاده کنید. همچنین شما باید سعی کنید تا در نام دامنه خود کلمه یا کلماتی از حرفه خود داشته باشید زیرا این کار باعث می گردد وب سایت شما بتواند رتبه های بهتری در صفحات نتایج جستجوی گوگل پیدا کند.

در سایت خود از تبلیغات استفاده نکنید و یا حداقل از تبلیغاتی که با سایت شما ارتباط ندارد بپرهیزید

شما مطمئن باشید که از طریق تبلیغات می توانید درآمدی را کسب کنید اما باید بدانید که این درآمد ناچیز ضربه بزرگی به سایت شما می رساند زیرا از دید کاربران این سایت های ارزش و اعتبار پایینی خواهند داشت.

مطمئن شوید که سایت شما با مرورگرهای مختلف همخانی دارد.

این نکته بسیار مهم است زیرا افراد مختلف ممکن است از دستگاه های مختلف و با مرورگرهای مختلف اقدام به مشاهده سایت شما کنند پس شما باید بدانید که سایت شما قابلیت نمایش صحیح در تمامی مرورگرها را دارا می باشد.

سایت شما باید برای موبایل نیز بهینه سازی شده باشد.

شما باید بدانید که امروزه بیش از60 درصد از جستجوهای کاربران از طریق تلفن های هوشمند صورت می گیرد وسایت شما باید توانایی نمایش در صفحات مختلف این دستگاه ها را داشته باشد . این امر نیازمندی تکنیکی به نام طراحی ریسپانسیو می باشد شما می بایست سایت خود را این گونه طراحی کرده باشید تا افراد بتوانند با تلفن ها و تبلت ها سایت شما رابه خوبی مشاهده کنند. اگر شما سایتی ریسپانسیو نداشته باشید آنگاه در سطح اینترنت نیز جایگاهی نخواهید داشت.

سایت خود را در وب سایت های شبکه های اجتماعی معرفی کنید.

شبکه های اجتماعی

سعی کنید تا مقالات ، محتواها ، عکس ها و دیگر پست های خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. زیرا این شبکه ها یکی از بهترین راه ها برای ایجاد ترافیک به سایت شما می باشد. نکته مثبت دیگر اینکه وقتی شما آثار خود را در این شبکه ها معرفی می کنید به دلیل اینکه شما در آنها پروفایل دارید و خود را معرفی کرده اید می توانید یک شما از سبک کاری و اطلاعات مفید از خود را به مشترکان خود منتقل نمایید. در این صورت آنها بیشتر با شیوه کاری و ذهنیت شما در کارهایتان آشنا خواهند شد.

خود و هنر خود را به خوبی معرفی کنید.

سایت خود را به گونه ای طراحی کنید تا کاربران بتوانند به اطلاعات مهم در مورد شما به راحتی دست یابند. شما باید یک بخش سوالات متداول و یا درباره من داشته باشید و در آن مشخصات کاملی از خود ارائه کنید و اطلاعات تماس خود مانند شماره تلفن و ایمیل را قرار دهید تا افراد بتوانند با شما ارتباط برقرار نمایند.

همچنین وب سایت شما باید قابلیت پیمایش خوبی داشته باشد. یعنی یک ساختار مناسب برای آن درنظر گرفته باشید تا کاربران سایت شما تنها با دو کلیک به هر قسمتی از سایت شما دسترسی داشته باشند.

منوهای سایت خود را به حداقل برسانید

بسیاری از سایت های هنری دارای منوهای متعددی هستند که باعث می شود کاربران دچار سردرگمی شده و نتوانند که وب سایت شما را به خوبی پیمایش نمایند. و در نهایت باعث می شود آنها از سایت شما زود خارج شوند. منوهای استاندارد برای این گونه سایت ها عبارتند از:

  • منوی گالری عکس
  • منوی معرفی حرفه هنری شما
  • منوی معرفی خود یا همان بیوگرافی
  • منوی مربوط به رزومه کاری
  • منوی خرید آثار شما
  • منوی مربوط به اطلاعات تماس

تعداد کلمات بخش معرفی خود را به حداقل برسانید

این بخش شامل معرفی خودتان ، کارهایتان ، تجارب و فعالیت های شما می باشد. وخلاصه نویسی این موارد باعث می شود شما بتوانید مخاطبین خود را بیشتر در سایت حفظ کنید. به صورت استاندارد این بخش نباید تعداد کلماتی بیش از 400 کلمه داشته باشد زیرا مطالعه آن برای کاربران آزاردهنده خواهد بود.

گروه بندی یا دسته بندی آثار

یکی از فاکتورهای یک سایت خوب داشتن دسته بندی آثار می باشد. شما باید بتوانید آثار خود را در گروه هایی تقسیم بندی کنید تا کاربران بتوانند به صورت دقیق تر به مشاهده آنان بپردازند. همچنان شما باید یک ابزار جستجوی پیشرفته برای سایت خود داشته باشید تا سرعت دسترسی به آثار را افزایش دهید.

جهت دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.