باید این نکته را به درستی بدانید که محتواهای با کیفیت و بهینه سازی شده در طراحی سایت هتل می تواند حجم عظیمی از ترافیک ورودی به وب سایت شما به صورت طبیعی را به خود اختصاص دهد. با تخصص و تجربه ای که ما در طراحی محتوای این چنین سایت هایی داشته ایم باید به این نتیجه رسیده ایم که یک محتوای خوب می تواند نرخ پرش وب سایت شما را کاهش داده ، تعداد مخاطبین شما را افزایش داده و میزان تعامل میان شرکت و مشتری را به طرز چشم گیری افزایش خواهد داد.

باتوجه به این نکات ، در این مقاله می خواهیم تا شما را با مهم ترین نکات تولید محتوا در ساخت سایت های هتل و رستورانی آشنا سازیم.

 1. آنالیز

پیش از اینکه بخواهید برای وب سایت خود محتوای جدید ایجاد کنید بهتر است تا محتواهای قبلی خود را مروری کنید. برای این منظور توصیه می شود که خود را به جای مخاطب قرار داده و این سوالات را از خود داشته باشید.

 • دقیقا چه نوع محتواهایی در وب سایت موجود می باشد و چرا این محتواها ایجاد گردیده اند؟
 • آیا صفحاتی وجود دارد که بیشتر از صفحات دیگر برای شما ترافیک ساز هستند؟
 • میزان پرش برای انواع صفحات چقدر می باشد؟
 • آیا محتواهای شما کاملا با آن چیزی که به دنبال آن هستید مرتبط می باشد؟
 1. شناخت مشتری

این مرحله همان جایی است که شما می بایست پا را در کفش بزرگان کرده و بتوانید مشتریان خود را به درستی شناسایی کنید. شما در این مرحله از هر نوع ابزارهای آمارگیری ممکن می بایست استفاده کنید تا بتوانید تحلیل درستی از مخاطبان و همچنین نیازها و علایق آنها داشته باشید. یک آمارگیری کاغذی نیز می تواند تا حد زیادی این کار را برای شما انجام دهد.

همچنین برای کسب موفقیت بهتر و نتایج کامل تر نیاز است تا شما به سایت های رقیبان خود نیز سر بزنید و یک تحلیل جامع و کاملی از این سایت ها نیز داشته باشید.

 1. براندازی منابع

لطفا در مورد میزان منابع و بودجه خود صادق باشید. زیرا شما باید بدانید که دقیقا برای تولید محتوای خود تا چه میزان می بایست بتوانید سرمایه گذاری انجام دهید. این نکته را مد نظر داشته باشید که تولید محتوای قوی نیازمند صرف هزینه می باشد. شما باید برای تولید محتواهای تخصصی و غیر کپی تلاش کنید و نیاز است که برای این کار افراد ماهری را نیز استخدام کنید.

 1. محتوا و طبقه بندی سایت ها

اگر شما می خواهید کاری کنید که مشتریان به وب سایت شما آمده و از هتل شما رزروی را انجام دهند و اینکه در دفعات بعدی نیز باز هم برای رزرو به وب سایت شما  بیایند لازم است تا نحوه پیمایش سایت خود را به نحو آسانی انجام دهید. و مهم ترین بخش برای سهولت در رزرو راحتی کاربران برای پیدا کردن نحوه رزرو می باشد. شما نباید طراحی سایت خود را به گونه ای انجام دهید که کاربران به دنبال دکمه رزرو باشند. این امکان می بایست در همه بخش های سایت موجود باشد.

 1. چیدمان موثر

شما می بایست به این نکته ظریف اشراف داشته باشید که محتواهای قوی و توضیحاتی که در وب سایت وجود دارد باید به صورت کاملا حرفه ای و متناسب با برند شما قرار داشته باشد. این نحوه چیدمان تاثیر زیادی در جذب مشتری و پوشش اهداف شما دارد.

 1. استراتژی سئو

در انتخاب استراتژی سئو سایت خود باید دقت کافی را داشته باشید و سعی کنید کلمات کلیدی خود را به صورت طبیعی گسترش دهید. اگر وب سایت شما از چند زبانی پشتیبانی می کند باید این نکته را مد نظر داشته باشید که سئو سایت خود را نیز باید بر اساس این پارامترها در نظر بگیرید. برای هرکدام از مقالات خود باید که بتوانید از انواع مختلفی از کلمات کلیدی بهره ببرید. و در هنگام انجام چنین کارهایی فراموش نکنید که باید تجربه کاربری را نیز مد نظر داشته باشید و فقط محتواهای خود را برای موتورهای جستجوگر تولید ننمایید.

استراتژی سئو

کاربران توقع دارند که محتواهای وب سایت به صورت مکرر بروز رسانی شود. این کار همچنین باعث می شود میزان ترافیک ورودی طبیعی وب سایت شما به نحو خوبی افزایش پیدا کند. و خود این امر باعث افزایش رتبه شما خواهد شد. بنابراین سعی کنید محتواهای خود را به صورت کاملا پویا نگه دارید.

 1. نوع محتوا

محتواهای شما می بایست به صورت کاملا قوی ، منحصر به فرد و جذابی نوشته شده باشد تا بازدید کنندگان با خواندن آنها تمایل پیدا کنند که عملیات رزرو را در وب سایت شما انجام دهند.

 1. محتوای قابل توجه

از انباشتن مقدار زیادی محتوا در یک صفحه وب سایت خود داری نمایید. همیشه سعی کنید تا بتوانید عناوین و زیر عناوین را در طراحی محتوای سایت خود استفاده کنید. سعی کنید تا از فراخوانی های اعمال در قسمت های مختلف سایت استفاده کنید. زیرا ممکن است در حین خواندن یک مقاله آنها تمایل پیدا کنند تا رزروی را انجام دهند پس این بهترین فرصت برای شماست تا بتوانید این فرصت را نیز به آنها بدهید.

 1. محتواهایی با عکس های قوی

به خاطر داشته باشید که یک عکس معادل هزار کلمه می تواند حرف در خود داشته باشد. عکس ها و ویدئوها محتواهای خوب و جذابی را می توانند برای وب سایت شما ایجاد کنند.

تورهای ویدئویی در مورد یک مقصد یا مکان گردشگری برای هتل های مختلف و همچنین گالری های عکس می تواند به کاربران این اطمینان را بدهد تا برای رزرو اقدام نمایند. همچنین استفاده از این موارد می تواند یک راه حل کاملا خوب برای مشارکت دادن مشتریان و به اشتراک گذاری محتوا باشد.

 1. آیا هر صفحه ای به موضوعی معطوف است؟

وقتی که می خواهید در مورد محتوای سایت خود برنامه ریزی کنید ، شما می بایست یک موضوع را برای هر صفحه از محتوای خود اختصاص دهید. این کار باعث می شود تا کاربران شما بتوانند به درستی مفهوم شما از سایت را مشاهده و درک نمایند که شما در این صفحه از محتوای خود چه مفاهیمی را می خواهید عنوان کنید.

وقتی که کاربران نتوانند منظور شما را از وب سایتتان متوجه شوند آنگاه آنها به راحتی سایت شما را ترک خواهند کرد و حتی ممکن است که دیگر به وب سایت شما سر نزنند. اما وقتی که شما بتوانید مطالب و محتواهای خود را در صفحات و زیر صفحات به صورت مشخص بگنجانید آنگاه خواهید توانست که این اجازه را به مخاطبان خود بدهید تا بتوانند پیمایش درستی در وب سایت شما داشته باشند. این سهولت در جستجوی صفحات به رتبه شما نیز کمک خواهد کرد.

 • از کلمات کلیدی در محتواهای خود بهره ببرید تا بتوانید نقطه اصلی صفحه را معین کنید.
 • از عکس های مرتبط با موضوع سایت در محتواهای خود بهره ببرید.
 • سادگی را در صفحات خود رعایت کنید.
 • از کلماتی مانند "برای شما" و" برای ما" استفاده کنید تا افراد بتوانند با شما تعامل بهتری را برقرار نمایند.
 1. محتواهای ویدئویی

در طول دو سال اخیر ، استفاده از ویدئو به یکی از اصلی ترین موارد برای ارتقاء سایت در جستجو ها و شبکه های اجتماعی بدل گشته است. وقتی که شما از ویدئو استفاده می کنید انگاه شما میتوانید یک تجربه بصری کوتاه از اقامت در هتل را برای مشتریان خود داشته باشید. آمارها نشان داده است که مردم با رشد 50 درصدی ، زمان بیشتری را صرف مشاهده ویدئو در سایت یوتیوب اختصاص داده اند. همچنین گذشته از این سایت بسیاری از شبکه های اجتماعی نیز هستند که می توانند در بستر خود ویدئوهای شما را میزبانی نمایند.

این کار باعث می شود دسترسی کسانی که می خواهند از دستگاه های موبایل نیز ویدئوهای شما را مشاهده کنند آسان تر شود. سعی کنید محتواهای خود را به صورت کوتاه و حرفه ای قرار دهید. شما باید بتوانید نظر بیننده را در همان 3 ثانیه اول جذب نمایید قبل ازاینکه آنها بخواهند به پست بعدی دسترسی داشته باشند. زیرا طبق آمارهای به دست آمده تنها 25 درصد از افراد تمام ویدئو را مشاهده کرده و بیشتر آنها نیز بیشتر از 14 ثانیه را تماشا نمی کنند.

 1. نقطه آغاز صفحه

چیدمان و ساختار یک صفحه محتوا در جذب و تشویق مشتری نقش فراوانی دارد. به طور مثال ساخت پاراگراف هایی که طول کوتاهی دارند موجب خوانایی بیشتر مطلب خواهد شد. و در زمان مطالعه دانشجویان نیز تاثیر مثبتی دارد. شما باید در اولین فرصتی که متوجه شدید کاربر از هتل شما آگاهی پیدا کرده است باید بتوانید یک رابطه با او برقرار نمایید و او را جز مشتریان دائمی خود کنید.

وقتی که شما تولید محتوا را برای وب سایت خود آغاز می کنید انگاه بسیار مهم است که شما بتوانید اهداف خود از صفحه را معنی کنید. تصمیم بگیرید که چه نوع خروجی هایی را شما از این صفحه وب سایت خود نیاز دارید. اهداف کلیدی شما ممکن است شامل :

 • ایجاد یک رزرو
 • پر کردن یک فرم درخواست
 • دانلود بروشور
 • ثبت نام برای یک خبر خوان

مشتریان شما محتواها را نمی خوانند بلکه آنها را اسکن می کنند تا بتوانند مهم ترین اطلاعات را به دست آورند. بنابر این لازم است تا شما نیز مهم ترین اطلاعات خود را اولویت بندی کرده و در ابتدای کار قرار دهید. تحقیقات نشان داده است که بیشتر از 80 درصد از افراد عناوین محتواها را خوانده و به طور متوسط تنها 20 درصد از این افراد اقدام به خواندن مطالب به صورت کامل می کنند.

یکی از بهترین روش هایی که شما می توانید برای بهبود سایت از آن استفاده کنید این است که بتوانید محتواهای اصیل و غیرکپی برای سایت خود ایجاد نمایید. در صورتی این کار را نکنید نه تنها از سوی گوگل جریمه خواهید شد بلکه مخاطبان نیز نمیتوانند از سایت شما لذت ببرند و اعتماد خود را نزد آنان از دست خواهید داد.

 1. از اصول فروش منحصر به خود بهره ببرید

چه چیزی باعث ایجاد تفاوت در سایت شما می شود؟ شما باید سعی کنید کاری کنید وقتی مشتریان به دنبال سایت های هتل میگردند به محض ورود به سایت شما تصمیم بگیرند تا از خدمات سایت شما استفاده نمایند.

به هتل خود نگاه کنید و سعی کنید از آن عکس های فوق العاده تهیه کنید. اگر در کنار دریاچه ای هستید این فرصت خوب را برای عکاسی از دست ندهید. آیا شما در کنار خود فروشگاه عظیمی دارید؟ آیا غذاهای رستوران شما عالی است؟ وضعیت آب و هوایی مکان هتل شما به چه صورت است؟ تمام مواردی را که فکر می کنید برای هتل شما امتیاز و جاذبه ایجاد می کند را درنظر بگیرید. پس از ان یک تصویر روشن و کامل از چیزهایی که می توانید به بازدیدکنندگان خود نشان دهید ارائه کنید.

 1. ایجاد منوها

 • قیمت ها
 • گالری تصاویر
 • توصیف اتاق ها
 • پیشنهادات ویژه
 • سیاست بهترین نرخ
 • توانایی رزرو یک اتاق به صورت کاملا راحت
 • اطلاعات تماس / مسیرها
 • جاذبه های محلی
 • وقایع محلی
 • ویژگی های هتل
 • رستوران
 1. بنویسید ، بنویسید ، بنویسید

امروزه مخاطبان دوست دارند تا بهترین اطلاعات ممکن را به دست آورند. شما باید قادر باشید تا بتوانید مخاطبان خود را به محض لود صفحه جذب نمایید. اگر شما نتوانید این کار را انجام دهید انگاه شانس از دست دادن مشتری خود را به شدت افزاش داده اید.

 • صفحاتی را ایجاد کنید که به صورت صریح توصیف کننده پیشنهادات شما هستند.
 • در مورد کلماتی که ممکن است کاربران تایپ نمایند تا صفحه شما را پیدا کنند فکر کنید و حتما آن کلمات را به گونه ای در سایت خود قرار دهید.
 • هدفمند باشید. اگر میتوانید حرف های خود را در چند کلمه بگویید ، گزافه گویی را کنار گذاشته و باعث نشوید که مردم از اسکرول های متعدد استفاده کنند.
 • لینک های خود را در داخل متن ها به مقاله های مرتبط دیگر اتصال دهید تا بتوانید توالی و همبستگی مقالات خود را افزایش دهید.
 • درهنگام بیان کلمات کلیدی و نکات مهم سایت سعی کنید از عکس استفاده نکنید زیرا تحلیل آن برای موتورهای جستجوگر کار سختی می باشد
 • در ذهن داشته باشید که کاربران موبایل خیلی بیشتر از کاربران دسک تاپ تمایل دارند تا بتوانند از منابع بصری سایت شما دیدن نمایند.
 • به بحث سئو موبایل سایت خود اهمیت ویژه ای دهید. زیرا گوگل الگوریتم های خود را برای این منظور به روز رسانی کرده است.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.