در دنیای وب مجازی امروزی همه به دنبال این هستند که بتوانند به نوعی خود را در این بازار به اثبات رسانده و در جهت منافع تجاری خود کارهایی انجام دهند. به همین دلیل برای اینکه در این رقابت از حریفان خود عقب نمانند نیاز است که علاوه بر داشتن سایت و حضور درفضای وب شرایطی را فراهم آورند که این حضور به بهترین شکل ممکن انجام شود. زیرا این صاحبان مشاغل و تجارت ها با صرف هزینه های بالا سعی دارند تا بتوانند درعرصه ای که وارد شده اند بهترین نتیجه ممکن را کسب نمایند.

ساخت یک سایت بسیار شبیه به ایجاد یک فروشگاه می باشد. هر تصمیمی می تواند در بلند مدت تاثیر خود را نشان دهد. و به همین دلیل شما به عنوان یک مدیر سایت می خواهید که به صورت طبیعی بتوانید بیشترین میزان ترافیک را برای سایت خود داشته باشید. و به شما گفته خواهد شد که باید ترافیک ورودی از نوع کاملا طبیعی باشد.

بعد از یک مدت معین که سپری شد سایت شما نیاز دارد که بتواند در صفحات نتایج جستجو دیده شود. و بنابراین نیاز است که سایت شما دارای فاکتورهای مناسب سئو باشد. اما اگر شما بتوانید سایتی داشته باشید که از همان ابتدا سئو شده باشد آنگاه شما می توانید به راحتی دراز کشیده وشاهد موفقیت سایت خود باشید.

و برای آن دسته از کسانی که برای اولین بار است می خواهند سایت بسازند و قبلا هیچ تجربه ای نداشته اند و یا اینکه کسانی که می خواهند برای دومین بار سایتی را ایجاد نمایند نیز خوب است که از سایت سازی استفاده کنند که قالب ها و ساختار آن برای موتورهای جستجوگر بهینه شده باشد. این سایت سازها می توانند به شما امکانات خوبی را در این زمینه بدهند.

بهینه سازی سایت

خاصیت مهمی که این سایت سازها دارند این است که می توانند امکانات خوبی را به شما بدهند و دیگر نیازی نباشد که شما با کد نویسی درگیر باشید به همین دلیل این گزینه برای شما کاملا بی درد سر خواهد بود.

ما دراین مقاله قصد داریم تا شما را آن دسته از سایت سازهایی اشنا سازیم که توسط آن می توانید سایت های خود را به همراه امکانات سئو ایجاد کنید. زیرا خود به نفسه یک حرفه می باشد که اگر شما بخواهید کاملا به آن اشراف داشته باشید حداقل باید یک چند سالی وقت بگذارید اما این سایت سازها توانسته اند تا حدودی بخش های روتین کار سئو سایت را در حوزه های مختلف انجام دهند.

WIX

هر زمان که بحث ایجاد وب سایت از طریق سایت سازها می شود پای ثابت تمامی مقالات و پیشنهاد ها همین سایت ساز می باشد. البته که این سایت ساز در برخی از بخش های خاص کاملا تخصصی عمل کرده است اما باید اذعان داشت که جز قوی ترین سایت سازها می باشد. یکی از مهم ترین کارها و امکاناتی که این سایت ساز می تواند در اختیار شما قرار دهد همین بحث سئو می باشد. این سایت ساز ثابت کرده است که می تواند برای شما امکانات فوق العاده ای از لحاظ سئو ایجاد نماید. در این جا به شما مهم ترین امکانات سئو که توسط این سایت ساز ارائه شده است را معرفی می کنیم.

 • ورودی های قابل تعقیب ، ارسال های خودکار و غیره

بسته به نوع قابلیتی که این سایت ساز در اختیار شما قرار می دهد این سایت ساز می توانند توصیه های بسیار خوبی در مورد بهینه سازی محتوای سایت شما انجام دهد. نتیجه این آنالیز برای سایت شما این خواهد بود که می توانید میزان دیده شدن مقالا خود را در سطح وب بیشتر کنید. علاوه بر این ، سایت ساز ویکس برای شما یک نقشه سایت (SITE MAP) نیز تولید کرده و به صورت خودکار آن را به موتورهای جستجوگر ارسال می کند و شما می توانید کنترل کنید که کدام یک از صفحات سایت های شما مورد ایندکس قرار گرفته اند و کدام یک هنوز ایندکس نشده اند.

همچنین این سایت ساز می تواند بخش هایی از محتوای شما را برای موتورهای جستجوگر به عنوان توضیح (Description) ارسال کرده تا از طریق آن این توضیح در زیر لینک یا نام سایت شما در صفحه نتایج جستجوی گوگل به نمایش درآید. این کار هم به شما در صرفه جویی از وقت کمک می کند و هم اینکه می تواند یک توضیح خوب برای شما ایجاد کند تا موتورهای جستجوگر بتوانند آن را برای جستجوکنندگان به نمایش گذارد.

 • خود را در جوامع مجازی به اثبات رسانید

شبکه های اجتماعی می توانند در افزایش ترافیک ورودی به سایت شما بسیار موثر باشند. با استفاده از ویکس شما می توانید به راحتی با گوگل ، بینگ و دیگر موتورهای جستجوگر ارتباط داشته باشید. و این کار وابستگی بین موتورهای جستجوگر و سایت شما را افزایش خواهد داد. جدای از اینها ویکس به شما امکان می دهد که از حمایت گراف آزاد فیسبوک نیز بهره ببرید این بدان معناست که شما می توانید جزئیات سایت خود را با فیسبوک تجمیع کرده و این کار به افزایش ترافیک سایت شما کمک خواهد کرد.

 • تگ ها و دیگر خصیصه های سایت شما را کنترل می کند

با امکانات مربوط به موتور جستجوگر ویکس شما می توانید سایت خود را برای نبرد در صفحات جستجوی گوگل با یک روش قابل مدیریت ، سازمان یافته و البته آسان آماده نمایید. متا تگ ها و توضیحات یکی از مهم ترین بخش های سئو سازی سایت شما می باشد. و ویکس می تواند این تگ ها را برای شما به راحتی مدیریت نماید.

همچنین فایل برای شما فایل robots.txt را تولید خواهد کرد و به موتورهای جستجوگر کمک می کند که محتواهای محدود شده را شناسایی کنند. همچنین شما می توانید از تگ noindex نیز برای کنترل بیشتر در مورد محتواهایی که نمی خواهید ایندکس کنید استفاده کنید و این تگ کاری مشابه مانند فایل ربات ها را انجام خواهد داد.

GoDaddy

شما با این سوال وارد این سایت خواهید شد که چطور می توان به صورت کاملا طبیعی ترافیک ورودی به سایت را افزایش داد؟ و شما با یک پاسخ به صورت کامل وارد این سایت خواهید شد. این سایت در واقع یک ماشین خود کار سئو سازی سایت است که می تواند با ساخت کلمات کلیدی برای محتواهای شما ، کاری کند که سایت شما در بهترین حالت های ممکن در صفحات جستجو قرار گیرد. برخی از امکانات سئو سایت ساز گوددی عبارتند از:

 • آینه ای برای نگاه کردن به سایت

می توانید سایت خود را بیش از هر کس دیگری از منظر سئو  با استفاده از امکانات این سایت ساز شناسایی کنید. شما با استفاده از گزارش تولید شده توسط این آنالیز می توانید اشراف کاملی بر بخش های سایت خود از لحاظ سئو داشته باشید. همچنین شما را با اصطلاحات و کلمات روزی کاربران برای جستجوی مطالب خود از آن استفاده می کنند آشنا خواهد کرد. با بهره گیری از این داده ها شما می توانید یک استراتژی خوب برای سایت خود طرح ریزی نمایید. علاوه بر این ها این سایت ساز می تواند برای شما یک نقشه سایت نیز تولید کرده تا موتورهای جستجوگر بتوانند راحت تر صفحات سایت شما را ایندکس نمایند.

 • ثبت سریع محتواهای شما در موتورهای جستجوگر

شما هرگز نباید نگران این قضیه باشید که محتواهای شما می تواند در موتورهای جستجوگر ثبت شوند یا نه زیرا سایت ساز گوددی این کار را به صورت خودکار برای شما انجام خواهد داد. این سایت ساز می تواند به سرعت محتواهای سایت های شما را در موتورهای جستجوگر به ثبت برساند این کار فقط به اندازه چند کلیک شما طول خواهد کشید. همچنین شما می توانید معین کنید که محتوای شما برای جستجوهای محلی یا جهانی به ثبت برسد.

 • رایحه خوش محتواهای خود را برای جلب بازدیدکننده بیشتر پخش می کند

یک بخش مهم ازسئو این است که شما بتوانید دانش کافی در مورد تگ ها و همچنین تاثیر هر کدام از آنها بر روی موتورهای جستجوگر داشته باشید. این سایت ساز می تواند با یک روش خاص تمامی کلمات کلیدی شما را در کل مقاله شناسایی کرده و آنها را به صورت جالبی در قسمت های مختلف محتوا پخش می کند. نتیجه این کار این است که می توانید میزان بیشتری ورودی برای سایت خود داشته باشید.

 • گزارش های متعدد برای حذف شما در بازار

این سایت ساز معتقد است که شما به عنوان صاحب و دارنده سایت حتما این برنامه ریزی را دارید که بتوانید برای بهتر شدن روز افزون وضعیت سایت خود از یک استراتژی معین استفاده کنید و مسلما برای تبیین دقیق تر این استراتژی برای شما گزارش های کاملی از میزان و نحوه رشد سایت شما در موتورهای جستجوگر و در مقایسه با رقبایتان ارائه می کند. و علاوه بر این توصیه هایی کاملا حرفه ای به شما خواهد کرد تا بتوانید وضعیت سایت خود را بهبود ببخشید.

Weebly

شما با استفاده از سایت ساز ویبلی قادر خواهید بود تا تجربه ساخت یک سایت با روش درگ و دراپ را با بیشترین سرعت ممکن داشته باشید. این سایت ساز نیز همانند دیگر سایت سازهای معرفی شده امکان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر را در اختیار شما قرار خواهد داد. کارهای معمولی مانند تهیه نقشه سایت ، قالب بندی بهینه برای صفحات html ، تگ متا دیسکریپشن  و همچنین انتشار خودکار محتوای ایجاد شده نیز  به راحتی از عهده این سایت ساز برخواهد آمد.

 • گزینه های سئو به صورت جزئی تر

تب تنظیمات در رابط کاربری ویبلی جایی است که بسیاری از قابلیت های سئو منتظر شماست. تنظیم محتوا برای تگ دیسکیریشن ، تگ کلمات کلیدی ، هدر و فوتر و کدهای آن و صفحه انتقال 301 نیز از جمله امکانات این بخش می باشد. با رعایت تمامی این تکنیک ها در سایت خود می توانید این اطمینان را داشته باشید که سایت شما برای بازدید مخاطبان شما بسیار جذاب خواهد بود.

 • بهینه سازی رتبه صفحات

در سایت ساز ویبلی تعداد زیادی ابزار برای بهینه سازی سایت های شما وجود دارد. شما می توانید از آن برای سئو تک تک صفحات سایت خود نیز استفاده کنید. تغییر در عنوان صفحه ، که در بیشتر مواقع با تگ h1 انجام می شود ، توصیف صفحه که باعث می شود ظاهر آن صفحه خاص از شما بتواند در نتایج جستجوی گوگل به خوبی دیده شود ، تگ متا برای کلمات کلیدی و کدهایی برای بخش های هدر و فوتر سایت شما و بسیاری موارد دیگر که می توانید اضافه کنید.

 • سایت هایی که موتورهای جستجوگر عاشق آن می شوند.

برای اینکه شما بتوانید در نزد موتورهای جستجوگر محبوبیت پیدا کنید باید ساختار آنها را به خوبی بشناسید و خود و محتواهای خود را با این ساختارها وفق دهید. ویبلی عکس های سایت شما را سایز بندی می کند و به شما کمک می کند تا صفحات سایت شما با سرعت بیشتری لود شوند. همچنین ابزار ویرایش عکس ها توسط این سایت ساز می تواندامکانات ویژه تری در مورد کار با عکس ها را در اختیار شما قرار دهد.

 • از بلاگینگ برای موفقیت در سئو استفاده کنید

بلاگین و نگارش مقاله یکی از مهم ترین کارهایی است که شما برای موفقیت در سئو باید انجام دهید و سایت ساز ویبلی این امکان را به شما خواهد داد که بتوانید بلاگ های خوبی را تولید نمایید. با استفاده از ابزار بلاگ نویسی موجود در این سایت ساز شما می توانید به راحتی وبلاگ های خود را به صورت کاملا استاندارد تولید نمایید. همچنین امکان به اشتراک گذاری این وبلاگ ها در شبکه های اجتماعی نیز فراهم می باشد.

WordPress

وردپرس سایت ساز یا بهتر است بگوییم سیستم مدیریت محتوایی است که از سال ها قبل این جنگ را شروع کرده است. وردپرس سایت سازی است که با توجه به خیل عظیمی از توسعه دهندگانی که در سراسر دنیا دارد توانسته است تا برای بخش های مختلف خود امکانات فراوانی را ایجاد کند. همیشه کسانی هستند که به صورت دائم در حال توسعه پلاگین ها و قالب های این سایت ساز هستند.

نکته ای که در مورد این سایت ساز می توان گفت این است که شما به راحتی می توانید از امکانات سئو فراوان آن که در قالب افزونه هایی و به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار میگرد استفاده کنید. خوشبختانه تعداد این و تنوع این افزونه ها بسیار زیاد است و شما با توجه به نیازهای سایت خود می توانید از انواع امکاناتی که برای شما در قالب این پلاگین ها وجود دارد بهره ببرید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.