وقتی که شما یک شروع کننده در طراحی سایت هستید ، سرعت سایت شاید به نظر شما یک مشکل از دیگر مشکلات شما باشد. معمولا افراد طراحی سایت خود را با یک طرح فوتوشاپ آغاز کرده و بعد از آن دیگر هیچ برنامه خاصی برای ادامه کار ندارند. و ممکن است حتی هیچ برنامه ای برای تعداد صفحاتی که می خواهید داشته باشید و همچنین مطالبی که ممکن است داشته باشید نداشته باشید. و اینکه شما شاید فقط دوست داشته باشید که طراحی سایت را به خاطر جذابیت آن و یا سرگرمی انجام دهید در حالی که بهترین سال های جوانی خود را برای آن قرار داده اید.

در ابتدا شاید شما فکر کنید که می توانید با دانستن طراحی سایت ، سایت هایی با سرعت مناسب نیز طراحی کنید. و اگر سایت شما بسیار سنگین باشد و سرعت اینترنت کاربران نیز پایین باشد آنگاه در مورد سرعت سایت به مشکل جدی برخورد خواهید کرد. به همین دلیل شما باید بتوانید وب سایت های خود را به صورت کاملا بهینه طراحی کنید تا دیگر با مشکلات مرتبط با سرعت لود سایت مواجه نشوید.

شما باید بدانید که وقتی ما در مورد سرعت لود سایت صحبت می کنیم منظورمان سرعت اجرای سایت و همچنین سرعت بارگذاری در مرورگر می باشد. شما باید هر دو این موارد را در نظر بگیرید. برخی از افراد ممکن است هنوز دسترسی به اینترنت های با سرعت پایین داشته باشند. نسل سوم اینترنت در گوشی ها اصلا سرعت مناسبی ندارند اما هنوز درحال استفاده شدن در بین کاربران این گروه از دستگاه ها می باشد.

در این مقاله نکات مختلفی در مورد بهبود وضعیت سایت بیان می شود اما چیزی که شما باید ذهن خود را با آن آداپته کنید این است که بتوانید طرز فکر درستی از سرعت سایت داشته باشید. سرعت به معنای نرخ تبدیل ، خرید و افرادی که به خاطر مقالات شما به سایت شما باز میگردند است. وب سایت کند به این معناست که شما نتوانسته اید مخاطب را در سایت خود نگه دارید و آنها به سرعت از سایت شما خارج شده اند. و با این تعریف اگر سایت شما حتی زود بارگذاری شود نیز شما باز هم کند به شمار می روید. این جا اینترنت است و شما در میدان جنگ میباشید!

از بالای صفحه شروع کنید

شما باید فرآیند بهینه سازی سایت خود را از بخش محتوا آغاز نمایید. از آنجایی که بسیاری از بازدیدکنندگان شما به نوعی با طراحی سایت آشنایی دارند و سایت های مختلفی را مشاهده کرده اند پس باید اطمینان داشته باشید که آنها برای زیبایی سایت شما از آن بازدید نمی کنند بلکه می خواهند تا از محتواهای شما استفاده کنند.

اگر محتوای سایت شما به گونه ای باشد که فی النفسه سنگین باشد در بخش طراحی سایت شما امکانی برای بهبود این وضعیت وجود ندارد. محتواهای شما می تواند از طرق زیر باعث کندی وب سایت شود:

عکس های حجیم

درست است که استفاده از عکس های برزگ و با کیفیت باعث افزایش میزان رضایتمندی کاربران و بهبود تجربه کاربری می شود اما باید این نکته را نیز مد نظرداشته باشید که باید این عکس ها به صورت فشرده و بهینه سازی شده در مقالات شما قرار داده شود.

اگر شما نگاهی به آمار زیر بیاندازید خواهید فهمید که میانگین اندازه صفحات برای دستگاه های موبایل در حال افزایش بوده و به نرخ 1 مگابایت رسیده است که در حدود نیمی از آن را عکس ها به خود اختصاص داده اند که مشکل نیز همین است.

اما امروزه یک تکنیک جدید نیز به وجود آمده است که به آن عکس های ریسپانسیو گویند. افرادی که از طریق دسک تاپ خود اقدام به جستجو می نمایند مایلند که از اینرنت پر سرعت برای مشاهده کامل عکس ها استفاده کنند.

تبلیغات و دیگر محتواهای مرتبط با بخش های همکار

نوعی از بتلیغات به نام تبلیغات محتوایی وجود دارد که می تواند در بدنه یک مقاله نیز وجود داشته باشد. و برخی دیگر از انواع تبلیغات هستند که بسیار حجیم می باشند . شما حتما با سایت هایی برخورد کرده اید که تمامی بخش های آن لود شده اما فقط قسمت تبلیغات آن در حال بارگذاری است و مدت زیادی نیز به طول خواهد انجامید.

اگر شما در سایت خود تبلیغات دارید باید آنها را به صورت کامل بررسی کنید که تا چه حد به صورت بهینه قرار دارند. و آیا زمان زیادی را برای بارگذاری نیاز دارند یا خیر.

وقتی که نوع طراحی سایت به گونه ای است که کند می باشد

گاهی اوقات همه چیز به صورت برعکس اتفاق می افتد و شما سایت هایی را مشاهده می کنید که بسیار سبک می باشند و عکس های مطالب آنها نیز کوچک و محدود می باشد اما سرعت لود مناسبی ندارند. دلیل آن این است که این سایت ها از ابتدا به خاطر ضعف در کد نویسی و طراحی ساختار این گونه شده اند. بنابراین سعی کنید تا با اقداماتی نظیر جایگزینی فایل های فلش با کدهای HTML5 و CSS2 این کار را انجام دهید.

عناصر فانتزی اغلب باعث کاهش سرعت لود می شوند

وب سایت شما به افکت های موازی ، گروهی از انیمیشن ها و یا عناصر دیگر نیاز ندارد. البته منظور ما این نیست که شما از یک متن سیاه با یک صفحه سفید بدو داشتن هیچ چیدمانی استفاده کنید. منظور ما این است که شما قبل از استفاده از هر گونه چیدمانی باید آن را در برابر تجربه کاربری به ترازو بکشید.

اگر شما قصد استفاده از فایل های فلش و انیمیشن را دارید باید اطمنیان حاصل کنید که واقعا به آن عناصر نیاز دارید در غیر این صورت شما بهتر است که از آنها استفاده نکنید. و شما باید دقت داشته باشید که این فایل های حجیم می تواند یک نارضایتی کامل از سایت شما برای کاربرانی که از دستگاه های تلفن هوشمند یا تبلت با سرعت اینترنت پایین استفاده می کنند به وجود آورد.

استفاده از کدهای غیر ضروری

امروزه بیشتر افراد برای طراحی سایت از سیستم های سایت ساز آنلاین و یا سیستم های مدیریت محتوا استفاده می کنند. شما باید بدانید که این فریم ورک ها تا حدودی کدهای شما را بهینه تولید می کنند اما نه به میزان لازم. به همین دلیل نیاز است تا شما بخش های غیر ضروری آنها را حذف کنید. خوشبختانه اکثر این سیستم ها این قابلیت را دارند.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانیدبه بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.