بیشترین صاحبان آژانس های املاک یک وب سایتی می خواهند که به آنها اجازه دهد تا بیشترین سطح ارتباط با فروشنده و خریدار را داشته باشند. یک وب سایت خود به شما کمک می کند که بتوانید مشتریان بیشتری نیز داشته باشید. از آنجایی که آژانس ها اهمیت داشتن یک وب سایت را درک کرده اند بیشتر آنها حتی با یک بودجه مختصر نیز اقدام به ساخت سایت نموده اند.

استخدام کردن یک طراح سایت برای شما اصلا ارزان تمام نخواهد شد. رایج ترین گزینه ای که ممکن است که به شما در این مورد پیشنهاد شود این است که از قالب های آماده استفاده کنید که برای استفاده سریع نیز مناسب هستند. هر آژانسی می تواند بنا به سلیقه خود مقداری تغییرات به آن اضافه کند و سایت خود را به سرعت در اینترنت به انتشار برساند.

گام اول : دقیق دیدن

شما باید یک نگاهی به سایت های معتبر در زمینه آژانس های املاک داشته باشید. یک سایت خوب باید بتواند ارتباطی بین فروشندگان و چندین گوش دهنده خدمات (MLS) داشته باشد. بنابراین این خود امکانی است که شما می توانید از آن استفاده کرده تا ارتباط بین مشتریان و فروشندگان را بهبود ببخشید.

گام دوم : تعیین میزان امکانات سایت

شما باید تصمیم بگیرید که چه امکانات و گزینه هایی را می خواهید در سایت خود داشته باشید تا مشتریان بتوانند از ان استفاده نمایند. شما باید از میزبانان وب سایتی استفاده کنید که بتوانند بیشترین امکانات لازم در مورد سایت املاک را به شما بدهند. همچنین شما باید ارتباط سایت خود را با شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک یا توییتر یا لینکداین برقرار داشته باشید. همچنین شما باید یک صفحه بلاگ و ابزارهای مدیریت سایت را نیز در اختیار داشته باشید. یک وبلاگ تعاملی به فروشندگان و خریداران این امکان را خواهد داد که بتوانند محتواهای شما را بخوانند ، به صورت مستقیم به آنها اشاره داشته باشند و به این مقالات شما با قرار دادن نظر ارتباط و تعامل بیشتری داشته باشند. همچنین قرار دادن گزینه هایی مانند تورهای ویدئویی ، اسلایدرها و دیگر موارد برای جذب ترافیک بیشتر در سایت شما کاملا ضروری می باشد. و شما با این تکنیک ها می توانید ترافیک های سایت خود را به مشتری تبدیل کنید.

در ضمن شما باید امکانات کاملی را در اختیار فروشندگان قرار دهید تا بتوانند املاک خود را با کامل ترین جزئیات در سایت شما ثبت کنند. این کار هم به فروشندگان کمک خواهد کرد که بتوانند ملک خود را به درستی و به صورت کامل ثبت نمایند و هم اینکه مشتریان می توانند در جستجوها از این موارد استفاده نمایند.

گام سوم : انتخاب سایت ساز

این گام جز مهم ترین بخش های این پروسه می باشد. شما باید ویژگی های سازندگان سایت را به دقت بررسی کرده و قیمت های پیشنهادی آنها رانیز با یکدیگر مقایسه کنید. گزینه های ارزان ساخت سایت نیز برای آژانس هایی که دارای بودجه محدودی هستند مناسب می باشد. همچنین در سطح اینترنت سایت سازهای آنلاین و رایگان زیادی هستند که شما می توانید از آنها هم استفاده کنید اما توصیه اکید ما بر استفاده نکردن از این نوع سایت سازها می باشد. زیرا شما در حال انجام یک کار جدی هستید و این به وجهه تجاری شما لطمه می زند وقتی که شما از سایت های رایگان استفاده کرده باشید.

[مرتبط: ساخت سایت مشاورین املاک با سایت ساز ]

گام چهارم : انتخاب نام دامنه

این نام می تواند نامی باشد که شما برای آژانس املاک فیزیکی خود انتخاب کرده اید و یا اینکه حتی نام خود شما باشد.اگر شما نام سایت خود را در صورت آزاد بودن آن همان نام آژانس فیزیکی خود انتخاب کنید بسیار بهتر خواهد بود. زیرا شما می توانید با این کار برند واقعی خود را در سطح اینترنت نیز بهبود بخشید. و یا به نوعی یک برند سازی انجام دهید. اما شما باید نام دامنه خود را کوتاه و ساده انتخاب کنید. شرکت های زیادی هستند که شما می توانید از آنها کمک بگیرید تا یک نام دامنه خوب را انتخاب کرده و سپس با استفاده از سایتهایی مانند WHOIS نیز آزاد بودن آنها را بررسی کنید.

[مرتبط : 8 اصل در انتخاب نام دامنه موثر ]

گام پنجم : انتخاب میزبان وب

یک میزبان وب شرکتی است که مسئول نگهداری تمامی فایل های سایت شما می باشد. این میزبان همچنین این تعهد را خواهد داد که سایت شما برای عموم قابل دسترس خواهد بود. البته بسیاری از میزبانان وب وقتی که شما سایت خود را نیز از شرکت آنها تهیه کرده باشید با قیمت های پایینی به شما خدمات میزبانی را خواهند داد. و حتی در بسیاری از موارد این نوع از خدمات نیز رایگان می باشد. اما در هر حال باید گفت که در مورد میزبانی وب ، عبارت هرچه ارزان تر ، بهتر است کاملا بی معنی خواهد بود.

شما باید از شرکتهایی که این خدمات را به صورت رایگان ارائه می کنند به شدت پرهیز کنید زیرا آنها و خدماتشان کاملا غیر قابل اعتماد می باشد. شما باید به دنبال میزبانان وبی باشید که به شما خدمات پشتیبانی رایگان ، فضای دیسک نامحدود ، پهنای باند نامحدود و یک زمان آماده به کار بالا در حدود 99.9 درصدی را به شما ارائه کند.

[مرتبط : فاکتورهای مهم در انتخاب سرویس میزبانی وب ]

گام ششم : انتخاب پلان میزبان

هر میزبان وبی برای شما یک سری امکانات مختلف در قالب یک سری بسته هایی ارائه می کند که شما براساس نیاز خود می توانید از آنها استفاده کنید. از جمله رایج ترین امکاناتی که ارائه می گردد آدرس های ایمیل ، نام دامنه رایگان ، هزینه رایگان راه اندازی ، فضای نا محدود برای میزبانی و پهنای باند نامحدود می باشد. همچنین شما باید به صورت حداقلی زمان آماده به کار 99.5 درصدی را به صورت کاملا تضمینی از شرکت ارائه کننده میزبانی درخواست کنید. همچنین می بایست از این شرکت ها یک پشتیبانی 24 ساعته و به صورت کاملا رایگان بخواهید. البته برخی از میزبانان نیز امکان شارژ برای استفاده در یک سری از روش های تبلیغاتی مانند GOOGLE ADWORDS و همچنین تبلیغات در سایتهایی مانند فیسبوک را نیز دارند که اگر شما بتوانید چنین میزبانان وبی را نیز پیدا کنید می تواند کمک زیادی به شما کند.

گام هفتم : انتخاب قالب

برای ساخت سایت خود باید یک قالبی را انتخاب کنید که بیشترین نزدیکی را به امکاناتی که شما نیاز دارید داشته باشد. بسیاری از قالب های آماده هستند که با طراحی ها و رنگ بندی های چشم نواز ارائه شده اند. ممکن است شما بخواهید قالبی را انتخاب کنید که در ان تصویر یک زوج نشان داده شده است که با لبخند در خانه جدید خود هستند. و یا یک زوجی که خوشحال اند از اینکه توانسته اند یک خانه جدید بخرند. همچنین ممکن است که شما بخواهید یک عکسی از معامله یک فروشنده و یک خریدار را در قالب خود داشته باشید که هر دو طرف احساس رضایت از معامله دارند.

گام هشتم : ساخت صفحات سایت

صفحات لازم برای سایت خود را ایجاد نمایید. صفحات استانداردی که برای یک سایت آژانس املاک وجود دارد شامل : لیست املاک ، اطلاعات خریداران ، اطلاعات فروشندگان ، صفحه درباره ما و تماس با ما می باشد. همچنین شما می توانید محتوای سایت خود را در یک نرم افزار پردازشگر کلمه مانند ورد نیز تهیه کنید. و شما باید بتوانید یک کپی از تمامی محتواهای خود در کامپیوتر شخصی تان داشته باشید.

گام نهم : بررسی درستی محتواها

شما باید جمله بندی و کلمات خود را به صورت کاملا صحیحی نوشته باشید. همه متن خود را ذخیره کرده و پیش از انتشارنهایی یک بار در مرورگر نیز آن را مورد بررسی قرار دهید. وقتی که از همه جهات نسبت به درستی متن خود اطمینان داشتید می توانید محتوای سایت خود را انتشار دهید.

این ها مراحلی بود که شما میبایست به صورت کلی آنها را رعایت کنید اما شما برای ساخت سایت خود گزینه هایی را در پیش روی دارید که می توانید از آنها برای ساخت سایت کمک بگیرید. البته مراحل بیان شده به صورت کلی هستند و شما در هر حالتی می توانید این مراحل را به عنوان یک مرجع در نظر داشته باشید. به صورت کلی برای ساخت سایت آژانس املاک شما سه گزینه را در پیش روی دارید.

[مرتبط : استراتژی تولید محتوا وب سایت و نکاتی که برای طراحی مجدد وب سایت باید رعایت شود ]

گزینه اول : سایت سازها

سایت سازها

شما در این حالت نیازی ندارید که خودتان در مورد عملکردها و قابلیت های سایت خود فکر کنید زیرا تمامی سرویس هایی که ممکن است که شما نیاز پیدا کنید قبلا توسط سایت سازهادر مورد شان فکر نیز شده است. در این سایت سازها همه چیز آماده است و شما کافیست که در آنها ثبت نام کنید و از سایت آماده خود لذت ببرید.

مزایای استفاده از سایت سازها :

 • سایت شما می تواند بسیار سریع آماده شود. کافیست که شما یک ثبت نام انجام دهید ، یک قالب انتخاب کنید و با محتوای مورد نظر خود آن را پر کنید.
 • شما می توانید سایت خود را بدون نیاز به دانستن یا دانشی در مورد طراحی سایت و کدنویسی مدیریت کنید. و این یک راهکار عالی برای کاربران غیرحرفه ای می باشد.
 • در مورد بخش های مختلف سایت خود می توانید به صورت مکرر اطلاعات خوبی را دریافت کنید زیرا بخش پشتیبانی شرکت شما آماده است تا به سوالات و مشکلات شما پاسخ دهد.

گزینه دوم : استفاده از سیستم مدیریت محتوا

CMS ها یا همان سیستم های مدیریت محتوا یک ابزار آنلاین برای ساخت هایی است که کمی پیچیده تر از دیگر سایت ها می باشد. معروف ترین آنها نیز وردپرس ، جوملا و دروپال می باشد. مهم ترین تفاوت بین سایت سازها و سیستم های مدیریت محتوا در بازه امکاناتی است که آنها می توانند به مشتریان خود بدهند.

مزایای CMS ها :

 • از آنجایی که شما به هیچ گونه پرداخت ماهیانه ای نیاز ندارید می توانید مقدار زیادی پول صرفه جویی کنید. تنها مبالغی که شما نیاز دارید برای اجاره میزبانی و دامنه و همچنین امکانات اضافی می باشد که شما می خواهید در وب سایت خود داشته باشید.
 • برای سایت های املاک تعداد زیادی و یا هزاران پلاگین وجود دارد که برای سیستم های مدیریت محتوای مختلف وجود دارد. حتی اگر شما نتوانید امکانات مورد نیاز خود را در بین این امکانات آماده پیدا کنید آنگاه می توانید با یک مقدار پول بیشتر امکانات مورد نظر خود را به دست آورید.
 • شما می توانید بسته های تم های مورد نظر را با ابزارهای لازم خود پیدا کنید. اما این بسته ها اغلب به صورت بسته های اقتصادی در نظر گرفته شده است.
 • از آنجایی که رقابت بین مهیا کنندگان سیستم های مدیریت محتوا همیشه بالا بوده است آنها سعی می کنند تا سطح بالایی از خدمات را برای مشتریان خود داشته باشند. تعداد بسیار زیادی از کاربران این سیستم ها همیشه در حال نوشتن مستندات و تهیه ویدئوهای آموزشی هستند و این آموزش ها به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

گزینه سوم : استفاده از پرتال های مخصوص مشاورین املاک

خوشبختانه تعداد آژانس هایی که می خواهند وب سایت داشته باشند در حال افزایش بوده است و به همین دلیل یک گروهی تصمیم گرفته اند که یک پرتال خاص برای این کار ایجاد نمایند. یکی از موفق ترین پرتال ها در این زمینه Zillow می باشد. این پرتال همانند سایت سازها کار می کنند و تقریبا توانسته اند تا تمامی امکاناتی که شما برای یک سایت نیاز دارید را به شما بدهند.

مزایای پرتال مشاورین املاک

 • این پرتال ها از صفر تا صد یک سایت را از نام دامنه گرفته تا داده های مورد نیاز برای تکمیل دیتابیس سایت در اختیار شما قرار می دهند. کافیست قالب خود را انتخاب کرده و یک سایت با چندین امکان را در اختیار داشته باشید.
 • وب سایت های پرتال کاملا به صورت ریسپانسیو طراحی شده است و به صورت کاملا بهینه سازی شده برای موتورهای جستجوگر هستند. همچنین یک پنل مدیریت و رابط کاربری قوی نیز دارند.
 • شما میتوانید بدون نیاز به هیچ نوع مهارتی در زمینه طراحی سایت یا کد نویسی صاحب یک سایت با بالاترین درجه امکانات برای آژانس خود باشید. عملا شما تنها با استفاده از روش درگ و دراپ قادر خواهید بود که بتوانید وب سایت های بسیار خوبی را دراختیار داشته باشید.
 • کدهای صفحات این وب سایت ها به گونه ای زده شده است که شما دیگر نیازی به بهینه سازی آنها و یا استفاده از روش های فشرده سازی نخواهید داشت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید به صفحه لیوسایت ساز مراجعه کرده و یا با شماره 66831109-021 تماس حاصل کنید.