۱-نداشتن سئو به معنای نداشتن بازدید از موتورهای جستجو است.اگر این کار را انجام ندهید موتورهای جستجو نمیتوانند شما را دسته بندی کنند و برای کلمات مرتبط با تجارتتان رنک دهی کنند

۲-سئوی داخل سایت و خارج سایت مورد نیاز است.برای رسیدن به نتایج مورد نیاز هر دوی اینها مورد نیاز است.

۳-رقبایتان را بشناسید .ببینید چه سایتهایی برای کلمات مورد نظر شما لینک اول در صفحه ی اول را دارند.و ببینید برای رسیدن به این رتبه چه کاری را درون سایت و خارج از سایت انجام داده اند.

۴-هیچ سایتی شبیه یکی نیست.اگر یک استراتژی سئو برای کسی جواب داد،لزوماً دلیل نمیشود که شما هم از آن نتیجه گیرید.چون عوامل زیادی در این میان دخیل هستند.

۵-سئو نباید لزوما ً خیلی گران باشد.اگر زمان صرف کنید ، مطلب مناسب بسازید و روابط آنلاین ایجاد کنید ؛ میتوانید با بودجه ی محدود نتایج خوبی بگیرید

۶-نتایج سئو فوری نیستند.نتایج سئویی که امروز انجام میشود شاید خیلی زود نمایان نشود و هفته ها  و حتی ماه ها طول بکشد تا موتور جستجو به آن اعتبار لازم را بدهد.

۷-هر چقدر سایت شما جدیدتر است نیاز به صبر بیشتری دارید.ایجاد اعتبار و اعتماد نیاز به زمان دارد و تا زمانی که هر دو را ایجاد نکرده اید نباید انتظار داشته باید که  سایتهای قدیمی و ریشه دار را پشت سر بگذارید.

۸-هرگز تصور نکنید که کار تمام شده.اگر میخواهید رنک بالاتری به دست بیاورید ، بازدید بیشتری داشته باشید و بیشتر بفروشید باید همیشه در حال بهتر کردن و ارتقای سایت باشید

۹-خودتان را به الگوریتم های آپدیت به روز نگه دارید.برای رسیدن و باقی ماندن در رنکینگ خودتان را با استراتژی های سئو که در طول زمان تکامل میابد ، تطبیق دهید.

۱۰-نیازی به ثبت سایت در موتورهای جستجو ندارید.آنها به حدی رشد کرده اند که وقتی سایتی جدید ، یا صفحه ای در سایت ایجاد میشود نیازی نیست تا مستقیم به آنها خبر دهیم.

موتورهای جستجو

۱۱- توصیه ها را مستقیم از گوگل بگیرید برای این کار به بخش Webmaster Guidelines و  Webmaster Help Videos  مراجعه کنید.

۱۲-خودتان را در معرض جریمه ی گوکل قرار ندهید.از آنجایی که آنها سهمی عظیمی از بازار جستجو را در اختیار دارند ، جریمه ی از سمت آنها میتواند باعث نتایج عظیم و معمولاً باند مدت در از دست دادن بازدیدکنندگان سایت شود.

۱۳-Google Webmaster Tools  را تنظیم و شروع به استفاده از آن کنید.برای مثال اینکه بدانید سایت شما برای چه کلماتی رنکینگ دارد یا چه سایتهایی به شما لینک داده اند این ابزار ضروری است.

۱۴-Google Analytics  را تنظیم و شروع به استفاده از آن کنید.تا بدانید چند نفر از سایت شا بازدید میکنند ، از چه کلماتی برای آمدن به سایت استفاده میکنند و چه صفحاتی را میبینند.

۱۵-برای تجارتتان صفحه ی گوگل پلاس بسازید.انجام این کار باعث اعتماد گوگل میشود و رنکینگ شما را در نتایج محلی بهبود میبخشد

۱۶-به منابع بازدیدتان تنوع ببخشید.گوگل منبع فوق العاده ای برای داشتن بازدید است اما تکیه کردن ۱۰۰% روی آن برای ترافیک ، شما را در موقعیتی آسیب پذیر قرار میدهید

۱۷-علاوه بر سئو تبلیغات کلیکی گوگل را هم به کار ببرید.اگر توانایی مالی استفاده از هر دو را دارید ، پس هر دو را استفاده کنید.باوجود اینکه هزینه ی هر کلیک میتواند بالا باشد اما با این کار برای هر کلمه ای که بخواهید ، بازدید کننده را به سایت خود می آورید.

۱۸-کیفیت پایین برابر است با ریسک.مطلب کم کیفیت یا بک لینک کم کیفیت میتواند به سادگی باعث پنالتی شدن شما شود

۱۹-مطلب را برای افراد بنویسید؛نه موتورهای جستجو.هیچ فایده ای ندارد ار مطلبی رتبه ی خوبی به دست می آورد اما به افراد کمک نمیکند ، برای آنها جذاب نیست و باعث خرید از شما نمیشود.

افزایش بازدید سایت

۲۰- صفحاتی که مطالب کمی را در خود جای داده اند : پاک کنید ، ادغام کنید یا مطالبشان را اضافه کنید.داشتن صفحات زیاد با مطالب کم  و زمان بازدید پایین ، میتواند باعث شود تا رتبه ی تمام کلمات کلیدی سایت شما کاهش داشته باشد.

۲۱- از سایتهای دیگر مطلب کپی نکنید.اگر موتورهای جستجو متوجه شود که مطالب شما از سایتهای دیگر کپی شده است ممکن است رنکینگ شما را برای برخی یا تمام صفحات سایت کاهش دهند.

۲۲- نشان دهید که شما نویسنده ی مطلب هستید.لینک کردن اکانت گوگل پلاس به محتوا باعث یهبود رنکینگ و افزایش نرخ کلیک روی لینکها میشود

۲۳-مطمئن شوید مطلب شما به حدی خوب است که در لینک ۱ قرار بگیرد.اگر مطلب شما از مطلبی که در حال حاضر لینک ۱ را به خود اختصاص داده بهتر نیست ، پس سزاوار قرار گرفتن در لینک ۱ نیست

۲۴-کاری کنید تا مخاطب با مطلب شما درگیر شود.هرچقدر مطلب درگیرکننده تر باشد ، افراد بیشر در سایت شما وقت صرف میکنند و مدت زمان بالا بای هر بازدید کننده به موتور جستجو میگوید که سایت شما مستحق رتبه ی بالایی است.

۲۵-ویدیو بسازید.چون باعث افزایش زمان صرف شده در سایت شما میشود و لینکهای اشتراک دهنده ی ویدیو هم به شما لینک خواهند داد

۲۶-آمار ، چارت ، نمودار و اینفوگرافیک بسازید.احتمال به اشتراک گذاری این مطالب بیشتر از متن خالی است.

۲۷-مطلب بیشتر برابر است با رنکینگ بالاتر ، بازدید کننده ی بیشتر و فروش بیشتر سایتهایی که صفحات با مطالب با کیفیت زیادی دارند از سمت موتورهای جستجو مورد تشویق قرار میگیرند و بازدیدکننده ها به آن اطمینان میکنند.

 

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.