سایت ساز چیست ؟

سایت ساز آنلاین ، سایت ساز ، سیستم مدیریت محتوای آنلاین (CMS) یا وب ساز انواع مختلفی از CMS ها هستند. واین بدین معناست که شما هیچ نیازی به داشتن دانشی در مورد برنامه نویسی و یا نصب سیستم های مدیریت محتوا ندارید.

تفاوت بین میزبان وب و سایت ساز

راه های زیادی برای ساخت سایت به صورت آنلاین وجود دارد. برخی از آنها نیاز دارند تا شما قدری دانش برنامه نویسی در مورد برخی  از زبان های برنامه نویسی مانند HTML و یا CSS داشته باشید. اما روش های دیگری نیز برای ایجاد وب سایت بدون داشتن دانش برنامه نویسی وجود دارد و آسان ترین این روش ها نیز استفاده از سایت ساز ها می باشد.

سایت سازها برای افرادی که اطلاعات مقدماتی از آی تی دارند بسیار مناسب است. اگر شما بتوانید که پست ها یا عکس ها و ویدئوهایی را در فیسبوک یا دیگر شبکه های اجتماعی قرار دهید آنگاه شما می توانید به راحتی با این سیستم ها کارکنید. اما آیا شما با وجود سایت ساز باز هم نیاز به داشتن میزبانی وب دارید؟ و اینکه تفاوت این دو سرویس در چه چیزی می باشد.

مزایای سایت ساز

مزایای سایت ساز

 • شما نیازی به داشتن دانش طراحی سایت ندارید
 • یادگیری این سیستم ها آسان است و شما می توانید خیلی سریع سایت خود را ایجاد نمایید
 • همه چیز به خوبی ودرستی کار می کند وشما نیازی ندارید که به رفع اشکال بپردازید
 • عمکلرد سایت شما به واسطه سرویس میزبان وبتان بهینه سازی شده است
 • مدیریت بخش های فنی و تکنیکی سایت به عهده بخش پشتیبانی سایت می باشد و تنها دغدغه شما باید ایجاد بازاریابی محتوای قوی برای داشتن محتواهای خاص و بکر باشد
 • شما قادر خواهید بود تا انواع سایت ها را از سایت های بروشور مانند تا وب سایت های تجاری عظیم را ایجاد نمایید
 • نیازی به خرید نام دامنه و میزبانی وب ندارید زیرا این کار توسط سایت ساز ها انجام می پذیرد.
 • از آنجایی که تمامی این موارد از سوی سایت ساز انجام می پذیرد وب سایت شما به صورت کاملا روان و بدون وقفه کار خواهد کرد.
 • در صورت بروز هر گونه مشکل کافیست با بخش پشتیبانی سایت ساز تماس حاصل نمایید.
 • در سامانه های سایت ساز معمولا قالب های متنوع زیادی برای کار کردن با آنها وجود دارد که شما می توانید متناسب با فعالیت خود یکی از آنها را انتخاب نمایید. همچنین اگر شما خودتان از طراحی سررشته دارید می توانید قالب مورد نظر را سفارشی سازی نمایید. البته این امکان نیز مهیا می باشد که شما برای هماهنگی هرچه بهتر محتواهای خود با ظاهر سایت درخواست طراحی سایت به صورت کاملا سفارشی را نیز داشته باشید.
 • استفاده از عکس و اسلایدرها یکی از راه های موثر در جذب مخاطب می باشد. شما می توانید عکس های باکیفیت تهیه کرده و آنها را در بخش اسلایدر سایت خود قرار دهید. امروزه استفاده از عکس های قوی با استفاده از اسلایدر را تکنیک Portfolio می گویند.
 • امنیت سایت یکی از مهم ترین ارکان هر سایت تجاری می باشد . اگر شما قصد ایجاد سایت های تجاری را داشته باشید آنگاه حتما نیاز هست که شما از یک سطح امنیتی قابل قبول در سایت خود استفاده نمایید. زیرا همانطور که می دانید در سایت های تجاری یا فروشگاهی شما بستر انتقال اطلاعات مهم و مالی کاربران خود از جمله شماره کارت های اعتباری آنان هستید. سامانه های سایت ساز می توانند با پیاده سازی این بستر از طریق اعمال پروتکل های مربوطه مانند پروتکل https این سطح امنیت را برای سایت شما ایجاد نمایند . همچنین این قابلیت باعث افزایش چشم گیر رتبه سایت شما در نزد موتورهای جستجوگر خواهد بود زیرا این موتورهای توجه خاصی به استفاده از این پروتکل دارند.
 • در مورد سایت های فروشگاهی و خرید آنلاین داشتن یک درگاه پرداخت مسئله ای غیر قابل اجتناب است. زیرا تنها راه پرداخت مبلغ کالا توسط مشتریان همین سیستم می باشد. از آنجایی که تملک درگاه پرداخت از سوی بانک ها فقط توسط اشخاص حقوقی صورت می گیرد شما باید از سامانه سایت ساز خود بخواهید که این مجوز را برای شما تهیه نمایند زیرا تهیه آن توسط خود شما کاری بسیار پر درد سر می باشد. خوشبختانه امروزه بیشتر این سامانه ها امکان درگاه پرداخت را برای سایت های فروشگاهی ای که ارائه می کنند قرار داده اند.
 • مزیت دیگر استفاده از سایت ساز این است که شما کاملا می توانید هر دامنه دلخواهی را که مد نظر داشته باشید برای سایت خود تهیه نمایید.
 • سئو سایت از جمله مهم ترین بخش های هر سایت می باشد . به این نکته توجه داشته باشید که سایت شما هر چه قدر هم که خوب باشد باز هم بدون بازدید کننده هیچ ارزشی ندارد. شما برای اینکه یک سایت موفق داشته باشید نیاز است که رتبه سایت خود را افزایش دهید زیرا افزایش رتبه مساوی است با افزایش بازدید کننده سایت و برای این کار شما باید تکنیک های خاص مرتبط با سئو را فراگرفته باشید. اما از آنجایی که بسیاری از افراد چیزی راجع به این موضوع نمی دانند بخش های ویژه ای در سایت ساز ها برای این منظور در نظر گرفته شده است که شما به راحتی می توانید از آنها برای ارتقاء رتبه سایت خود استفاده کنید.
 • حال که شما توانسته اید خود را از دغدغه های ایجاد وب سایت و بخش های تکنیکی آن آسوده خاطر سازید کافیست فقط بر روی ایجاد محتوای مناسب سایت خود اقدام نمایید.
 • از جمله امکانات مهمی که سامانه های سایت ساز ایجاد می کنند تعامل با شبکه های اجتماعی مختلف است. همانطور که می دانید شبکه های اجتماعی نقش زیادی در گسترش برند و نام سایت شما دارد. شما از این طریق می توانید به راحتی تمامی مقالات و مطالب مورد نظر خود را در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، توییتر ، گوگل پلاس ، لینکداین و دیگر شبکه هایی از این دست قرار دهید.

اگر شما بودجه محدودی دارید از سایت ساز استفاده نمایید

مسئله بودجه همیشه جزو مهم ترین ارکان ساخت سایت بوده است. زیرا شما قبل از ایجاد سایت باید تمامی هزینه های مربوط به طراحی سایت را در نظرگرفته باشید تا بتوانید تا اتمام پروژه خود آن را مدیریت کنید.

همچنین برای دسترسی به مقالات بیشتر در خصوص این موضوع می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.