ارتباطات عمومی آنلاین چیزی است که هر شرکتی می بایست آن را به بازاریابی دیجیتال خود اضافه نماید. روابط عمومی فقط این نیست که شما به صورت چند رسانه ای دستاوردهای خود را به نمایش بگذارید. این راهی برای به دست آوردن مشتریان هدف و ابزاری است که شما به وسیله آن به مخاطبان خود خواهید گفت که در شرکت شما چه خبرهایی در حال اتفاق افتادن است. این مقاله به شما خواهد گفت که چگونه می توانید یک صفحه خبری را به بازاریابی خود اضافه کنید.

بازاریابی چند کاره به این معناست که شما یک تلاش معین را به چندین روش مختلف انجام خواهید داد تا بتوانید بیشترین بهره وری را از بازاریابی خود انجام دهید. برای مثال محتواهایی مانند یک صفحه خبری آنلاین می تواند اعتبار و رتبه شما را در نزد موتورهای جستجوگر افزایش دهد و باعث شود که شما بیشتر دیده شوید. همچنین یک پست وبلاگ در مورد شرکت و خبرهای آن و همچنین نمایش حساب های شما در شبکه های اجتماعی می تواند می تواند یک پوشش خبری کامل تری را برای شرکت شما داشته باشد. یکی از مهم ترین کارهایی که شما باید در این مورد انجام دهید این است که بتوانید یک صفحه روابط عمومی برای سایت خود ایجاد کنید.

مهم ترین گام های ساخت سایت های خبرگذاری

انتخاب عناصر موجود در سایت های خبری

تصمیم گیری درست در مورد عناصری که می خواهید در صفحات سایت خود داشته باشید و همچنین روند طراحی آنها و جایگاه این عناصر در صفحه باعث می شود که شما بتوانید هم در وقت و هم در هزینه خود صرفه جویی داشته باشید.

در ابتدای کار شما باید این نکته را معین کنید که این صفحه خبری شما می بایست در کدام بخش از سایت شما قرار داشته باشد و چه چیزی را به عنوان فراخوانی این صفحه می خواهید داشته باشید. برخی از شرکت ها این صفحه را در بالاترین بخش از سایت خود قرار می دهند. برخی از آنها این بخش را در زیر منوی صفحه درباره ما قرار می دهند وبرخی دیگر از افراد نیز آن را در پایین صفحه قرار می دهند. امابعضی از سازمان ها نیز ممکن است که از صفحه بلاگ خود برای نمایش اخبار مرتبط با سایت استفاده نمایند.

به طور خلاصه باید گفت که نام صفحه خبری شما می تواند هر چیزی باشد اما نکته مهم این است که باید این نام معین کننده باشد و بتوانید با آن تمرکز را ایجاد کنید. شما باید نوعی از عنوان ها را استفاده کنید که بیان کننده ماهیت سازمان شما باشد. برای اینکه بتوانید یک نام خوب برای بخش خبری یا بلاگ خبری خود داشته باشید باید ابتدا بررسی کنید که هدف و مقصود شما از آن چیست و سپس با کمک آن می توانید یک نام خوب برای این صفحه انتخاب کنید که در نهایت ارتباط با آن باشد.

چه چیزهایی را باید در بلاگ خبری خود داشته باشیم

بعد از اینکه شما در مورد نام تصمیم گیری کردید باید یک سری عناصر حیاتی دیگر را نیز به آن اضافه کنید. این عناصر شامل چیزهایی مانند عنوان صفحه ، صفحات اضافی خبری ، تماس های چند رسانه ای ، عکس های پوشش دهنده خبری ، لینک به شبکه های اجتماعی و ویدئو ها می باشد. برخی از سایت ها سعی می کنند که بتوانند تمامی اخبار روز شرکت و یا صنعت خود را به گوش مخاطبان خود برسانند. اینگونه از صفحات بایستی دارای یک عنوان کاملا مشخص باشد که به خوبی توصیف کننده مطلبی که شما می خواهید عنوان کنید باشد.

این گونه از صفحات معمولا :

 • یک بخش اخبار داغ دارند که خبرهای مهم را در ابتدای صفحه به نمایش قرار می دهند. این کار باعث می شود که شما یک مجموعه لینک به واسطه این خبرها به دیگر بخش های خبری سایت خود داشته باشید. یعنی این امکان را می دهیدکه مخاطبان شما از طریق یک صفحه امکان دسترسی به دیگر صفحات خبری مهم شما را نیز داشته باشند. البته شما برای آن هر نامی که دلتان بخواهد می توانید انتخاب کنید. مانند : اخبار داغ ، جدیدترین خبرها ، خبرهای آنلاین ، اخبار لحظه ای و یا هر نامی که شما بخواهید.
 • در مورد نحوه نمایش لوگو خود در این صفحات و سایت های خبری نیز باید دقت لازم و کافی را داشته باشید و اینکه بتوانید از یک نماد خوب دربالای صفحه خبری خود استفاده کنید.
 • وقتی که شما تعداد خبرهای زیادی از انواع مختلف دارید باید سعی کنید تا صفحات خود را به بخش هایی تقسیم بندی کنید و یا اینکه می توانید یک صفحه اصلی داشته و لینک هایی را به صفحات دیگر خود داشته باشید.
 • در کنار خبرهای متنی شما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که بتوانید برای بهبود کارایی سایت خود از چند رسانه ای های دیگر مانند عکس های خبری ، فیلم ، کلیپ و حتی فایل های صوتی خبری نیز بهره ببرید. همچنین برای تاثیرگذاری بیشتر نیاز است که شما یک ویدئو در موردخودتان و سایت خود داشته باشید تا از طریق آن بتوانید یک معرفی بهتر نیز داشته باشید. در واقع شما با این کار یک سطح و حجم بالاتری از اطلاعات را می توانید به مخاطبان خود منتقل کنید.
 • تمامی سایت ها و صفحات خبری معتبر دنیا در صفحات خبری خود آیکون های مرتبط با شبکه های اجتماعی را قرار می دهند. این کار باعث می شود که میزان تعامل شما با مشتریان به میزان زیادی افزایش پیدا کند. وقتی که شما این امکان را به مشتریان خود بدهید که بتوانند خبرهای شما را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک قرار دهند انگاه این خود بهترین نوع تبلیغات برای شما به حساب خواهد امد و اینکه موتور های جستجوگر نیز حساب های ویژه ای روی این قضیه باز کرده اند.

محتوا ، محتوا ، محتوا

حال که طوفان مغزی شما در مورد آیتم هایی که می بایست اضافه کنید کامل شده است نیاز است تا محتواهای خود را جمع کنید. ساخت محتواهای جذاب از جمله مهم ترین کارهایی است که شما باید در بازاریابی خود آن را مد نظر داشته باشید.

[مرتبط : به عنوان منبع اصلی محتوا دیده شوید ]

برای اینکه شما بتوانید صفحات خبری خود را بهتر بسازید و آن را بهینه تر کنید در این جا 8 عنصر را در این رابطه معرفی خواهیم کرد.

 1. مکان صفحه

صفحه خبری شما باید در کجا نمایان شود؟ در بخش پیمایش اصلی ؟ در یک بخش دیگری از سایت ؟ وقتی که شما در این مورد تصمیم می گیرید نیاز هست که حتما این ها را به صورت سند در آورده و طبق همان مکان این صفحات را در طراحی سایت خود مشخص کنید.

 1. نام صفحه

شما می خواهید نام صفحه خبری خود را چه چیزی قرار دهید؟ مثال های زیادی در این مورد انتخاب نام برای صفحه خبری وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. البته چند مورد از ان هم در بالای صفحه بیان شده است. نام یک صفحه خبری می تواند موید اهمیت آن باشد. بنابراین شما باید در این قضیه بسیار دقیق و هوشمندانه عمل کنید.

اگر شما برنامه دارید که سایتی داشته باشید که اخبار زیادی را پوشش دهد می بایست یک صفحه اصلی ایجاد کرده و خبر های مهم را در آن قرار دهید و همچنین برای هر کدام از خبر های دیگر نیز دسته بندی های مختلفی داشته باشید و از همان صفحه اول لینک هایی را به صفحات دیگر خبری خود داشته باشید. به این ترتیب هم فرصت خوانده شدن خبرهای مهم هر بخش را از دست نخواهید داد و هم یک نظم خبری در صفحات سایت خود خواهید داشت.

 1. عنوان خبرها و متن معرفی

عناوین خبر و محتوای آغاز کننده یک خبر نه تنها برای قابل استفاده بودن خبر مهم است ، بلکه مردم تشخیص خواهند داد که این خبر در چه موردی می باشد. همچنین شما با این کار ضریب دیده شدن در جستجوها را بالا می برید.

 1. تماس با رسانه

یک راه آسان برای برقراری ارتباط با مخاطبان ایجاد صفحه تماسی با آنها می باشد. شما با ایجاد این صفحه این فرصت را به مخاطبان خود خواهید داد که بتوانند بدون واسطه و استفاده از ابزارهای دیگری مانند ایمیل ، در بستر سایت با شما ارتباط نزدیک و در برخی موارد هم آنلاین داشته باشید.

 1. اخبار منتشر شده

یک سایت خبری به یک صفحه اخبار منتشر شده هم نیاز دارد. شما می توانید خبرهایی که قبلا منتشر کرده اید را نیز به مانند خبرهای فعلی در سایت خود قرار دهید. در این روزها هر چه شما بتوانید برای خبرنگاران کار نوشتن خبر را راحت تر سازید ، می توانید کیفیت خبر رسانی های خود را نیز افزایش دهید.

اخبار منتشر شده

 1. پوشش چند رسانه ای

زمانی که سایت خبری شما به یک حد خوبی از خبرگذاری رسیده باشد آنگاه شما می توانید این بخش را نیز به سایت خبری خود اضافه کنید. توصیه ما بر این است که اگر سایت شما هنوز در خبرگذاری تبهر نیافته است از این قابلیت استفاده نکنید زیرا مهم نیست که شما چقدر چیزهای نوین به سایت خود اضافه کنید بلکه مهم این است که شما بتوانید مخاطبانی را داشته باشید که از این محتواهای شما بازدید داشته باشند پس در مرحله اول نیاز است که شما مخاطب کافی داشته باشید.

 1. شبکه های اجتماعی

اگر شما در شبکه های اجتماعی عضو هستید که حتما هم این گونه است لازم است که بتوانید از طریق صفحات خبری خود لینک هایی را به شبکه های اجتماعی داشته باشید. نکته مهم اینکه شما باید در این شبکه های اجتماعی یک پروفایل قوی داشته باشید و به صورت کاملا فعال و مستمر در این شبکه های حضور داشته باشید. به صورت روزانه تمامی خبرهای سایت خود را در این شبکه ها به روز رسانی کنید و سعی کنید تا میزان مخاطبان ، دنبال کنند گان و ارتباطات خود را در این شبکه ها افزایش دهید تا به اعتبار و محبوبیت سایت خبری خود کمک کنید.

[مرتبط : بهینه سازی رتبه سایت با شبکه های اجتماعی ]

برخی ازشبکه های مهم در حوزه خبرگذاری عبارتند از :

 • فیسبوک
 • توییتر
 • گوگل پلاس
 • لینکداین
 • یوتیوب
 • پینترست
 1. عکس ، ویدئو و لوگوهای معتبر

اگر شما ویدئو ، عکس ها و لوگوهایی دارید ، می توانید از آنها کمک بگیرید که میزان اعتبار صفحات سایت خود را به صورت چشم گیری افزایش دهید. این را به خاطر دشته باشید که محتوا فقط متن نیست. عکس ها و فیلم هایی هستند که شما می توانید خودتان آنها را تولید نمایید و به عنوان محتوای ناب در سایت خبری خود استفاده کنید. با اینکار سایت های دیگر نیز به سایت شما می آیند و از خبرهای شما استفاده کرده و شما به عنوان یک مرجع خبری می توانید جای خود را باز کنید.

در پایان می خواهیم تا نکته ای را در مورد بهینه سازی این گونه سایت ها یا صفحات خبری برای موتورهای جستجوگر داشته باشیم. به همین دلیل نیاز است که شما در مورد پیاده سازی یک استراتژی معین در مورد سئو سایت خود فکر کنید. شاید به نظر شماچنین چیزی اصلا نیاز نباشد و شما با خود بگویید من هر روز محتواهایی جدید را در سایت خود قرار می دهم و دیگر نیازی نیست که برای بهینه سازی سایت خود کار کنید. اما این کاملا اشتباه است زیرا شما باید حالت های مختلف سئو سایت را در نظر داشته باشید. سئو درون صفحه ای و سئو برون صفحه ای.

سئو درون صفحه ای اشاره به ساختار صفحات شما ، نوع کد نویسی و بهینه سازی زیر ساخت سایت شما دارد . شما برای این نوع بهینه سازی نیاز به یک متخصص سئو دارید که وضعیت سایت شما را به نحوی که مورد پسند گوگل یا موتورهای دیگر باشد تبدیل کند. همچنین باید تکنیک هایی را نیز در مورد بهینه سازی سرعت لود صفحات سایت و همچنین حجم عکس هایی که در سایت دارید نیز داشته باشید.

[مرتبط : سئو SEO یا بهینه سازی سایت چیست؟ ]

در سئو برون صفحه ای نیز باید اقدامات تبلغاتی و معرفی خود در دیگر سایت ها و همچنین حضور فعال در شبکه های اجتماعی را مد نظر داشته باشید. توجه کنید که شما برای رسیدن به موفقیت در این زمینه می بایست از تمامی تکنیک های سئو باخبر بوده و سعی کنید با مشورت با یک متخصص در این زمینه یک استراتژی کاملا مشخص و معین را با توجه به سایت خود و نیازهای آن داشته باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید به صفحه لیوسایت ساز مراجعه کرده و یا با شماره 66831109-021 تماس حاصل کنید.