روش های زیادی برای فلال کردن تجارت آنلاین و فروش آنلاین محصولات وجود دارد اما توصیه ما بر این است که شما از یک نرم افزار فروشگاه ساز آنلاین استفاده نمایید. راهکار تجارت الکترونیک خود میزبان، که به آن (ابر) یا نرم افزار به عنوان سرویس میگویند بدین معنا که تمام چیز هایی که شما نیاز دارید در یک بسته نرم افزاری وجود دارد.که شامل استفاده از نرم افزار و همچنین میزبانی به همراه خدمات پشتیبانی میباشد. به صورت مشخص راهکار های خود میزبان به همراه یک سری به روز رسانی ها، ارتقاء ها و نگهداری توسط شرکت ارائه کننده سرویس به مشتری تحویل داده میشود. راهکار خود میزبان عموما بر اساس یک پرداخت ماهیانه خدمات خود را ارائه میکند. این پرداخت ماهیانه بر اساس اندازه فروشگاه در مقیاس آنلاین و امکاناتی که ارائه میکند متغییر میباشد.

پشتیبانی

گزینه های دیگری همانند نرم افزار های کد باز و یا سیستم های مدریت محتوا و میزبانی مشترک وجود دارد اما برای استفاده از آنها شما به مهارت های فنی برای طراحی و ساخت سایت فروشگاهی نیاز دارید. برای این کار نیاز است تا شما یک نرم افزار مناسب انتخاب کرده و به موازات آن یک سرویس دهنده میزبان وب نیز پیدا کرده تا بتوانید وبسایت خود را منتشر کنید. بعد از این که شما سایت خود را ایجاد کردید لازم است تا خودتان و یا مدیر سایت به صورت مستمر کار های مرتبط با بروز رسانی و امنیت داده های وبسایت را تامین نمود.

گام های موفقیت تجارت الکترونیک

داشتن موفقیت در تجارت الکترونیک یکیاز مهم ترین برنامه ها میباشد. شما باید مراحل زیر در دنبال کنید هر گامی باعث میشود شما به موفقیت در تجارت آنلاین خود نزدیک تر شوید.

 1. شبکه های اجتماعی، موبایل، کانال های ارتباطی

با استفاده از فروشگاه آنلاین خود میزبان شما دیگر نیازی به نگران بودن درمورد این تکنولوژی ها نیستید زیرا تمام این موارد برای شما در نظر گرفته شده است. داشتن یک برنامه جامع و پیروی از آن نکته مهمی در این قضیه میباشد. اگر شما بتوانید از یک تکنولوژی درست برای این کار استفاده کنید درصد موفقیت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.وقتی که شما به صورت آنلاین فروش محصولات خود را آغاز میکنید میتوانید از مدل های تجاری مختلفی بهره ببرید.

 1. ملزومات شروع فروشگاه آنلاین

 • گرفتن یک نام دامنه برای تجارت همانند com.
 • تهیه یک آدرس ایمیل تجاری
 • تهیه نرم افزار سبد خرید
 • ایجاد یک طراحی و توسعه مناسب فروشگاه آنلاین
 • بهینه سازی برای موتور های جستجوگر (سئو سایت)
 • ایجاد حساب کاربری گوگل وب مستر
 • استفاده از ابزار های تبلیغاتی مانند google AdWords
 • تهیه گواهی نامه امنیت داده ها از طریق فعال نمودن پروتکل HTTPS
 • ایجاد و یا خرید یک درگاه پرداخت
 • تفاهم با یک شرکت حمل کالا برای رساندن کالا های شما به دست مشتریان
 • محاسبه دقیق هزینه ها، مالیات ها و دیگر مسائل
 • محاسبه دقیق حقوق کارمندان
 • استفاده از ابزار های آنالیز بازدید کنندگان و نرخ های تبدیل
 • حساب های شبکه های اجتماعی – حساب فیس بوک، توییتر، لینکداین و یوتیوب
 1. آیا وبسایت شما سیاست های مشخصی دارد؟

اصطلاحات و شرایط استفاده از هر وبسایت تجارت الکترونیک جزء جدایی ناپذیر هر وبسایتی می باشد. مخصوصا زمانی که شما در حال استفاده از اطلاعات مشتریان برای بازار یابی و یا تبلیغات میباشید. صرف نظر از این که شما چه چیزی را ساخته اید برای ارتقاء بهتر آن نیاز است تا به صورت هدفمند بازار یابی خود را انجام دهید. همان طور که پیشتر نیز گفته شد نیاز است تا شما از تبلیغات پولی نیز بهره ببرید.

حمل رایگان کالا یکی از گزینه های مهم برای موفقیت در جذب مشتری میباشد. و بسیاری از سایت های تجارت آنلاین نیاز دارند تا این کار را پیاده سازی کنند.

 1. بازگشت مشتری برای خرید مجدد

یکی از رموز موفقیت وبسایت ها این است که شما بتوانید یک برند و لوگو معین برای تجارت خود ایجاد کنید و برای این کار نیز ممکن است به یک طراح نیاز داشته باشید. همچنین شما میتوانید از نرم افزار های لوگو ساز اینترنتی استفاده کرده و باکمی تغییرات به صورت اینترنتی یک لوگوی خوب ایجاد کنید استفاده از این روش آنلاین بسیار انعطاف پذیر میباشد و شما میتوانید رنگ ها و شکل های مختلفی را برای لوگوی خود بر گزینید.

 • محتوای عالی مساوی است با مشتری بیشتر

اگر شما از تجارت های الکترونیکی حرفه ای سوال کنید که مهم ترین جنبه موفقیت آنها چه بوده است، آنها به شما خواهند گفت " محتوا". شما هرچه قدر که بتوانید محتواهای قوی تری ایجاد کنید نتیجه بهتری را نیز دریافت خواهید کرد. محتوا شامل عکس هایی است که شما استفاده میکنید، توصیفات کالا ها، نام محصولات و چیدمان محتوا میباشد.

 • درگاه پرداخت

اگر شما میخواهید در وبسایت خود از کارت های اعتباری استفاده کنید توصیه ما بر این است که از یک  سرویس پرداخت برای پردازش کارت های اعتباری استفاده کنید. مکانیزم این نوع درگاه ها به صورت کاملا امن طراحی شده است و شما میتوانید با خیالی آسوده یک ارتباط ایمن شده از فروشگاه آنلان خود به حساب های بانکی داشته باشید.

 • اتصال به یک سیستم حساب کاربری برای خود کار نمودن تجارت

بیشتر نرم افزار های تجاری توانایی تولید خروجی سفارشات به یک فایلی که میتواند در سیستم جهت به روز رسانی مورد استفاده قرار بگیرد را دارد.

 • آنالیز وب

یک فروشگاه آنلاین خوب میتواند دچار عدم موفقیت شود اگر بازدید کنندگان سایت شما نتوانند تشخیص دهند که در سایت شما چه اتفاقی می افتد. برای این که شما دقیقا متوجه شوید کاربران شما چه کار هایی را در وبسایت شما انجام میدهند لازم است تا اطلاعات مرتبط با فعالیت های آنها را در کنار هم جمع آوری کرده و آنالیز های لازم جهت درک رفتار های مشتری و اعمال سیاست های بهبود تجربی کاربری را انجام دهید.

 • بهینه سازی و بازاریابی

موتور های جستجوگری همانند گوگل و بینگ مسئول آوردن 80% از ترافیک به فروشگاه های ایتنرنتی را دارا میباشد. اگر فروشگاه شما برای این موتور های جستجوگر بهینه سازی نشده باشد شما هرگز به موفقیتی که مد نظر دارید نخواهید رسید. این دو مقوله مسلما هزینه های زیادی را به همراه دارد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.