ساخت و طراحی سایت بیمه می تواند یک فرایند بسیار جالب باشد. و این قضیه زمانی جالب تر خواهد بود که شما برای اولین بار باشد که اقدام به چنین کاری می کنید.

برای ساخت یک سایت خوب و حرفه ای شما هم به زمان و هم به پول کافی نیاز دارید. بنابراین برای اینکه شما بتوانید یک ابزار بازاریابی خوبی در اختیار داشته باشید نیاز است که یک وب سایت خوب ایجاد نمایید. وب سایت آژانس بیمه شما باید بتواند بهترین موقعیت ها را نصیب شما کند. این وب سایت می بایست بتواند یک شمای آنلاین خوب از سازمان بیمه ای شما داشته باشد.

اگر شما به دنبال ساخت سایت بیمه برای سازمان بیمه ای خود هستید پس لازم است که این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

[مرتبط: ساخت سایت بیمه از طریق سایت ساز]

گام اول : برند خود را معین کنید

برای اینکه متوجه شوید برند دقیقا به چه چیزی گفته می شود باید با این سوالات بنیادی آغاز نمایید.

  • لوگو شرکت باید به چه شکلی باشد؟
  • چه رنگ هایی را باید در لوگو خود مد نظر داشته باشیم؟
  • آیا تصویر زمینه خاصی وجود دارد که من بخواهم از آن در ساخت قالب سایت استفاده کنم؟

باید ثابت قدم باشید. وب سایت شما و دیگر متریال های بازاریابی باید شبیه به یکدیگر به نظر برسند. و این یک الزام برای برند سازی سازمان بیمه ای شما خواهد بود.

گام دوم : تصمیم گیری برای تمرکز سایت

وب سایت شما کاملا موثرتر عمل خواهد کرد اگر که شما سعی کنید بر روی یک یا دو مقوله تمرکز کنید. زیرا ممکن است که شما بخواهید سایت شما به عنوان یک رهبر در بین سایت های این حوزه باشد و یا اینکه بخواهید یک سایت کاملا آموزشی و مرجع داشته باشید. وقتی که شما هدف خود را معین کنید بهتر می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

گام سوم : پیدا کردن مدل طراحی

آیا شما به دنبال یک طراحی ساده اید؟ و یا اینکه انتظار یک طراحی حرفه ای و زیبا را دارید؟ در مورد سایت های بیمه سعی کنید تا استایل سایت خود را بر اساس برند خود ایجاد نمایید.

گام چهارم : همیشه از عکس های عالی استفاده کنید

عکس ها همیشه یک راه حل برای جذب بیشتر مخاطبان به وب سایت بوده است. استفاده از عکس های بزرگ با رنگ های متنوع می تواند باعث شود تا مخاطبان بیشتر به سایت شما علاقه نشان داده و با سایت تعامل بیشتری داشته باشند. شما باید استفاده از عکس های مختلف و متنوع را به نوعی یک ابزار تبلیغاتی خوب برای سایت خود در نظر داشته باشید.

[مرتبط : 10 روش مهم در بهینه سازی عکس ها برای سئو سایت (قسمت اول)]

گام پنجم : بر روی مهم ترین امکانات خود تمرکز داشته باشید

سایت آژانس بیمه شما باید به نحوی باشد که هم به گروه خود شما و هم به مشتریان شما سود و منفعت هایی برساند. بنابراین شما باید بتوانید به مهم ترین بخش های سایت خود دقت داشته باشید و روی آن بخش ها به نحوی کار کنید که مخاطبان از سایت شما به سایت های دیگر کوچ نکنند. اگر شما قصد دارید تا در بین سایت ها بیمه به عنوان پرچم دار خدمت رسانی معرفی گردید باید از متدهای فراخوانی اعمال در سایت خود به صورت کاملا هوشمندانه ای استفاده کنید. در این صورت باید بخش تماس با ما سایت خود را به طرز حرفه ای ساخته باشید.

اما اگر شما مایل هستید که بخش آموزشی سایت خود را تقویت کنید و روی این بخش مانور دهید نیاز است که یک صفحه سوالات متداول را در سایت خود راه اندازی کنید.

گام ششم : محتواهای اصیل تولید کنید

گوگل به تهیه محتواهای جدید اهمیت خاصی می دهد. بنابراین شما باید از این موقعیت استفاده کرده و رتبه سایت خود را به وسیله تولید محتواهای اصیل افزایش دهید. اگر نوشتن این چنین محتواهایی برای شما کار سختی است پس بهتر است که با نمونه های کوچک تری از آن آغاز نمایید. به طور مثال برای صفحه های نخست و صفحه درباره ما مطالب قوی و جدید تولید کنید تا مخاطبان وارد سایتی نشوند که مطالب آن را قبلا در جاهای دیگر دیده باشند. همچنین تعداد زیادی از نویسندگان آزاد هستند که می توانید از آنها بخواهید برای شما تولید محتوا انجام دهند. این کار برای آنها مانند آب خوردن راحت است!.

برای سایت خود بخش بلاگ نیز راه اندازی کنید. شما در این بخش می توانید به صورت میانگین ماهیانه 10 مقاله را تولید کرده و در آن به انتشار برسانید. در این صورت خوانندگان زیادی را از طریق بلاگ خود می توانید به سایت بیاورید.

محتواهای اصیل

سایت های دیگر را نیز برای پیدا کردن ایده های جدید مشاهده کنید. و فکر نکنید که این کار یک ایده بد می باشد. زیرا کسانی هستند که پیش تر از شما اقدام به این کارها کرده اند پس در نتیجه آنها تجربه بیشتری در مورد این نوع از سایت ها دارند و شما می توانید از دیدن این سایت ها و ترکیب ایده هایی که از هر کدام به دست می آورید به طراحی های جدید پی ببرید و آنها را در سایت خود قرار داده و خود را جز منحصر به فردترین سایت ها قرار دهید. اما باید این نکته را هم مد نظر داشته باشید که نباید از آنها چیزی را دقیقا کپی کنید شما باید فقط ایده های مختلف را باهم ترکیب کرده و یک چیز نو ایجاد کنید. در صورتی که شما از آنها کپی برداری کنید از سوی موتورهای جستجوگر جریمه شده و سایت شما دچار افت شدیدی در رتبه خود خواهد شد.

گام هفتم : جایی را برای شبکه های اجتماعی در بلاگ ها قرار دهید

همانطور که در مورد قبلی گفته شد. بلاگ نویسی یک کار مهم در بهبود رتبه سایت می باشد. این کار ممکن است که برای شما بسیار سخت و هزینه آور باشد اما باید بدانید که می توانید بعد از یک ماه تاثیر مثبت آن را در رتبه سایت خود مشاهده کنید.

شما نباید هرگز تبلیغات در اشتراک گذاری مقالات در شبکه های اجتماعی را فراموش کنید. این کار به مخاطبان شما اجازه می دهد که بتوانند مطالب خوب شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک قرار دهند. بهترین مکان برای قرار دادن دکمه های شبکه های اجتماعی پایین مقاله یا در ابتدای مقاله می باشد.

شما باید سعی کنید که در همه شبکه های اجتماعی به نام شرکت یا سایت بیمه خود اکانت هایی را ایجاد کنید. همچنین باید صفحه پروفایل قوی ای در همه این حساب ها داشته باشید و در بخش وب آن نام سایت خود را درج کنید. باید به صورت روزانه و مستمر در این شبکه ها فعالیت کنید و می توانید برخی از مقالات خوب خود را نیز به انتشار برسانید.

گوگل چند سالی هست که به لینک های شبکه های اجتماعی اهمیت خاصی می دهد. از نظر گوگل این لینک ها و انتشار مقالات شما در این شبکه ها بسیار مهم می باشد و اعتبار خاصی به سایت شما می دهد.

[مرتبط : بهینه سازی رتبه سایت با شبکه های اجتماعی]

گام هشتم : طراحی ریسپانسیو یک نیاز ضروری!

در این زمانه شما هرگز نمی توانید بیخیال ترافیک ورودی از سوی کاربران موبایل شوید. نوعی که سایت شما در کامپیوتر های دسک تاپ نشان داده می شود با حالتی که در دستگاه هایی مانند موبایل با تبلت به نمایش در می آید کاملا متفاوت می باشد. به صورت کلی شما دو راه برای حل این مشکل دارید. گزینه اول طراحی ریسپانسیو می باشد. اشکال این گزینه این است که نیاز به سرعت لود بیشتری دارد و اینکه هزینه ساخت چنین سایت هایی خیلی بیشتر است.

گزینه دوم این است که شما برای دستگاه های مختلف و اندازه صفحات نمایش آنها ورژن های مختلفی از سایت خود تولید کنید که این کار خیلی پیشنهاد نمیشود. ساخت آن ساده است اما از نظر بسیاری داشتن نسخه های مختلف از سایت کاری غیر حرفه ای می باشد.

گام نهم : بخوانید و ویرایش کنید

شما باید قبل از اینکه اقدام به انتشار هر مطلبی در سطح وب کنید یک بار به دقت آن را خوانده و از جنبه های املایی و دستوری جملات را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که با مشکلی مواجه نبودند آنها را منتشر کنید. حتی اگر نیاز است برای بهبود خوانایی و زیبایی متن از لیست های شماره دار یا غیر شماره دار در متن خود استفاده کنید. این کار باعث می شود کاربران بتوانند مطالب سایت شما را راحت تر مطالعه نمایند.

همچنین نیاز است که شما تمامی امکانات ، فراخوانی های اعمال و فرم های سایت خود را بررسی کنید و از کارکرد صحیح آنها اطمینان حاصل کنید. کلاه مشتریان را بر سر خود قرار دهید و سایت خود را از منظر یک مشتری نگاه کنید و ببینید که چه چیزهایی در سایت شما نیاز است که وجود داشته باشد. بایستی سایت خود را در هر موقعیتی که لازم می دانید قرار دهید تا میزان کارایی آن در شرایط مختلف معین گردد. سپس ایرادهای به دست امده را برطرف سازید.

گام دهم : بهینه سازی سایت

تا به حال دو رویکرد در طراحی سایت به شما معرفی کردیم . اول اینکه گفته شد در طراحی سایت می بایست تمامی امکاناتی که مد نظر دارید توسط سایت ارائه دهید را معین کرده و لحاظ کنید. سپس گفتیم که کلاه مشتری را بر سر خود نهاده و از دید او هم به سایت نگاهی کنید و سعی کنید تا نیازهای مشتریان از یک سایت بیمه را شناسایی کرده و آنها را نیز در طراحی خود معین کنید. اما باید بدانید که یک بعد دیگر نیز در طراحی سایت وجود دارد که شما باید آن را هم در نظر داشته باشید و آن موتورهای جستجوگر است. بله درست است شما باید برای موتورهای جستجوگر نیز استانداردهایی را رعایت کنید.

باید این نکته را بدانید موتورهای جستجوگر و بالخصوص گوگل مهم ترین راه کسب ترافیک برای سایت شما می باشد. اگر گوگل نباشد یا بهتر است بگوییم اگر گوگل شما و سایت شما را نشناسد آنگاه مردم نیز سایت شما را نخواهند دید. پس تا به اینجا به اهمیت این مسئله پی بردید.

وقتی که مردم به دنبال چیزی در اینترنت هستند آن را از گوگل میخواهند و گوگل است که سایت شما را به آنها معرفی می کند پس باید یک سری قوائدی را برای اینکه سایت شما گوگل پسند باشد رعایت کنید.

گام یازدهم : استخدام یک متخصص سئو

به منظور رسیدن به هدف گذاری معین شده در گام قبلی نیاز است که شما یک متخصص سئو استخدام کنید . این افراد تکنیک هایی می دانند که از طریق آن می توانند رتبه سایت شما را بهبود بخشیده و اعتبار آن را نزد گوگل افزایش دهند. با توجه به اهمیت گوگل نیاز است که از وجود چنین افرادی در کار خود استفاده کنید.

وقتی که شما سایت خود را سئو می کنید. بیشتر در مقابل دید مردم و در رتبه های بالاتری از صفحات نتایج جستجو قرار خواهید گرفت و در نتیجه امکان جذب مشتریان بیشتری برای خدمات شما مهیا می گردد.

نکته مهم در استخدام این افراد این است که نباید فریب برخی از تبلیغات های غلط آنها را بخورید. زیرا برخی از آنها به شما وعده هایی مانند کسب رتبه اول در کمتر از یک ماه را می دهند که این کار اصلا قابل اجرا نیست. آنها با ترفندهایی به صورت موقت رتبه شما را بالاآورده اما هیچ تضمینی برای باقی ماندن در آن رتبه وجود ندارد.

سئو سایت کاری کاملا زمان بر و پر هزینه می باشد که شما باید نتایج آن را پس از یکسال مشاهده کنید نه یک شبه! . بنابراین مراقب تکنیک های کلاه سیاهی که آنها استفاده می کنند نیز باشید زیرا امکان دارد که شما با این تکنیک های غلط از سمت گوگل با جریمه های سختی مواجه شوید و سایت شما تا مدت ها در نتایج جستجو حضور نداشته باشد.

[مرتبط : 7نکته حرفه ای طراحی سایت متناسب با سئو]

گام دوازدهم : آنالیز روزانه بخش های مختلف سایت

راز موفقیت همیشگی و ساده تمامی سایت ها این است که شما به صورت مکرر اقدام به آنالیز بخش های مختلف سایت خود کنید. این کار برای تغییر و بهبود وضعیت سایت شما لازم است. شما باید به صورت مکرر استراتژی های خاص خود را به روز رسانی کنید. باید از اشتباهات قبلی خود درس بگیرید و سعی کنید تا آنجا که می توانید به مرور زمان آنها را حل کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید به صفحه لیوسایت ساز مراجعه کرده و یا با شماره 66831109-021 تماس حاصل کنید.