مسلما برای طراحی و ساخت سایت به صورت معمول شما نیاز به دانش برنامه نویسی دارید. اما در صورت عدم توانایی در این مورد شما میتوانید از روش های ساده تری برای طراحی سایت استفاده کنید. این روش ها عبارت اند از بهره گیری از سیستم های مدیریت محتوا یا همان CMS و همچنین سیستم های سایت ساز آفلاین و یا آنلاین میباشد.

امروزه با پیشرفت این نوع سایت ساز ها شما به راحتی میتوانید وبسایت های مورد نظر خود را به راحتی ایجاد نمایید. همچنین این نوع سایت ساز ها امکانات فوق العاده ای برای ایجاد قابلیت های پیشرفته در اختیار شما قرار میدهد.

طراحی سایت حرفه ای است که با بیشتر مقوله های حوزه کاری خود درگیر میباشد و بر اساس آنها انواع خدمات از جمله اطلاعات جامع و تخصصی مرتبط با یک شغل در اختیار مخاطبان آن وبسایت قرار میگیرد.مهم ترین مزایای سایت ساز عبارت اند از :

ثبت نام دامنه و میزبانی

یکی از رموز موفقیت وبسایت در حوضه کاری اش داشتن یک نام دامنه مرتبط با موضوع وبسایت میباشد به همین دلیل شما باید سعی کنید تا آنجایی که میتوانید از این قانون پیروی منید در صورت امکان بهتر است از نام های چند حرفی و یا تک کلمه ای استفاده کنید زیرا این نام ها راحت تر در ذهن جا گرفته و یاد آوری آن نیز آسان تر میباشد. برای پسوند نام های تجاری بهتراست از COM. استفاده کنید.

سایت ساز ابزار امکان بررسی نام های آزار را در اختیار شما قرار میدهد تا پیش از ثبت نهایی آن از دسترس بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

با سایت ساز دیگر نیازی به در گیر شدن با روند های اداری ثبت نام دامنه و میزبانی وبسایت نخواهید بود زیرا همه این موارد در سایت ساز وجود دارد.

کسب اعتبار برای حرفه مورد نظر

طراحی مناسب وبسایت تاثیر زیادی در وجهه کاری شما و کمک به درک مشتری از برند شما دارد. در سایت ساز ها شما میتوانیداز انواع مختلف قالب ها متناسب با حرفه خود استفاده کنید همچنین این امکان برای شما وجود دارد که در صورت نیاز بتوانید آنها را سفارشی سازی کنید.

افزایش میزان فروش وبسایت

سایت ساز هابا استفاده از امکانات پیش فرض مرتبط با تجارت الکترونیک میتوانند راهکار های اساسی برای پیشبرد و موفقیت در اجرای استراتژی های بازار یابی و فروش محصولات شما ارائه نمایند. و شما به راحتی میتوانید نیاز های اساسی تجارت خود را پوشش دهید.

افزایش میزان تاثیرگذاری

به لطف فناوری های مورد استفاده در سایت ساز این امکان وجود دارد که شما بتوانید انواع فرم های تعاملی با مخاطب را ایجاد کرده و میزان ثبت نام های وبسایت خود را به صورت چشم گیری افزایش دهید. این کار باعث میشود شما بتوانید میزان تجربه کاربری وبسایت و همچنین میزان تجربه مشتری را در سایت های تجارت الکترونیک بهبود بخشید.

تسهیل در فهم وبسایت

بازدیدکنندگان وبسایت علاقه دارند تا به محض ورود به وبسایت شما بتوانند چیز های زیادی به دست آورند و همه چیز را در مورد تجارت شما بدانند. از این رو شما باید بتوانید در راستای جذب اعتماد مشتری اطلاعات لازم در مورد تجارت خود را به مشتری نمایش دهید.

برند سازی

در راستای ارتقاع بازاریابی آنلاین مشتریان وبسایت ماندگاری و تضمین اعتماد را یکی از عوامل مهم در خرید از فروشگاه اینترنتی میدانند. به همین دلیل شما برای جلب اعتماد مشتریان خود نیاز دارید تا برندمشخصی برای تجارت خود ایجاد نموده و به افزایش اعتبار آن کمک نمایید.

سئو

سئو

یکی از مهم ترین منابع کسب ترافیک بیشتر برای وبسایت موتورهای جستجوگر میباشند. به همین دلیل وبسایت شما بایستی برای این موتورها به صورت بهینه طراحی شده باشند. سایت ساز با در نظر گرفتن این موضوع امکان ساخت سایت های سازگار با این موتورها را فراهم کرده است. به این ترتیب وبسایت شما میتواند با استفاده از تکنیک های سئو رتبه بهتری در  صفحات نتایج جستجوی آنها داشته باشد.

طراحی ریسپانسیو

از جمله نکات مهم طراحی سایت درنظر گرفتن کاربرانی است که از طریق گوشی های هوشمند و یا تبلت ها اقدام به مشاهده وبسایت شما میکنند. به منظور نمایش صحیح محتوا های وبسایت در صفحات مختلف این دستگاه ها لازم است تا وبسایت شما به صورت ریسپانسیو طراحی شده باشد.

امکان ایجاد گالری تصاویر

شما برای معرفی محصولات تجاری خود علاوه بر توضیحات  نیاز به تهیه عکس های با کیفیت از محصولات خود دارید. به همین دلیل نیاز میشود تا شما عکس های مختلفی از محصول خود داشته باشید و آنها را در دسته بندی های مشخصی به نام گالری تصاویر ایجاد کرده باشید.

مدیریت دیدگاه های کاربران

یکی از رموز موفقیت هر وبسایتی داشتن تعامل دوطرفه با کاربران میباشد به همین دلیل نیاز است تا بخش مشخصی از وبسایت را به این امر اختصاص دهید زیرا در این صورت کاربران فکر میکنند که نظرات آنها برای وبسایت شما مهم میباشد  و بدین ترتیب میزان رضایتمندی مشتریان شما افزایش پیدا خواهد کرد.

امکانات تحلیل آماری

یکی از شاخصه های مهم سایت ساز ها داشتن امکانات قابل قبول در مورد ابزار های آمار گیری وبسایت میباشد. به همین جهت سایت ساز از این ابزار ها برای کمک به صاحبان تجازت بهره میبرند. یکی از مهم ترین ارکان پیشرفت سایت استفاده از قدرت تحلیل آماری برای تعیین سیاست های بازاریابی و فروش میباشد. وقتی که شما ابزار های لازم برای این کار را داشته باشید میتوانید میزان فروش خود را افزایش دهید.

قالب های آماده

طراحی ظاهر سایت یک کار کاملا گرافیکی و حرفه ای است شما برای داشتن ظاهری مناسب برای وبسایت خود نیاز دارید تا از یک طراح سایت حرفه ای کمک بگیرید. طراحی قالب سایت توسط طراح بسته به میزان پیچیدکی آن هزینه زیادی دربر خواهد داشت.به منظور صرفه جویی در وقت و هزینه شما سایت ساز ها دارای انواع مختلفی از قالب های متناسب با حرفه شما میباشد و شما به راحتی میتوانید قالب مورد نظر برای پوشش اهداف خود را انتخاب نمایید.

تعیین کاربران با دسترسی های مختلف

به منظور سرعت بخشیدن به فرایند های مدیریتی وبسایت قطعا شما نیاز خواهید داشت تا افرادی را برای مدیریت بهتر سایت و تعامل هرچه بیشتر تا کاربران مشخص کنید در سایت ساز این امکان به همراه قابلیت تعیین سطح دسترسی های مختلف وجود دارد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر میتوانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه بفرمایید.