امروزه تقریبا همهی افراد اهمیت داشتن یک وبسایت را متوجه شده اند. همه صاحبان مشاقل میدانند که یک هویت آنلاین ابزاری مهم برای موفقیت تجارت آنها می باشند. امروزه مردم بیشتر و بیشتر به دنبال محصولات و خدماتی هستند که ازطریق اینترنت ارائه میشوند. برای رفع نیاز این خیل عظیم مخاطبین وبسایت نیاز است تا هر تجارتی بتواند خدمات خود را به صورت انلاین و از طریق ساخت سایت با سیستم های مدیریت محتوا یا همان سایت ساز ارائه کنند.

صاحبان مشاغل بزرگ فرصت کافی برای توسعه و طراحی سایت هایی با کیفیت بالا را برای تجارت خود ندارند. به همین دلیل استفاده از سایت ساز های آنلاین میتواند یک گزینه بسیار خوب برای این نوع اهداف باشد.این ابزارها به صورت مخصوص برای آن دسته از افرادی که هیچ دانش برنامه نویسی برای وبسایت ندارند طراحی گشته است.

سرعت حرکت تکنولوژی شما را نیز به این باور رسانده است که برای موفقیت در حوضه کاری خودتان نیاز دارید تا یک وبسایت داشته باشید. خب حالا چطور باید یک وبسایت ایجاد نمود؟ دوروش عمده برای شما متصور میباشد، اول این که شما به یک طراح سایت پول زیادی بدهید اما روش دوم استفاده از یک سایت ساز آنلاین میباشد.

سایت ساز ها به همراه تمامی ابزار های لازم برای صرفه جویی دروقت و هزینه طراحی سایت ارائه گشته اند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با بزرگ ترین مزایای ساخت سایت به وسیله سایت ساز آشنا کنیم.

قیمت

هزینه یکی از مهم ترین امکانات یک سایت ساز میباشد. شما با استفاده از یک سایت ساز میتوانید سایت های خود را با قیمت بسیار پایین تری طراحی نمایید. هنگامی که یک کاربر اقدام به ساخت سایت میکند اصلی ترین هزینه موجود استخدام یک طراح سایت میباشد. هنگامی که یک طراح کار ساخت سایت را تمام میکند، کاربر باید هزینه های اضافه نمودن امکانات جدید تر به وبسایت را به صورت جداگانه پرداخت نماید. تمامی این هزینه ها در نهایت باعث میشود که هزینه کلی ساخت سایت افزایش پیدا کند. با انتخاب ابزار سایت ساز، کاربر نیازی به صرف هزینه های جانبی برای بدست آوردن امکانات بیشتر ندارد.

برنامه نویسی و کد نویسی

طراحی سایت شامل یادگیری زبان های مختلف برنامه نویسی مانند HTML و دیگر برنامه های کد نویسی وب میباشند. اما وقتی که کاربر یک سایت ساز را برای ساخت سایت انتخاب میکند او دیگر نباید نگران این نوع مشکلات در طراحی وبسایت خود باشد. زیرا سایت ساز ها دارای قالب های آماده فراوانی میباشند. یک کاربر می تواند از هزاران قالب آماده وبسایت برای ساخت سایت خود بهره ببرد.بسته به حرفه ای که کاربر میخواهد در مورد آن سایتی را بسازد میتواند از قالب های مرتبط با آن حرفه استفاده نماید. یک سایت ساز به شما این اجازه را میدهد که سایت خود را بدون نیاز به هیچ دانش برنامه نویسی ایجاد نماید.

گرافیک ها

یک وبسایت معمولا دارای المان های گرافیکی و عکس های مختلف میباشد و به همین دلیل آنها نیاز دارند تا یک طراح گرافیک نیز استخدام نمایند این طراحان گرافیک عموما مقدار زیادی پول برای انجام خدمات خود از مشتری دریافت مینمایند. اما وقتی که یک کاربر از ابزار های طراحی و ساخت آنلاین سایت استفاده میکنند میتوانند نیاز های گرافیکی خود را بدون انجام هزینه های اضافی پوشش دهند.

سهولت در کاربری

تقریبا تمامی سایت ساز ها از روش کشیدن و رها کردن برای ساخت سایت استفاده میکنند.به همین سبب کاربران نیازی ندارند تا برای اضافه نمودن بخش های جدید به وبسایت کد نویسی انجام دهند. و همچنین امکان بروز رسانی محتوا ها و تصاویر به صورت کاملا آسان برای کاربر وجود دارد.

سایت شما میتواند در هرزمان و از هر کامپیوتری مورد ویرایش قرار گیرد

اگر شما برای ساخت سایت به صورت سفارشی از یک طراح سایت استفاده کنید، ممکن است شما صاحب یک وبسایت زیبا شوید اما آیا شما نیازی به تغییر آن در آینده ندارید؟ برای ایجاد تغییر در وبسایت شما باید در هر مرتبه هزینه ای را برای این کار به طراح سای خود بپردازید. اگر شما مشکل مالی نداشته باشید میتوانید در هر لحظه از طراح خود بخواهید تا تغییرات را برای شما ایجاد نماید. اما ما پیشنهاد میکنیم که از یک راه بهتر استفاده کنید با استفاده از سایت ساز شما میتوانید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کرده،  تغییرات را اعمال کنید بر روی  دکمه ذخیره کلیک کرده و نتایج را به صورت آنلاین مشاهده نمایید.

سایت شما سفارشی تر از طراحی آن به وسیله طراح ایجاد میگردد

وقی شما برای طراحی سایت خود به صورت سفارشی هزینه میکنید شما صاحب وبسایت میشوید اما ممکن است سایت ایجاد شده همان چیزی نباشد که شما در ذهن داشتید.ممکن است سایت شما زیبا طراحی شده باشد اما به ازاء هر تغییر شما باید به صورت جداکانه هزینه پرداخت کنید. باصرف مقدار کمی وقت شما میتوانید سایت های خود را دقیقا به همان شکلی که میخواهید طراحی کنید بدن این که نیازی به انجام هزینه های دیگر باشد.

سایت شما دیده خواهد شد

از آن جایی که ساختار قالب های سایت ساز به گونه ای طراحی شده اند که برای موتور های جستجوگر کاملا بهینه هستند، وبسایت شما میتواند به راحتی در نتایج جستجو های این موتور ها رتبه های خوبی را بدست آورند. البته برای کسب نتایج عالی نیاز است تا تکنیک های سئو سایت برای وبسایت شما اعمال گردد. خوشبختانه این کار توسط تیم سایت ساز انجام میپذیرد اما مسلما برای نتیجه دادن باید صبور باشید زیرا این کار یک کار تدریجی و زمان بر خواهد بود.

طراحی ریسپانسیو

امروزه بیش از 60 درصد از جستجو های کاربران از طریق گوشی های هوشمند صورت میگیرد پس طیف عظیمی از مخاطبین سایت شما از این دست کاربران میباشند. به همین دلیل نیاز است تا وبسایت شما بتواند بدرستی در صفحات مختلف این دستگاه ها به نمایش در آید. لازمه این کار طراحی ریسپانسیو سایت میباشد. این واقعیت وجود دارد که اگر سایت شما این قابلیت را نداشته باشد آنگاه شما حجم عظیمی از مخاطبین خود را از دست خواهید داد.

ابزار های آماری

یکی از رموز موفقیت وبسایت ها توانایی در جمع آوری و تحلیل آمار های وبسایت از جنبه های مختلف برای اعمال استراتژی های مقتضی متناسب با شرایط جدید میباشد. سایت ساز ها غالبا این امکانات آماری را برای صاحبان سایت فراهم میکنند.

برای دسترسی به مقالات بیشتر در این خصوص میتوانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه کنید.