اعتبار صفحه یا همان Page Authority یک الگوریتم برای سنجش اعتبار سایت شما می باشد. در هنگام ساخت سایت علاوه بر درنظر گرفتن پیج رنک باید به این مقوله نیز توجه داشته باشیم زیرا یکی از الگوریتم های تعیین کننده در رتبه بندی سایت ها می باشد که به نوعی به موزات هم عمل می کنند اما با ساختاری کمی متفاوت تر و با پارامترهای جدیدتر و به روز تری ارائه شده است.

از انجایی که پیج رنک گوگل سالانه در حدود 4 تا 5 بار به روزرسانی می شود غالبا نیاز است تا ما برای رسیدن به اهداف خود در طراحی سایت از یک رتبه بندی با بازه های زمانی کوتاه تر بهره ببریم. زیرا این بازه ی طولانی در رتبه بندی برای سایت هایی که میخواهند بازدیدکنندگان زیادی داشته باشند زیاد مناسب بنظر نمی رسد و برای اطلاع از جایگاه خود در وب نیاز است تا همیشه از وضعیت وب سایت خود آگاه باشید تا بتوانید سیاست های درستی را برای بهبود وضعیت رتبه خود در موتورهای جستجوگر قرار دهید.

از آنجایی که این الگوریتم اعتبار سنجی توسط MOZ تبیین گردیده است پایه کار آن نیز بر اساس اطلاعات حاصل از Mozscape ایندکس و بک لینک ها و رتبه MOZ و چندین فاکتور دیگر می باشد.

اما در کل باید گفت که اعتبار صفحه تنها یک معیار برای شما است تا بادانستن ساختار الگوریتمی و پارامترهای آن اقدامات لازم را در جهت بهبود وضعیت رتبه خود در وب نمایید. این الگوریتم رتبه بندی خود را بر اساس بازه ی عددی بین 1 تا 100 قرار داده و هرچه وب سایت شما دارای عددی بالاترباشد نشانگر رتبه بهتر آن می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد افزایش اعتبار سایت و رتبه سایت می توانید به دیگر مقالات مرتبط در بخش مقالات و وبلاگ سایت ساز لیو مراجعه نمایید.