فرض کنید که شما تعداد زیادی طرح دارید و پول کافی برای تولید محصولات خود نیز دارید. پس برای تکمیل کار خود به یک وب سایت حرفه ای نیاز دارید. مخصوصا برای کارهای طراحی و تولیدی وب سایت یعنی همه چیز. و یک فرصت استثنایی برای کسانی است که می خواهند فعالیت تولیدی خود را بدون صرف هزینه های فراوان در مورد اجاره مغازه آغاز نمایند.

بنابراین شما می توانید با ساخت سایت همان احساسی که مردم از رفتن به مغازه و خرید کالا دارند را در آنها ایجاد کنید. همچنین می توانید با کمترین هزینه برند خود را ایجاد مشهور سازید.

وب سایت چیست ؟

برای تولید کنندگان لباس ، وب سایت مکانی برای فروش محصولات آنها در هر زمانی از هر جایی و به هرکسی می باشد. شما سایت را همانند یک کارمند فروشگاه لباس در نظر بگیرید که در پشت ماشین پول نشسته است و سفارشات مردم را مدیریت می کند. اما تفاوت آن در این است که کارمند خسته می شود، بیمه دارد ، مرخصی و تعطیلات دارد و حقوق زیادی هم می خواهد. اما وب سایت وقت ناهاری ندارد ، استراحت نمی کند و به تعطیلات هم نمیرود. همچنین مشتریان دیگر مجبور نیستند به مغازه بیایند و می توانند از هر مکانی و در هر زمانی که مایل باشند اقدام به خرید از فروشگاه اینترنتی شما کنند. در ضمن شما هرگز نمی خواهید که یک فروشنده غیرحرفه ای و زشت داشته باشید پس برای داشتن یک ظاهر زیبای فروشگاهی نیز نیاز به وب سایتی با طراحی زیبا دارید.

بنابراین در این مقاله سعی شده است تا مهم ترین نکات مربوط به ساخت سایت فروشگاه لباس با محوریت سایت ساز فروشگاهی را خدمت شما ارائه نماییم.

مطمئن شوید که سایت شما به صورت سفارشی طراحی شده است.

اصولا ساخت سایت به صورت سفارشی برای کارهای تجاری یک امر کاملا ضروری است. زیرا وقتی که ظاهر سایت شما با دیگر سایت ها مشابه باشد آنگاه مشتریان شما چطور اطمینان پیدا کنند که محصولات شما منحصر به فرد و حرفه ای است؟ اما این بدان معنا نیست که شما نباید از تم ها و قالب های آماده استفاده کنید بلکه شما باید سعی کنید تا آنهایی را انتخاب کنید که قابلیت سفارشی سازی دارند و ظاهر وب سایت خود را به گونه ای ایجاد کنید که در راستای اهداف تجاری و مشتری مداری شما باشد.

بیشتر افراد امروزه از قالب های آماده استفاده می کنند اما بیشترین تغییر را می توانند در سربرگ و یا عکس پس زمینه آن انجام دهند. همچنین قالب هایی که ظاهر شان شبیه گالری عکس هست نیز نمی تواند گزینه خوبی باشد زیرا در این صورت کاربر نمی تواند اطلاعات زیادی را در مورد هر کدام از کالاها مشاهده کند.

انتخاب نام دامنه مناسب و میزبانی قوی

نام دامنه شما همان نام وب سایت شما یا همان نام مغازه شما می باشد. همانطوری که شما در انتخاب نام مغازه خود وسواس زیادی را به خرج می دهید باید در انتخاب نام دامنه نیز دقت نمایید. بهترین پیشنهاد در این زمینه این است که شما از نام برند خود استفاده کنید. زیرا با این کار یک اعتبار خاصی به وب سایت شما داده خواهد شد.

همچنین شما باید یک میزبان حرفه ای خوب نیز برای این کار داشته باشید تا بتوانید فایل های سایت خود را در آنجا قرار دهید. سعی کنید در انتخاب این میزبان سرعت سرورها و کیفیت خدمات را مد نظر داشته باشید.

ظاهر سایت شما باید مرتبط با برند شما باشد.

اگر شما درمغازه فیزیکی خود از هر برند و هر مارک و هر رنگی لباس داشته باشید آنگاه مشتریان شما قطعا دچار سردرگمی خواهند شد. اصول حرفه ای کار به این شکل است که شما باید ابتدا یک برند داشته باشید. برند شما نیز باید بیانگر حوزه کاری شما و معرف کیفیت محصولات شما باشد. پس از انتخاب نام برند و لوگوی مناسب شما باید یک طیف رنگی مختصر متشکل از نهایت 3 رنگ برای برند خود مد نظر داشته باشید و سپس طراحی وب سایت خود را نیز بر اساس این سه رنگ انجام دهید. در این صورت شما می توانید بین برند خود و طراحی سایت یک هارمونی ایجاد کنید. از لحاظ روان شناختی این کار می تواند برای شما در ذهن مخاطبان یک اعتبار و شخصیت ایجاد نماید.

برند سایت

همچنین ظاهر سایت شما باید وزین و محکم باشد و سعی کنید از فایل های فلش به هیچ عنوان استفاده نکنید. زیرا این فایل ها بسیار سرعت لود سایت شما را کاهش می دهند. همچنین برای معرفی کالاهای خود بهتر است از عکس و متن به صورت توام استفاده کنید زیرا گنجاندن مطالب در فایل های فلش باعث می شود موتورهای جستجوگر نتوانند محتوای این عکس ها را واکشی کنند در نتیجه نمی توانند اطلاعات دقیقی از وب سایت شما را به دست َآورند. همین امر باعث میشود رتبه سایت شما کاهش پیدا کند.

تبلیغات و آوردن ترافیک

تبلیغات برای سایت یکی از مهم ترین راه های جذب بازدید کننده به وب سایت می باشد. همانطور که میدانید اگر شما بهترین وب سایت دنیا را نیز داشته باشید اما نتوانید آن را به دیگران نشان دهید ، در واقع دیگران نتوانند آن را پیدا کنند آنگاه تمامی زحمات شما از بین خواهد رفت. برای داشتن ترافیک وردی به وب سایت نیز نیاز است شما از تکنیک های سئو سایت بهره ببرید تا رتبه سایت شما در صفحات نتایج جستجوی گوگل افزایش پیدا کند.

کار با سایت خود را راحت کنید

شما نباید سایت خود را به صورت پیچیده طراحی کنید. همچنین باید قسمت های اصلی سایت خود را به گونه ای قرار دهید که افراد بتوانند نهایتا با دو کلیک به مطلب مورد نظر خود دست یابند.

برای اجناس مختلف وب سایت خود دسته بندی هایی را مشخص نمایید تا آنها بتوانند به صورت سریعتر به کالاهای خود دست پیدا کنند. همچنان شما باید یک ابزار جستجوی پیشرفته نیز در وب سایت خود داشته باشید تا افراد بتوانند در صورت نیاز یک کالای از قبل مشخص شده را انتخاب نمایند.

خدمات رایگان

مشتریان عاشق خدمات رایگان هستند. شما باید سعی کنید تا خدماتی مانند حمل کالا برای مشتری را به صورت رایگان انجام دهید. زیرا با این کار شما می توانید مشتریان بیشتری را جذب خود نمایید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.