با پیشرفت تکنولوژی افراد سعی دارند تا بتوانند کارهای خود را با سرعت بیشتری انجام دهند و در کمترین زمان ممکن به خواسته های خود برسند. یکی از کارهایی که انجام آن برای مردم وقت گیر می باشد این است که بخواهند مقدمات سفر را آماده کنند. این مقدمات شامل تهیه بلیط ، رزور هتل و دیگر موارد می باشد. حال با توجه به این نیاز جامعه اهمیت داشتن سایت برای آژانس های مسافرتی بسیار مشخص تر می گردد.  نکته مهم در این زمینه این است که بسیاری از آژانس های مسافرتی به این نکته پی برده اند و رقابت شدیدی بین آنها شکل گرفته است که به وسیله ایجاد سایت های حرفه ای و کاربرپسند از دیگر رقبای خود در این زمینه پیشی بگیرند. زیرا شما به عنوان یک آژانس مسافرتی یا هواهپیمایی هرچقدر بتوانید بیشتر در معرض دید افراد قرار بگیرید راحت تر می توانید مشتریان خود را جذب کرده و در نتیجه بلیت های بیشتری بفروشید و خدمات خود را به راحتی عرضه نمایید.

اما به دلیل نوع درآمدهایی که این بخش ها دارند هنوز نتوانسته اند خیلی خوب در این زمینه سرمایه گذاری کنند و به نوعی از این کار واهمه دارند. به همین دلیل سایت هایی که الان وجود دارند نیز از لحاظ محتوایی و تکنیکی و همچنین ظاهر در وضعیت خوبی قرار ندارند و اغلب از لحاظ فنی و ارائه خدمات بسیار ضعیف عمل می کنند. و این خود دلیلی شده است تا انگیزه این شرکت ها برای ساخت سایت کاهش پیدا کند.

برای جلوگیری از چنین مسائلی سایت ساز به میدان آمد. شما می توانید از این سیستم ها کمک گرفته و سایت های خود را با بالاترین امکانات و خدمات ایجاد نمایید. در سایت ساز همه چیز آماده می باشد و شما می توانید هر آن چیزی که به آن نیاز دارید را به سایت خود اضافه نمایید.

مزیت های سایت ساز برای ساخت سایت آژانس هواپیمایی

سایت ساز

 1. ثبت نام دامنه و میزبانی رایگان : این امکان وجود دارد که پس از دریافت سایت یک نام دامنه مرتبط با نام آژانس و برند مربوطه برای شما ثبت گردد. همچنین نیازی نیست شما به دنبال میزبان باشید زیرا سایت شما در سرورهای سایت ساز به خوبی میزبانی خواهند شد.
 2. استفاده از قالب های متنوع : در سایت ساز این امکان وجود دارد که شما بتوانید با توجه به سلیقه و نیاز خود از قالب های موجود استفاده کنید. همچنین شما امکان سفارشی سازی قالب های سایت را نیز خواهید داشت تا بتوانید آنها را طبق نیازهای خود ساختار بندی کنید. البته قالب های سایت ساز به گونه ای می باشد که در آن سعی شده نیاز های یک آژانس هواپیمایی دیده شود و بر اساس آن قالب ها طراحی گردد اما بازهم ممکن است که شما بخواهید بخش های جدیدی به آن اضافه نمایید.
 3. درگاه پرداخت : در سایت ساز این امکان وجود دارد که شما بتوانید یک درگاه پرداخت امن ایجاد کنید. این کار به وسیله فعال نمودن پروتکل https برای سایت شما انجام خواهد شد. همانطور که می دانید سایت شما بستر انتقال مهم ترین اطلاعات مالی ، کارت های بانکی و اطلاعات شخصی افراد است و حفاظت از این اطلاعات به عهده وب سایت شما می باشد.
 4. طراحی ریسپانسیو: امروزه با رشد روز افزون استفاده از تلفن های همراه و افزایش ضریب نفوذ اینترنت پر سرعت در این دستگاه ها ، بیشتر افراد جستجوهای خود را از طریق این دستگاه ها انجام می دهند . بنابراین سایت شما باید این قابلیت را داشته باشد که بتواند نمایش خوبی در صفحات مختلف این دستگاه ها داشته باشد و کاربران نباید برای دیدن بخش های سایت شما از بزرگ نمایی یا پیمایش های عمودی و افقی زیادی استفاده کنند زیرا این کار برای آنها بسیار زجر آور است و در چند ثانیه سایت شما را ترک خواهند کرد. بنابراین اگر شما سایت ریسپانسیو نداشته باشید عملا جایی در بازی نخواهید داشت! این قابلیت مخصوصا برای سایت های هواپیمایی باید حتما وجود داشته باشد. زیرا بسیاری از کاربران دوست دارند بتوانند از طریق گوشی های همراه خود اقدام به خرید بلیط نمایند.
 5. سئو سایت: بی شک مهم ترین نکته ای که برای هر سایتی وجود دارد این است که شما بتوانید برای وب سایت خود مشتری و بازدید کننده فراهم کنید. زیرا مشتری بیشتر مساوی است با تعداد فروش خدمات بیشتر. و اگر شما بهترین و زیباترین سایت دنیا را هم داشته باشید اما نتوانید آن را در معرض دید مردم قرار دهید. این سایت هیچ ارزشی ندارد. سئو سایت مجموعه ای از تکنیک ها می باشد که شما باید آنها را به کاربندید تا بتوانید از مهم ترین منبع حصول ترافیک یعنی موتورهای جستجوگر به نفع خود استفاده کنید. لازمه این کار این است که شما وب سایت خود را برای این موتورها بهینه سازی کنید.
 6. تعریف کاربر: با گسترش فعالیت و مشتریان آژانس قطعا نیاز می شود تا مدیریت آن نیز به صورت خوبی انجام شود. در این حال کسی که به عنوان مدیر سایت است می تواند افراد مختلفی را با سطح دسترسی های مختلف تعیین نماید تا به او در روند مدیریت وب سایت یاری رسانند.

همچنین یک سری امکانات پایه ای نیز باید برای وب سایت های هواپیمایی وجود داشته باشد که به آنها نیز اشاره می کنیم.

 • خلاصه اطلاعاتی در مورد آژانس هواپیمایی
 • امکان رزرو تورهای مسافرتی
 • اطلاعات و کاتولوگ مناسب از جاذبه های گردشگری کشورهای دنیا
 • معرفی حرفه ای خدمات آژانس های هواپیمایی به مشتریان
 • معرفی کامل تورهای خارجی و داخلی
 • نمایش اطلاعات جزئی مرتبط با هر تور و اطلاعاتی که مسافران به آن نیاز دارند.
 • امکان عضویت افراد در خبرنامه الکترونیکی
 • مدیریت اطلاعات تورها توسط مدیر سایت
 • امکان استفاده از سامانه پیامکی برای اطلاع رسانی در مورد پروازها
 • امکان داشتن ابزار جستجوی پیشرفته برای تورهای مختلف
 • امکان ثبت درخواست ویزا برای تورهای انتخابی
 • امکان رزرو بلیط هواپیما
 • امکان کنسل کردن بلیط توسط مشتری
 • امکان تغییر بلیط پروازه برای مشتریان
 • امکا استرداد مبلغ بلیط در صورت کنسل شدن پرواز
 • امکان رزرو هتل در کشورهای مقصد

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.