آیا شما هنوز در حال استفاده از سیستم های بلاگی و همچنین سیستم های مدیریت محتوایی مانند وردپرس هستید؟ آیا احساس می کنید که پیداکردن بازدیدکننده برای سایت کار سختی هست؟ نگران نباشید زیرا شما در این مورد تنها نیستید. و تعداد بسیار زیادی از افراد هستند که به این نتیجه رسیده اند که استفاده از وردپرس یا دیگر بلاگرها کافی می باشد. و زمان آن رسیده است که من سایت منحصر به خود را داشته باشم. در این مقاله می خواهیم به شما چیزهایی را بیاموزیم که از طریق آن بتوانید یک سایت شخصی خوب داشته باشید.

 1. به دنبال یک میزبان وب خوب باشید

یک میزبان وب در واقع زیر ساخت لازم برای ایجاد وب سایت شما را فراهم می کند. و این نکته بسیار مهم است که شما بتوانید برای این کار یک میزبان وب خود را انتخاب کنید. خوشبختانه در بازار امرزوی تعداد شرکت هایی که خدمات با کیفیت وب را عرضه می کنند کم نیستند. و سایت هایی زیادی هستند که شما می توانید مقایسه های بسیار حرفه ای در مورد مهیا کنندگان میزبانی وب را مطالعه کنید. پس از اینکه شما این میزبان را انتخاب کردید حال نوبت به انتخاب نام سایت شما می رشد.

[مرتبط : فاکتورهای مهم در انتخاب سرویس میزبانی وب ]

 1. یک نام دامنه برای سایت خود برگزینید

نام سایت شما می تواند بیانگر همه چیز باشد. و بسیار مهم می باشد که شما بتوانید یک نام دامنه مناسب برای سایت خود انتخاب کنید. نام دامنه شما می بایست کاملا با محتوای سایت شما همخوانی و تناسب داشته باشد. نام دامنه می تواند می تواند همانند www.liositesaz.com باشد. وقتی که نام دامنه شما با محتوای سایت شما ارتباط داشته باشد آنگاه موتورهای جستجوگر می توانند سایت شما را در نتایج جستجو بهتر نمایش دهند. بنابراین اولین متدی که شما می بایست برای ارتقاء سایت خود انجام دهید این است که یک نام دامنه مناسب با محتوای سایت خود داشته باشید. در سطح وب شرکت های ثبت کننده نام دامنه زیادی وجود دارد. که شما بنا به سلیقه خود می تواند از هر کدام که مایل باشید استفاده کنید.

[مرتبط : 21 تکنیک انتخاب نام دامنه مناسب ]

 1. محدود کردن محتوای سایت

حال زمان آن رسیده است که شما در مورد محتوای سایت خود تصمیم گیری کنید. اگر شما تصمیم دارید که سایت خود را برای دوستان یا اعضای خانواده خود ایجاد کنید بهتر است که یک قالب برای این کار انتخاب کنید. همچنین می تواند از امکاناتی مانند گالری عکس ، مقایسه فیلم ها یا چیزهای مختلف دیگر ، مقایسه وبررسی کتاب ها، گردش ها و دیگر مسائل نیز استفاده کنید. شما باید سعی کنید تا چیزهایی که دوست دارید را در سایت خود با دوستان یا اعضای فامیل خود به اشتراک قرار دهید.

 1. یک لوگو مخصوص به خود داشته باشید

یک عکس می تواند بیشتر از هزار کلمه ارزش داشته باشد. بنابراین یک لوگوی اختصاصی برای خود طراحی کنید. در اینترنت سایت های زیادی هستند که می توانید از آنها برای طراحی لوگو کمک بگیرید. اگر هم قصد دارید تا یک لوگوی کاملا منحصر به فرد با یک مزمون خاص داشته باشید نیز می توانید از یک طراح کمک بگیرید که البته باید قیمت های بالای آنها برای طراحی را نیز مد نظر داشته باشید.

 1. صفحات خود را داشته باشید

تا به این جا شما تمامی کارهایی که لازم بود به عنوان پس زمینه کار انجام شود را انجام داده اید. حال نوبت به شروع پر کردن صفحات سایت از محتواها می باشد. شما از هر ابزار انتشار محتوایی که در وب هست می توانید برای این کار استفاده کنید. شما باید مطمئن شده باشید که در سایت خود صفحه خانگی به همراه چند صفحه دیگر نیز دارید. داشتن سایت با چند صفحه بیشتر می تواند مخاطبان بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد.

 1. سایت خود را منتشر کنید

بعد از اینکه تمامی صفحات مد نظر خود را ایجاد کردید کافیست با ابزاری مانند ftp تمامی آنها رابه داخل فولدر روت سایت خود بیاورید. سپس مرورگر خود را بازکرده و نام سایت خود را وارد کنید. آنگاه سایت شما قابل مشاهده خواهد بود.

 1. به صورت منظم سایت خود را به روز رسانی کنید

یکی از مهم ترین راه هایی که شما باید از آن برای تقویت سایت خود استفاده کنید این است که بتوانید به صورت منظم محتواهای سایت خود را بروز رسانی کنید. شما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که افراد تنها در صورتی به سایت شما سر می زنند که بتوانید اطلاعات جدیدی را به آنها بدهید. وقتی که شما به صورت منظم محتواهای سایت خود را بروز رسانی می کنید آنگاه به صورت منظم هم مخاطبان خاص خود را خواهید داشت.

[مرتبط : ارزش محتوا پیش از طراحی سایت ]

 1. ارتقاء سایت شخصی

حال که شما محتواهای جدید را اضافه می کنید مخاطبان چگونه باید متوجه این موضوع شوند؟ خب این همان دلیل کلیدی است که شما باید سایت خود را ارتقاء دهید. شما می توانید وضعیت سایت خود را به صورت کاملا پویا از طریق شبکه های اجتماعی بروز رسانی کنید. زیرا افراد تنها در صورتی که مشاهده نمایند که سایت شما یک بروز رسانی جدید دارد آن را مشاهده خواهند کرد.

مهم ترین عناصر یک سایت شخصی

در این بخش می خواهیم تا شما را به مهم ترین بخش هایی که یک سایت باید داشته باشد آشنا سازیم.

مهم ترین عناصر یک سایت شخصی

 • صفحه خانگی

تا به حال چندین مرتبه به ما گفته شده است که نباید در مورد یک کتاب از روی جلد آن قضاوت کرد. اما همه ما این نکته را نادیده گرفته و کار خودمان را انجام می دهیم. این قانون همچنین برای سایت ها نیز می تواند عمومیت داشته باشد. اما باید گفت که قضیه کمی متفاوت می باشد شما باید سعی کنید تا آنجایی که می توانید صفحه اول سایت خود را زیبا و کاملا هدفمند طراحی کرده باشید. به گونه ای که وقتی کاربر برای اولین بار به سایت شما می آید در همان چند ثانیه اول تمامی موارد و اهداف کلیدی سایت شما را درک کند. زیرا کاربران درهمان لحظات اول ورود به سایت شما در مورد سایت شما قضاوت خواهند کرد. مانند همان جلد کتاب !. بنابراین شما باید در مورد صفحات اول سایت خود ایده های کاملا مناسبی را داشته باشید.

 • صفحه درباره من

مردم به سایت شما آمده اند تا در مورد شما بیشتر بدانند. بنابراین شما باید این اطمینان را داشته باشید که از طریق این صفحه می توانید چنین امکانی را در اختیار این افراد قرار دهید. شما با این کار تجربه تازه ای و کاملا متفاوت به آنها خواهید داد و اینکه می توانید به آنها چیزی را بدهید که به دنبال آن هستند. سعی کنید تا از یک پس زمینه حرفه ای استفاده کنید تا یک شخصیت سازی خوب در ذهن این افراد داشته باشید. یک دستورالعمل کاملا موزیکال داشته باشید. و سعی کنید تا یک ریتم خاص را در تمامی صفحات سایت خود داشته باشید. ریتمی حاصل از ترکیب درست عناصر ، رنگ ها و محتواهای مناسب.

 • صفحه نمونه کارها

مردم همیشه علاقه مند هستند تا ببینند که شما چه کارهایی را انجام می دهید. بنابراین شما باید این کار را برای آنها راحت کنید. بنابراین تمامی کارهای فاخر خود را در این صفحه قراردهید و در صورت امکان برای هر کدام از آنها توضیحاتی را داشته باشید.

[مرتبط : اصول ساخت سایت نمونه کاری حرفه ای ]

 • رزومه

حالا که شما تقریبا مشتریان خود را به دست آورده اید زمان آن رسیده است که به آنها چیزهای دیگری را ارائه کنید. و آن هم رزومه شما می باشد. نکته حرفه ای : سعی کنید که یک از رزومه خود یک فایل پی دی اف تهیه کنید تا هر کسی خواست بتواند آن را دانلود کرده و در اختیار داشته باشد.

 • اطلاعات تماس

اگر کسی بخواهد که با شما همکاری کند و یا اینکه شما را استخدام کند نیاز به یک وسیله یا راهی برای ارتباط با شما دارد. البته راه های زیادی وجود دارد که مخاطبان شما می توانند از آن استفاده نمایند. شما برای این کار می توانید اطلاعات شماره تماس ، لینک های خود در شبکه های اجتماعی ، آدرس ایمیل و دیگر موارد را در سایت خود داشته باشید. اما اگر می خواهید که یک سطح بالاتری و نزدیک تری از تماس را با مخاطبان خود داشته باشید کافیست که یک فرم تماس ایجاد کرده تا افراد بتوانند بدون واسطه و تنها از طریق سایت با شما ارتباط داشته باشند.

 • برند سازی برای سایت

این سایت شماست پس لازم است که هر طور که می توانید در مورد آن تلاش کنید. از هر راهی که می توانید برای سایت و برند خود تبلیغات داشته باشید و سعی کنید تا به صورت مداوم این کار را حتی اگر با بودجه محدود است انجام دهید.

 • دامنه سفارشی

برخی از مهیا کنندگان سایت یا همان سایت سازها به شماپیشنهادهایی در مورد نام دامنه مانند websitemaker.com/yourname خواهند داد که شما هرگز نباید از این دامنه ها یا بهتر است بگوییم زیر دامنه ها استفاده کنید. زیرا این کار به اعتبار سایت شما ضربه زیادی وارد می کند شما باید سعی کنید که حتما برای خود یک دامنه داشته باشید که به نام خودتان یا نام مورد نظر و یا برندتان باشد. بهترین حالت این است که شما یک نام دامنه با پسوند یا دامنه سطح بالا از نوت دات کام داشته باشید. البته ممکن است که پیدا کردن این نام کمی سخت باشد اما دامنه دات کام واقعا ارزش بسیاری خواهد داشت.

 • ایمیل اختصاصی

زمانی که یک شرکت یا فردی برای استخدام شما می خواهد باشما تماس داشته باشد. هیچ چیز بدتر از این نیست که از اوبخواهید به آدرسی مانند yourname@gmail.com مراجعه کند. این کار بازهم به اعتبار سایت شما ضربه خواهد زد. به همین دلیل سعی کنید تا از نام دامنه سایت خود برای داشتن یک ایمیل کاملا اختصاصی استفاده کنید.

 • یک داستان کوتاه از زندگی شما

کسانی که به سایت شما مراجعه می کنند رزومه شما را تنها یک بار می خوانند اما برای اینکه شما را بهتر بشناسند سعی می کنند به نمونه کارهای شما و مطالبی که در مورد خودتان و تجارب کاری تان نوشته اید روی آورند. به همین دلیل لازم است که شما حتی شده در حد چند خط نیز در مورد زندگی خود به صورت کاملا صادقانه نوشته باشید. این مطلب می تواند تا حد زیادی به مخاطبان شما کمک کند تا شناخت و درک بهتری از شما داشته باشند.

 • در کجای وب هستید

همه می دانند که سایت شما تنها محل حضور شما در وب نخواهد بود. شما در شبکه های اجتماعی نیز حضور دارید و ممکن است که در آنجا نیز به انتشار مطالب و محتواهایی اقدام کرده باشید. و از آنجایی که طراحی وب سایت نیامده است تا جای همه آنها را بگیرد نیاز است که شما همه این ارتباطات دیگر را نیز در سایت خود به صورت تجمیع شده داشته باشید. برای این کار کافیست تا لینک خود در تمامی شبکه های اجتماعی که عضو هستید را در سایت خود قرار دهید تا بدین وسیله بتوانید سطح ارتباطات خود را بالاتر ببرید.

[مرتبط : بهینه سازی رتبه سایت با شبکه های اجتماعی ]

 • یک وبلاگ حرفه ای و عالی

وبلاگ یا سایت شخصی شما یکی از بهترین مکان هایی است که شما می توانید افکار و اعتقادات خود را در مورد مسائل مرتبط با حرفه یا صنعتی که در آن کار می کنید داشته باشید. و یک صفحه بلاگ در سایت شخصی شما بهترین ابزار برای این کار می تواند باشد. این به شما ابزاری را خواهد داد که بتوانید یک رهبر فکری باشید وبا ایده های ناب و جذابی که ممکن است داشته باشید هر روز برای خود مخاطبان جدیدی را به دست آورید. اگر شما فکر می کنید که می توانید این کارها را به صورت روزانه و یا به صورت مکرر انجام دهید لازم است که از این ابزار استفاده کنید.

شما از این بستر می توانید برای بحث و گفتگو در موردپروژه هایی که می خواهید انجام دهید و یا درحال انجام دادن آن هستید نیز استفاده کنید. و می توانید نظرات خود را در مورد بخش های مختلف پروژه قرار داده و به اشتراک بگذارید.

 • قرار دادن سخنان دیگران در مورد خودتان

یکی از موثرترین کارهایی که شما می توانید انجام دهید تا اعتماد بیشتری را از سوی مخاطبان خود به دست آورید این است که نقل قول های دیگران در مورد کارهای برجسته خود را در سایت قرار دهید. این کار به وجه شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

قسمتی از این مقاله برگرفته از این سایت می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید به صفحه لیوسایت ساز مراجعه کرده و یا با شماره 66831109-021 تماس حاصل کنید.