انسان از ابتدای خلقت تا کنون روشهای تجاری متفاوتی را تجربه کرده است . در ابتدا سیستم تبادل کالا رایج بود . شکارچی گوشت را با سلاح عوض می کرد . این سیستم اشکالات فراوانی داشت . مثلا ممکن بود شکارچی نتواند سلاح سازی را پیدا کند که به گوشت احتیاج داشته باشد . در این صورت گوشتها فاسد می شدند . در بعضی تمدنها سیستم کالای محبوب به وجود آمد . در سرزمینی که گندم غذای اصلی مردم آن بود ، شکارچی گوشت را با گندم و گندم را با سلاح تعویض می کرد . این روش هم مشکلات زیادی داشت . کالای محبوب در سرزمینهای مختلف متفاوت بود . از طرف دیگر معیاری برای سنجش ارزش آن وجود نداشت و حمل و نقل آن هم مشکل بود بدون شک اختراع پول اولین انقلاب در زمینه تجارت بود . ارزش آن مشخص بود ، حمل آن آسانتر بود ، فاسد نمی شد و همه طاب آن بودند . فواید استفاده از پول به اندازه ای بود که حتی تا چند دهده قبل کمتر کسی انتظار یک انقلاب دیگر را داشت . ارتباط بین تجارت و تکنولوژی دیر زمانی است که وجود داشته و ادامه دارد . در واقع یک پیشرفت تکنیکی باعث رونق تجارت شد و آن هم ساخت کشتی بود . در حدود 2000 سال قبل از میلاد ، فینیقیان تکنیک ساخت کشتی را به کار بردند تا از دریا بگذرند و به سرزمینهای دور دست یابند . با این پیشرفت ، برای اولین بار مرزهای جغرافیایی برای تجارت باز شد و تجارت با سرزمینهای دیگر آغاز شد . اکنون ، شبکه جهانی اینترنت مانند همان کشتی است که نه تنها فواصل جغرافیایی ، بلکه اختلافات زمانی را نیز کمرنگ نموده و صحنه را برای نمایش دیگر آماده کرده است . ترکیب تجارت و الکترونیک از سال 1970 آغاز شد . برای گسترش و پذیرش تجارت الکترونیک لازم است که پیش نیازهای این تکنولوژی از جمله زیرساختار مخابراتی ، مسایل قانونی و ایمنی پیام رسانی مهیا شود . مهم ترین هدف در تجارت حال چه روشهای بسیار پیشرفته الکترونیکی استفاده کند و چه از روشهای سنتی و قدیمی – همانا دستیابی به پول و سود بیشتر است . طبیعتا در این میان ، نقش بانکها و موسسات اقتصادی در نقل و انتقال پول بسیار حیاتی است . هنگامی که در سال 1994 اینترنت قابلیتهای تجاری خود را علاوه بر جنبه های علمی و تحقیقاتی به نمایش گذاشت ، موسسات تجاری و بانکها در کشورهای پیشرفته اولین نهادی بودند که تلاش جدی خود را برای استفاده هر چه بیشتر از این جریان بکار انداختند . محصول تلاش آنها نیز همان بانکداری الکترونیک امروزی است . سپس به سرعت مشخص شد که اینترنت بستر بسیار مناسبی برای انواع فعالیتهای بانکداری  و اقتصادی بشمار می رود .                                      

 بانکداری و تجارت الکترونیک هم اکنون در جهان به عنوان یک بحث بسیار تخصصی و در عین حال ، بسیار پیچیده تبدیل شده ست و تطبیق آن با سیاستهای تجاری و اقتصادی در کشورهای مختلف نیاز به تحقیق و برنامه ریزی دارد  . در بررسی تاریخچه تجارت الکترونیک درمیابیم که بورسهای اوراق بهادار نیز موسسات دیگری بودند که به سرعت فعالیت خود را با روند پیشرفت اینترنت هماهنگ کردند و موفق شدند که در عرض مدت کوتاهی ، با توجه به برتریهای اینترنت در مقایسه با روشهای قدیمی ، به دلیل سرعت و دقت بالا ، به موفقیتهای بی نظیری دست یابند .

 تجارت الکترونیک ، علی رغم جوان بودن در جهان شناخته شده و در سالهای اخیر رشد فزاینده و غیر قابل پیش بینی داشته است . این رشد تصاعدی حاصل استفاده از یک ابزار ، یعنی اینترنت می باشد . البته تجارت الکترونیک فقط در شاخصه ها یا کشورهای خاصی جا افتاده و استفاده می شود . برای مثال، در سال 1997 صنعت جهانگردی و توریسم مسئول 20 تا 30 درصد از فروشهای مجازی بودند .

 تعریف تجارت الکترونیک                                                                             

تجارت الکترونیک انجام کلیه فعالیتهای تجاری با استاده از شبکه های ارتباطی کامپیوتری ، به ویژه اینترنت است . تجارت الکترونیک ، نوعی تجارت بدون کاغذ است . به وسیله تجارت الکترونیک تبادل اطلاعات خرید و فروش و اطلاعات لازم  برای حمل ونقل کالاها ، با زحمت کمتر و مبادلات بانکی شتاب بیشتر انجام خواهد شد . شرکتها برای ارتباط با یکدیگر محدودیتهای فعلی را نخواهند داشت و ارتباط آنها با یکدیگر ساده تر و سریع تر صورت می پذیرد . ارتباط فروشندگان با مشتریان نیز میتواند به صورت یک به یک با هر مشتری باشد . به عبارت دیگر ، تجارت الکترونیک نامی عمومی برای گستره ای از نرم افزارها و سیستم ها است که خدماتی مانند جستجوی اطلاعات ، مدیریت تبادلات ، بررسی وضعیت اعتبار ، اعطای اعتبار ، پرداخت به صورت روی خط ، گزارش گیری و مدیریت حسابها را در اینترنت به عهده می گیرند . این سیستمها زیربنای اساسی فعالیتهای مبتنی بر اینترنت را فراهم می آورند . هدف از بکارگیری تجارت الکترونیک ، ارائه روشی جدید در انجام امور بازرگانی می باشد . به واسطه این روش ، تاجران قادرند که محصولات و خدمات خود را به شکل تمام وقت و به تمام خریداران در سرتاسر جهان – مستقل از مرزهای جغرافیایی و ملتها – عرضه کنند . بسیاری از مردم ، تجارت الکترونیک را منحصر به خرید وفروش از طریق اینترنت می دانند ، در حالیکه این امر فقط بخش کوچکی از تجارت الکترونیک را تشکیل می دهد و این مفهوم اکنون گستره وسیعی از جنبه های مختلف تجاری و اقتصادی را در برگرفته است . به سادگی می توان هرگونه فعالیت تجاری و مالی بین موسسات و افراد را در حیطه الکترونیک گنجاند .  

راه اندازی سایت تجارت الکترونیک    

سایت تجارت الکترونیک                                         

تجارت الکترونیک روش دیگری برای تبادلات الکترونیکی اطلاعات و انجام مبادلات تجاری است که یک پل الکترونیکی را بین مراکز تجاری ایجاد کرده است . ساخت سایت تجارت الکترونیک با حجم کمتری از اطلاعات که لزوما در قالب یکسانی نبوده و بین مردم عادی رد و بدل می شود ، سر و کار دارد. همچنین خرید بک لینک نیز در ابتدای پیدایش خود ، چیزی بیش از یک اطلاع رسانی ساده تجاری نبود و هرکس می توانست محصولات خود را با استفاده از صفحات وب بر روی اینترنت تبلیغ نماید . آمار منتشر شده از 500 شرکت نشان می دهد که حدود 34 درصد از آنها در سال 1995 و حدود 80 درصد در سال 1996 از روش فوق برای تبلیغ محصولات خود استفاده کرده اند . تا پایان سال 2010 بیش از 220 بیلیون دلار معاملات مالی توسط صدها سایت تجاری بر روی اینترنت انجام پذیرفت .                                                         

مزایا و معایب تجارت الکترونیک                                                                      

سوالی که ممکن است هم اینک مطرح شود این است که طراحی سایت تجارت الکترونیک غیر از مواردی که پیش از این به آن اشاره شد چه فایده ای دارد .                                                                                

 1 . افزایش فروش                                                                         

2 . افزاش درآمد

3 . افزایش سرمایه گذاری

4 . افزایش سطح رفاه زندگی مردم

5 . ایجاد فرصتهای تجاری جدید برای صنایع و بنگاهای بازرگانی

6 . افزایش فرصتهای جدید شغلی

7 . امکان ارائه خدمات و محصولات در سطح جهانی

8 . جلوگیری از اتلاف وقت و کاهش ترددهای بی مورد

9 . کاهش هزینه های سربار و ایجاد رقابت در سطح بین الملل

10 . دسترسی سریع به اطلاعات

11 . افزایش رتبه سایت و برند

12 . کاهش هزینه های تبلیغات

13 . ورود به بازارهای فرا منطقه ای در جهت بازاریابی جهانی

با افتتاح فروشگاه اینترنتی شما این قابلیت را دارید که با هزینه ای کم کالا و سرویس خود را در تمامی نقاط دنیا بازاریابی کنید و به فروش برسانید . در واقع شما مغازه ای دارید که در کل زمان روز و شب باز است و مراجعه کنندگان آن از تمام نقاط دنیا هستند ! یعنی میتوانید مطمئن شوید که یک تجارت راه اندازی کرده اید در تجارت الکترونیکی دیگر نیازی به واسطه و دلال برای فروش کالا نیست .وقتی در خرید و فروش سنتی رفت و آمدها میشد در تجارت الکترونیکی صرف شناسایی نیازهای مشتری شود .   

تجارت الکترونیکی وارد شدن به بازارها را آسان کرده ، خریدار اینترنتی میتواند تنها با یک اتصال اینترنت از سرتاسر دنیا به فروشگاه شما متصل می گردد .                                                                    

تجارت الکترونیکی موقعیت های تجاری جدید برای کارآفرینان در اینترنت ایجاد می کند با تجارت الکترونیک فروشنده قادر به تجزیه و تحلیل بهتر از نیازهای مشتری خواهد بود و خریدار اینترنتی قادر به ارزیابی بهتر قیمت ها و محصول مورد نیاز خود می باشد .البته همچون تمام فناوریها و تکنولوژیهای ساخت بشر معایبی هم در استفاده از تجارت الکترونیک وجود دارد ، برخی از این معایب به قرار زیر است:

 1 . کاهش میزان تولید

2 . تاثیر ناشناخته آن بر روابط اجتماعی انسان

3 . کاهش تولید شرکتهای ورشکسته

بسترهای لازم برای تجارت الکترونیک

- یک سیستم بانکی روان و دقیق

- قوانین گمرکی ، مالیاتی و بانکداری الکترونیکی

- کد تجاری محصول و ایجاد امنیت اطلاعات

- تهیه و تدوین نظام مالی اطلاعات و نظام حقوقی اطلاع رسانی ( کپی رایت )

- درگاه پرداخت امن شده با پروتکل https

- تطبیق مقررات ملی با مقررات متحدالشکل بین المللی

- همکاری دانشگاهها ، مراکز تحقیقاتی و سازمانهای مختلف

- پذیرش اسناد الکترونیکی توسط قوه قضاییه

- تامین ، صدور و بکارگیری کارت هوشمند

محدودیتهای تجارت الکترونیکی 

تجارت الکترونیک هم محدودیتهای تکنولوژی و هم محدودیت های غیر تکنولوژی دارد . محدودیت های اصلی تجارت الکترونیک در زیر بیان شده است . اما با وجود این محدودیت ها ، پیشرفتهای هر روزه در فناوریهای جدید که موجب حذف قسمت زیادی از هزینه ها در تجارت الکترونیک می شود ، موجب شده استفاده کنندگان از تجارت الکترونیک هر روز بیشتر شود . محدودیت های تجارت الکترونیک محدودیتهای تکنولوژیکی تجارت الکترونیک محدودیتهای غیر تکنولوژیکی تجارت الکترونیک عبارتند از:

1- استانداردهای مورد قبول عام برای کیفیت ، امنیت . اعتبار وجود ندارد           

2- نگرانی ، از امنیت مصرف کننده ها را از خرید می ترساند

3- پهنای باند کافی وجود ندارد

4- در تجارت الکترونیک فروشنده ناشناس است

5- ابزارهای نرم افزاری در حد مورد قبول نیست

6- سود تجارت الکترونیک به سادگی قابل اندازه گیری نیست

7- هنوز مشکلاتی در تطابق اینترنت و نرم افزارهای تجارت الکترونیک با برخی برنامه ها وپایگاههای داده وجود دارد

8- برخی خریدارها مایلند محصول خریده شده را لمس کنند و خود را با تجارت الکترونیک وفق نمی دهند

9- اینترنت هنوز گران است

10 – مردم هنوز به تبادلات بدون کاغذ اعتماد ندارند

تجارت فروشنده با فروشنده - B2B 

تجارت فروشنده با فروشنده

اولین روش خرید و فروش معاملات الکترونیکی است و بیشترین عایدی را دارد . در این مدل ، همه افراد و خدمات مرتبط با تجارت بین المللی از قبیل : تامین کنندگان ، خریداران ، فرستندگان دریایی کالا ، پشتیبانی ، خدمات ( سرویس ها ) بازرسی ، اخبار بازاریابی و کاربریهای نرم افزار که موجب سهولت در امور تولید وخرید و فروش می شوند ، در یک محل گرد هم می آیند . بی تو بی در جایی استفاده می شود که بخواهیم خرید و فروش عمده را به کمک تجارت الکترونیکی انجام دهیم و خارج از حیطه خرده فروشان عمل نماییم ، چرا که خرده فروشی در اینترنت با خطرات بسیار همراه است ، زیرا مشتریان تمایل ندارند تا همه چیز را از روی اینترنت خریداری کنند شرکت کایسکو یکی از اولین شرکتهای بزرگی بود که جولای 1996 سایت تجارت الکترونیک خود را راه اندازی کرد . یک ماه بعد شرکتهای کامپیوتری نرم افزارهای تجاری خود را که امکان فروش از طریق اینترنت را فراهم میکرد، به بازار عرضه کردند . به صورت طبیعی در بی تو بی فروش مستقیم منبع اصلی درآمد به حساب می آید ، مانند وقتی که یک فروشنده محصول خود را به یک فروشنده دیگر مستقیما می فروشد . با وجود این می تواند روی فروش مستقیم تاثیر بگذارد و این قاعده را بر هم بزند . در این نظام جدید ، مشکلاتی نیز وجود دارد ، از جمله اینکه رودر و نبودن مشتری و فروشنده باعث می شود که معامله به صورت مجازی صورت گیرد . این مشتریان برای دریافت اطلاعات بیشتر باید تلفن به مرکز اصلی وصل شوند ، اما هیچ تضمینی برای اینکه کسی در آن سوی خط باشد وجود ندارد .

تجارت فروشنده با مصرف کننده                                                                              

بیشترین سهم در انجام تجارت الکترونیکی از نوع C2B  است که به معنای خرده فروشی می باشد. این نوع تجارت، با گسترش وب به سرعت افزایش پیدا کرد و اکنون به راحتی می توان انواع و اقسام کالاها را از C2B  خریداری کرد. C2B با راه اندازی سایتهایی چون  AMAZONو CDNOW آغاز شد.

در تجارت الکترونیک در یک طرف معامله ، تولید کننده ( فروشنده ) محصول و در طرف دیگر ، خریدار (مصرف کننده نهایی ) قرار دارد . اما مشکلات امنیتی شبکه تاثیر منفی بر روی حجم معاملات گذاشته است و بسیاری از مشتریان نسبت به دزدیده شدن اطلاعات شخصی شان توسط هکرها ترسیده اند . در عین حال هنوز معاملات بسیاری در این مدل صورت میگیرد در ایران نیز این روش رونق دارد برای مثال می توان شرکت شهروند را مثال زد .                                                    

تجارت مصرف کننده با مصرف کننده 

 در این مدل تجارت الکترونیکی ، مزایده ها و مناقصه های کالا از طریق اینترنت انجام می گیرد . مدل C2C شبیه یک سمساری است . ایده اصلی این مدل این است که مصرف کنندگان با یکدیگر بدون واسطه به خرید و فروش بپردازند . EBAY بزرگترین نمونه اولیه مدل C2C می باشد.

 EBAY خود چیزی نمی فروشد و به عنوان واسطی بین خریداران و فروشندگان عمل می کند. به عنوان مثال EBAY  اجازه می دهد که فروشنده  قیمت اولیه خود را در حراجی قرار دهد و سپس شرکت کنندگان در حراج قبل از اتمام مدت باید روی کالای به حراج گذاشته شده اظهار نظر کنند.

سایتهای اینترنتی دیگر مانند   AUTOBYTEL و  CARSMARTنمونه هایی ازC2C  می باشند.

به دلیل ناچیز بودن هزینه تبلیغات در اینترنت ، استفاده از مدل سی تو سی برای فروش کالاها مورد توجه قرار گرفته است .

تجارت مصرف کننده با فروشنده    

در حالیکه بازار مصرف کننده روی خط روز به روز در حال گسترش است، بسیاری ازخریداران دریافته اند که شیوه انتخاب محصول بسیار متنوع است . چون وقتی که مصرف کنندگان ، سایتهایی را در ارتباط با فروش محصول مورد نظر خود می یابند ، یافتن خود محصول در آن سایت و به دست آوردن قیمت محصول اغلب کاری دشوار است . بنابراین ، برای راحت تر کردن امر خرید ، نیاز به روشهای جدید خرید و فروش اینترنتی است که در آن شرکتهایی مانند واسطه هایی بین مصرف کننده ها و فروشنده ها تلاش می کنند تا خریداران را به بهترین وجه در خریدشان کمک کنند. اساس کار آنها هم C2C می باشد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات سایت ساز لیو مراجعه کنید.