تجارت شما شاید کوچک باشد اما اینترنت این اجازه را به شما می دهد تا بزرگ فکر کنید. شما با ساخت فروشگاه اینترنتی از طریق سایت ساز قادر خواهید بود تا تجارت خود را توسعه ببخشید. شما می توانید به راحتی تمامی خدمات و محصولاتی را که دارید به سرعت گسترش دهید و مشتریانی داشته باشید که در طول 24 ساعت شبانه روز اقدام به خرید از شما می کنند.

اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در دنیای پر رقابت وب امروزی دست یابی به چنین هدفی نیازمند برنامه ریزی می باشد.

برپایی هویت

نام دامنه

انتخاب یک نام دامنه خوب و درست می تواند شما را در دنیای شلوغ وب امروزی متمایز کند.

انتخاب میزبان وب مناسب

برای یک فروشگاه مکان یعنی همه چیز! . شما باید به فکر ایجاد یک وب سرور اختصاصی برای خود باشید یا اینکه به یکی از میزبانان وب درخواست میزبانی وب سایت خود را بدهید.

ایجاد یک ظاهر جذاب برای فروشگاه

با استفاده از ابزارهای درست ، طراحی سایت کار سختی به نظر نمی رسد اما به شرط اینکه شما از طراحان وب کمک بگیرید. سایت شما نه تنها باید جذاب کننده باشد بلکه گشت وگذار و پیمایش آن برای کاربر باید به سهولت انجام پذیرد.

به مشتریان خود اجازه دهید تا به شما اعتماد نمایند.

در جهان لاادری اینترنت امروزی مشتریان اطلاعات شخصی خود را مانند شماره کارت های اعتباری شان و شماره تلفن خود را برای شما ارسال می کنند و این تفکر را دارند که سایت شما برای تامین امنیت اطلاعات آنها اقدامات لازم را مد نظر گرفته است. بنابراین شما باید سعی کنید از قوی ترین الگوریتم های رمزنگاری داده ها برای ایجاد یک ارتباط امن استفاده نمایید.

نحوه پرداخت را برای مشتریان خود آسان سازید

نحوه پرداخت اسان

برای پرداخت هزینه ها توسط مشتری خود کاری کنید که فقط با وارد کردن شماره کارت و رمز کارتشان بتوانند به راحتی خرید خود را انجام دهند. هرگز آنها را در هنگام پرداخت پول با مراحل پیچیده سردرگم نکنید زیرا این کار شما باعث خواهد شد که آنها از خرید خود منصرف گردند. برای این کار لازم است تا شما با تعامل با بانک ها یک درگاه پرداخت برای سایت خود ایجاد نمایید و از امن ترین پروتکل های ممکن برای این کار استفاده کنید.

اجازه دهید دیگران سایت شما را بشناسند

رعایت تمامی موارد بالا زمانی کارآمد خواهد بود که مردم سایت شما را بشناسند. بنابراین باید کارهای لازم برای افزایش ترافیک ورودی به سایت خود را در دستور کار قرار دهید.

گام اول : هویت خود را در فصای وب با انتخاب یک نام دامنه مناسب معرفی کنید

اولین قدم برای ساخت سایت این است که شما یک نام دامنه مناسب برای سایت خود معرفی کنید. نام دامنه در واقع نام وب سایت شماست. از طریق این نام است که افراد شما را می شناسند و خواهند فهمید که شما چه کاره هستید. و انتخاب نام مناسب هسته اصلی برند سازی آنلاین به شمار می رود.

  • نام خود را طوری انتخاب کنید که یادآوری آن آسان باشد.
  • نام شما باید توصیف کننده شغل شما باشد.
  • تا حد امکان باید که کوتاه ، موجز و نقض باشد.

شما پس از اینکه نام مدنظر خود را انتخاب کردید باید آن را نزد یکی از ثبت کننده های اینترنتی به ثبت برسانید. ثبت دامنه کاری آسان و ارزان قیمت است . به محض انتخاب نام دامنه خود آن را ثبت کنید تا دیگر مجبور نباشید که نگران از دست دادن آن شوید. معمولا برای سایت های تجاری از دامنه های .com استفاده می کنند که رایج تر نیز می باشد.

گام دوم : ساخت یک سایت کاربر پسند

شما در این مرحله باید در ابتدا بدانید که کاربران شما دقیقا به چه اطلاعاتی در مورد محصولات و خدمات شما نیاز دارند. شما باید یک شمای کلی از محصولات ، خدمات ، برنامه های کاربردی ، امکانات و قیمت مشخص شده محصولات خود داشته باشید.

انتخاب یک سایت ساز مناسب

شما از مراحل قبلی یک برنامه مشخص برای ایجاد سایت خود دارید و با توجه به محدودیت های بودجه ای بسیاری از صاحبان مشاغل سعی می کنند وب سایت خود را از طریق روش های رایگان ایجاد نمایند. اما باید توجه داشته باشید که استفاده از این گونه ابزارها نیازمند داشتن دانش در مورد کدهای برنامه نویسی می باشد. همچنین استفاده از قالب های رایگان تنوع انتخاب را از شما خواهد گرفت و اینکه قالب های آماده این چنینی هرگز پاسخگوی دقیق نیاز های شما نخواهد بود. بنابراین شما باید سعی کنید که از قالب های سفارشی استفاده کنید تا بتوانید اهداف تجاری خود را به خوبی پوشش دهید.

گام سوم : ایجاد یک وب سرور

وب سایت شما در واقع مجموعه ای ازفایل ها می باشد که باید روی یک کامپیوتر که به اینترنت متصل است قرار گیرد. و برای اینکه کاربران نیز بتوانند وب سایت شما را مشاهده کنند نیاز است که آنها نیز به اینترنت متصل شوند. بازهم بسته به بودجه شما در این مورد شما می توانید خودتان اقدام به ایجاد یک سرور کنید و یا اینکه از خدمات سرورهای دیگر استفاده کنید. اما باید در انتخاب سرورها نیز دقت داشته باشید. آنها باید توان سخت افزاری و نرم افزاری خوبی را داشته باشند تا سایت شما از لحاظ عملکرد و سرعت دچار مشکل نباشد. همچنین شما باید بتوانید از آنها تضمین 99.9درصدی در مورد میزان زمان آماده به کار بودن سرور (uptime) دریافت کنید. زیرا کاربران اصلا انسان های صبوری نیستند و برای لود سایت شما زمان زیادی را صرف نخواهند کرد و اگر سایت شما نتواند در زمان خوبی بارگذاری شود ممکن است کاربران دیگر هرگز به سایت شما وارد نشوند.

پس اگر شما از میزبانی های در سطح وب استفاده می کنید باید بدانید که میزبانی شما به صورت اختصاصی است یا اشتراکی ؟ میزبانی اشتراکی بدین معناست که وب سایت شما به همراه چندین وب سایت دیگر بر روی یک سرور مشترک قرار دارند. و این یک راه حل اقتصادی برای سایت های کوچک به شمار میرود.

اما استفاده از یک سرور اختصاصی برای سایت های بزرگ بسیار بهتر می باشد زیرا آنها می توانند خدمات سایت خود را با سرعت بیشتری در اختیار کاربران قرار دهند. بنابراین با توجه به حجم سایت و حساسیت تجارت خود یکی از این دو نوع سرورها را برای میزبانی از سایت خود انتخاب نمایید.

همچنین برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه کنید.