در این مقاله قصد داریم تا شما را با تکنیک های اساسی در مورد طراحی سایت های املاک و مشاورین املاک آشنا سازیم. شما باید بدانید که طراحی این گونه سایت ها بسیار مهم می باشد و یک وب سایت خوب در واقع آینه ای از شما در فضای مجازی است و هر چه بهتر بتوانید روی وب سایت خود کار کنید می توانید اعتبار و شهرت بیشتری را نصیب خود کنید.

شما نباید مانند افرادی که به بدترین شکل ممکن بازاریابی را انجام می دهند عمل کنید. بلکه باید بیشترین توان خود را برای نشان دادن سایت و نمایشی قابل قبول از خود در فضای مجازی داشته باشید. یک وب سایت در واقع همان کارت ویزیت شما در فضای مجازی می باشد و شما می بایست از این بستر به خوبی استفاده کنید زیرا 89 درصد از افرادی که به دنبال خانه هستند این کار را از طریق جستجو در اینترنت انجام می دهند. پس شما باید بهترین حضور خود را برای این خیل عظیم از مشتریان داشته باشید.

 1. فقط انجامش بدهید و پیشرفت کنید

یک سایت و طراحی آن چیزی است که شما قطعا از ابتدای کار نمی دانید که باید دقیقا  چه کارهایی را برای آن انجام دهید. زیرا شما باید به صورت پیوسته سعی کنید تا محتواهای خود را به روز رسانی کنید. بنابراین ممکن است که اول کمی سردرگم شوید که باید از کجا کار را شروع کرد. اما با این حال نباید تسلیم شوید و خود را از رقبایتان عقب بیاندازید. شما باید کار را به هر حال شروع کنید. اگر شما بخواهید خود را با چیزهای مختلف درگیر کنید هرگز نمی توانید کار ساخت سایت را شروع کنید. به همین دلیل باید یک برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید بر اساس آن کارهای مد نظر خود را در مراحل مختلف انجام دهید. پس از ان در هر هفته تصمیم بگیرید که یکی از بخش های کار را انجام دهید.

نکته : شما نباید سعی کنید تا سایت خود را به بهترین شکل از همان آغاز یا بدترین شکل ممکن شروع کنید. شما باید بتوانید یک هماهنگی بین این دو برقرار کنید. شما باید سعی کنید سایتی را بسازید که آینه کاری شما در حرفه تان باشد و تمام چیزهایی که مد نظر دارید را در آن قرار داده و به مرور به تمامی اهداف خود که در یک لیست معین کرده اید دست یابید.

 1. تجدید نظر در مورد اهداف

در همان لحظه ای که شما تصمیم گرفتید تا یک سایت داشته باشید باید بتوانید اهداف خود از آن سایت را معین کنید. آیا می خواهید نفر اول در این حرفه باشید ؟ آیا شما می خواهید یک مرجع برای اجتماع یا صنف کاری خود باشید؟ آیا می خواهید به مردم آموزش دهید؟ سایت شما باید کارهایی را برای شما انجام دهد ولی تنها نباید یک ابزار زیبا برای شما باشد. وقتی که شما در مورد این نکات به نتیجه خوبی رسیدید آنگاه می توانید کار چیدمان بخش های مختلف سایت خود را بر اساس همین اهداف معین کنید.

 1. بررسی مجدد داشته باشید

بعد از اینکه شما توانستید سایت خود را به صورت کامل طراحی کنید از دوستان و آشنایان خود بخواهید که به سایت شما بروند و در مورد بخش های مختلف آن نظر خواهی کنید. این کار به شما بسیار کمک خواهد کرد زیرا شما علاوه بر اینکه سایت را بر سلیقه خود بنا می کنید باید بتوانید سلیقه مشتریان را نیز مد نظر داشته باشید. زیرا آنها هستند که به سایت شما آمده و تصمیم می گیرند که آیا با شما همکاری کنند یا خیر. بنابراین استفاده از نظرات افراد دیگری که سایت شما را مشاهده می کنند استفاده کنید. اما باید توجه کنید که خیلی هم نباید به این نظرات درجه اهمیت زیاد بدهید. زیرا در این صورت دچار سردرگمی خواهید شد. استراتژی درست این است که در کنار توجه به نظرات خوب دیگران اهداف خود از ایجاد سایت را نیز به مرور داشته باشید.

بررسی مجدد

 1. همه صفحات را در نظر داشته باشید.

شما باید بتوانید به تمامی صفحات سایت خود دقت داشته باشیدو بررسی کنید که آیا واقعا به تمامی این صفحات نیاز دارید یا نه . و تصمیم بگیرید که بتوانید برخی از صفحات غیر ضروری خود را از سایت حذف کنید. در مورد طراحی سایت ها هر چه شما صفحات کمتری داشته باشید بهتر می باشد. مردم آنقدری فرصت و وقت ندارند که به همه صفحات سایت شما مراجعه نمایند بنابراین شما باید بتوانید مهم ترین صفحات سایت خود را در معرض دید آنها قرار دهید.

نکته : یک راه خوب برای تشخیص اینکه بازدیدکنندگان شما چه صفحاتی را بیشتر مشاهده می کنند نصب افزونه Google Analytic میباشد.

 1. ثابت نگه داشتن رنگ ها

رنگ های استفاده شده در سایت خود را مورد بررسی قرار دهید. آیا آنها خیلی تیره یا روشن هستند؟ آیا شما می توانید از فضای سفید بیشتری استفاده نمایید و یا اینکه از پس زمینه سفید استفاده کنید؟ ما وقتی که برای یکی از مشتریان خود سایت آژانس املاک طراحی کرده بودیم پس زمینه آن خاکستری بود. پس از مدتی که صاحب سایت خواست تغییری در ظاهر آن ایجاد کند آنگاه ما رنگ سفید را برای او انتخاب کردیم که نتیجه حاصل شده بسیار برای او خوشایند بود.

نکته : همیشه برای سایت خود از یک یا دو رنگ اصلی به همراه طیف های مشتق شده از آن استفاده کنید و هرگز از رنگ های مختلف و متضاد هم برای طراحی بخش های سایت استفاده نکنید. در ضمن باید همین روش را در مورد صفحات خود داشته باشید. یعنی صفحه ای از سایت شما با صفحه دیگر تفاوت فاحشی از لحاظ رنگ بندی نداشته باشد.

[مرتبط : آموزش انتخاب بهترین رنگ برای وب سایت]

 1. رنگ و اندازه فونت ها

همانطور که شما نیز مشاهده کرده اید هر روز تنوع فونت ها عوض خواهد شد. و این یک کار طبیعی است که شما بخواهید از فونت های جدید در سایت خود استفاده کنید. همچنین شما می توانید از ترکیب فونت های مختلفی که وجود دارد نیز استفاده کنید.

البته شما برای انتخاب فونت و رنگ آن نباید از خاکستری استفاده کنید. زیرا خواندن این فونت با این رنگ کار بسیار سختی برای بازدیدکننده  می باشد. کار دیگری که شما باید انجام دهید این است که اندازه فونت های خود را به 14pt برسانید. این یک میزان استاندارد است که برای وب سایت ها در نظر گرفته شده است. زیرا تحقیقات هم نشان داده است که سایت هایی که از اندازه فونت های بزرگتر استفاده می کنند می توانند میزان زمان  بیشتری  مخاطبان را در سایت خود نگه دارند.

 1. بروز رسانی محتوا

بعد از اینکه شما تصمیم گرفتید که چه صفحاتی را در سایت خود داشته باشید زمان آن رسیده است که بتوانید برای بروز رسانی محتواهای آنها اقدامات لازم را انجام دهید. پیشنهاد ما این است که شما برای این کار از سخت ترین صفحه شروع کرده و به سمت آسان ترین آنها حرکت کنید. معمولا صفحه درباره ما سخت ترین صفحه سایت است. زیرا همیشه سخت است که در مورد خودتان بنویسید و اینکه بگویید چقدر در کار املاک حرفه ای هستید. پیشنهاد می شود که شما این بخش را از منظر نویسنده اول شخص انجام دهید. فکر کنید که در حال مصاحبه حضوری با او هستید و این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. این صفحه مهم ترین صفحه سایت شما نیز هست بنابراین سعی کنید زمان بیشتری را برای آن قرار دهید تا بتوانید نتیجه بهتری نیز داشته باشید.

بعد از صفحه درباره ما نوبت به صفحه نخست می رسد. پس از آن نیز به سراغ دیگر صفحه مشکل باید در نظر داشت ترتیب سختی آنها پیش بروید. همچنین شما باید به دیگر سایت های املاک نیزسری بزنید و مشاهده کنیدکه آنها از چه نوع محتواهایی برای ساخت خود بهره می برند و به نوعی الهام هایی از روند کاری آنها داشته باشید.

[مرتبط : ارزش محتوا پیش از طراحی سایت]

 1. قالب بندی مجدد عکس ها

علاوه بر اینکه شما باید عکس های خود را تغییر دهید ، شما باید سعی کنید در این مدت یک لوگو شکیل تر نیز ایجاد نمایید تا بتوانید نمود بهتری در سایت خود داشته باشید. عکس ها نقش بسزایی را در زیبایی سایت ایفا می کنند که تازه بودن و مدرن بودن آنها نیز می تواند بسیار برای سایت شما مهم باشد. همچنین فراموش نکنید که از یک favicon که همان عکس کوچک شده از لوگو شما در کنار بخش آدرس سایت است استفاده نمایید.

 1. تست گیری

شما باید سعی کنید تا از نظرات دیگران استفاده کنید و صفحات آزمایشی ای را در سایت خود داشته باشید و با جمع آوری بازخوردهای مشتریان سعی کنید تا کاری کنید که بتوانید بهترین نتیجه را از این نتایج به دست آورید. برای رسیدن به چنین مهمی لازم است که شما بتوانید از صفحات تست و آزمایشی در سایت خود بهره ببرید. اینکار فوایدی دارد که در دراز مدت به آن دست پیدا خواهید کرد.

 1. اضافه کردن صفحه منابع

هر چه شما بتوانید میزان بیشتری از منابع و محتواهای جدید را در سایت خود داشته باشید آنگاه می توانید تعداد بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت خود وارد کنید. همانطوری که شما هم می دانید موتور جستجوگر گوگل رتبه 1 را همیشه به سایت هایی میدهد که بتوانند بیشترین محتوای خالص و بکر را تولید نمایند.

 1. معین کردن اطلاعات تماس

شما باید بتوانید اطلاعات تماس املاک خود را از جمله محل فیزیکی دفتر ، شمارهای تماس و حتی اگر ایمیل هم دارید قرار دهید. همچنین شماره موبایل مخصوصی برای خود داشته باشید که در مواقعی که در دفتر نیستید افراد بتوانند با شما تماس داشته باشند. در این صورت افراد می توانند از طرق مختلفی شما را پیدا نمایند.

بهترین مکان برای قرار دادن شماره تلفن شما در واقع گوشه سمت راست و بالای سایت شما می باشد. شما باید بدانید که افراد دوست دارند نام سایت شما را به خاطر داشته باشند تا اینکه بخواهند کارت ویزیت شما را با خود به این طرف و آن طرف ببرند. بنابراین سعی کنید تا شماره های تماس و راه های ارتباطی خود با مشتریان را در سایت داشته باشید تا آنها بتوانند به راحتی به شما دسترسی داشته باشند.

 1. حضور در شبکه های اجتماعی

بعد از اینکه شما توانستید کارهای لازم در مورد ساخت سایت را تا به این مرحله انجام دهید لازم است تا کارهایی را نیز در راستای سئو سایت خود انجام دهید. اولین گام حضور پررنگ در شبکه های اجتماعی است. شما باید بتوانید در شبکه های اجتماعی معروف مانند فیسبوک ، توییتر، لینکداین، اینستاگرام و پینترست حساب های کاربری مختلف به نام سایت خود ایجاد کنید. باید بتوانید در هر کدام از این ها پروفایل های قوی داشته باشید و به صورت مستمر در آنها فعالیت کنید. باید بتوانید به صورت مکرر مطالب و مقالات خود را در این شبکه ها به اشتراک قرار دهید.

شبکه های اجتماعی یک بستر و فرصت مناسب برای شما می باشد که بتوانید برای سایت خود تبلیغات حرفه ای داشته باشید. بر طبق آمار به دست آمده شبکه های اجتماعی نقش مهمی در تصمیم گیری گوگل برای نمایش سایت ها و جایگاه آنها در صفحات نتایج جستجو دارد.

شما در یک بستری قرار خواهید گرفت که می توانید گروه ها و کمپین های مختلفی را برای کارهای بازاریابی خود ایجاد کنید و راه ها و سبک های جدید برای به دست آوردن بازارهای جدید از طریق دیده شدن در طیف بیشتری از مشتریان را به چنگ آورید.

[مرتبط : بهینه سازی رتبه سایت با شبکه های اجتماعی]

 1. بهینه سازی سایت

همانطورکه پیش از این گفته شد شما سایت را بر اساس اهداف و سلیقه های خود ایجاد می کنید و در این کار با نظر سنجی از افراد مختلف معین شد که باید نظرات آنها را هم در طراحی سایت مهم بدانید و از آنها هم استفاده کنید. اما نکته دیگری هم وجود دارد و آن این واقعیت است که بیشترین بار ترافیکی سایت از سمت موتورهای جستجوگر و بخصوص گوگل می باشد. شما باید این عضو را هم در خانواده سایت خود مهم بدانید و یا شاید باید گفت که مهم ترین عضو و عنصر در طراحی سایت است.

پس باید نکات مرتبط با طراحی سایت گوگل پسند را یاد بگیرید و آنها را در سایت خود به کار بندید. شما باید دیده شوید و اصلا به همین خاطر هم سایت را ایجاد کرده اید پس برای بهتر دیده شدن سایت خود این اقدامات را انجام دهید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید به صفحه لیوسایت ساز مراجعه کرده و یا با شماره 66831109-021 تماس حاصل کنید.