بسیاری از پزشکان فکر می کنند که داشتن یک وب سایت یک کار غیر اخلاقی است زیرا آن را یک نوع تبلیغ برای خود می دانند. و بسیاری از انها فکر می کنند که تنها پزشکانی که دارای مهارت خوبی نیستند از این روش استفاده کرده تا بتوانند مشتریان بیشتری به دست آورند. اما باید گفت که دقیقا تفاوت هایی وجود دارد بین آن دسته از پزشکانی که واقعا حرفه ای هستند و کسانی که می خواهند خدمات خود را بفروشند!. این دسته از پزشکان احساس می کنند که با داشتن سایت در درجه پایینی از مهارت قرار دارند زیرا آنها معتقد اند که یک پزشک حرفه ای از طریق خود مردم به دیگران معرفی خواهد شد و نیازی به داشتن سایت نمی بینند.

اما دیدگاه ما در این زمینه کاملا متفاوت است. زیرا ما فکر می کنیم که پزشکانی که سایت ندارند در واقع دارند کار غیر اخلاقی انجام می دهند. زیرا ما نباید فراموش کنیم که واژه دکتر برگرفته از کسی است که به دیگران می آموزد پس دکترها نیاز دارند که از طریقی به بیماران خود آموزش دهند تا کمتر مریض شوند و سطح سلامتی جامعه را افزایش دهند. با داشتن سایت آنها بهتر می توانند به این وظیفه خود عمل کرده و از بیماری های جلوگیری به عمل آورند.

یکی از مهم ترین ابزارها برای آموزش دادن به بیماران همین وب سایت است. با وجود وب سایت آنها می توانند محدودیت های فیزیکی را پشت سر گذاشته و به نحو موثر تری به بیماران خود آموزش دهند. همچنین دکترها از طریق وب سایت می توانند اطلاعاتی را در اختیار دیگران قرار دهند که کاملا قابل اعتماد است و مردم می توانند به درستی از آن استفاده کنند. دلیل آن این است که اطلاعات آنها برای مردم قابل اعتماد است.

از طرفی بسیاری از پزشکان فکر می کنند که اینترنت تنها باعث می شود که مریض ها بیشتر گیج شوند. زیرا آنها مایل نیستند که افراد بتوانند علائم بیماری های خود را از طریق اینترنت به دست آورند. همچنین معتقد هستند که این کار وقت زیادی از دکترها را خواهد گرفت.

دکترها بیشتر مایل هستند تا بتوانند سایتی داشته باشند که کنترل بیماران را برای آنها راحت نماید. و بیماران آنها بتوانند توصیه های پزشکی شان را به صورت کاملی دریافت نمایند. همچنین بیماران نیز دوست ندارند که با رفتن به سایت های مختلف اطلاعات مختلفی را مشاهده کنند که باعث سردرگمی آنها شود.

[مرتبط : چرا پزشکان به وب سایت نیاز دارند؟]

بیماران به دنبال اطلاعات آنلاین معتبر هستند

بیماران اغلب از موتور جستجوگر گوگل برای پیدا کردن پزشک خود و کسب اطلاعات معتبر استفاده می کنند اما در نهایت یک سری اطلاعات سوخته به دست می آورند. همچنین آنها ممکن است به فروم هایی دسترسی پیدا نمایند که بیمارانی که در آنها تجارت یا نظرات خود را اعمال کرده اند به صورت واضحی بیان نکرده باشند. اما وقتی که یک پزشک وب سایت مخصوص به خود را داشته باشد و بتواند اطلاعات بیماران خود را در آن قرار داده و آموزش های لازم را نیز در آن قرار دهد آنگاه بیماران پزشک می توانند به راحتی به سایت پزشک خود مراجعه کرده و از به روز ترین و قابل اعتماد ترین اطلاعات ممکن بهره ببرند.

پاسخ به سوالات متداول برای صرفه جویی در وقت

یک وب سایت می تواند پاسخ هایی را برای تمامی بیماران در موارد مختلف داشته باشد. شما می توانید پاسخ هایی را برای آنها آماده کنید و با این کار از حجم تماس ها به مطب خود و درگیر کردن منشی با این مسائل جلوگیری کنید و در این صورت می توانید بازده آن را نیز افزایش دهید:

 • دفتر و یا مطب شما کجاست و چگونه می توان به آن دسترسی داشت؟
 • شما در چه زمان هایی در دفتر حضور دارید؟
 • ایا شما در حال گرفتن بیماران جدید هستید؟
 • آیا کارهایی لازم است که بیماران شما پیش از مراجعه به مطب داشته باشند؟
 • در مواقع ضروری و در زمان هایی که شما در دفتر نیستید چگونه می توان به شما دسترسی داشت؟

مراقبت های پیشرفته برای بیماران

در سطح اینترنت تعداد بیشماری اطلاعات پزشکی وجود دارد که این خود می تواند عاملی باشد که افراد دچار سردرگمی در مشاهده اطلاعات شوند. وقتی که شما وب سایت خود را به عنوان یک پزشک راه اندازی می کنید آنگاه افراد قارد خواهند بود که بتوانند به عنوان بیمار به سایت شما مراجعه کرده و اطلاعات کاملا دقیق و قابل اعتمادی را به دست آورند.

همچنین یک وب سایت می تواند به عنوان یک مکان اورژانسی نیز معرفی شود که افراد در مواقع اضطراری می توانند به آن مراجعه نمایند و از راهنمایی های شما در چنین مواقعی استفاده نمایند.

ابزارهای سایت ساز بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید از آن برای ساخت سایت های کاملی از آن استفاده کنید. همچنین می توانید در آنها از یک گالری عکس خوب استفاده کرده و بتوانید عکس های مرتبط با هر بیماری را نیز در سایت خود داشته باشید. برای این کار باید از یک قالب کاربر پسند و با پیمایش راحت استفاده نمایید.

شما با استفاده از سایت می توانید خدماتی 24 ساعته و 7 روز در هفته برای بیماران خود داشته باشید. و این بدان معناست که بیماران شما می توانند از طریق وب سایت شما اقدام به دریافت خدمات با کیفیت نمایند. سایت شما به جای شما و به نمایندگی شما می تواند در روزهایی که شما مطب خود را تعطیل کرده اید به بیماران شما خدمت رسانی نماید.

به عنوان یک پزشک برای شما بسیار مهم است که بتوانید با مخاطبان و بیماران خود ارتباط داشته باشید. امروزه بسیاری از کلینیک ها دارای چنین سایت هایی هستند و بیشترین حجم از مخاطبان و مراجعه کنندگان را از این طریق مورد خدمات رسانی قرار می دهند.

قرار دادن اطلاعات اصلی در سایت پزشکی

شما در سایت پزشکی خود باید اطلاعات کامل  و اساسی سایت را قرار دهید. مانند آدرس مطب ، شماره تلفن های آن ، زمان هایی که شما در کلینیک ها حضور دارید  ، فرم های تماس برای بیماران ، سرویس هایی که شما در اختیار دیگران قرار می دهید ، نقشه ها و مسیرها ، جزئیات مرتبط با خود و همچنین بخش سوالات متداول.

مزایای داشتن یک سایت پزشکی

 • خدمت رسانی به مشتریان به صورت 24 ساعته و 7 روز در هفته
 • انعطاف پذیری در خدمت رسانی
 • به دست آوردن بیماران جدید
 • به دست آوردن یک ابزار ارتباطی کاملا کارا

ملزومات طراحی سایت

 1. انتخاب نام وب سایت

نام وب سایت شما همان نام دامنه ای است که باید انتخاب کنید. در حالت فیزیکی نام سایت شما در واقع نامی است که شما برای مطب خود انتخاب کرده اید زیرا مردم شما را با نام مطب تان می شناسند. بنابراین بهتر است که نام سایت خود را نیز همان نام مطب خود انتخاب نمایید. در فضای مجازی شما را با این نام پیدا خواهند کرد.

اما نکته مهمی که در انتخاب نام دامنه خود باید دقت داشته باشید این است که تا آنجایی که می توانید باید نام را کوتاه انتخاب کنید. زیرا نام های کوتاه خیلی راحت تر در ذهن افراد جای خواهندگرفت. همچنین از نام های پیچیده و یا نام هایی که تلفظ آنها سخت است خود داری کنید زیرا نوشتن آنها با خواندنشان ممکن است تفاوت داشته باشد و افراد نمی توانند به درستی آدرس سایت شما را در مرورگر خود وارد نمایند.

شما باید اولویت تان در خرید دامنه COM. باشد. زیرا این دامنه اعتبار بیشتری دارد و شما بهتر است که دامنه IR. را هم به صورت پارک شده در اختیار داشته باشید زیرا ممکن است که بعدا افرادی بخواهند از آن سودجویی کنند.

[مرتبط : آیا دامنه com. رتبه بالاتری بدست می آورند]

 1. انتخاب میزبان وب

بعد از اینکه شما نام دامنه خود را انتخاب کردید باید به دنبال یک شرکت میزبانی خود برای سایت داشته باشید. این انتخاب بسیار مهم است و شما باید بتوانید یک شرکت با اعتماد بالا پیدا کنید. زیرا شما در سایت خود پرونده های پزشکی افراد را قرار داده اید و این اطلاعات باید به صورت خوبی محافظت شود و از امنیت بالایی برخوردار باشد. یک میزبان وب خود باید بتواند به شما زمان آماده به کار بودن 99 درصدی را به صورت صد در صدی تضمین نماید. زیرا شما نباید وب سایتی داشته باشید که در طول روز قادر به خدمت رسانی نباشد. زیرا افراد به سایت شما مراجعه می کنند و اگر مشاهده کنند که سایت شما نمی تواند در دسترس باشد آنگاه اعتبار شما به زیر سوال خواهد رفت.

یک میزبان خوب باید دارای سرور های قدرتمندی باشد. طبق تحقیقات انجام شده سایت های امروزی باید زیر 4 ثانیه بارگذاری شوند زیرا بیشتر از آن مردم تحمل نمی کنند و از سایت شما خارج خواهند شد. بنابراین باید بتوانید یک سایت قدرتمند با سرعت لود زیاد داشته باشید.

در هنگام گرفتن میزبانی حتما دقت داشته باشید که اگر از هاست اشتراکی استفاده می کنید بررسی کنید که چند وب سایت دیگر از همان آی پی مشترک شما استفاده کرده اند. برای سرورهای معمولی نباید بیش از 5 سایت بر روی یک آی پی سوار شده باشد.

[مرتبط :فاکتورهای مهم در انتخاب سرویس میزبانی وب]

 1. انتخاب پلت فرم یا سایت ساز

از این بخش طراحی سایت شما به صورت کاملا رسمی آغاز خواهد شد. شما برای طراحی سایت خود دو راه کلی دارید . اول اینکه این کار را به یک شرکت طراحی سایت یا یک طراح سایت بسپارید. این کار بسته به توقعات شما و امکاناتی که در سایت می خواهید داشته باشید هزینه های زیادی را برای شما در بر خواهد داشت. اما روش دوم استفاده از سیستم های مدیریت محتوا می باشد. سیستم هایی مانند جوملا یا وردپرس برای این کار مناسب است. مخصوصا وردپرس که دارای قالب های فراوان زیادی است و شما باید یک قالب حرفه ای را خریداری کنید که بتواند بیشتر نیازهای شما را پوشش دهد سپس وارد کردن اطلاعات را در آن شروع کنید.

در کل استفاده از این سایت سازها بسیار بهتر است زیرا شما می توانید سایت خود را به صورت کاملی مدیریت کنید. و هر نوع تغییری که لازم داشته باشد را در همان لحظه اعمال نمایید.

 1. بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر

بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر

باید این نکته را قبول داشته باشید که بیشترین بازدید برای هر سایتی از طریق گوگل انجام می شود. بنابراین در هنگام طراحی سایت شما علاوه بر اینکه باید وب سایت خود را با توجه به خدمات رسانی و کاربر پسندی طراحی کنید ، باید به فکر گوگل هم باشید و گوگل پسند هم طراحی کنید. این کار به این معناست که شما باید یک سری استاندارد هایی را به عنوان سئو سایت یا همان بهینه سازی در نظر داشته باشید.

شما در این مورد قطعا به یک شرکت یا یک سئو کار حرفه ای نیاز خواهید داشت. زیرا این کار یک کار زمان بر و فرسایشی می باشد که شما از عهده آن بر نخواهید آمد. شما یک دکتر هستید و باید تمرکز خود را بر روی محتوا و مدیریت سایت قرار دهید و نه کارهای دیگر.

 1. استفاده از طراحی ریسپانسیو

به صورت ساده می توان گفت طراحی ریسپانسیو یعنی که کاربران و بیماران شما بتوانند از طریق دستگاه های مختلفی مانند موبایل و تبلت سایت شما را مانند نسخه دسک تاپ آن مشاهده کنند. می دانید که امروزه نفوذ اینترنت در گوشی های هوشمند بسیار زیاد شده است و مردم اکثر کارهایشان را از طریق اینترنت انجام می دهند. شما به عنوان یک پزشک باید سایتی ریسپانسیو داشته باشید زیرا ممکن است افراد در هر جایی به کامپیوتر دسترسی نداشته باشند و در موارد اورژانسی بخواهند از طریق گوشی های خود به اطلاعات حیاتی در سایت شما دسترسی داشته باشند و اگر نتوانند سایت شما را در این دستگاه ها به خوبی مشاهده کنند و یا نیاز به کوچک نمایی یا بزرگنمایی داشته باشند. آنگاه اعتبار شما به کلی از بین خواهد رفت.

[مرتبط : همه چیز در مورد طراحی سایت ریسپانسیو ]

 1. عضویت در شبکه های اجتماعی

این نکته را مد نظر داشته باشید که باید بتوانید در تمامی شبکه های اجتماعی به نام وب سایت خود اکانت هایی را ایجاد نمایید و در بخش پروفایل خود لینک مرتبط با سایت خود را در آنها قرار دهید. شما باید حضور فعالی در فیسبوک داشته باشید و به صورت مکرر درآن مقاله هایی داشته باشید. همچنین باید به صورت روزانه در شبکه اجتماعی توییتر برخی از مقالات و نکته های پزشکی را توییت کنید. این کار شما به گوگل کمک می کند تا شما را راحت تر قبول کند.

[مرتبط : بهینه سازی رتبه سایت با شبکه های اجتماعی ]

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید به صفحه لیوسایت ساز مراجعه کرده و یا با شماره 66831109-021 تماس حاصل کنید.