مشتریان امروزی می توانند از مکان های مختلفی خرید نمایند. بنابر این اگر شما صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید و می خواهید تا مشتریان بیشتری را جذب نمایید آنگاه شما باید بتوانید که توجه آنان رابه سایت خود بیشتر کنید. و تجربه خرید را برای مشتریان خود لذت بخش و راحت نمایید.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با راه های افزایش تجربه کاربری مشتریان آشنا سازیم تا آنها از شما خرید نمایند و در دفعات دیگر نیز به سراغ شما بیایند.

از محتواهای شلوغ پرهیز کنید

برخی از سایت ها هستند که پراز متن و فیلم و ... هستند و این کار باعث کاهش تجربه کاربری خواهد شد زیرا شما مخاطبان خود را به این روش گیج کرده اید. و بدین ترتیب آنها خیلی زود از سایت شما خارج خواهند شد.

اطمینان حاصل کنید که سایت شما با سرعت خوبی در کامپیوترها و دستگاه های موبایل بارگذاری می شود.

اگر وب سایت شما نتواند به سرعت لود شود آنگاه مشتریان شما به سایت های دیگر می روند. همچنین کاربران موبایل را فراموش نکنید. بر طبق تحقیقات انجام گرفته بیش از دو سوم از کاربران موبایل از طریق تلفن های همراه خود اقدام به خرید اینترنتی می کنند. شرکت ها نیاز دارند تا همه راه های ارتباط با مشتری را فعال نمایند، از جستجو و خرید گرفته تا معرفی برند و عملکرد درست در دستگاه های موبایل را باید در نظر داشته باشند.

امروزه کاربران آنلاین دوست دارند اطلاعاتی را که می خواهند در همان لحظه که نیاز دارند با یک کلیک به دست آورند. سایت های خرده فروشی تنها چند میلی ثانیه فرصت دارند تا بتوانند مخاطب خود را جذب کرده و محصول را به او بفروشند. برای مثال سایت آمازون اعلام کرده است که به ازاء هر 100 میلی ثانیه تاخیر در سرعت سایت حدود 1 در صد از میزان فروش آن کاسته خواهد شد. به همین دلیل شما باید بتوانید سایت های خود را از لحاظ سرعت بارگذاری جدای از سرعت دسترسی کاربران به اینترنت بهینه سازی کنید.

روی بخش پیمایش توجه کنید و بخش جستجوی سایت را فراموش نکنید.

مشتریان شما باید بتوانند وب سایت شما را به راحتی پیمایش نمایند. شما باید از کلیک های اضافی صرف نظر کرده و امکاناتی مانند پیمایش اتوماتیک را پیاده سازی کنید تا جذابیت سایت شما نزد کاربران از بین نرود.

navigation

و بر روی یک جستجوی پیشترفته در سایت سرمایه گذاری کنید. زیرا یک جستجوی قوی به کاربر کمک می کند که خواسته خود را به صورت دقیق در محتواهای شما بیابد.

استفاده از روان شناسی رنگ ها

وقتی که شما درحال استفاده از رنگ ها برای شمای سایت خود هستید بهتر است که به ابعاد روان شناختی آنان نیز توجه داشته باشید. برای وب سایت هایی که از موتورهای رزرو استفاده می کنند بهتراست که برای دکمه خرید از رنگ سبز استفاده شود . سبز به معنای رفتن می باشد همانند چراغ راهنمایی ، و یک تاثیر مثبت در ذهن مخاطب خواهد داشت.

توجه داشته باشید که یک عکس خوب می تواند به اندازه 1000 کلمه ارزش داشته باشد.

هرگز تاثیر عکس های با کیفیت بالا از کالاهای خود را نادیده نگیرید. بسیاری از مردم تصور می کنند که عکس های محصولات خیلی نمی تواند مفید باشد اما همین عکس ها باعث  می شود که کاربران فکر کنند کالای شما دقیقا همان چیزی است که آنها به دنبال آن بوده اند. ما در یک دنیای مجازی هستیم. اگر سایت شما دارای عکس های با کیفیت نباشد آنگاه کاربران نیز برای دیدن سایت شما نخواهند آمد. اگر شما از عکس های خوب با تعداد مناسب استفاده کنید آنگاه خواهید دید که کاربران شما فکر می کنند درحال دیدن کالای واقعی هستند.

راه های ارتباطی مخاطبان با سایت خود را افزایش دهید.

سعی کنید طراحی سایت خود را به گونه ای انجام دهید که افراد بتوانند بخش تماس با ما شرکت شما را به راحتی پیدا کنند. کسانی که در اینترنت هستند افراد بسیار ناصبوری هستند و حوصله هم ندارند که بخواهند شماره تلفن یا ایمیل شما را یادداشت کنند. به همین دلیل شما نباید این اطلاعات را درجایی قرار دهید که کاربر برای کسب انها مجبور به جستجو شود. این اطلاعات باید همیشه در پیش چشم آنها باشد.

استفاده از نقد و بررسی مشتریان

نقد و بررسی

دقت داشته باشید که مردم به بررسی های دیگران بیشتر از تبلیغات خود سایت اعتماد دارند. و شما باید به کاربران خود اجازه بدهید که نظرات خود در مورد محصولات را در سایت شما قرار دهند. تحقیقات نشان داده است که حدود 86 درصد از کاربران برای خرید کردن داشتن بخش نظرات را واجب می دانند و حدود 56 در صد از کاربران همیشه به دنبال سایت هایی هستند که دارای این بخش هستند.

سعی کنید شماره تلفن یا ایمیل خود را در همه صفحات سایت خود به نمایش بگذارید. تا همیشه آنها بتوانند در هرزمانی که اراده می کنند به اطلاعات شما دست یابند.

استفاده از حمل کالا به صورت رایگان برای مشتریان

برای موفقیت در وب سایت فروشگاهی شما نیاز دارید تا با تخفیف های مختلف مشتریان را جذب خود نمایید. بنابراین یکی از این تخفیف ها می تواند همین حمل کالا باشد. اگر شما کالای خریداری شده توسط مشتری را بدون دریافت هزینه حمل آن به دست او برسانید انگاه مشتریان شما از این کار بسیار خوشحال شده و در دفعات دیگر نیز به سایت شما خواهند آمد تا از آن خرید کنند. سعی کنید این هزینه را به تمامی خود پرداخت کنید و از روش هایی مانند تقسیم هزینه بین خود و مشتری پرهیز نمایید.

امکان گفتگوی زنده را مهیا کنید

یکی از راه های خوب در افزایش تجربه کاربری این است که شما بتوانید امکان گفتگوی زنده را با کاربران خود ایجاد کنید. بر اساس تحقیقات انجام شده آن دسته از سایت هایی که نرم افزار گفتگوی آنلاین را بر روی وب سایت خود فعال کرده اند ، توانسته اند تا میزان خرید از سایت را با بهبود نرخ تبدیل افزایش دهند. همچنین شما می توانید بازخوردهای بلادرنگ را از محصولات خود داشته باشید و در صورت نیاز استراتژی های قیمت گذاری خود را تغییر دهید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه کنید.