مشتریان خود را مد نظر داشته باشید

تا به حال وب سایت های زیادی توسعه یافته اند. تصمیم گیرندگان ممکن است تا به حال جلسات طوفان مغزهای زیادی را سپری کرده باشند تا به یک نتیجه خوب برسند. طراحی سایت ما می بایست به گونه ای باشد که  بتواند تمام اهداف ما را در کنار رضایت مشتری برآورده سازد. طراحی سایت شما می بایست ظاهری کاملا حرفه ای داشته باشد. بنابراین سعی کنید تا در کنار محتوای خود از عکس های با کیفیت و خوبی نیز استفاده کنید.

طراحان سایت در بخش سایت های فروشگاهی به این نکته اشاره کرده اند که در صفحه سایت ما باید تمامی محصولات وجود داشته باشد اما نباید جزئیات خیلی زیادی در مورد محصول و قیمت های آن داشته باشیم. زیرا ما بیشتر دوست داریم تا مشتریان بتوانند با ما در ارتباط باشند.

همچنین گفته شده است تا شما بتوانید سوالات زیادی را در مورد مشتریان خود در صفحه تماس با ما داشت باشید. در این صورت شما می توانید اطلاعات جامع تری از مشتریان خود مانند میزان علاقه آنها به محصولات ، بودجه آنها و تصمیم آنها برای خرید یا عدم خرید محصولات به دست آورید. در ضمن مطمئن شوید که نام کامل ، آدرس ایمیل و شماره تلفن آنها را دریافت کرده اید.

بازدید کننده باید اولین مشاهده کننده باشد.

اگرچه مواردی که عرض شد برای شرکت شما بسیار خوب است اما باید بدانید که اینها تاثیرات خیلی زیادی بر روی بازدیدکنندگان شما نخواهند داشت. و این یک اشتباه بزرگ است. اگر شما اولویت را به مشتریان خود ندهید ، انگاه وب سایت شما کارایی لازم را نخواهد داشت.

بهترین وب سایت ها آنهایی هستند که مشتری محور باشند. این وب سایت ها بدین منظور طراحی شده اند تا بتوانند اطلاعاتی که مخاطب نیاز دارد را به سرعت پیدا کنند. البته این اطلاعات باید به صورت کاملا دسته بندی شده و سازمان یافته در اختیار مشتریان قرارگیرد. آنها به مشتریان خود اجازه می دهند تا بتوانند شمای واقعی را ببینند و در نهایت برای آنها اعتماد ایجاد خواهد شد.

بنابراین برای مخاطبان نیز راحت تر خواهد بود تا بتوانند به آسانی آن چیزی را که شما مد نظر دارید را درک نمایند. به این نکته توجه داشته باشید که مخاطبان شما نابغه و باهوش نیستند. آنها وقت نمی گذارند تا مفهوم شما از سایتتان را کشف نمایند. آنها فقط به دنبال این هستند که بتوانند تشخیص دهند چگونه شما می توانید مشکلات آنها را حل کنید. و یا اینکه بدانند شما محصول کامل و درستی را به آنها می فروشید یا خیر.

 1. با یک پیمایش شفاف آغاز نمایید.

صفحات خود را با یک دسته بندی منطقی و استفاده از عبارات استاندارد در منوهای خود سازمان دهی کنید. بازدیدکنندگان دوست ندارند حدس بزنند که به کجا بایستی بروند. آنها نمی خواهند آنالیز داشته باشند که شما چه کارهایی انجام می دهید.

 1. از مکالمه انگلیسی استفاده کنید.

هرگز محتوای سایت خود را مانند کتاب های درسی تولید نکنید. زیرا در این صورت شما این حس را به مخاطب خود انتقال داده اید که انگار با یک متن پر از اصطلاح طرف هستند. شما فقط کافی است آنچه را که در ذهن دارید و می خواهید مخاطبان شما آن را بدانند در ذهن خود داشته باشید. از عبارات سوم شخص مانند " تو " و "ما " استفاده کنید. و یک لهن دوستانه بهتر از متن های سنگین ادبی تاثیر می گذارد.

 1. پرهیز از کلمات تخصصی

از به کاربردن کلمات و اصطلاحاتی که باعث می شود مخاطبان شما آن را مشاهده نکنند پرهیز کنید. بنابراین از اصطلاحات معمول استفاده کنید.

 1. تمامی اطلاعات مرتبط را مهیا سازید

وقتی که مردم وب را جستجو می کنند، در واقع به دنبال پاسخ هستند. اگر سایت شما واقعیت ها را مهیا نکرده باشد آنگاه آنها به سراغ گزینه بعدی در جستجوها خواهند رفت. تحقیقات نشان داده است که مشتریانی که سایت هایی که بتوانند اطلاعات بیشتری به شما بدهند می توانند مخاطبین بیشتری را نیز به سمت وب سایت بکشانند.

 1. اعتیاد خود را کنار بگذارید.

مخاطبان شما نمی خواهند تا به دور خود بچرخند. آنها شفافیت و صداقت را می خواهند. آنها واقعیات را می خواهند و می خواهند تا تصمیمات حساب شده بگیرند. بهتر است تمامی کارت های خود را روی میز قرار دهید و به مخاطبان خود اجازه دهید تا خودشان تصمیم گیری نمایند.

 1. صفحه خانگی خود را به خلاصه ای از مهم ترین هدف تبدیل کنید.

از آنجایی که صفحه خانگی شما مهم ترین مکان ورود به سایت شما می باشد، باید توصیف کننده این باشد که مشتریان شما چگونه می توانند از مزایا و محتویات ، خدمات و سرویس های شما بهره مندشوند. اگر آنها نتوانند به سرعت به این مسائل دست پیدا کنند آنگاه به راحتی از سایت شما خارج خواهند شد.

 1. برای تیترهای مختلف صفحات لندینگ منحصر به فرد ایجاد نمایید

شاید شما نیز مانند دیگر افراد دوست داشته باشید تا اولین صفحه ای که مخاطبان شما به آن مراجعه می کنند همان صفحه اول یا صفحه خانگی شما باشد اما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که این کار دیگر یک استراتژی خوب نخواهد بود. برای الان بهترین راه کار این است که شما برای تیترهای مختلف صفحات ورود مختلف داشته باشید. امروزه بیشتر افراد مایل هستند تا بتوانند بهترین نوع اطلاعات را به صورت کاملا مستقیم به دست آورند. و به همین دلیل استفاده از لندینگ پیج های مجزا می تواند نتیجه کاملا بهتری را برای شما داشته باشد.

 1. اجازه بدهید عکس ها داستان شما را بازگو نمایند

درست است که عکس های استاک می تواند خیلی جذاب باشد اما اینها می توانند همه چیز در مورد شما را به مشتریانتان به صورت واقعی بگویند؟ باید گفت نه! زیرا آنها خیلی کلی هستند. شما می توانید از این عکس ها در برخی از جاهایی از سایت که کمی حالت کلی دارند استفاده کنید اما باید بدانید که در مواردی مانند فروش محصولات این عکس ها اصلا مناسب نیستند. کاربران می خواهند بدانند که دقیقا از چه کسی دارند خرید می کنند و مایل هستند تا کاملا او را بشناسند.

 1. از محتوای اعتماد آور استفاده کنید.

توضیح دهید که چرا شما و شرکت شما بهترین گزینه برای مشتریان است و اینکه خدمات شما می تواند به عنوان منحصر به فرد ترین نوع خدمات در نظر گرفته شود. در مورد تاریخچه شرکت و دستاوردهای خود اطلاعات کاملی در سایت قرار دهید. همچنین می توانید تصاویری از موسسین شرکت را نیز در آن قرار دهید. همچنین می توانید صفحات مجزایی را برای فهم میزان رضایت مندی و آمار محبوبیت سایت خود داشته باشید.

 1. وب سایت خود را به روز نگه دارید

اگر کاربران شما احساس کنند که محتوای شما به روز نمی باشد آنگاه به سرعت وب سایت شما را ترک خواهند کرد. به صورت مکرر وب سایت خود را آپدیت کرده و اطلاعات جدید به آن تزریق کنید و تا آنجایی که می توانید اطلاعات سوخته و قدیمی را از سایت خود حذف نمایید. این خیلی مهم است که شما بتوانید به صورت پیوسته به سایت خود محتوا اضافه کنید و همچینن محتواهای تاریخ گذشته را نیز به همین منوال حذف نمایید.

 1. از یک چیدمان سرراست استفاده کنید

هیچ کس از پیچیدگی خوشش نمی آید و این قانون در مورد وب سایت ها نیز صادق می باشد. شفافیت ، سادگی و سازمان دهی شده بهترین نتیجه را در برخواهد داشت. شما هر چه دقیق تر عمل کنید می توانید رضایت بیشتری را از سمت مشتریان خود داشته باشید و به این ترتیب آنها می توانند به راحتی و به سرعت چیزی را که به آن نیاز دارند پیدا نمایند.

 1. تماس با خود را برای مشتریان آسوده سازید

سعی کنید تا اطلاعات تماس خود را در بیشتر جاهای سایت قرار دهید تا کاربران بتوانند به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند. و در نظر داشته باشید که فاصله آنها درهر جایی با این اطلاعات تنها یک کلیک باشد. کاری نکنید تا بازدیدکنندگان شما برای دست یابی به این اطلاعات زحمت زیادی بکشند. آنها نمی خواهند تا با این نوع کارها خسته شوند بنابراین شما آنها را از دست نخواهید داد.

 1. فرم ها را ساده کنید.

اگر وب سایت شما دارای فرم می باشد. سعی کنید تا کمترین سوالات ممکن را از آنها داشته باشید. زیرا کاربران هرگز به شما اعتماد نمی کنند تا هر نوع اطلاعاتی که شما نیاز داشته باشید را در اختیارتان قرار دهند.  شما بهتر است تا آن میزان اطلاعاتی را که حدس می زنید در اختیار شما قرار می دهند را جویا شوید.

 1. از فراخوانی برای اعمال در بیشتر بخش ها استفاده کنید

کاری کنید تا در طراحی سایت شما ، مشتریان بتوانند به راحتی از یک مرحله به مرحله دیگر به صورت سریع حرکت نمایند. بنابراین سعی کنید تا برای اعمالی مانند تماس با شما ویا خرید ، کمترین زمان و کار ممکن را صرف کنند. این خیلی خوب است که شما بتوانید اطلاعات جامعی را در اختیار آنها قرار دهید اما حتما در کنار آن می خواهید تا آنها در نهایت از شما خریدی را نیز انجام دهند.

 1. بیشترین سعی خود را قرار دهید

اشتباهات تلفظی و گرامری در سایت می تواند شما را مانند آماتورها نشان دهد. درتولید محتوای خود دقت کافی را داشته باشید و متن خود را پیش از انتشار مطالعه و بازبینی نمایید. اگر بودجه مناسبی دراختیار دارید بهتر است  تا از یک ویراستار متن نیز کمک بگیرید و متون خود را به صورت کاملا حرفه ای ایجاد نمایید.

تلفظ و گرامر

 1. محتواهای باارزش و مرتبط ایجاد نمایید

وقتی که کاربران در اینترنت به دنبال چیزی هستند و می خواهند با تایپ عبارت خود در موتورهای جستجوگر به دنبال آن بگردند. دوست دارند تا این موتورها بتوانند بهترین و مرتبط ترین نتیجه ممکن را به شما بدهند. اگر آنها برروی لینک سایت شما کلیک کنند و در آن اطلاعات نامرتبطی را پیدا نمایند آنگاه از سایت شما پرش کرده و برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تر به سراغ سایت های دیگر می روند.

همین کار باعث میشود تا میزان نرخ پرش (bounce rate) سایت شما افزایش پیدا کرده و گوگل متوجه شود شما مطالب غیر مرتبط با موضوع انتشار داده شده تولید کرده اید. بنابراین رتبه سایت شما را به شدت کاهش خواهد داد. و در مراحل بعدی شما را در لیست نتایج جستجو قرار نخواهد داد. کما اینکه بسیاری از سایت ها اقدام به انجام چنین کارهایی برای کسب ترافیک بیشتر می کنند اما در واقع به سایت خود ضرر می زنند. زیرا این روش های سئو کلاه سیاه فقط باعث جریمه سایت شما از سمت گوگل خواهد شد.

 1. محتوای خود را موجز نگه دارید

لازم نیست تا محتوای خود را به صورت بسیار طولانی معرفی نمایید. زیرا کاربران نمیخواهند تا تمام مطالب شما را به صورت کامل مطالعه نمایند. آنها مایل هستند تا بتوانند به صورت سریع مروری بر آنها داشته باشند.

 1. بر تیتر خود پایدار باشید

کاربران دوست دارند تا به وب سایت هایی سر بزنند که بتوانند تطابق کاملی میان تیتر آنها و محتوای آن مقاله یا پست پیدا نمایند. زیرا آنها همیشه به دنبال پیدا کردن دقیق ترین اطلاعات ممکن در زمینه مورد جستجوی خود هستند.

اگر محتوای شما بسیار حجیم و طولانی می باشد. بهتر است تا آن را به بخش های کوچک تر و پارگراف های بیشتری دسته بندی کنید تا مخاطبان شما بتوانند آنها را به درستی خوانده و در ذهن خود آنالیز نمایند. همچنین شما می توانید لینک هایی از متن مقاله یا محتوای خود به بخش ها و مقالات دیگر سایت خود داشته باشید تا کاربران بتوانند به اطلاعات اضافی در مورد مقاله جاری شما دست یابند. این کار از لحاظ بهینه سازی نیز جزو تکنیک های موثر به شمار رفته و می تواند میزان ایندکس صفحات سایت شما را نیز افزایش دهد. همچنین گوگل و دیگران کاربران متوجه می شوند که وب سایت شما به صورت تخصصی مطالب مورد نیاز در آن رشته یا فیلد خاص را تولید کرده و با ایجاد این زنجیره از لینک های داخلی این مسئله را بیشتر به اثبات رسانیده اید.

 1. عکس های محتوای خود را بهینه سازی کنید

یکی از روش های موثر در جذب خواننده بیشتر برای محتوای سایت این است که شما بتوانید در لابه لای آن از عکس های با کیفیت و کاملا مرتبط استفاده کنید. گاهی اوقات یک عکس می تواند به اندازه هزار کلمه برای شما کارایی داشته باشد. بدین ترتیب بهتر است تا درکنار این مورد به بهینه بودن عکس ها نیز توجه داشته باشید. یعنی عکس هایی که درسایت استفاده می کنید دارای اندازه و حجم مناسبی نیز باشند.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.