آیا شما تا به حال چه میزان زمان برای بهبود نمونه کارهای خود صرف کرده اید ؟ صادق باشید. آیا به درستی می تواند تمامی توانایی های شما را به نمایش بگذارد؟ چه طراحی نمونه کاری شما فیزیکی باشد یا دیجیتال ، لازم است تا این مقاله را بخوانید و با مهم ترین تکنیک های ایجاد این گونه از سایت ها آشنا شوید.

در دوران حرفه ای شما هیچ چیزی مهم تر از این وجود ندارد که شما بتوانید بهترین کارهای خود را به نحوی جذاب ، حرفه ای و قابل قبول به مخاطبان خود نشان دهید. بنابراین ما این مقاله را به دو بخش مهم برای رسیدن به این مهم تقسیم بندی کرده ایم. یک بخش فیزیکی و دیگری بخش آنلاین است. اجازه بدهید ابتدا با بخش فیزیکی شروع کنیم.

نمونه کارهای فیزیکی

هیچ قانونی وجود ندارد که به شما بگوید نمی توانید طراحی های نمونه کاری مختلف برای مشاغل مختلف داشته باشید.

نمونه کارهای فیزیکی یکی از راه های مهم است که شما بتوانید موقعیت خود را نسبت به شغلی که می خواهید به دست آورید بیشتر کنید. و به دلیل محدودیت های زمانی دلیلی وجود ندارد که از چندین نمونه کاری برای شغل های مختلف استفاده نکنید.

 1. طیف وسیعی از کارهای خود را قرار دهید

یک طراحی نمونه کاری باید شامل چند مثال باشد؟ این یک سوال خیلی مهم است. شما باید بتوانید میزان زیادی از کارهای خود را به نمایش بگذارید. همچنین نیاز است تا عکس های متعددی از هر پروژه خود که تا کنون انجام داده اید قرار دهید.

 1. مثال های مناسب قرار دهید

تنها آن بخش از نمونه کارهای خود را به صورت همیشگی قرار دهید که کاملا مرتبط با حوزه اصلی کار شما هستند. از آنجایی که شما این نمونه کارها را به صورت دائمی می خواهید به معرض دید قرار دهید پس بنابراین لازم است تا بهترین های شما در آن قرار داشته باشند.

 1. به کارهای خود مفهوم بدهید

طراحان همیشه به خاطر نوع نمونه کارهایشان استخدام نمی شوند بلکه آنها به خاطر قدرت و توانایی شان در گنجاندن مفاهیم مختلف در بتن کارها و آثارشان نیز مورد توجه قرار خواهند گرفت. بنابراین اگر شما کارهای خود را بدون در نظر داشتن این نکته ارائه کنید آنگاه با استقبال چندانی مواجه نخواهید شد. همیشه سعی کنید برای آثار خود یادداشت ها و تفسیرهایی در مورد چرایی و مفهوم کارهای خود داشته باشید.

 1. کارهای غیر وابسته به مشتری بیشتر کاربرد دارند

این تکنیک یک کار اختیاری نیست بلکه شما باید این را به عنوان یک اصل در نظر داشته باشید. پروژه هایی که با ایده های خود شما ایجاد شده اند بیشتر مورد پسند هستند تا اینکه پروژه هایی که برای دیگران انجام داده اید را به نمایش بگذارید. و این کار برای کسانی که نمونه کارهای تصویرگری دارند بسیار مهم است.

 1. ترکیبی از کارهای قدیم و جدید را قرار دهید

از آنجایی که شما به عنوان یک طراح نمی دانید که ممکن است از طریق کدام یک از کارهای خود صاحب شغل شوید بهتر است تا برای افزایش میزان احتمال استخدام شدن خود ترکیبی از کارهای قدیمی تر و جدید خود را به نمایش قرار دهید.  زیرا همیشه این احتمال وجود دارد که کسانی برای مواردی خاص به نمونه کارهای قدیمی تر شما نیاز داشته باشند پس با حذف آنها این شانس را از خود نگیرید.

 1. تحقیقات موردی را نیز اضافه کنید

شما نباید به بخش نمونه کاری خود همانند یک مجموعه ای ساده از آثار نگاه داشته باشید. توصیه ها و مطالعات موردی واقعی می تواند به مخاطبان شما نشان دهد که شما برای خلق یک اثر تا چه حد به خود رنج داده و کار خود را به خوبی انجام داده اید.  

نمونه کارهای آنلاین

در این روزها اگر شما به دنبال این هستید که بتوانید به عنوان یک طراح کار کنید ، شما باید یک سایت برای نمایش نمونه کارهای شخصی خود داشته باشید. اصلا تفاوتی نمی کند که شما چقدر شناخته شده باشید و یا اینکه نمونه کارهای فاخر انجام داده اید زیرا بدون داشتن یک وب سایت شخصی که بتوانید نمونه کارهای خود را در آن قرار دهید هیچ کس به شما مراجعه نخواهد کرد.

نمونه کارهای آنلاین

داشتن یک سایت شخصی نمونه کاری ، راحت ترین و سریع ترین راه برای نشان دادن نمونه کارهای شما می باشد در واقع در این روزها این چیزی است که از شما توقع داشته میشود.

سایت نمونه کاری شما در واقع فروشگاه کامپیوتری شما می باشد. یک فروشگاهی که 24 ساعته و 7 روز هفته برای شما باز است و کار می کند. و نیازی نیست که از نیروی انسانی برای باز نگه داشتن آن استفاده کنید.

اما سوالی مطرح است که آیا این ماشین ساکت فروش نمونه کارهای شما به همان شکلی که باید می تواند کارهای شما را به فروش برساند. آیا شما در آن بهترین محصولات و نمونه کارهای خود را ارائه کرده اید؟ اگر شما سایتی ندارید پس باید این بخش ها را بخوانید و اقدام به ایجاد یک سایت کنید و اگر هم سایت دارید باز هم باید این بخش ها را خوانده و از آنها بهره گیرید تا  کارایی سایت شما افزایش پیدا کند.

 1. پلت فرم خود را انتخاب کنید

خبر خوبی که وجود دارد این است که گزینه های زیادی برای ساخت سایت در اختیار شما وجود دارد. به صورت ساده باید گفت که شما نیاز به انتخاب یک نام دامنه ، میزبان وب و نصب یک سایت ساز یا همان سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس دارید. چرا وردپرس؟ زیرا کار کردن با آن بسیار آسان است ، کاملا انعطاف پذیر است و یک اجتماع جهانی بزرگ هر روز در حال توسعه دادن بخش های مختلف آن هستند.

اگر هم شما به اندازه کافی وقت ندارید می توانید به یک طراح سایت مقداری پول پرداخت کرده و از او بخواهید تا تمامی این موارد را برای شما ایجاد نماید.

 1. اهداف خود را مد نظر داشته باشید.

قبل از اینکه شما بخواهید کار ساخت سایت نمونه کاری خود را شروع کنید نیاز است تا در مورد کارهایی که قرار است این سایت برای شما انجام دهد فکر کنید. بسیاری از افراد و طراحان فکر می کنند که صرفا داشتن یک سایت نمونه کاری مشکل آنها را حل خواهد کرد اما اگر شما ندانید که دقیقا چه چیزی را از این سایت نمونه کاری خود میخواهید آنگاه هرگز نمی توانید موفقیتی در این مورد کسب نمایید.  در مورد هدف ساخت سایت نمونه کاری خود نیاز است که بسیار فکر کنید

 1. انتخابگر باشید

شما نباید این اشتباه رایج طراحان را تکرار کنید که بخواهید تعداد خیلی زیادی نمونه کاری در سایت خود داشته باشید. مشتریان شما نیاز ندارند تا همه چیز را مشاهده نمایند. به جای این کار بهتر است که شما سعی کنید تا از بین کارهای خود آن دسته که بهترین ها هستند را انتخاب کنید و در سایت خود قرار دهید. همچنین در هنگام نمایش آثار خود باید اولویت بندی داشته باشید یعنی آن دسته از کارهایی که می خواهید در مورد آن زودتر به نتیجه رسیده و کاری پیدا کنید را در ابتدای دید مشتریان خود قرار دهید. در واقع این اولویت بندی بر اساس مهارت ها و علایق شما نیز خواهد بود.

 1. در مورد ترکیب کارهای خود مراقب باشید

یک جنبه دیگری نیز در مورد کارهایی که شما می خواهید به عنوان نمونه کار در سایت قرار دهید وجود دارد و آن این است که می بایست بتوانید در انتخاب ترکیب کارهایی که کنار هم قرار می دهید نیز دقت کافی را داشته باشید. این کار مانند بیان یک داستان می باشد که مسلما باید از توالی و ارتباط مناسبی بین بخش های مختلف آن برخوردار باشد. به همین دلیل در انتخاب و چیدمان نمونه کارهای خود در کنار یکدیگر نهایت دقت را داشته باشید و سعی کنید تا آنجایی که امکان دارد ارتباط معنایی بین آنها را حفظ کنید تا مخاطبان شما در میزان تسلط شما بر آن بخش ها رشک نکنند.

 1. نشان دهید نه اینکه فقط بگویید!

سایتی که شما ایجاد می کنید می تواند در همان چند ثانیه اول حرف های زیادی را به شم بگوید اگر که شما توانسته باشید آن را بخوبی طراحی کرده باشید. به عبارت دیگر شما می توانید به مخاطبان خود بگویید که چه کارهایی را می توانید انجام دهید قبل از اینکه بخواهید چیزی در مورد خود به آنها بگویید.

به عنوان مثال اگر شما یک طراح وب هستید می توانید سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که ظاهری بسیار زیبا و با سرعت لود زیاد باشد که این خود میزان توانایی شما را در کد نویسی به مشتریانتان خواهد گفت. اگر شما یک طراح هستید نمونه کارهای خود را در بتن و پس زمینه سایت خود قرار دهید. از یک لوگوی کاملا قوی استفاده کنید و این گونه شما می توانید تاثیر خود را در همان لحظات ابتدایی بر روی مخاطب خود داشته باشید.

 1. اضافه کردن کارهای جدید را متوقف نکنید

یکی از موثر ترین روش ها برای جذب مشتریان بیشتر این است که شما بتوانید به صورت مستمر نمونه کارهای جدید خود را در سایت قرار دهید. به این صورت مخاطبان شما درمی یابند که شما بیکار نبوده اید و درحال انجام پروژه های مختلف هستید.

 1. به روز رسانی های ساده و موثر

مطلبی که در نکته قبلی به آن اشاره شد این بود که شما باید به صورت مداوم محتواهای سایت خود را بروز رسانی کنید اما خیلی از طراحان هستند که شاید فرصت انجام چنین بروز رسانی هایی را نداشته باشند. بنابراین بهتر است حداقل کاری که می توان را انجام دهید. یک عکس خوب از نمونه کارهای اخیر خود داشته باشید و سعی کنید تا آنها را در سایت خود قرار دهید.

 1. نمونه کارهای خود را برچسب گذاری کنید

این یک ایده بسیار خوب است که بتوانید نمونه کارهای خود در سایت را برچسب گذاری کنید. این کار به مخاطبان شما کمک می کند بتوانند در زمان هایی که در مورد شما صحبت می کنند به این برچسب ها اشاره داشته باشند.

 1. به دیگران اجازه دهید بدانند شما چگونه کار می کنید

به جای اینکه شما به مخاطبان خود کار نهایی و تکمیل شده را نمایش دهید ، یک بینش و بصیرت در مورد نحوه انجام کارهای خود به آنها بدهید. سعی کنید حداقل یک توصیف کاملا مختصر از نحوه انجام پروژه در اختیار مشتریان خود قرار دهید تا بتوانید توجه آنها را بیشتر جلب کنید.

 1. از مقدمه چینی های طولانی خود داری کنید

شما تنها چند ثانیه فرصت دارید که بتوانید تاثیر گذاری خود را بر روی مشتریان داشته باشید. پس این فرصت کوتاه خود را با استفاده از فایل های فلش کند و یا صفحات خانگی که سریعا نمونه کارهای شم را نشان نمی دهند به هدر ندهید زیرا همان تفاوت های کوچک است که میزان موفقیت سایت برای طراحان مختلف را تعیین می کند.

اگر شما از فلش یا انیمیشن استفاده می کنید باید سعی کنید در آن کارهایی که انجام داده اید یا توانایی های خود را بیان کنید. بنابراین سعی نکنید تا از مقدمه چینی ها و معرفی های طولانی استفاده کنید.

 1. اعمال ترغیب کننده

بهترین وب سایت ها از لحاظ طراحی آن دسته از سایتهایی هستند که بتوانند به صورت هوشمندانه کاربران را به دیگر صفحات سایت هدایت کنند. این کارها می تواند از طریق یک فرم تماس و یا ارسال یک ایمیل برای شما صورت گیرد. و این کار ممکن است منجر به خرید یکی از محصولات شما شود.

شما باید در سایت نمونه کاری خود به دنبال این باشید که آیا سایت شما توانسته است به اصلی ترین سوال های مخاطبان شما پاسخ دهد؟ این سوال ها عبارتند از:

 • این شخص طراح دقیقا چه کسی می باشد؟
 • آنها در کجا هستند؟
 • آنها پیش از این چه نمونه کارهایی را انجام داده اند؟
 • ایا نمونه کارهایی دارند که من بتوانم آنها را مشاهده کنم؟
 • چه کسان دیگری قبلا از نمونه کارهای آنها استفاده کرده اند؟
 • چه چیزی بعد از این تماس نصیب من مشتری خواهد شد؟
 • میزان دستمزد آنها به چه میزان است؟

شما باید توجه داشته باشید که سایت شرکتی یا نمونه کاری شما می بایست از نظر پیمایش بسیار کار را برای مشتریان آسان کرده باشد. زیرا این نیز یک نکته بسیار مهم در مورد سایت های نمونه کاری است.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.