این نکته به درستی دریافت شده است و این چنین است که داشتن یک وب سایت برای نمایاندن شخصیت حرفه ای هر کسی امری بسیار ضروری می باشد. بنابراین اگر شما در هر شغل و زمینه ای که فعالیت دارید و یا اینکه می خواهید یک نمایش خیلی خوب از خود در فضای مجازی داشته باشید صرف نظر از اینکه چه میزان مهارت در ساخت سایت دارید و یا اینکه امکانات مشابه دیگری برای این کار مانند داشتن حساب کاربری در شبکه های اجتماعی نظیر LinkedIn دارید باید بتوانید وب سایت خود را به عنوان پایگاه اصلی معرفی خود به صورت حرفه ای در آورید.

زمان تغییر کرده است ، به عنوان یک حرفه ای کار بیشتری نیاز است!

در زمان هایی که برند سازی شخصی تازه مطرح شده بود کسی فکر نمی کرد که داشتن یک وب سایت برای کسانی که به دنبال کار می گردند نیز لازم است. و سازندگان این سایت های شخصی هم نمی دانستند که سایت های خود را چگونه باید قوی سازند. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی مردم دریافتند که چه کارهایی را باید برای بهتر شدن وب سایت های شخصی خود انجام دهند. و الان فکر می کنم که سایت های شخصی یک ایده خوب برای تمامی حرفه ای ها می باشد. دو دلیل برای این حرف وجود دارد:

 • به پروفایل شبکه اجتماعی LinkedIn خود به عنوان یک رزومه نگاه کنید، و سایت شخصی خود را به عنوان یک نامه . هر کدام برای شما یک کاری را انجام خواهند داد.

از این پروفایل خود برای معرفی میزان کیفیت تجارت خود و کلمات کلیدی مهارت هایی که در انها تبحر دارید استفاده کنید. وقتی که شما این کار را به درستی انجام دهید آن وقت به کسانی که صاحب مشاغل هستند این فرصت را داده اید که بتوانند شما را به راحتی شناخته و شناسایی نمایند. همچنین داشتن یک پروفایل قوی در این شبکه اجتماعی برای تمامی کسانی که به دنبال شغل هستند لازم و ضروری است. پس از آن کسانی که به دنبال استخدام شما هستند به دنبال یک منبع دومی نیز می گردند. جایی که بتوانند با توانایی ها و مهارت های شما به نحو بهتر و کامل تری آشنا شوند. وب سایت شخصی می تواند این کار را برای شما انجام دهد و به استخدام کنندگان این امکان را بدهد تا بتوانند به صورت بصری تجارب و علاقه مندی های خود را به شما نشان دهند.

 • برند سازی کنید.

این نکته را توجه داشته باشید که هر چه استخدام کنندگان بتوانند در فضای وب بیشتر نسبت به شما اطلاعات کسب نمایند برای شما بهتر خواهد بود.

همانند هر ابزار آنلاین دیگری ، یک وب سایت شخصی شاید به نوعی موثرترین ابزار در این بخش باشد. این یک کاری نیست که شما یک بار انجام دهید و تمام شود. شما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که باید بتوانید وب سایت خود را به صورت مکرر به روز رسانی نمایید. به این معنا که شما می بایست این نکات را مد نظر داشته باشید:

 • ساخت سایت از پایه این امکان را به شما می دهد تا کنترل کاملی در مورد ظاهر و برند خود داشته باشید. اما این کار باعث می شود شما وقت و هزینه زیادی را برای بروز رسانی آن داشته باشید.
 • اگر شما تغییر بستر دهید انگاه انتقال کدها کار ساده ای است اما در مورد قالب سایت اوضاع کمی پیچیده تر خواهد شد. بنابر این در هنگام انتخاب پلت فرم خود به این نکات نیز توجه داشته باشید.

هم اکنون پلت فرم های زیادی برای این کار وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید. این سیستم ها را سایت ساز یا سیستم مدیریت محتوا نیز گویند و سه تا از معروف ترین آنها وردپرس ، جوملا و دروپال می باشد. در انتخاب این بستر ها شما باید کمی تحقیق به عمل آورید و ببینید که کدام یک از آنها می تواند بهترین گزینه برای نیاز های شما باشد. اما دقت داشته باشید که ملاک انتخاب شما باید بخش های فنی باشد نه اینکه ببینید کدام یک از آنها بیشتر توجه شما را جلب می کند!

همچنین شما ممکن است که به یک سایت نمونه کاری نیز نیاز داشته باشید. این کار به این دلیل می باشد که شما باید بتوانید به مخاطبان خود اجازه تماس بدهید. اگر شما یک دانشجو هستید و یا اینکه هنوز جایی استخدام نشده اید می توانید از وب سایت به عنوان یک ابزار قدرتمند برای معرفی خود به شرکت هایی که قصد استخدام نیرو دارند استفاده کنید.

یک وب سایت نمونه کاری برای ارتقاء شما می باشد. شما یک برند هستید و نام شما نام یک برند می باشد. هیچ کس در مورد برند شما نمی داند تا زمانی که شما نتوانید خود را به دنیای بیرونتان معرفی کنید.

موارد موفقیت یک سایت شخصی یا نمونه کاری

موفقیت یک سایت شخصی

 1. لوگو

لوگو شما عموما اولین چیزی می باشد که کاربران شما آن را می توانند مشاهده نمایند. برای کشورهای شرقی که از راست به چپ نگارش می کنند بهتر است مکان لوگو در بالای سایت و گوشه راست قرار داشته باشد. این حتما لازم نیست که لوگوی شما همان نام تان باشد و می توانید از یک نماد نیز برای خود استفاده کنید اما به هر حال می توانید از لوگو نیز برای این کار استفاده کنید.

 1. تگ لاین

زمانی که شما یک وب سایت را به کاربر خود تحویل میدهد او دوست دارد بداند که چیزی که ساخته اید چیست و چگونه کار می کند. این جایی است که شما باید توصیفات خود را با تگ لاین ها قرار دهید. تگ لاین های شما می بایست کوتاه و خلاصه باشد.

نکاتی که در رابطه با تگ لاین باید دقت داشته باشید:

 • شما چه کسی هستید؟ یک طراح؟ یک نویسنده؟ یک توسعه دهنده؟
 • شما چه کاری انجام می دهید؟ طراحی سایت می کنید؟ توسعه دهنده بازی هستید؟
 • شما اهل کجا هستید؟ کشور؟ شهر؟
 • ایا شما به عنوان کارمند موقت هستید یا برای یک استودیو کار می کنید؟ آیا شما به دنبال کار هستید؟
 1. نمونه کاری

از انجایی که وب سایت شما در جهت ساخت نمونه کاری ایجاد شده است آنگاه نمونه کارهای شماست که ارزش و اعتبار به سایت شما می بخشد. مردم دوست دارند تا با نمونه کارهای قبلی شما اشنا شوند تا متوجه شوند آیا شما برای کارهای آنها خوب هستید یا خیر. بسته به اینکه شما چه کارهایی را انجام می دهید. وب سایت نمونه کاری شما باید شامل عکس های با کیفیت نیز باشد که بتواند به صورت مشخص در دسترس کاربران قرارگیرد.

 1. خدمات

تگ لاین ها برای معرفی اینکه شما چه کارهایی انجام میدهید قرار داده شده است اما شما باید بیشتر دقیق شوید در حوزه فعالیت های خودتا و خدماتی که ارائه می دهید. شما نباید از مشتریان خود این توقع را داشته باشید که آنها با آمدن به وب سایت شما بتوانند حدس بزنند که شما چه کارهایی را می توانید انجام دهید.

این امر را برای کاربران خود آسان سازید. ازتمامی امکانات ممکن برای برند سازی خود استفاده کنید.

 1. درباره من

همه این بخش در مورد شما می باشد. اجازه بدهید که مردم بدانند در پشت ماسک مرد وجود دارد یا زن؟ پس زمینه خود و اینکه از کجا آمده اید را به اشتراک قرار دهید و اینکه چه مقدار سال هایی را برای شغل خود صرف کرده اید را نیز بیان کنید. شما هرچقدر بتوانید اطلاعات جزئی تری در مورد خود به مخاطبانان خود بدهید آنها بهتر می توانند به شما اعتماد کنند و بهتر نیز می توانند زمینه کاری خود را با شما شروع نمایند.

اگر شما از عکس گرفتن شرمنده نیستید، بهتراست که یک عکس پرسنلی از خود در وب سایت نمونه کاری تان قراردهید. این اجازه به شما داده می شود که تصویر شما را مشاهده نمایند و به شما بیشتر اعتماد کنند. و از نمایش جوایز و مقام های خود خجالت نکشید.

 1. تماس

این بخش یکی از مهم ترین بخش های یک سایت نمونه کاری می باشد اما در بیشتر مواقع از دید صاحبان سایت مخفی می باشد. اطلاعات تماس شما می بایست کاملا واضح و قابل دسترس باشد. آنها را با قرار دادن در پابرگی سایت از دیدشان مخفی نگه ندارید. با پیاده سازی یک فرم تماس قادر خواهید بود تا بتوانید کار برقراری ارتباط با مخاطبان را آسان تر سازید. همچنین می توانید با قرار دادن آدرس ایمیل خود اجازه ارتباط های این چنینی را نیز در اختیارآنها قرار دهید. همچنین داشتن یک فرم این اجازه را به شما می دهد تا در مورد یک سری اطلاعات مخصوص نیز سوال کنید. مانند ایمیل و نام وب سایت مشتری.

 1. بلاگ

داشتن یک بلاگ همیشه یک ایده خوب می باشد. داشتن بلاگی در مورد تجارب کاری شما این امکان را برای شما ایجاد می کند تا به مردم بفهمانید دقیقا در چه موردی می خواهید صحبت کنید. اینکاربه پیشرفت شما کمک می کند همچنین باعث می شود وب سایت شما به صورت ایستا نماند. به مخاطبان خود این اجازه را بدهید تا از طریق خبر خوان سایت شما را دنبال نمایند. و همچنین می توانید با این کار جددترین مقالات خود را نیز به خوانندگان جدید نمایش دهید.

از فعال بودن بخش نظرات برای مقالات نیز غافل نباشید. برای قرار دادن نظرات کاربران سعی نکنید آنها را مجبور کنید که در وب سایت شما ثبت نام کنند و از نرم افزارهای ضد اسپم نیز استفاده نکنید. زیرا این اقدامات باعث می شود مردم از قرار دادن نظر خود داری نمایند. همچنین تعداد زیادی افزونه های خوب برای نظرات وجود دارد که می توانند نظرات کاربران را بدون انجام کارهای اضافی دریافت نمایند.

 1. فراخوانی برای اعمال

از خود این سوال را بپرسید که شما با ایجاد این وب سایت هدف و مقصود نهایی تان چه چیزی می باشد. آیا شما می خواهید استخدام شوید؟ خوانندگان وب سایت بیشتری را به دست آورید؟ یا اینکه فقط می خواهید کاری کنید تا مردم بتوانند شما را بشناسند.

هر صفحه ای نیازمند آن است که یک فراخوانی داشته باشد. بهترین روش برای این کار این است که شما بتوانید از یک دکمه فراخوانی استفاده کنید. آن را به وبلاگ ها ، نمونه کارها و یا صفحه تماس خود لینک کنید و از یک زبان شایسته برای اینکار بهره ببرید.

 1. از وب سایت های شبکه های اجتماعی استفاده کنید

حالا که افراد علاقه مند به شما و کارهای شما هستند آنها را تشویق کنید تا شما را در سایت های دیگر نیز دنبال نمایند. این امکان را برای آنها ایجاد کنید که بتوانند شما را در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، توییتر و ... دنبال کنند.

 1. اهداف خود را فراموش نکنید

داشتن یک استراتژی معین از کارهای شما می تواند به شما کمک کند تا به موفقیت در وب سایت برسید همچنین شما می توانید یک روند مناسب از کارهایی که شما باید انجام دهید را تعیین کنید و در نتیجه بدانید که مخاطبان شما نیز چه چیزهایی را از وب سایت شما باید بدانند. پیش از اینکه شما بخواهید وارد طراحی ظاهر سایت خود شوید لازم است تا بتوانید یک هدف اصلی را برای وب سایت خود معین کنید. بهتر هم هست که این هدف را تنها در یک خط بیان کنید آن هم به صورت کاملا واضح و مشخص باشد تا به راحتی بتوان به آن عمل کرد.

در این جا می خواهیم علل اصلی برای ساخت سایت نمونه کاری را خدمت شما عنوان کنیم:

 • برای به دست آوردن شغل : این نوع از سایت ها صرفا برای به دست آوردن یک شغل جدید به دست آمده است تا مشتریان بتوانند شما را بهتر بشناسند و کار شما برای به دست آوردن شغل آسان شود.
 • برای فروش کارها : این وب سایت ها برای امور اقتصادی در نظر گرفته شده است که نوعا برای معرفی خودتان و فروش نمونه کارهای شما انجام می پذیرد.
 • برای به دست آوردن شهرت : گاهی اوقات شما مایل هستید تا بتوانید از باب وب سایت خود به شهرتی دست پیدا کنید.
 • برای بر قراری ارتباط : این نوع سایت های صرفا در جهت برقراری ارتباط میان تمامی کسانی است که در یک حوزه خاص کار می کنند و شما می خواهید شبکه ای متشکل از این افراد را گرد هم آورید و با هم در قالب این شبکه فعالیت داشته باشید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.