محتوای با ارزش

کلید داشتن یک وب سایت قدرتمند ایجاد محتواهای کاملا اصلی و با کیفیت برای مخاطبان می باشد. اگر مخاطبان بفهمند که وب سایت شما دارای مطالب مفید و منحصر به فرد است آنها قطعا بارها به وب سایت شما مراجعه کرده و حتی از وب سایت خودشان به شما لینک می دهند که این خود باعث جذب مخاطبان بیشتر به سمت سایت شما خواهد شد.

تعیین محتوای سایت

قبل از تولید محتوا برای وب سایتتان لازم است که ابتدا شما مخاطبان خود را شناسایی کنید . مخاطبان شما در واقع افرادی هستند که از سایت شما بازدید میکنند. وقتی که شما مخاطبان خود را به درستی بشناسید به راحتی میتوانید برای آنها محتواهای مفید و مرتبط ایجادنمایید. یکی از نکات مهم برای نیل به این مهم این است که شما هرگز نباید در محتوای خود غلط املایی داشته باشید زیرا اینکار اعتبار وب سایت شما را بشدت کاهش می دهد. زیرا کاربران با خواندن غلط هایی املایی شما تصور میکنند که شما وقت و دقت کافی برای مطلب خود صرف نکرده اید. و این موضوع را بخاطر داشته باشید که کاربران برای بدست آوردن اطلاعات درست به وب سایت ها مراجعه می کنند وبرای آنها فرقی ندارد که اطلاعات مورد نیاز خود را از کدام سایت بدست می آورند بلکه مهم برای آنها درستی آن اطلاعات است.

بعد از اینکه شما در مورد کلمات کلیدی تحقیق کردید حال نوبت به آن رسیده است که از آنها به درستی استفاده کنیم. سپس محتواهای اصل و بکر را تهیه نمایید و از این کلمات در لابه لای محتوای خود بهره ببرید. همچنین دقت داشته باشید که در استفاده از این کلمات نباید زیاده روی کنید چون ممکن است اسپم شناخته شده و از سوی گوگل جریمه خواهید شد.

وب سایت هایی که دارای محتواهای اصیل هستند رتبه های خوبی دریافت می کنندو شما باید به این قضیه کمک کنید. هرگز از سایت های دیگر مطالب را کپی نکنید و در سایت خود قرار ندهید. زیرا با این کار از سوی گوگل به خاطر داشتن محتوای تکراری جریمه خواهید شد و سایت شما هرگز رتبه خوبی دریافت نخواهد کرد.

استفاده از گرافیک های چشم نواز

آمارها نشان داده است که کاربران اینترنت انسان های صبوری نیستند و در صورتی که بارگذاری وب سایت مورد نظر آنها بیش از 7 ثانیه زمان ببرد از مشاهده آن منصرف خواهند شد. همیشه باید سعی کنید در عین زیبایی از تصاویر و گرافیکی استفاده نمایید که کمترین زمان لازم برای بارگذاری را بهمراه داشته باشند. این کار با استفاده از روش های بهینه سازی تصاویر صورت میگیرد تا هم کیفیت خوبی داشته باشند و هم اینکه حجم کمی را دربر بگیرند.

تعیین یک ساختار حرفه ای برای سایت

ساختار حرفه ای وب سایت

سعی کنید از یک ساختار ساده ، منطقی و قابل فهم در سایت خود بهره ببرید. آمارها نشان داده است در صورتی که یک کاربر نتواند اطلاعات مورد نیاز خود را از وب سایت شما بدست آورد به سراغ سایت های رقیب شما خواهد رفت. همه سایت ها دارای یک صفحه نخست هستند که بیشترین بازدید نیز از همان صفحه است . و در واقع نقطه آغاز برای پیمایش بازدیدکنندگان بشمار می رود. با قرار دادن نوار پیمایش در صفحه نخست یک راهنمای خوب برای معرفی صفحات دیگر ایجاد کنید. یک نوار پیمایش خوب بخش های اصلی سایت را در خود می گنجاند . بهترین مکان برای این نوار بالای وب سایت شماست تا همیشه بطور سریع در اختیار کاربران قرار گیرد.

نکته مهم دیگر در طراحی سایت فکر کردن در مورد نحوه چیدمان المان های سایت می باشد. زیرا این نکته بسیار مهم است که شما بتوانید عناصر مهم و اصلی سایت خود را به گونه ای قرار دهید که براحتی در دید کاربران قرار گیرد. همچنین این کار باعث می شود که بازدیدکنندگان شما بتوانند در کمترین زمان ممکن به بخش مورد نظر در سایت شما دسترسی پیدا کنند و دچار سردرگمی نشوند. همچنین در طراحی چیدمان سایت خود از ایده های طراحان نیز کمک بگیرید زیرا آنها تجربه زیادی در انتخاب مکان های مناسب برای قسمت های مهم سایت دارند.

استفاده از ثبت کننده های نام دامنه (Registrar) معتبر

ثبت کننده های نام دامنه ، نام هایی را برای ثبت دراختیار عموم قرار می دهند و میزبانی کننده ها مکان هایی را بر روی وب سرور ها برای قرار دادن وب سایت شما در اختیارتان قرار می دهند تا وب سایت شما از طریق اینترنت در دسترس باشد. اکثر این مراکز هر دو مورد ذکر شده را برای شما مهیا می کنند اما انتخاب آن با خود شماست که بنا به شرایط کدام روش را برای این امر برمی گزینید.

نام دامنه را جدی بگیرید!

انتخاب نام دامنه گام مهمی در ایجاد یک سایت می باشد. این نام در واقع یک آدرس دیجیتالی از شماست که افراد از آن برای متصل شدن به وب سایت شما استفاده می کنند. برای مثال نام دامنه این وب سایت www.liositesaz.com می باشد. شما براحتی میتوانید تست نمایید نامی را که انتخاب کرده اید جز نام های مجاز است یا اینکه قبلا کسی آن را استفاده کرده و حتی مشخص کنید که یک نام چه میزان ارزش دارد.

مشتریان خود را درک کنید

به خاطر داشته باشید بیشتر افرادی که به سایت شما سر می زنند لزوما مشتری شما نخواهند شد. در واقع میانگین نرخ تبدیل در اینترنت 1 درصد است . بدین معنا که از هر 100 نفر بازدیدکننده تنها یک نفرشان مایل به برقراری ارتباط ، ثبت نام در سایت و یا خرید کالا از شما هستند. تحقیق کنید که کاربران شما مایل اند چه نوعی از ارتباط با شما را داشته باشند سپس ابزار این نوع ارتباط را در اختیارشان قرار دهید. این ابزارها عبارتند از وبلاگ ، ایمیل ، فیسبوک ، گوگل و دیگر وسایل ارتباطی.

بین اجزا و پارگراف های سایت خود فواصلی را قرار دهید تا کاربران بتوانند با چشم و ذهن خود آنها را تفکیک کرده و پردازش نمایند. اگر بخش های سایت شما از هم فاصله نداشته باشد آنگاه کاربران نیز نمی توانند بخش های دیگر را بخوبی شناسایی نمایند. در این صورت ممکن است شما با این چیدمان فشرده و غلط فرصت دیدن صفحات مهم را از کاربران خود بگیرید.

مدیریت چیدمان اجزای سایت و بخش های سفید صفحات می تواند تا حد زیادی توجه بازدیدکنندگان را به محتوای سایت بیشتر کند. بنابراین استفاده از تکنیک های بصری بیش از حد در نسخه های دسک تاپ یا موبایل وب سایت می تواند باعث کاهش تمرکز کاربران شود . در عوض شما می توانید با مدیریت بهتر بخش های سفید سایت کاری کنید که مخاطبان در دفعات بعدی نیز به وب سایت شما سر بزنند.

سایت خود را حتما تست کنید

وقتی که شما سایت خود را طراحی کردید لازم است تا آن را در انواع مرورگرها همانند کروم، فایرفاکس، سافاری و حتی اینترنت اکسپلورر تست نمایید. متاسفانه این روش تست کردن تنها راهی است که شما میتوانید اطمینان حاصل نمایید صفحات وب سایت شما به درستی در همه ماشین ها قابل نمایش است.

UX سایت خود را مورد ارزیابی قرار دهید

تست تجربه کاربری اطلاعات مفیدی در اختیار طراحان وب قرار می دهد. آنها به راحتی میتوانند دریابند که کدام یک از بخش های سایت برای کاربران رنج آور و کدام یک از آنها خسته کننده است. و می توانند بخش هایی را که نیاز به ترمیم دارند را نیز شناسایی نمایند. واینکه شما فقط نباید به این روش اکتفا کنید و می توانید از دوستان خود بخواهید که سایت شما را بازدید کنند و نظرات خود را در مورد آن به شما منتقل نمایند.

طراحان تجربه کاری به مطالعه و ارزیابی مواردی مانند اینکه کاربران چه احساسی در مورد یک سیستم دارند ، فکر می کنند کار با کدام موارد برایشان راحت تر است ، احساس در مورد ارزشمندی سیستم و کارایی آن می پردازند. این طراحان همچنین باید به زیر سیستم ها و پردازش های مربوط به آنها نیز توجه داشته باشند. برای مثال باید به بررسی روند خرید کالا توسط مشتری در سایت های تجاری توجه کنند و اطمینان حاصل نمایند که روند خرید برای مشتریان آسان و دلچسب خواهد بود. ویا حتی مطالعه وتحقیق در مورد اینکه کاربران به هنگام پر کردن یک فرم چه میزان احساس خوب و رضایتمندی خواهند داشت.

یک طراح کاربری باید بتواند با کاربران سیستم فعلی مصاحبه های جداگانه ای صورت دهد و از آنها در مورد بهینه کردن سیستم نظر خواهی کند. زیرا این کاربران هستند که به صورت مستقیم با سیستم در حال کارند پس بهترین روش برای درک نیازمندیهای کاربران نیز همین مصاحبه مستقیم است.

سرعت لود تک تک صفحات خود را آزمایش کنید

با کمک ابزارهای رایگان و اینترنتی مربوط به تست سرعت بارگذاری صفحات وب سایت شما به راحتی می توانید میزان زمان لازم برای لود صفحات خود را اندازه گیری نمایید. این ابزارها علاوه بر اینکه آمارهای دقیقی در این مورد در اختیار شما قرار می دهند بلکه به شما راهنمایی هایی هم در مورد بهبود سرعت لود صفحات هم به شما ارائه خواهند کرد.  بطور مثال ابزار Google page Speed Insights به شما راه کارهای جامعی در مورد بهبود سرعت بارگذاری صفحات وب ارائه می کند.

سرعت صفحات یکی از فاکتورهای اساسی در بخش رتبه بندی سایت ها است. به همین دلیل شما باید این کار را به صورت مداوم انجام دهید زیرا نباید تصور کنید که شما با یک بار انجام دادن این کار همه چیز را حل کرده اید. همچنین شما باید این تست را برای کاربران موبایل نیز انجام دهید زیرا آنها بسیار کمتر از کاربران دسک تاپ صبر و تحمل می کنند.

از سایت خود شروع به پول درآوردن کنید

میزان مخاطبین سایت و همچنین ترافیک سایت شما از فاکتورهای تعیین کننده در این زمینه است. زیرا هرچه سایت شما در این زمینه قوی تر باشد شانس شما برای درآمد زایی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. و فاکتورهای دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که هرکدام به نحوی در این معادله نقش دارند. این فاکتورها عبارتند از جزئیات آماری بازدیدکنندگان شما همانند محل زندگی ، جنسیت و میزان متوسط درآمد افراد که شما باید این نکات را نیز در نظر داشته و برای آنها برنامه ریزی کنید.

قابل دسترس بودن سایت مهمه !!

این فاکتور از جمله مهم ترین فاکتورهای طراحی سایت است. به این نکته توجه داشته باشید که اگر کاربران نتوانند به درستی سایت شما را پیمایش نمایند آنگاه آنها چگونه باید متوجه ماهیت سایت شما شوند؟ زیرا شما صاحب بزرگترین دشمن خود هستید. زیرا شما باید بتوانید با هر تکنیکی که می شناسید اقدام به زنده نگه داشتن سایت خود نمایید.

همچنین کسانی که وارد این حوزه شده اند باید دقت داشته باشند که تنها طراحی سایت صرف جوابگوی نیازهای یک سایت خوب نبوده است و نخواهد بود. شما باید بتوانید با مهم ترین نکات سئو سایت خود نیز آشنا باشید.

از کلمات غیر تخصصی در سایت خود اجتناب کنید

برخی از مردم فکر می کنند میتوانند گوگل را فریب دهند وبرای جذب مخاطب بیشتر از کلمات کلیدی معروف و نا مرتبط با محتوای سایت خود استفاده می کنند. اما این یک استراتژی کاملا نارس برای رسیدن به مخاطبان بیشتر است. بعنوان مثال اگر سایت شما در حوزه موسیقی است و شما در آن از کلمات کلیدی مانند "خرید ماشین رئیس جمهور" یا "ملاقات آسان با شخص اول کشور" استفاده کنید آنگاه بعد از مدتی جریمه هایی سنگینی از سوی گوگل برای تنبیه سایت شما در نظر گرفته خواهد شد و ممکن است تا مدت ها در نتایج جستجوی گوگل حتی در کلمات کلیدی مربوط به خود نیز قرار نداشته باشید.

حتما نقشه سایت داشته باشید

این تکنیک برای وب سایت هایی مناسب است که از کدهای جاوا اسکریپت ، عکس ها یا نقشه ها برای پیمایش صفحات خود استفاده می کنند. وقتی که بازدید کننده سایت شما بتواند به راحتی از صفحات مختلف دیدن نماید آنگاه ربات های موتورهای جستجوگر این کدها را نادیده می گیرند. شما با ایجاد نقشه سایت این امکان را به ربات ها خواهید داد که آنها بتوانند به صورت سریع تر و بهتری صفحات سایت شما را ایندکس گذاری نمایند. و وقتی که شما در صفحه نخست خود نقشه سایت خود را قرار می دهید آنگاه به کاربران گفته اید که شما تنها دو کلیک با رفتن به هرجایی در سایت فاصله دارید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید