ساخت سایت می بایست به عنوان یک اولویت بالا برای شما در نظر گرفته شود. شما با استفاده از یک سایت می توانید برند ها ، مشاغل ، محصولات یا خدمات خود را به نحو بهتر و کامل تر و همچنین حرفه ای تری به دیگر افراد معرفی نمایید. و امروزه با انتخاب ها و گزینه های زیادی که شما در رابطه با انتخاب سایت سازها یا ابزارهای مرتبط با این کار مانند سیستم های مدیریت محتوا در اختیار دارید بی شک ساخت و طراحی سایت به یکی از آسان ترین کارهای ممکن در دنیای امروزی بدل شده است. اما نکته ای که ذهن افراد را به آن مشغول ساخته است این است که چگونه باید یک سایتی را ایجاد کرد که توسط آن بتوان بیشترین میزان ترافیک ورودی به سایت را افزایش داد.

برای آن دسته از شرکت ها و صنعت هایی که پیش از این اتفاقات در اینترنت توانسته اند خود را به مردم معرفی کنند داشتن یک سایت و سپس به دست آوردن ترافیک برای این سایت ها کاری بسیار راحت می باشد. زیرا این دسته از شرکت ها از قبل خود را برند کرده و معرفی نموده اند و الان برای به دست آورد ترافیک یا کسب شهرت و همچنین کسب اعتبار در فضای اینترنت مشکلی نخواهند داشت.

در این مقاله قصد داریم تا ابعاد اصلی در ساخت سایت های موفق را خدمت شما عرض نماییم.

چیدمان کاربر پسند

هیچ کس مسلما مخالف این قضیه نمی باشد که باید یک وب سایتی را ایجاد نمود که توسط آن بتوان میزان مخاطب زیادی را به دست آورد. طوری که بتواند چشم ها را مجذوب خود سازد. شما به راحتی می توانید مشتریان مستعد خود را مجذوب سایت نمایید. و یکی از مهم ترین و موثر ترین راه هایی که شما می توانید به وسیله آن این چنین کارهایی را انجام دهید این است که در سایت خود از عکس های باکیفیت خوب استفاده نمایید.

اما در کنار این موارد شما می بایست با یک طراح سایت حرفه ای مشارکت داشته باشید تا بتوانید از ایده های آنها در جهت بهبود میزان طراحی سایت استفاده کنید. زیرا یکی از نکاتی که خیلی در این امر می تواند موثر باشد این است که شما بتوانید یک چیدمان خوب و منطقی برای سایت خود در نظر داشته باشید. این چیدمان باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی بتواند میزان تجربه کاربری سایت شما را از جهات مختلفی مانند راحتی در پیمایش نیز در بر داشته باشد.

اگر شما سایت های موفق در سطح اینترنت را جستجو کرده باشید به این نتیجه خواهید رسید که همه آنها بر ریو یک مسئله اتفاق نظر دارند و آن این است که وب سایت باید به گونه ای باشد که بتوان به راحتی از آن استفاده نمود.

راحتی در پیمایش

اینکه شما بتوانید در سطح سایت با دیگر رقبای خود تفاوت هایی را داشته باشید بسیار خوب است اما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که وقتی شما یک طراحی کاملا متفاوت انجام می دهید ممکن است که بازدیدکنندگان شما با مشکلاتی در این زمینه مواجه شوند. بزرگترین مشکل این است که آنها احساس راحتی با سایت شما نخواهند کرد. یعنی اینکه چون شما در حال استفاده از یک شمای جدید هستید آنها با آن احساس غریبگی می کنند.

آنها نمی دانند که دقیقا چگونه باید سایت شما را پیمایش کنند. کاربران با سایت هایی که با آنها آشنایی دارند بیشتر راحت هستند. شما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که همه افراد دانش کامپیوتری یکسانی ندارند. بنابراین ممکن است که آنها از سایت شما بیرون بروند و مطمئن باشید که آنها خیلی زود دکمه خروج از سایت شما را فشاز خواهند داد.

عناوین ساده برای صفحات وب

شاید شما فکر کنید که داشتن این نوع از عناوین برای صفحات وب به گونه ای باشد که مردم نتوانند با آن ارتباط درستی برقرار نمایند یا اینکه قدیمی به نظر برسد اما شما باید بدانید که این حالت در مورد همه افراد صادق نمی باشد زیرا بیشتر افراد دوست دارند با سایت های ساده مواجه شوند و به راحتی بتوانند از طریق آنها به نیازهای خود پاسخ دهند.

بزرگترین اشتباهی که ممکن است شما در طراحی سایت انجام دهید این است که سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که باعث شود بازدیدکنندگان شما گیج شوند. شما باید به سمت عادی ترین و عمومی ترین عناوین برای سایت خود بروید. شاید این روش برای شما خیلی عمومی جلوه کند اما باید بدانید که همین روش چیزی است که بیشتر مخاطبان شما انتظار آن را دارند.

محتوای فوق العاده

ما قبلا هم این مطلب را زیاد بیان کرده ایم و باز هم بر آن تاکید می کنیم. محتوا مهم ترین چیز برای یک سایت می باشد. هر چقدر که شما بتوانید اطلاعات ارزشمند تری را در وب سایت خود قرار دهید ، شانس خود را برای بازگشت بیشتر این افراد به سایت خود و همچنین معرفی سایت خود از طریق این افراد به دوستانشان افزایش خواهید داد. شما باید کیفیت را بر کمیت اولویت دهید.

محتوای فوق العاده

سعی کنید همیشه محتوای خود را بروز نگه دارید و تا بتوانید مخاطبین بیشتری را به صورت پیوسته در اختیار داشته باشید. همچنین این قضیه باعث می شود که موتورهای جستجوگر نیز به شما رقبت بیشتری پیدا کنند و شما را به عنوان پیشنهاد در بیشتر جستجوها معرفی نمایند.

اکنون به لیست کردن مهم ترین نکات در طراحی سایت خواهیم پرداخت.

 1. مخاطب خود را به درستی شناسایی کنید

با مخاطبان خود صحبت نمایید نه با خودتان! . نیازهای مشتریان شما متفاوت از نیازهای خود شماست. مطمئن شوید که در وب سایت خود توانسته اید تا به این سوالات پاسخ دهید.

 1. چطور می خواهید مردم را به سایت خود بکشانید؟

شما باید به صورت کاملا استراتژیک در مورد اینکه چطور می توانید مخاطبان بیشتری را به سایت خود وارد کنید فکر کنید و البته باید به این موضوع هم فکر کنید که برنامه بعدی شما پس از اینکه آنها به سایت شما آمدند چه چیزی می باشد. و به صورت مشخص تر باید گفت که شما پس از آن چگونه می توانید آنها را به مدت بیشتری در سایت خود نگه دارید.

 1. شبکه های اجتماعی جلب توجه می کنند!

شبکه های اجتماعی امروزه به صورت دلخواه نمی باشد. این شبکه ها می توانند کسانی را که علاقه مند هستند به سایت شما بیاورند. و این شانس را برای شما فراهم خواهد کرد که آنها را به مشتریان دائمی خود بدل نمایید.

شما باید در این مورد هم فکر کنید که به کدام یک از این شبکه های اجتماعی بیشتر نیاز دارید و کدام یک از آنها می توانند کمک بیشتری به شما کنند. شما باید از شبکه هایی مانند فیسبوک ، توییتر ، لینکد این ، اینستاگرام و پینترست نیز حتما استفاده نمایید.

 1. لیستی از کلمات کلیدی خود تهیه نمایید

یکی از مهم ترین راه هایی که شما می توانید از ان برای جذب مخاطب بیشتر استفاده کنید این است که بتوانید کلمات کلیدی خود را در مقالات خود و بخش بلاگ خود قرار دهید. شما در هر مقاله خود باید سعی کنید تا در حدود 20 کلمه کلیدی جای دهید به این ترتیب می توانید این میزان را برای هر 800 کلمه در نظر داشته باشید.

 1. استفاده از مناقصه و تخفیف ها

شما باید در مورد مناقصه ها نیز دقت کافی را داشته باشید. بیشتر ابداع کنندگان برنده مناقصه ها نمی شوند. این مناقصه ها می تواند بهترین راه حل را به شما بدهد. بنابراین شما باید از تکنیک هایی استفاده کنید که مخاطبان شما بتوانند تمایل پیدا نمایند تا به سوالات شما پاسخ دهند. این مناقصه ها معمولا به لیستی از سوالات نیاز دارد. اغلب این سوالات به وسیله یک پنل ایجاد می گردد.

 1. سایت را برای خود نسازید! یک وقت تلف کردن است.

اگر تجارت شما جدی می باشد و شما در مورد برند خود نیز جدی می باشید آنگاه باید دقت داشته باشید که سایت شما در واقع خانه شما به شمار خواهد آمد. و اگر شما به این خانه خود توجه نداشته باشید ممکن است که به تجارت خود لطمه بزنید.

توسعه وب سایت کار سختی می باشد. این یک برنامه ای است که با کامپیوتر ساخته می شود و شما می بایست آن را به منظور فروش محصولات خود تولید نمایید. شما باید حداقل به 8 مهارت در این زمینه تسلط داشته باشید تا بتوانید یک سایت موفق تولید نمایید.

 1. سایت شما باید راه حلی برای مشکل مشتریان شما باشد.

به خاطر داشته باشید که سایت شما نباید فقط در مورد خود شما باشد. سایت شما به این خاطر به وجود آمده است که بتواند راه گشای مشکلات مشتریان شما باشد. مهیا سازی پاسخ برای سوالات مشتریان شما باید کلیدی ترین هدف سایت شما باشد نه اینکه درآن از خود تعریف کنید که چه قدر عالی هستید.

 1. تحقیق در مورد فعالیت خریداران

باید بتوانید یک استراتژی ای تهیه نمایید که به وسیله آن بتوانید مردم را در کارهایشان یاری رسانید. شما می توانید این کار را با شروع اینکه چه کسانی هستند و چه توانایی هایی دارید آغاز کنید. در گام بعدی به این موضوع بپردازید که امکانات و فوایدی که شما در تجارت خود دارید را معرفی نمایید و اینکه چه راه حل هایی برای حل مشکل مشتریان خود دارید.

 1. راه های معرفی خود را بررسی کنید

فیسبوک به صورت کاملا شخصی شده در آمده است و بیشتر وب سایت ها در حال استفاده از این روش هستند. بنابراین سعی کنید تا پلت فرم خود را به گونه ای انتخاب کنید که بتوانید بیشترین میزان شخصی سازی برای مخاطبان خود را درنظر داشته باشید.

 1. کانال های ارتباطی خود را ایجاد نمایید.

کانال ارتباطی ای که شما صاحب آن هستید در واقع ایمیل شما می باشد. بنابراین سعی کنید تا آنجایی که می توانید برای وب سایت خود از ایمیل های شخصی استفاده نکنید و از ایمیل های تجاری و به نام خود استفاده کنید.

 1. صفحه " تماس با ما " به طور فوق العاده ای کارمی کند

همه این صفحه را دارند. اما این صفحه بهترین راه برای جذب مخاطبان نیست. محتواهایی ایجاد کنید که به صورت مشخص برای مشتریان شما اعمال شده باشد.

 1. بررسی نرم افزار بازاریابی اتوماتیک

نرم افزارهای بازاریابی آنلاین مانند HubSpot ، یک راه کار قوی برای ایجاد این تغییر در سایت شما می باشد.

 1. بکارگیری فضاهای سفید

برای مخاطبان این مهم ترین مسئله می باشد که با سایتی سرو کار داشته باشند که کاربر پسند باشد. نبابراین شما باید از این قابلیت استفاده کرده و سعی کنید تا یک استراتژی و پلن مناسب برای فضاهای سفید سایت خود داشته باشید تا با استفاده از آن بتوانید آن بخش هایی از سایت را که مایل هستید به صورت برجسته تری به نمایش بگذارید. منظور از فضاهای سفید در واقع همان فضاهای خالی است که شما در اطراف عناصر سایت خود دارید. شما باید از این فضاها به گونه ای استفاده کنید که بتوانید بیشترین عناصر گرافیکی را در جهت جذب مشتری بیشتر در آن بکار ببرید.

اگر شما یک صفحه خانگی شلوغ داشته باشید آنگاه ممکن است که مخاطبان شما گیج شوند و نتوانند به خوبی بخش های مختلف سایت شما را درک نمایند . به همین دلیل لازم است تا شما از این فضاهای سفید برای جداسازی مفاهیم و بخش های مختلف سایت خود استفاده کرده و در واقع به ذهن مخاطبان خود اجازه پردازش این بخش ها را بدهید.

 1. پیمایش ساده و موثر

برای ارتقاء میزان کاربری سایت خود ، پیمایش سایت خود را تا آنجایی که ممکن است آسان نمایید. این اطمینان را داشته باشید که محصولات شما در صفحه خانگی شما در دسترس می باشد. همچنین سایت شما باید همان قابلیت های نمایشی که در دسک تاپ دارد در نسخه های موبایل نیز داشته باشد.

 1. مخاطبان خود را با قرار دادن بخش بررسی و پیشنهادهای ویژه جذب کنید

مسلما هیچ کس دوست ندارد تا به مشاهده دیواری از متن ها بنشیند. پس باید بتوانید سه اصل مهم در طراحی سایت یعنی وضوح ، سازمان دهی و نرخ تبدیل را رعایت کنید.

اگر شما در حال اداره یک سایت تجارت الکترونیک هستید بهتر است چند پاراگراف از نظرات مثبت کاربران  و مشتریان خود در مورد محصولات خود را قرار دهید. با این ترتیب شما می توانید نظر آنها را برای خرید جلب نمایید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.