شرکت های زیادی در سطح اینترنت هستند که به شما این پیشنهاد را می دهند که می توانند برای شما سایت های بیمه طراحی نمایند. آنها می گویند می توانند با دریافت چند میلیون تومان و در ظرف چند روز این کار را برای شما انجام دهند و می گویند که این سایت ها می تواند نیازهای شما را به صورت کامل برطرف نماید و مناسب تجارت شما نیز باشد. اما به نظر خود شما چنین سایت هایی می توانند واقعا باعث رونق تجارت بیمه شما شود.

ساخت سایت برای آژانس های بیمه به این سادگی نیست که آنها بخواهند اطلاعات شما را در قالب های از پیش ساخته شده قرار دهند و بگویند که خب حالا شما می توانید از سایت خود لذت ببرید! . اگر شما می خواهید تا تجارت و کسب و کار بیمه شما موفق باشد باید خارج از این محدوده ها کار کنید. برای اینکه یک سایت خوب داشته باشید می بایست کمی بیشتر خرج کرده و به سراغ شرکت هایی بروید که در این کار تخصص دارند.

اجازه بدهید تا در این مقاله شما را با ضروری ترین نیازهای سایت های بیمه آشنا سازیم. شما می آموزید که یک طراحی خوب برای وب سایت تا چه حد می تواند به شما و تجارت آنلاین شما کمک کند. با اتمام خواندن این مقاله شما متوجه خواهید شد که سایت شما برای موفقیت باید چگونه باشد.

چرا یک شرکت بیمه به سایت نیاز دارد؟

در طول سال های اخیر راه هایی که مردم می توانند از طریق آن به اطلاعات دسترسی داشته باشند به کلی فرق کرده است. در گذشته مردم برای پیدا کردن اطلاعات به سراغ دفترچه های تلفن و روزنامه ها می رفتند اما امروزه آنها به صورت آنلاین این کار را انجام می دهند. کاربران فقط در مرورگر خود کلمه آژانس بیمه را تایپ می کنند و سپس به مشاهده سایت های این بیمه ها میپردازند تا در نهایت یکی از آنها را انتخاب نمایند.

اما شما بدون داشتن وب سایت قطعا نمی توانید آن دسته از مشتریانی که به سراغ اینترنت رفته و به دنبال یک شرکت بیمه خوب هستند را پیدا کنید. شما به راحتی این دست از مشتریان بالقوه را به خاطر عدم داشتن سایت از دست خواهید داد. و اگر یک سایت خوب با استاندارهای روز دنیا از لحاظ طراحی و ساخت نداشته باشید آنگاه هرگز نمی توانید با رقبای خود در این زمینه رقابت کنید.

طراحی سایت

در این جا می خواهیم تا تکنیک هایی در مورد ساخت سایت های حرفه ای برای بیمه ها خدمت شما عرض نماییم. اگر شما سایتی دارید که با این نکات همخوانی دارد که عالی است و شما در موقعیت خوبی هستید. اما اگر سایت شما این چنین امکاناتی را در نظر نگرفته است شما باید مقداری زمان برای درست کردن این کمبودها اختصاص دهید.

  • طراحی ریسپانسیو و سازگار با موبایل

شما خوب می دانید که امروزه طیف عظیمی از کاربران از گوشی های و تبلت های خود برای جستجو در اینترنت استفاده کرده و اکثر فعالیت های خود شامل جستجو برای یافتن محصولات و خدمات را نیز از این طریق انجام می دهند. حالا که گوشی های هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که می توانند وب سایت ها را در صفحات خود به نمایش درآورند این امربسیار طبیعی است که مشتریان شما و کسانی که به دنبال خدمات بیمه هستند هم از این قابلیت استفاده کرده و از این دستگاه ها اقدام به جستجوی خدمات بیمه ای به صورت آنلاین نمایند.

اما اگر که سایت شما برای این گونه دستگاه ها و صفحات کوچک آنها در مقایسه با کامپیوترها بیمه نشده باشد آنگاه شما تعداد بسیار زیادی از کسانی که ممکن است بخواهند از محصولات و خدمات شما استفاده کنند را از دست خواهید داد. هر قدر که آنها برای دیدن بخش های مختلف سایت شما مجبور باشند که پیمایش های گوناگون افقی یا عمودی یا بزرگنمایی را انجام دهند و هر چقدر آنها برای باز شدن صفحات سایت شما بیشتر معطل شوند و سرعت لود سایت شما پایین باشد ، آنها زودتر از سایت شما خارج شده و به سایت های رقبای شما خواهند رفت.

شما می توانید از شر این نقیصه با تکیه بر طراحی ریسپانسیو سایت راحت شوید. این نوع از طراحی به سایت شما این امکان را خواهد داد که بتواند متناسب با اندازه دستگاهی که مشتری دارد سایز صفحه خود را برای نمایشگر آن تنظیم کند. به این ترتیب سایت شما در تمامی دستگاه های مختلف به درستی به نمایش گذاشته خواهد شد.

شما با این نوع از طراحی نه تنها می توانید میزان کیفیت و دقت نمایش سایت در صفحات مختلف دسک تاپ را داشته باشید علاوه بر آن می توانید مطمئن باشید که سایت شما در انواع گوشی ها و تبلت ها نیز به درستی به نمایش گذاشته می شود.

اطلاعاتی که در سایت وجود دارد برای همه آنها به یک صورت نشان داده خواهد شد و تجربه بصری برای همگی این کاربران به صورت مشابهی خواهد بود. این کار در نهایت به این امر منجر خواهد شد که میزان نرخ پرش از سایت شما کاهش پیدا خواهد کرد. یعنی تعداد کسانی که خیلی زود سایت شما را تنها با دیدن یک صفحه از آن ترک می کنند کم می شود.

  • چیدمان واضح و مدرن

تکیه بر طراحی ریسپانسیو تنها یک بخش از کارهایی است که شما باید برای داشتن یک سایت با ظاهر خوب و واحد انجام دهید. اما باید دقت کنید که تنها تکیه کردن بر این نوع از طراحی نمی تواند تمام مشکلات شما را در این امر حل کند. اگر سایت شما برای مخاطبانتان جذاب نباشد انگاه شما آنها را از دست داده و به رقبای خود تقدیم می کنید.

شما باید تمرکز خود را بر روی ایجاد سایت هایی قرار دهید که دارای یک چیدمان مدرن و جذاب برای مشتریان باشد. این کار با استفاده از رنگ های طبیعی مانند سفید و خاکستری ، استفاده از منوهای افتادنی به جای پیمایش های کناری ، و استفاده از عکس های خیلی بزرگ و با کیفیت زیاد به جای استفاده از عکس های استاک می باشد.

اگر سایت شما ظاهری شبیه به سایتهای دهه 80 دارد باید یک تجدید نظر اساسی در طراحی آن داشته باشید. کاربران شما سایت شما را به میزان خدماتی که شما به آنها ارائه می کنید می شناسد. اگر شما یک سایتی داشته باشید که ظاهری قدیمی داشته باشد آنگاه مشتریان شما گمان می کنند که خدمات شما نیز به همان اندازه قدیمی می باشد.

  • پیمایش ساده و قابل فهم

پیمایش ساده و قابل فهم

آیا شما تا به حال سایتی را دیده اید که نتوانید آن را پیمایش کنید؟ آیا شما تا به حال سایتی را دیده اید که مجبور باشید تعداد زیادی از صفحات آن را باز کنید به این امید که بتوانید اطلاعات مورد نظر خود را در آن پیدا کنید؟ اگر شما با این گونه از چیزها نامانوس نباشید حتما به یاد خواهید آورد که این گونه از سایت ها تا چه حد عذاب آور هستند. شما قطعا در این شرایط آن سایت را ترک کرده و دیگر هرگز از آن بازدید نکرده اید.

در مورد سایت های بیمه این از جمله نکاتی است که شما می بایست حتما در مورد آن مراقب باشید که این چنین تجربه ای را به مشتریان خود ندهید. ممکن است که شما بخواهید تمامی لینک های سایت خود را در صفحه نخست داشته باشید اما اینکار عملا غیر ممکن است و شما به جای آنها بهتر است از منوها و زیر منوها استفاده کنید.

شما باید بر روی سادگی پیمایش در سایت خود تا آنجایی که می توانید تمرکز داشته باشید. اگر شما می خواهید یک صفحه خاص از سایت شما بازدید شود بهتر است که آن را در بخش هدر یا پاورقی سایت خود قرار دهید تا در معرض دید افراد باشد. این بخش همان جایی است که بیشتر کاربران توقع دارند تا صفحات مرتبط با قوانین ، لینکهای شبکه های اجتماعی و غیره را مشاهده نمایند.

  • سرعت لود زیاد

این یک واقعیت است. هر چه سایت شما کند تر باشد شما پول بیشتری را از دست خواهید داد. تحقیقات زیادی در خصوص ارتباط بین سایت های کند و میزان محبوبیت آنها در نزد موتورهای جستجوگر انجام شده است و این نتیجه به دست آمده است که در صورت وجود چنین شرایطی برای سایت شما میزان زیادی ضرر مالی خواهید داشت.

بیشتر مشتریان دوست ندارند زمان زیادی را برای لود سایت داشته باشند. و اگر سایت شما کند باشد حتی بیشتر از آنچه که فکر می کنید پول از دست خواهید داد. شما باید در این زمینه سایت خود را ارتقاء دهید اگر بیشتراز 5 ثانیه بارگذاری آن به طول می کشد نیاز است تا به صورت جدی بر روی این قضیه کار کنید. شما باید عکس های حجیم در سایت خود را به صورت فشرده سازی شده قرار دهید و عناصر گرافیکی حجیم را از صفحه اول سایت حذف کنید.

  • دسترسی آسان به اسناد مهم و اطلاعات تماس

این بخش ها ممکن است شامل دسترسی به اسناد و قوانین ، همانند کارت های بیمه یا شماره های تماس و دیگر اطلاعات تماس باشد. دسترسی به این نوع از اطلاعات به صورت کاملا زیادی به طراحی سایت شما بستگی دارد. اگر بخش اطلاعات تماس سایت شما در جایی مانند پاورقی سایت باشد آنگاه ممکن است که مخاطبان هرگز به این بخش ها سر نزنند. زیرا ممکن است کاربران در یک لحظه خاص بخواهند سریعا به شماره های تماس یا ایمیل شما دسترسی داشته باشند.

شما باید این اطمینان را داشته باشید که سایت شما می تواند تمامی نیازهای مشتریان شما را در خود جای داده باشد. اگر شما موفق به این کار شوید آنگاه مشتریان احساس خوبی از کار کردن با سایت شما خواهند داشت و شما می توانید به راحتی آنها را جذب سایت خود نمایید. به این تکنیک ها در مجموع ارتقاء تجربه کاربری سایت گویند و نقش مهمی در همه انواع سایتها خواهند داشت.

ایجاد علاقه با دکمه های فراخوانی اعمال

فراخوانی برای اعمال می تواند از جلمه روش های مهم در جذب توجه مخاطبان باشد. عموما وقتی که کاربران می خواهند یک فایل پی دی اف یا هر فایل دیگری را دانلود نمایند از این دکمه ها استفاده خواهد شد. همچنین در زمان هایی که کاربران می خواهند اطلاعاتی مانند نام ، ایمیل ، شماره تماس و نظایر آنها را قبل از دانلود وارد نمایند فراخوانی خواهد شد.

با قرار دادن این دکمه های فرا خوانی در صفحات خدمت رسانی خود ، شما به راحتی به این نتیجه خواهید رسید که چه خدماتی از سایت شما بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است و باید بیشتر بر روی این مسائل کار کنید. همچنین می توانید تشخیص دهید که چند در صد از بازدیدکنندگان شما با ورود به سایت می توانند به مشتریان اصلی و همیشگی بدل شوند.

به مشتریان اجازه نقل قول آنلاین بدهید

در مورد سایتهایی که می خواهند سیاست یا خدمات را به صورت آنلاین به مشتریان خود بفروشند لازم است که حتما چنین بخشی را برای ایجاد نظر داشته باشند. این ابزار می بایست شامل یک فرمی باشد که از قبل یک سری از بخش های آن آماده شده باشد و کاربران تنها برخی از اطلاعات کلیدی را در آن وارد نمایند. و این کار را به راحتی انجام دهند نه اینکه مدتی را صرف پیدا کردن این فرم کنند! . این کار به مشتریان این اجازه را خواهد داد که بتوانند یک معیار مقایسه ای خوب بین شما و دیگر رقبای شما در مورد انتخاب نوع خدمات بیمه ای داشته باشند.

امکانات اضافی دیگر در سایت بیمه

علاوه بر تکنیک هایی که به شما در مورد طراحی سایت های بیمه گفته شد شما باید یک استراتژی مشخص نیز برای بهینه سازی رتبه سایت خود داشته باشید. برخی از این بهینه سازی ها در مورد طراحی سایت و اجزا و عناصر تشکیل دهنده آن است و برخی دیگر نیز مربوط به تکنیک های کد نویسی و ساختار آنها می باشد.

بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر یا همان سئو سایت ، یک روشی است که شما می توانید از آن برای بالاآوردن ربته سایت خود در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر در یک سری از کلمات خاص مرتبط با بیمه استفاده نمایید. شما باید حتما از سئو استفاده کنید زیرا یکی از قدرتمند ترین راه ها برای رقابت با دیگر سایت های بیمه می باشد.

[ لینک اصل مقاله

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.