حتما همه شما تا به حال در چنین شرایطی قرار گرفته اید ، روبروی کامپیوتر خود نشسته و منتظر بارگذاری یک صفحه هستید و همینطور که ثانیه های بیشتری را منتظر بارگذاری آن هستید ازمیزان صبر و حوصله شما نیز کاسته خواهدشد.

در زمانه ای که مردم بسیار عجول و کم تحمل هستند داشتن یک وب سایت با سرعت لود آهسته به مصابح نداشتن یک سایت است. همچنین داشتن صفحاتی که سرعت لود آنها بسیار آهسته است یک ضربه بسیار بد به رتبه سئو سایت شما خواهد زد. گوگل برای رتبه بندی سایت ها از الگوریتم های رتبه بندی زیادی استفاده میکند که سرعت لود یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در این رده بندی می باشد.

بیشتر صاحبان وب سایت حتی نمیدانند که زمان مورد نیاز برای لود وب سایت آنها چه میزان است! اما ابزارهای اینترنتی رایگان زیادی برای این کار وجود دارد .

سرعت لود صفحه دقیقا چه چیزی است؟

سرعت لود عبارت است از مقدار زمان لازم برای اینکه تمام المان های صفحه برای کاربر به نمایش درآید. این المان ها می تواند شامل عکس ، فیلم ، متن و دیگر فایل های چند رسانه ای باشد. اگر سرعت لود یک صفحه بیش از چند ثانیه باشد آنگاه گوگل شما را به دلایل کند بودن صفحات وب سایت جریمه خواهد کرد.

بر طبق آمارها 47 درصد از کاربران تنها دو ثانیه یا کمتر برای لود شدن یک صفحه وب زمان می گذارند و حدود 40 درصد از آنها بیشتر از 3 ثانیه منتظر بارگذاری صفحات خواهند ماند.

چطور میتوان سرعت لود صفحات را آزمایش کرد؟

سرعت لود سایت

با کمک ابزارهای رایگان و اینترنتی مربوط به تست سرعت بارگذاری صفحات وب سایت شما به راحتی می توانید میزان زمان لازم برای لود صفحات خود را اندازه گیری نمایید. این ابزارها علاوه بر اینکه آمارهای دقیقی در این مورد در اختیار شما قرار می دهند بلکه به شما راهنمایی هایی هم در مورد بهبود سرعت لود صفحات هم به شما ارائه خواهند کرد.  بطور مثال ابزار Google page Speed Insights به شما راه کارهای جامعی در مورد بهبود سرعت بارگذاری صفحات وب ارائه می کند.

آیا می توان زمان لود صفحات را بهبود بخشید؟

صفحات وب سایتی که بیش از 3 ثانیه زمان برای لود شدن نیاز دارند باید بهینه شوند. هنگامی که با چنین صفحاتی مواجهه می شوید با چند تغییر کلیدی می توان این وضعیت را بهبود بخشید. این تغییرات عبارتند از فعال نمودن کش مرورگرها ، فشرده سازی صفحات بزرگ و تغییر اندازه و حجم عکس ها که شما با انجام این کارها می توانید میانگین سرعت لود صفحات را کاهش دهید. توصیه می شود برای این کار شما از یک سایت ساز اینترنتی استفاده کنید زیرا آنها این گونه بخش ها را در هنگام ساخت سایت در نظر گرفته اند.

سایت خود را همیشه مدعی نگه دارید!

سرعت صفحات یکی از فاکتورهای اساسی در بخش رتبه بندی سایت ها است. به همین دلیل شما باید این کار را به صورت مداوم انجام دهید زیرا نباید تصور کنید که شما با یک بار انجام دادن این کار همه چیز را حل کرده اید. همچنین شما باید این تست را برای کاربران موبایل نیز انجام دهید زیرا آنها بسیار کمتر از کاربران دسک تاپ صبر و تحمل می کنند.

برای دسترسی به مقالات بیشتر در خصوص این موضوع میتوانید به بخش مقالات سایت ساز لیو مراجعه کنید.