شما هرگز نمی توانید با برندهای بزرگ در این زمینه رقابت کنید زیرا آنها با سرمایه های کلانی که در اختیار دارند کاری کرده اند که کلا بازار دراختیار آنها باشد و اقدام به ارائه سرویس هایی می کنند که به بودجه مالی زیادی نیاز دارد. از آنجایی که مشتریان نیز به خدمات اهمیت میدهند بنابراین لازم است که درمورد خدمت به مشتری کارهای بیشتری صورت گیرد. یکی از این کارها این است که شما بتوانید در این زمینه متمایز از دیگران خود را نشان دهید.

بازار آژانس های مسافرتی

راه اندازی یک آژانس مسافرتی نباید کار پیچیده ای باشد زمانی که شما یک اجرا کننده تورهای گردشگری باشید. اینکه شما بتوانید به صورت جداگانه یک فروشنده یا اجرا کننده تور باشید هم ایده خوبی است اما باید توجه کنید که شرکت های بزرگ همیشه به خاطر قدرتی که دارند می توانند با قیمت های کمتری نسبت به بازار اقدام به فروش بلیط نمایند. شما این شانس را دارید که به صورت ویژه و در قسمت های خاصی از سال یک سری تخفیفات را برای جذب مشتری داشته باشید.

از زمانی که اینترنت پای خود را در زندگی مردم گذاشته است مردم نیز راه هایی که می توانند برای تعطیلات خود خریدهایی را انجام دهند تغییر داده اند. آنها می توانند همه برنامه سفر و گردش خود را از طریق یک آژانس و آن هم به صورت آنلاین مدیریت کنند. این کار به آنها کمک خواهد کرد که بتوانند بهترین قیمت ممکن را داشته باشند. همچنین می توانند یک بررسی در مورد قیمت ها و میزان خدمات ارائه شده توسط آن آژانس را در خانه داشته باشند. شما به عنوان کسی که صاحب این گونه از وب سایت ها هستید و می خواهید مشتریان بیشتری را از این بابت به دست آورید نیاز است تا نکات بازاریابی آنلاین را به خوبی درک کرده باشید.

[مرتبط : اصول طراحی سایت آژانس مسافرتی ]

 1. برنامه ریزی برای تبلیغات در موتورهای جستجوگر

برخی از صاحبان وب سایت ها تنها می خواهند که کارهای تبلیغاتی خود را در گزینه های محدودی قرار داده و سعی کنند که آن را به مدت یک سال ادامه دهند. اما گردش  و مسافرت یک ایده متفاوت می باشد. شما نیاز دارید که بودجه تبلیغاتی خود را به درستی مدیریت کنید و آنها را در طول فصول مختلف به خصوص در تابستان با برنامه ریزی صرف نمایید.

 1. فقط فروشنده نباشید، ارتباط نیز برقرار کنید

مردم دوست دارند که بتوانند به شرکت مسافرتی و گردشگری خود اعتماد داشته باشند. به این ترتیب که پس از خرید بلیط آنها بتوانند روی شرکت شما برای رزرو اتاق نیز حساب کنند و دوست دارند که پولی که به شما می دهند را درست استفاده کنید و برای آنها به جای اتاق های درجه 1 اتاق های درجه 3 نگیرید. بنابراین اگر شما بتوانید به آنها سرویس های خوبی ارائه کنید می توانید رضایت خاطر آنها را با ارسال ایمیل های پیشنهادی ، بازخوردهای افراد و دیگر تکنیک های ارتباط با مشتری به دست آورید.

 1. دعوت به نقد و بررسی

شما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که مردم می توانند در مورد مقصد خود اطلاعات کاملی از طریق وب به دست آورند. و آنها به دنبال نقد و بررسی ها نیز خواهند گشت. بنابراین شما نباید این فرصت را از دست بدهید و نگذارید که آنها برای مشاهده بررسی ها به سایت های دیگر بروند. پس شما باید در سایت خود به آنها چیزی بدهید که می خواهند. شما باید سعی کنید تا از کسانی که از خدمات شما استفاده کرده اند بخواهید تا برای شما نظرات شان را در مورد بخش های مختلف سفر بیان کنند به همین علت مردم دیگر می توانند با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به استفاده از خدمات شما تصمیم گیری نمایند.

 1. اجازه دهید مردم محتواهای خود را به اشتراک قرار دهند

فقط نقد و بررسی نیست که باعث می شود مردم به سایت شما دوباره مراجعه نمایند. شما می توانید به مردم این اجازه را بدهید که از لحظات خوب خود محتواهایی را تهیه کرده و ان را در وب سایت شما قرار دهند تا افراد دیگر و مشتاقان با دیدن این محتواها بیشتر به استفاده از خدمات وب سایت شما روی آورند. یک ترفند هم این است که شما به صورت ماهانه یا هفتگی یک مسابقه ای را هم در زمینه مثلا بهترین عکس تفریحی داشته باشید و جایزه ای را نیز به این کار اختصاص دهید. عکس ها نوعی از ارتباط در وب سایت به شمار می آیند.

[مرتبط :  استراتژی بازاریابی محتوا ]

 1. راه اندازی وبلاگ گردشگری

ایجاد یک وبلاگ موفق نیز از جمله کارهایی است که شما می توانید آن را انجام دهید تا بتوانید یک سایت خوب داشته باشید و مخاطبان را به سایت خود دعوت کنید. همچنین داشتن یک وبلاگ خوب می تواند به شما کمک بسیار زیادی کند که رتبه خود را به صورت کاملا طبیعی در موتورهای جستجوگر بهبود بخشید. محتوای گردشگری شامل لیست ها وعکس هایی که همیشه برای آوردن ترافیک از سوی شبکه های اجتماعی مفید می باشد.

 1. بازاریابی درونی

همانگونه که می دانید استفاده از بازاریابی درونی یک نقش مهم در میزان فروش آنلاین را برای شما بازی خواهد کرد. فرقی نمی کند که شما سایت یا بلاگی برای بازاریابی باشید و مهم این است که بتوانید درست و هدفمند برای این نوع از بازاریابی خود هزینه صرف کنید.

 1. نشان دهید که مراقب هستید

یک بار که یک مشتری خوشحال به سایت شما دوباره وارد می شود اینکه شما بتوانید یک سرویس کاملا ویژه در اختیار او قرار دهید می تواند به محکم کردن رابطه شما و او کمک زیادی کند. شما باید دقت داشته باشید که بازاریابی ایمیلی شما به صورت کاملا هدفمند می باشد. مثلا اگر آنها سال گذشته دو تا بلیط بزرگ سال و دوتا بلیط برای افراد زیر 18 داشته اند شما برای امسال دیگر نباید برای آنها تنها دو بلیط بزرگ سال پیشنهاد دهید. اگر شما بخواهید برای مشتریان خود اطلاعات کم اهمیتی را ارسال کنید آنگاه برند شما را به عنوان یک اسپم شناسایی کرده و همچنین ایمیل های شما نیز برای آنها حکم اسپم را خواهد داشت.

 1. بازاریابی آنلاین و آفلاین

در واقع هیچ دلیلی ندارد که بازاریابی های شما چه به صورت آنلاین و چه به صورت آفلاین از یکدیگر جدا باشند. و اصولا باید این دو به نحوی باشند که بتوانند پوشش دهنده هم باشند. به عنوان مثال گفته می شود که هر تبلیغ تلویزیونی که باعث نگردد فرد مشاهده کننده اقدام به جستجو در مورد آن کالا یا خدمت خاص در اینترنت کند چیزی به جز هدر دادن پول نیست.

 1. بکارگیری هرگز خیلی موفق نبوده است

وقتی که مردم در حال خرید هستند ، این شانس را دارند که بتوانند بیشتر از یک سایت را برای این کار جستجو نمایند. و این بدین معناست که کارایی خارج از سایت شما می تواند بسیار مهم باشد. و خریداران اینترنتی به سادگی از هر سایتی خرید نخواهند کرد وبه سایت های دیگر مراجعه می کنند.

یکی از چیزهایی که خیلی از سایت ها آن را برای مشتریان خود فراهم نمی کنند این است که آنها به مشتریان اجازه نمی دهند که چیزی را که می خواهند جستجو نمایند. و اینکه همه این افراد هم از مقصد نهایی خود در جستجوها با خبر نخواهند بود. به جای این ها ، ممکن است که آنها در برخی از تاریخ ها پیشنهاداتی را بررسی نمایند. برخی هم روی بودجه خود تصمیم خاصی دارند و سعی می کنند تا در برنامه زمان بندی شده خودشان اقدام هایی را انجام دهند.

 1. بهینه سازی برای کلمات کلیدی طولانی

بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر یکی از مهم ترین کارهایی است که شما باید آن را انجام دهید تا سایت گردشگری شما به موفقیت دست یابد. مردم وقتی که می خواهند به دنبال یک مکانی برای رزور باشند حتما سعی می کنند تا از بهترین جاها استفاده کنند بنابراین نیاز است که شما صفحات وب خود را بهینه سازی کنید.

[مرتبط : کسب ترافیک بیشتر با استفاده از کلمات کلیدی طولانی ]

نکات افزایش فروش در سایت های گردشگری

نکات افزایش فروش در سایت های گردشگری

در ابتدا باید گفت که پیدا کردن راهی برای افزایش میزان فروش در این گونه از سایت ها اصلا کار راحتی نیست. هر کسی می خواهد تا فروش بیشتری داشته باشد اما آنها اغلب نکات ساده و مهمی را که مقدمه این کار است فراموش می کنند.

 • بارزکردن خدمات و سرویس های خود

سعی نکنید تا شبیه به رقبای خود عمل کنید. شما باید سعی کنید که به مخاطبان خود گوش کنید منحصر به فرد عمل کنید. کاربران و مخاطبان شما کاری می کنند که شما بهتر باشیدزیرا آنها دلیلی هستند که شما حضور دارید. این یک وضعیت برد-برد است ، زیرا آنها به سایت شما آمده تا از آن خدمت یا سودی را خواسته باشند و شما با ارائه خدمت خود به آنان و به خودتان کمک خواهید کرد و اطلاعاتی را به آنها خواهید داد که آنها می خواهند.

 • در شبکه های اجتماعی حضور فعال داشته باشید

امروزه تقریبا هر کسی که به اینترنت دسترسی دارد از شبکه های اجتماعی استفاده می کند و شرکت ها نیز از این بستر دارند استفاده می کنند که بتوانند با ایجاد گروه ها و کمپین هایی به ارتقاء کالاها و خدمات خود بپردازند. زیرا شبکه های اجتماعی یک بستر کاملا بزرگ و بکر می باشد که شما می توانید در آن به تبلیغ کالاهای خود بپردازید. شما می توانید انواع محتواهایی که در سایت خود تولید میکنید چه محتواهای متنی و چه محتواهای چند رسانه ای را در این شبکه ها به اشتراک قرار دهید. در این شبکه های اجتماعی شما بیشتر دیده می شوید و افراد بیشتری هستند که میتوانند محتواهای شما را با دیگر دوستان خود به اشتراک قرار دهند.

 • راه کارهای ارزش افزوده پیشنهاد کنید

ساده ترین راهی که شما می توانید به وسیله آن میزان عایدات خود از مشتریان را افزایش دهید این است که پیشنهادهای ویژه به آنها بدهید. به عنوان مثال به آنها پیشنهاد ناهار یا شام در صورت استفاده از خدمات خود را بدهید. برای این کار را بتوانید خوب انجام دهید لازم است تا دقیقا بدانید که مشتریان شما چه چیزهایی را از شما می خواهند.

 • بسته های سفرهای پیشنهادی متنوع

شما می توانید چندین نوع از سرویس هایی که ارائه می کنید را در یک تجربه واحد ارائه کنید. شما باید یک بسته ایجاد کنید و در آن سعی کنید تا یک فرصت برای رزرو هتل و فروش بلیط را به صورت یکجا به مشتریان خود پیشنهاد کنید. این می تواند کاملا برای شما و برای مشتریان شما جالب باشد.

 • از نرم افزار رزرو آنلاین استفاده کنید

برای اینکه بتوانید بسته های مختلف پیشنهادی را در سایت خود داشته باشید باید یک سری ملزوماتی را در سایت خود داشته باشید که یکی از آنها همین رزرو آنلاین می باشد. این کار به شما کمک خواهد کرد که بتوانید خدمات رزرو را به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته ارائه کنید. و این کار از جمله مهم ترین کارهایی است که شما می توانید انجام دهید تا میزان جذب مشتریان خود را بیشتر کنید.

 • توسعه شبکه تجاری

نیاز به این نیست که به شما گفته شود که باید ارتباطات تجاری خود را تقویت کنید. شرکای تجاری شما می تواند به شما کمک کند که بتوانید بازارهای جدید، مشتریان جدید و ایده های جدید را به شما معرفی نمایند.

طراحی سایت مسافرتی با سایت سازهای آنلاین

با توجه به اینکه طراحی سایت می تواند هزینه های زیادی را به همراه داشته باشد بنابراین پیشنهاد می شود که شما بتوانید از نرم افزارهای سایت ساز آنلاین در این زمینه کمک بگیرید. این دسته از نرم افزارها یا بهتر است بگوییم سایت ها ، در اینترنت فراوان هستند و شما می توانید با یک قیمت مناسب تر مدیریت سایت خود را به صورت کامل با این سایت ها در اختیار داشته باشید.

در این روش شما دیگر نیازی به نگرانی در مورد مسائلی مانند میزبانی وب ، ثبت نام دامنه ، بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر و مسائلی از این قبیل ندارید. زیرا در اکثر آنها این مسائل به خوبی دیده شده است و برای هر کدام از آنها هم راه حل هایی در همان میزبانی یا سایت ساز دیده شده است. این حالت بی دردسر ترین نوع از ساخت و طراحی سایت های مسافرتی میباشد که هر کسی با هر سطحی از دانش در مورد وب سایت می تواند از آن استفاده کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید به صفحه لیوسایت ساز مراجعه کرده و یا با شماره 66831109-021 تماس حاصل کنید.