شروع و راه اندازی یک سایت خبری آنلاین خوب و موفق بسته به میزان تلاشی دارد که شما انجام داده اید.  شما باید تمام تلاش خود را برای به دست آوردن یک موفقیت طولانی انجام دهید و فقط اشتیاق شما برای این کار فایده نخواهد داشت.

آیا شما یک روزنامه نگار هستید و تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه باید یک سایت را افتتاح کنید؟ حتما شما سایت های خبری معروف را مشاهده کرده اید که آنها چگونه توانسته اند به موفقیت برسند. تجربه من به عنوان کسی که چندین سایت از این نوع را تا کنون طراحی کرده است این است که :

 1. تا زمانی که شما بتوانید محتوای مختص به خود را داشته باشید نیازی نیست که نگران مسئله ای باشید.
 2. اگر شما از محتواها یا منابع دیگر سایت ها هم استفاده می کنید لازم است که حتما در انتهای آن نام منبع سایت را هم ذکر کنید. این کاری است که شما به عنوان یک سایت غیر منبع و به منظور رعایت حقوق اخلاقی باید آن را انجام دهید.
 3. انجام این کارها بهتر است از اینکه شما بعدا گرفتار مسائل حقوقی این کار شوید.
 4. اگر شما در حال استفاده از متن خبری یا عکس در یک جایی به صورت کامل هستید لازم است که حتما در انتهای خبر خود نام کامل منبع را ذکر کنید.

برای ساخت و طراحی سایت خبری مراحل آن را به سه بخش تقسیم بندی کرده ایم. مهارت های فنی ای که نیاز است ، نیازهای طراحی و نیازهای بازاریابی

مهارت های فنی

مهارت های فنی ساخت سایت را باید اساس و پایه تمامی فاکتورهای دیگر در هنگام ساخت سایت یا بلاگ خبری دانست. در دنیای اینترنت امروزی هر کسی می توانتد از جای خود بلند شده و اقدام به انتشار خبر در سطح وب کند. بنابراین موفقیت طولانی مدت درمورد این کارها به این اختصاص دارد که شما بتوانید در موارد زیر به خوبی عمل کنید.

 • انتخاب یک فیلد خبری
 • جمع آوری حقایق از منبع اصلی آنها
 • مشتاق و به دنبال رقابت باشید تا بتوانید خودی نشان دهید
 • استفاده از عناوین فوق العاده خبری
 • منحصر به فرد بودن و استفاده از محتواهای مختص به خود
 • جمع آوری خبرهای داغ

اطلاعات پیش نیاز قبل از آغاز طراحی سایت

 1. اهمیت فیلد خبری

برای کسانی که تازه می خواهند کار خبری را شروع کنند ، طراحی یک سایت خبری جامع در همه زمینه ها اصلا توصیه نمی شود به غیر از زمانی که شما بودجه لازم برای این کار را داشته باشید. توصیه ما در این بخش این است که شما کار خود را تنها در یک زمینه برای شروع کار آغاز کنید. زیرا در صورتی که شما بخواهید چندین حوزه خبری را پوشش دهید نیاز به نویسندگان بیشتری خواهید داشت و این کار هزینه های شما را در ابتدای کار بسیار زیاد خواهد کرد.

بیشتر بلاگرهایی که در این زمینه کار کرده اند ابتدا از یک فیلد خبری خاص شروع کرده اند. شروع یک بلاگ کار راحتی می باشد اما نگهداری از آن و ادامه کسب موفقیت درآن کار بسیار سختی می باشد.

 1. منحصر به فرد باشید و محتوای مخصوص به خود داشته باشید

لطفا به این نکته توجه داشته باشید که همانند شما سایت ها و بلاگ های زیادی وجود دارد که مشغول به فعالیت هستند بنابراین چه چیزی باعث خواهد شد که آنها به سایت شما بیایند؟ تنها راه و بهترین کاری که شما می توانید و بایستی انجام دهید این است که خبرهای دسته اول تولید کنید شما با این کار می توانید مخاطبان همیشگی خود را به دست آورید. عقاید و ایده های خود را به اشتراک قرار دهید و از نظرات مخاطبین خود در وب سایت به خوبی بهره ببرید.

[مرتبط : طراحی وب سایت محتوا محور ]

 1. به دست آوردن منابع به صورت مستقیم

اینکه شما بتوانید منابع را بدون واسطه به دست آورید یک نکته مهم به شمار خواهد آمد زیرا بسیاری از سایت ها هستند که اخبار دست پنج یا ششم را هم منتشر می  کنند. این کار برای سایت شما بسیار بد خواهد بود. به همین دلیل توصیه می شود همیشه به دنبال منابع معتبر باشید تا حداقل بتوانید اخبار را در دست دوم به انتشار برسانید. برخی از سایت ها فکر می کنند که با زحمت ندادن خودشان و تهیه خبرها از این طرف و آن طرف می توانند به موفقیت برسند اما این فکر اشتباه است زیرا مهم ترین چیزی که در خبر وجود دارد این است که شما جز اولین افرادی باشید که آن خبر را منتشر کرده است.

 1. حس اشتیاق و رقابت داشته باشید

اگر هدف شما از ساخت سایت خبری این است که سریعا پول دربیاورید این تفکر نیز اشتباه است. برای رسیدن به موفقیت در چنین زمینه هایی لازم است که شما سعی و تلاش ، رقابت و صبر و شکیبایی داشته باشید. اگر شما به کاری که می کنید عشق نداشته باشید آنگاه شما کمتر از یک سال هم در آن کار دوام نخواهید داشت. همچنین شما باید برای کار خود برنامه ریزی داشته باشید. برنامه ریزی کوتاه مدت و برنامه ریزی بلند مدت . شما باید در این زمینه سوالاتی را نیز از خود داشته باشید مانند اینکه آیا من می توانم سال اینده نیز با همین بودجه به کار خود ادامه دهم ؟ آیا می توانم بخش بلاگ را به همین منوال سرپا نگه دارم؟ همچنین شما باید در مورد اینکه چطور برای سایت خود منابع مالی هم جمع آوری کنید دقت داشته باشید.

 1. استفاده از عناوین فوق العاده خبری

مسلما هیچ کسی دوست ندارد که وارد یک سایت خبری شود که در آن هیچ هیجانی در مورد خبر و حتی جمله بندی های آن مشاهده نکند. در این صورت شما به کسی تبدیل خواهید شد که توانسته است تنها یک سری مطالب را در این زمینه به انتشار برساند و بس. پس قبل از اینکه شما بخواهید دکمه انتشار خبر را بزنید بهتر است که به این نکات ریز نیز توجه داشته باشید.

 1. تهیه خبر

همیشه سعی کنید تا اخبارطلایی و مهم را به عنوان اولین نفر در دست داشته باشید و ان را منتشر کنید اما اگر هم نمی توانید این کار را کنید بازهم جای نگرانی نیست و شما هنوز هم می توانید یک سایت خبری خوب به حساب بیایید. کاری که امروزه بیشتر سایت ها وبلاگ های خبری انجام میدهند این است که شما بتوانید از منابع مختلف خبرهایی را جمع آوری کرده و لینک آن خبرها را نیز در سایت ها داشته باشید. پس وقتی که شما نمی توانید برای سایت خود خبر تولید کنید بهترین کار این است که از خبرهای دیگران استفاده کنید.

 1. یک مدل تجاری قدرتمند داشته باشید

اگر شما هم به دنبال کارهای اقتصادی از طریق وب سایت هستید پس لازم است که در گوشه ذهن خود یک مدل تجاری هم داشته باشید. در ابتدای کار ممکن است که شما بتوانید کارها را خودتان انجام دهید اما در زمانی که تعداد خبرهای شما و بخش های خبری تان زیاد شود ، تعداد بازدیدکنندگان شما افزایش یابد و تعداد اسپانسرهای خود را زیاد کنید آنگاه حتما به کمک های دیگر نیز نیاز پیدا خواهید کرد. بنابراین حتما باید در مورد انتخاب یک دستیار هم فکر کنید. برای موفقیت در بازاریابی هم  نیاز دارید که از یک مدل تجاری استفاده کنید. شما باید رقبای خود را زیر نظر داشته باشید و ببینید که آنها چگونه می توانند برای سایت خود بازاریابی انجام دهند. فایده ای که این کار دارد این است که شما می توانید به صورت مستقیم در اینده با کسانی که می خواهند در سایت شما تبلیغ داشته باشند رابطه داشته باشید.

 1. شروع حرفه ای و قدرتمند

نکته مهمی که در مورد این سایت ها وجود دارد این است که شما می بایست کاری کنید که اولین روزهای حضور شما به عنوان وب سایت کاملا قدرتمند باشد. شما باید این قدرت را در تمامی موارد مانند محتوا ، انتشار و طراحی سایت داشته باشید.

 1. از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

جالب است که بدانید برای بسیاری از سایت ها شبکه های اجتماعی منبع اصلی خبرهای آنها می باشد. یعنی بسیاری از بلاگ های خبری سعی می کنند تا اخبار خود را از طریق شبکه های اجتماعی جمع آوری کنند. شما باید در این زمینه هم وقت و هم هزینه خوبی را صرف کنید تا از ظرفیت بالای آنها استفاده کنید. بسیاری از سایت ها هستند که به محض اینکه خبری را در سایت خود منتشر می کنند آن خبر را در صفحات شبکه های اجتماعی خود نیز به انتشار می رسانند.

[مرتبط : بهینه سازی رتبه سایت با شبکه های اجتماعی ]

نکات اضافی در طراحی سایت

نکات اضافی در طراحی سایت

 1. لوگو چند رسانه ای خود را بسازید

نکته مهمی که در مورد برندسازی برای این سایتها وجود دارد این است که شما می بایست حتما لوگو مخصوص به خود را داشته باشید. لوگو شما می توانید چیزهای زیادی در مورد سایت شما به دیگر بازدیدکنندگان بگوید. همچننین شما نباید لوگویی طراحی کنید که یک ماه هم دوام نداشته باشد و بعد مجبور باشید که آن را باز هم عوض کنید. زیرا لوگو چیزی است که نباید ان را مدام تغییر داد. به همین دلیل در طراحی آن باید دقت کافی را داشته باشید.

 1. سایت خود را حرفه ای طراحی کنید

ظاهر سایت شما نیز به همان اندازه محتوای سایت شما ارزشمند می باشد. سایت شما باید از لحاظ بصری بسیار قوی باشد و سیستم ناوبری و پیمایشی خوبی را هم داشته باشد تا افراد بتوانند به خوبی و به راحتی از بخش های مختلف آن دیدن کنند.

 1. تصمیم در مورد کسب در امد از سایت

شما حتما دوست دارید و می خواهید که از سایت خود درآمد داشته باشید. بنابراین باید از تبلیغات در سایت خوددر آمد داشته باشید تا بتوانید حقوق نویسندگانی که درسایت شما مشغول به فعالیت هستند تامین نمایید. شما از طریق روش های مختلفی می توانید از سایت خود درآمد داشته باشید. کافیست که یک استراتژی مشخص برای کسب درآمد از انواع مختلف تبلیغات در سایت خود داشته باشید.

 1. اکانت صفحات اجتماعی خود را بسازید

علاوه بر اینکه شما باید نکات سئو درمورد سایت خود و محتواهایی که ایجاد می کنید را مد نظر داشته باشید لازم است که در شبکه های اجتماعی هم فعالیت خوبی را داشته باشید. شما نباید تنها در یک شبکه اجتماعی عضو باشید بلکه باید سعی کنید تا در تمامی شبکه های اجتماعی حساب هایی به نام سایت خود داشته باشید و در بخش پروفایل آنها نیز حتما یک لینک دائمی به صفحه اول سایت خود داشته باشید. شما باید بتوانید به صورت کاملا مستمر در این شبکه ها فعالیت داشته باشید. به همین دلیل باید سعی کنید تا اخبار و مقالات خود را به صورت روزانه در این شبکه ها داشته باشید.

وقتی که شما در نوشتن محتوا برای این شبکه های اجتماعی تبحر پیدا کنید می توانید به صورت مداوم مخاطبان بیشتری را به سایت خود جلب کنید. همچنین اگر شما بتوانید یک متخصص شبکه های اجتماعی را هم استخدام کنید می توانید درصد و شانس موفقیت خود در این کارها را نیز افزایش دهید.

 1. تیم خبری خود را استخدام کنید

بعد از اینکه تمامی کارهای  مرحله قبلی را انجام دادید حالا زمان آن رسیده است که بتوانید تیم تولید محتوای خود را استخدام کنید. وقتی که شما یک تولید کننده محتوای حرفه ای را استخدام می کنید می توانید این اطمینان را داشته باشید که آنها به خوبی برای شما خبرها وتیترهای جذاب را ایجاد کرده تا تعداد خوانندگان خبرها و مقالات شما افزایش پیدا کند. همچنین می توانید به صورت آزمایشی و در ابتدای کار از آنها استفاده کنید و به بررسی سطح مهارت آنها بپردازید پس از آن می توانید در صورت نیاز اقدام به استخدام این دست از افراد هم کنید.

 1. جلوگیری از اشتباهات رایج در طراحی سایت

درست است که داشتن محتوای قوی می تواند خیلی موثر باشد اما باید بدانید که تاثیر اول سایت شما بر روی مخاطب بسیار مهم می باشد و شما می توانید با انتخاب رنگ های متنوع و مناسب در سایت کاری کنید که هر بازدید کننده ای با اولین ملاقات با سایت شما می تواند به این قضیه فکر کند که شما یک سایت حرفه ای و عالی دارید و می دانید که دقیقا دارید چه کاری را انجام می دهید و از بی نظمی در بخش های مختلف سایت خود نیز پرهیز کنید.

[مرتبط : 10 اشتباه رایج در طراحی وب سایت ]

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید به صفحه لیوسایت ساز مراجعه کرده و یا با شماره 66831109-021 تماس حاصل کنید.