با رشد زور افزون مشتریانی که به صورت آنلاین خرید میکنند. نیاز است تا آن دسته از مشاغلی که میخواهند تجارت خود را بهبود بخشند وارد این بازی شوند. صرف نضر از این که شما میخواهید تنها یک فروشگاه آنلاین بسازید و یا این که میخواهید یک فروشگاه فیزیکی برای تجارت خود ایجاد کنید فروش آنلاین یک نیاز ضروری است. آن دسته از تجارت هایی که راهی برای فروش آنلاین محصولات خود از طریق اینتر نت پیدا نمیکنند خواهند دید که مشتریان آنها پول های خود را در جا های درگری صرف خواهند کرد.

بر طبق تحقیقات انجام شده فروش حاصل از تجارت الکترونیک با رشدی سالانه در حدود 20 درصد همراه است. صرف نظر از همه این ها در حدود 200 میلیون نفر در آمریکا خرید  آنلاین انجام داده اند که بالغ بر 260 میلیارد دلار تا سال 2014 پول رد و بدل شده است.

خریداران دلایل زیادی برای خرید آنلاین خود دارند که شامل صرفه جوییدر وقت، مقایسه قیمت آسان، عدم نیاز به مکان های شلوغ برای رسیدن به فروشگاه خاص میباشد.

ضاحبان تجارت دو روش اصلی برای فروش کالا های خود به صورت آنلاین دارند. روش اول راه اندازی یک فروشگاه تجارت الکترونیک است و روش دوم فروش محصولات از طریق یک فروشگاه اینترنتی از قبل ایجاد شده میباشد. برای راه اندازی وبسایت تجارت الکترونیک، صاحبان مشاغل به تعداد زیادی سرویس و نرم افزار نیاز دارند. مهم ترین آنها سرویس میزبانی وب، نرم افزار سبد خرید و پردازشگر کارت اعتباری و یا همان درگاه پرداخت میباشد.

با توجه به چالشی بودن تمامی این نیاز ها مشاغل کوچک میتوانند از یک مسیر ساده تر برای ایجاد فروشگاه در فروشگاه هایی که از قبل ایجاد شده اند استفاده کنند. برای  کمک به مشاغل کوچک جهت پیروزی در این جنگ اخبار تجارت الکترونیک به صورت روزانه راهنمای کاملی از نحوه فروش محصولات و خدمات به صورت آنلاین در اختیارشان قرار میکیرد.

مزایای ساخت تجارت الکترونیک با فروشگاه ساز

 فروش کالا ها و خدمات به صورت آنلاین فواید زیادی را به همراه دارد. این کار به این مشاغل کمک میکند تا به مرور زمان توسعه یافته و بزرگ تر شوند. با وبسایت تجارت الکترونیک صاحبان مشاغل قادر اند تا محدودیت فروش کالا های خود به صورت محلی را از میان بردارند. خریداران از تمامی نقاط جهان قادراند به وبسایت شما آمده و خرید خود را انجام دهند.

نکته مثبت دیگر این است که فروشگاه تجارت الکترونیک شما همیشه باز میباشد. در حالی که بیشتر فروشگاه های فیزیکی در حدود 10 ساعت از روز را فعال هستند. اما فروشگاه تجارت الکترونیک به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی است. کسب در آمد  بدین صورت یک مزیت مهم میباشد. راه اندازی یک تجارت آنلاین میتواند تا حد زیادی هزینه ها را کاهش دهد. شما در این حالت نیازی نیست تا اجاره مغاره ای را پرداخت کنید و همچنین حقوق کارمندی را بپردازید علاوه بر آن به هیچ نیروی انسانی نیاز ندارید. این مشاغل میتواند حجم عظیمی از پول ر برای شما صرف جویی کند.

شروع یک تجارت

شروع تجارت

تجارت الکترونیک میتواند بسیار مقیاس پذیر باشد به این معنا که شما میتوانید یک تجارت کوچک راه اندازی کرده سپس آن را گسترش دهید. در حالی که این کار برای فروشگاه فیزیکی واقعی بسیار مشکل است زیرا شما باید یک مکان بزرگتری را اجاره نمایید که این خود مستلزم صرف هزینه بیشتر است.

معایب تجارت الکترونیکی

مشکلی که در تجارت الکترونیک وجود دارد این است که شما نمیتوانید با مشتریان خود به صورت شخصی تعامل داشته باشید. تجارت های فیزیکی مشتریان خود را به وسیله برقراری ارتباطات شخصی جذب مینمایند. اما تجارت الکترونیک فاقد این مسئله است. و این کار در هنگام پرداخت پول مشکل ساز میشود زیرا مردم خیلی سخت اعتماد میکنند تا به صورت اینترنتی خرید کنند.

برای موفقیت در عرصه تجارت الکترونیک شما باید خیلی بیشتر از تجارت فیزیکی تلاش کنید زیرا هزاران وبسایت همانند شما هستند که ممکن است دقیقا کالایی که شما میفروشید را عرضه کنند. برای موفقیت در این حوضه شما می بایستی یکسری تکنیک های مرتبط با ساخت سایت را نیز بدانید. به همین دلیل از آنجایی که تمامی کار های تجارت الکترونیک به صورت آنلاین انجام میشود اگر مشکلی برای وبسایت ایجاد شود یا برای درگاه پرداخت باید دیگر جنبه های آن، آنگاه فروشگاه شما باید به صورت کامل متوقف شود و سپس ایرادات آن برطرف گردد در حالی که این چنین مشکلاتی در تجارتفیزیکی به وجود نخواهد آمد. و بدین صورت نه پولی از دست داده اید و نه مشتری ای.

نیاز های تجارت الکترونیک

  • محصولات

مهمترین چیز برای تجارت الکترونیک داشتن یک محصول خوب برای فروش است خبر خوب این است که در فضای مجازی این کالا ها در وهله اول هیچ چیزی نیستند. بزرگ یا کوچک، گران یا ارزان، میتوانند به صورت آنلاین به فروش برسد. همچنین شما میتوانید کالا های نرم را نیز به فروش برسانید آنها میتوانند بر روی کامپیوتر های مشتریان دانلود شوند. نمونه آن مانند نرم افزار های کامپیوتری است.

  • نام دامنه

قبل از این که یک تجارت الکرونیک بتواند کار خود را آغاز کند نیاز به یک نام دامنه دارد این یک آدرس آنلاین است که هر خریداری میتواند به وسیله آن وبسایت شما را پیدا کند. بیشتر نام های دامنه تجاری با پسوند های com. یا net. دیده میشوند

  • سرویس میزبانی وب

شما به یک سرویس میزبانی وب نیاز دارید تا از طریق آن وبسایت خود را به صورت آنلاین انتشار داده تا مشتریان بتوانند آن را مشاهده کنند. این سرویس ها فایل هایی را که ایجاد کننده یک وبسایت هستند ذخیره میکنند و سپس آنها را به فضای وب آپلود کرده تا تمامی کسانی که نام وبسایت را در مرور گر خود وارد کده اند بتوانند سایت را مشاهده کنند.

  • وبسایت

یک وبسایت همانند یک خانه تجارت آنلاین میباشد وظیفه اصلی وبسایت این است که بتواند خدمات و محصولات مورد نظر یک تجارت را به فروش برساند طراحی سایت باید به گونه ای باشد که مشتریان راغب شوند محصولات فروشکگاه را خریداری کنند. یک وبسایت خوب باید بتواند لینک هایی را به شبکه های اجتماعی داشته باشد تا از طریق آن محصولات و خدمات مورد نظر بیشتر در معرض دید افراد قرار گیرد..

برای دسترسی به مقالات بیشتر به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه کنید.