یکی از اولین چیزهایی که شما نیاز دارید در هنگام راه اندازی یک تجارت انجام دهید این است که یک سایت آتلیه یا گالری عکس راه اندازی کنید تا به وسیله آن بتوانید نمونه کارهای خود را به نمایش قرار دهید و از این طریق بتوانید کارهای خود را در معرض دید عموم قرار دهید تا بتوانند در صورت نیاز حتی شما را از این طریق استخدام هم کنند. وب سایت شما همان فروشگاه شما می باشد.

[مرتبط : باید ها و نباید های گالری عکس در طراحی سایت ]

این نه تنها یک راه مناسب برای این است که شما بتوانید مشتریان بیشتری به دست آورید بلکه راهی است که شما از طریق آن به طیف بیشتری از مخاطبانی که در دید شما نیستند دسترسی پیدا خواهید کرد و این خود یک ابزار بازایابی قوی برای شما به شمار خواهد آمد.

در این مقاله نکاتی برای شما بیان می شود که از طریق یادگیری آنها می توانید به یک سایت خوب در این زمینه دست پیدا کنید. به شما خواهیم گفت که چه نوع از سایت هایی برای شما مناسب است ، عبارات تکنیکی لازم در این زمینه را به شما توضیح خواهیم داد و اینکه تمامی مواردی را که شما برای راه اندازی این گونه از سایت ها نیاز دارید به شما خواهیم گفت.

تفاوت بین وب سایت ، وبلاگ و بلاگ سایت ؟

شما حتما این سه کلمه را زیاد شنیده اید و اینکه یک مقداری تفاوت مابین این ها وجود دارد  که به آنها اشاره می کنیم.

یک وب سایت ، عرفا مجموعه ای از صفحات است که اغب دچار تغییر نشوند. این صفحات مانند صفحه نرخ ها ، اطلاعات تماس ، گالری نمونه کارها و غیره می باشد. همچنین این سایت ها ممکن است که شامل یک بلاگ نیز باشد.

یک بلاگ یک صفحه ای در یک سایت است که به صورت منظم بروزرسانی می گردد. بنابراین در یک بلاگ ، شما در یک بلاگ پست های جدیدی را به همراه عکس و دیگر چیزها اضافه می کنید.

یک بلاگ سایت یا همان سایت وبلاگی یک اصطلاح است که به این نکته اشاره دارد که شما در یک زمان هم سایت دارید و هم یک بلاگ. اما با این تفاوت که این بخش بلاگ در سایت شما با یک تمرکز خاصی قرار داده شده است که اولین چیزی که بینندگان آن را می بینند همین می باشد.

اما اگر که بخواهیم کاملا صادقانه صحبت کنیم باید گفت که اینها تنها یک سری تعابیر هستند و امروزه همه سایت ها دارای بخش بلاگ هستند و همچنین همه بلاگ ها همه دارای صفحاتی هستند که ممکن است محتوای آنها تغییر نکند و سایت بلاگ ها هم تنها سایت هایی هستند که تمرکز بیشتری روی بخش بلاگی خود دارند.

[مرتبط : تفاوت بین سیستم مدیریت محتوا (CMS) ، بلاگ ، ویرایشگر وب و سایت ساز آنلاین ؟؟؟ ]

چه نوع سایت گالری عکس برای جذب مخاطب بهتر است ؟

تعداد چیزهای زیادی وجود دارد وقتی که شما می خواهید یک سایت گالری عکس راه اندازی کنید. اجازه بدهید تا در مورد هر کدام از آنها توضیحاتی را خدمت شما بیان کنیم.

دامنه ، میزبانی و یک سری مفاهیمی که شما باید بدانید!

یک نام دامنه یا آدرس url ، تنها یک نام اختصاری است برای مردمی که از طریق آن نام بتوانند سایت شما را مشاهده نمایند. برای مثال برای این سایت آدرس یو آر ال آن www.liositesaz.com می باشد.

نام دامنه شما مردم را به سمت سایت شما روان خواهد کرد ، و نیاز دارد که سایت شما در یک سرور اینترنتی میزبانی شود. و سایت شما تنها شامل چند تا فایل است که مردم می توانند به آن دسترسی داشته باشند. میزبانی در واقع به جایی گفته می شود که این فایل ها در آن ذخیره شده است، و وقتی آنها در یک نام دامنه تایپ می شوند آنگاه آن نام دامنه کاربران را به سروری که میزبان نام دامنه شما می باشد هدایت می کند و آنها می توانند سایت شما را مشاهده نمایند.

پس از آن شما به یک پلت فرم نیاز دارید که بتوانید سایت خود را بر روی آن ایجاد نمایید. این پلت فرم به صورت عمومی به یک نوعی از نرم افزار گفته می شود که شما توسط آن می توانید سایت خود را ایجاد نمایید. اصطلاحا به این نرم افزار ها سایت ساز گفته میشود. وردپرس گزینه ای است که ما به همه استفاده از آن را توصیه می کنیم. وردپرس با اجتماع عظیم جهانی که دارد می تواند قالب های فراوان و زیبا وهمچنین افزونه هایی را به شما بدهد که توسط آنها هر کاری را بتوانید در سایت خود انجام دهید.

[مرتبط : 8 اصل در انتخاب نام دامنه موثر ]

شما دو گزینه دارید. اول استفاده از یک سرویس رایگان wordperss.com که به شما میزبانی و نام دامنه رایگان اهدا خواهد کرد. و یا اینکه می توانید یک نام دامنه خودتان به همراه یک میزبانی خریداری یا اجاره کرده و سایت خود را بر روی آن بالا بیاورید. شما در این حالت دوم نیز می توانید از این ابزار به صورت رایگان استفاده کنید.

شما سایت های رایگان نمی خواهید. درست است که از لحاظ اقتصادی بهتر است که پولی پرداخت نگردد اما باید بدانید که این کار همیشه نیز خوب نیست و استفاده از یک سایت رایگان به شخصیت کاری شما آسیب خواهد زد. زیرا در این حالت شما کنترل کاملی بر روی نام دامنه و میزبانی وب خود نخواهید داشت. اما در این مورد هم شما نباد خیلی نگران باشید. زیرا امروزه دیگر تهیه یک نام دامنه و میزبان وب هزینه بالایی را نمی خواهد. به دلیل افزایش این دست از خدمات رقابت بر سر ارائه آنها نیز بیشتر شده است و شما می توانید با قیمت های مناسبی صاحب وب سایت شوید.

نکته مهم اینجاست که شما در انتخاب میزبان وب باید دقت داشته باشید که انها بتوانند پشتیبانی 24 ساعته را برای شما داشته باشند. زیرا شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز که بخواهید و مشکلی داشته باشید از آنها سوال کنید. و سعی کنید که شرکت میزبان و ثبت کننده نام دامنه شما نیز یکی باشد تا بعدا دیگر به جابجایی نام دامنه یا میزبانی خود به جایی دیگر نیاز نداشته باشید.

همچنین شما باید شرکتی را برای میزبانی وب خود انتخاب کنید که بتواند سرعت بالایی را در خدمت رسانی به شما ارائه نماید. سرعت یکی از فاکتورهایی است که به شدت مورد توجه گوگل نیز می باشد و می تواند تاثیر زیادی در رتبه شما در صفحات نتایج جستجو داشته باشد. بنابراین شما باید میزبانی را انتخاب کنید که دارای سرورهای قدرتمندی بوده و بتواند سرعت لود بالایی را به شما ارائه کند.

استفاده از تم های جذاب

تم های جذاب

شما اگر به کد نویسی در وردپرس آشنایی داشته باشید می توانید در شخصی سازی قالب های آماده آن نیز دستی داشته باشید. اما این کار برای هر کسی نه لازم است و نه اینکه افراد فرصت یادگیری آن را دارند. زیرا شما فقط می خواهید یک سایت گالری راه اندازی کنید نه اینکه طراحی سایت را شروع کنید. بنابراین توصیه می شود شما از قالب هایی استفاده کنید که از ابتدا با میل و سلیقه خودتان و توسط یک طراحی آماده شده باشد.

اگر وردپرس پایه و زیر ساخت داخلی سایت شما باشد، آنگاه تم همان نما و دکور سایت شما خواهد بود. تم در واقع همان ظاهر سایت است که بیشتر افراد تنها به همان فکر می کنند.

نکاتی در مورد وردپرس

وردپرس می تواند همانند یک سایت ، یک بلاگ و یک سایت بلاگ و یا هر ترکیب دیگری که شما مد نظر داشته باشید عمل کند. شما می توانید صفحاتی را بسازید که تغییری نمی کنند و اطلاعات اصلی خود را نیز در آنها قرار دهید. همه آنها در یک فریم ورک گرد هم آمده است و پس از اینکه شما آن را نصب کردید استفاده از آن برای شما بسیار راحت خواهد بود.

همچنین نحوه کد نویسی آن به گونه ای است که کار را برای موتورهای جستجوگری مانند گوگل ساده می سازد و آنها به راحتی می توانند این سایت ها را خوانده و محتواهای آنها را دسته بندی نمایند.

[مرتبط : گام های آسان ساخت سایت با وردپرس ]

طراحی سفارشی سایت

شما همچنین می توانید یک طراح سایت را برای انجام طراحی سایت خود استخدام کنید. اما باید بدانید که این کار برای شما هزینه های زیادی را در برخواهد داشت. و با توجه به اینکه تعداد بسیار زیادی قالب وردپرس وجود دارد که بسیار هم زیبا هستند بنابراین من اصلا به شما پیشنهاد نمی کنم که این کار را انجام دهید و چنین هزینه هایی را صرف کنید. زیرا بسیاری از تم هایی که در وردپرس وجود دارد می توانند به صورت کاملا آزاد برای شما و لوگوهای شما شخصی سازی شوند. و به نظر بنده این کار مانند پول حیف کردن است که شما در این زمانه به یک طراح سایت پول های هنگفت بدهید.

حال بیایید حالتی را بررسی کنیم که شما از قبل یک سایت آتلیه داشته اید و می خواهید که برای آن مشتریان بیشتری به دست آورید. در این حالت دیگر تفاوتی نخواهد کرد که شما از کدام پلت فرم برای این کار استفاده کرده اید و باید به دنبال راه هایی باشید که همین وب سایت فعلی خود را بهبود بخشید. در این بخش می خواهیم نکاتی را در مورد بهبود این نوع سایت ها داشته باشیم.

  1. بهینه سازی سئو ONPAGE

بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر مسئله ای است که شما باید به صورت کاملا جدی به آن بپردازید. ما دو حالت کلی بهینه سازی داریم که نوع اول آن بهینه سازی درون صفحه ای می باشد. همان گونه که از نام این نوع بهینه سازی معین می باشد شما می بایست بر روی عناصر داخلی صفحات سایت خود کار کنید. این عناصر داخلی عبارتند از بهینه سازی کدهای HTML برای بهبود ساختار سایت شما ، همچنین کوچک کردن حجم کدهای سی اس اس و جاوا اسکریپت استفاده شده در سایت شما . بهینه سازی سرعت لود صفحات سایت که بیشترین کار شما در این بخش فشرده سازی حجم عکس هایی است که شما در سایت خود استفاده کرده اید. زیرا عکس های با حجم بالا به شدت سرعت لود سایت شما را کاهش دهد.

یکی دیگر از کارهایی که شما باید در این بخش انجام دهید این است که در سایت خود حتما بخش وبلاگ را داشته باشید. این بخش امروزه بیشترین نقش ممکن را در بهینه سازی سایت ها دارد. شما برای اینکه بتوانید رتبه های خوبی در موتورهای جستجوگر به دست آورید می بایست بتوانید به صورت مکرر و کاملا حرفه ای محتواهایی راتولید کنید. شما می توانید در مورد نحوه تهیه عکس ها با کیفیت و همچنین روش های عکاسی نوین مطالب و مقالاتی را در بخش بلاگ سایت خود قرار دهید.

[مرتبط : مناسب ترین سایت سازها از لحاظ سئو ]

وقتی که افراد به سایت شما مراجعه می کنند وعلاوه برمشاهده نمونه کارهای شما می توانند چیزهایی را هم از سایت شما بیاموزند آنگاه آنها سایت شما را به عنوان یک مرجع خوب برای کار عکاسی انتخاب می کنند وبه صورت مکرر به سایت شما می ایند. این کار یعنی تولید محتواهای بکر و ناب توسط شما می تواند به شما در کسب رتبه های بهتر نیز کمک کند. گوگل به خوبی می داند که مردم امروزه در اینترنت به دنبال این هستند که در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین و مرتبط ترین اطلاعات را به دست آورند و شما با این کار قادر خواهید بود که خود را از منظر این فاکتور نیز در رتبه های خوبی قرار دهید.

  1. بهینه سازی سئو OFFPAGE

این نوع از بهینه سازی اشاره به آن دسته از اقداماتی از شما دارد که باید در بیرون سایت خود آنها را انجام دهید. به این معنا که یک نوع بازاریابی و تبلیغات را برای سایت خود باید انجام دهید. فاکتورهای زیادی در این مورد وجود دارد که می توان به آن اشاره کرد اما من می خواهم به مهم ترین و قابل اجراترین فاکتور در این زمینه یعنی فعالیت به نام سایت خود در شبکه های اجتماعی اشاره کنم.

شما باید بتوانید به نام سایت خود اکانت هایی را در تمامی شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، توییتر ، گوگل پلاس ، لینکداین ، پینترست ، اینستاگرام و ... داشته باشید. همچنین شما می بایست در تمامی آنها یک پروفایل قوی ایجاد کنید و در تمامی آنها نیز به صورت مکرر و دائم فعالیت داشته باشید. شما باید به صورت روزانه در تمامی آنها مطلب یا پست هایی را داشته باشید. همچنین باید در پایین تمامی مقالات خودلینک هایی به این شکبه های اجتماعی داشته و این امکان را به خوانندگان خود بدهید که بتوانند در صورت تمایل مطالب شما را در این شبکه ها با اشتراک قرار دهند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید به صفحه لیوسایت ساز مراجعه کرده و یا با شماره 66831109-021 تماس حاصل کنید.