با گسترش اینترنت و استفاده از خدمات آن ، می توان به جرات گفت که همه برای یافتن پرسش های خود جایی به جز اینترنت را انتخاب نمی کنند. و این استفاده به حدی رسیده است که شاید بتون گفت که زندگی بدون داشتن اینترنت امکان پذیر نمی باشد. و نکته مهم اینکه استفاده از فضای وب مخصوص افراد خاصی نمی باشد. و همچنین افراد متخصص نیز به صورت گسترده از این فضا بهره برده اند.

همین گسترش استفاده از اینترنت افراد را راغب به راه اندازی و طراحی سایت برای کارهای شخصی شان کرده است. و این گرایش به حرفه هایی مانند مهندسان و شرکت های مهندسی نیز کشانده شده است. فرض کنید شما یک شرکت مهندسی موفق دارید اما برای اینکه بتوانید موفقیت خود را بیشتراز پیش کنید بهتر است که تعامل خود با کاربران را بهبود بخشید که این کار با راه اندازی وب سایت بسیار بهتر صورت می پذیرد. زیرا شما با ساخت سایت مهندسی علاوه بر این ارتباط می توانید تاثیر خوبی برروی کاربران خود داشته و ذهنیت مثبتی در آنها ایجاد کنید و شخصیت بهتری به شرکت خود بدهید.

شما باید به این نکته دقت داشته باشید که استفاده از اینترنت زمانی به موفقیت خواهد رسید که افراد بتوانند نیازهای خود را از آن تامین نمایند. بنابراین شما به عنوان صاحب سایت یک سری نیازهایی را تامین می کنید و افراد بازدیدکننده نیز به دنبال پیدا کردن اطلاعات مد نظر شان هستند.

یکی دیگر از مزایای این سایت ها این است که شما می توانید نمونه کارهای مهندسی خود را در وب سایت قرار داده تا افراد بتوانند با توانایی های شما در پروژه های عملی آشنا شوند. و از همین طریق می توانید برای شرکت خود و یا خودتان سفارش به دست آورید.

سئو

برای اینکه شما بتوانید سایت خود را در معرض دید افراد مختلف قرار دهید لازم است که بتوانید آن را برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی کنید. زیرا این موتورها منبع اصلی آوردن ترافیک به وب سایت شما هستند. سئو سایت این کار را برای شما انجام خواهد داد. در واقع سئو به مجموعه روش هایی گفته می شود که به وسیله آن سایت شما رتبه بهتری در نتایج جستجوی گوگل به دست خواهد آورد و هر چه شما در رده های بالاتری دیده شوید آنگاه مخاطبین بیشتری به سایت شما خواهند آمد و در نتیجه مشتریان بیشتری برای انجام سفارش به شما رجوع می کنند.

محتوای سایت

محتوای سایت

سال 2016 سال محتوا در نظر گرفته شده است. زیرا مهم ترین عامل برای کسب رتبه های بالاتر این است که شما بتوانید از محتواهای خوب و بکر در کار خود استفاده کنید. تولید مقالات خاص و دسته اول یک امتیاز بزرگ در این کار به شمار می رود. برای سایت های مهندسی داشتن مقالات تخصصی مهندسی باعث می شود افراد شوق بیشتری برای مشاهده سایت شما داشته  باشند.

نام دامنه مناسب و میزبانی سایت

سعی کنید نام دامنه خود را همان نام شرکت مهندسی خود یا برند خود قرار دهید. زیرا افراد می توانند به میزان اعتبار شما اعتماد نمایند. علاوه بر این شما با این کار می توانید برند شرکت خود را نیز ارتقاء بدهید.

بعد از نام دامنه لازم است که شما یک میزبان مناسب برای سایت خود انتخاب کنید. میزبانی که بیشترین زمان uptime را بتواند به شما ارائه کند. زیرا مشتریان شما نباید خللی را در خدمات رسانی شما مشاهده نمایند. و از کار افتادن سرور برای زمان های طولانی و تعداد زیاد می تواند به اعتبار سایت و شرکت شما لطمه های جدی وارد نماید.

معرفی بخش های مختلف کار در وب سایت

شما در طراحی سایت زمانی می توانید موفقیت های زیادی را به دست آورید که تا آنجایی که مقدور است اطلاعات بیشتری در مورد شرکت یا خودتان ، مجموعه نیروی انسانی ، راه کارهای شما ، مشخصات فنی و تجربیات شرکت ، نمونه کارها ، مزایای کار با شما ، تعهد کاری و ضمانت اجرایی در اختیار مشتریان قرار دهید. همه این مسائل و اطلاعات در نهایت منجر به این می شود که مشتریان شما با علم بیشتری که نسبت به شما پیدا کرده اند بتوانند راحت تر اعتماد کرده و پروژه های خود را به شما واگذار کنند.

اصولا در سایت های مهندسی به جز مقالات معتبر و جدید و راه کارهای فنی بیشترین چیزی که به چشم می آید استفاده از عکس های باکیفیت از نمونه کارهای شرکت می باشد. شما باید این عکس ها را با توضیحات مختصری در کنار آنها به انتشار برسانید و امکان دیدن توضیحات کامل و فنی نمونه پروژه ها را از طریق یک لینک برای افراد ممکن سازید.

قالب سایت

بی شک یکی از مهم ترین عناصری که در جذب مخاطب بسیار اهمیت دارد ظاهرسایت می باشد. برای سایت های مهندسی ابتدا شما باید تمامی نیازهای خود از سایت را به دست آورده و انها را با طراح سایت خود به اشتراک قرار دهید تا طراحی سایت شما بر اساس نیازهای شما صورت گیرد. زیرا در سطح اینترنت قالب های رایگان و آماده زیادی وجود دارد اما شما باید به این مسئله توجه داشته باشید که اغلب اوقات این قالب ها نمی توانند تمامی نیازهای شما را برطرف نمایند. به همین دلیل بهتر است که ازیک طراح سایت کمک بگیرید تا بتوانید قالب هایی کاملا شخصی سازی شده برای خود ایجاد نمایید.

طراحی سایت و ساخت سایت

شما به عنوان مهندس حتما تجربه ای در زمینه طراحی سایت نداشته اید پس باید از یک طراح سایت یا شرکت طراحی کمک بگیرید. زیرا قطعا شما فرصتی برای یادگیری این کار ندارید. راه های متنوعی برای ساخت سایت وجود دارد:

  1. استفاده از قالب های آماده : همانطور که در بالاتر گفته شد شما می توانید از قالب های آماده استفاده کنید البته این روش اصلا توصیه نمی شود زیرا شما هیچ گونه کنترلی برروی محتوای سایت و بخش های مدیریتی آن نخواهید داست. و برای هر کاری نیاز است که شما تغییراتی در کد آن به وجود آورید.
  2. استفاده از سیستم های مدیریت محتوا: نمونه های مهم آن مانند جوملا، وردپرس و دروپال است که شما می توانید با یادگیری این سیستم ها دقیقا همان سایتی را که می خواهید طراحی کنید.
  3. استفاده از سایت سازهای آنلاین: راحت ترین و سریع ترین راه برای ساخت سایت همین روش است. شما بدون نیاز به هیچ دانش برنامه نویسی می توانید سایت های خود را ایجاد کنید. در این سیستم ها همه چیز آماده می باشد و شما می توانید فقط با اضافه کردن آنها به سایت از آنها بهره ببرید. همچنین مدیریت خوبی نیز بر بخش های مختلف این سایت ها خواهید داشت.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.