طراحی سایت برای مشاغل مختلف همیشه یکی از دغدغه های صاحبان مشاغل بوده است و ذهن بسیاری از مدیران آنها را به خود مشغول کرده است. طراحی سایت برای مشاغل و شرکت های مختلف باید بر اساس نیاز های اصاصل آنها صورت پذیرد و این هم تنها با انجام یک تحقیق دقیق در مورد نیازمندی های مشخص آن تجارت انجام می پذیرد. زیرا این کار از اهمیت زیادی برخوردار است و شما قصد دارید تا از طریق وبسایت تجارت خود را گسترش دهید به همین دلیل بسیاری از شرکت های طراحی سایت برای این که بتوانند وبسایت شما را سریع بسازند این نکات را در نظر نمیگیرند در نتیجه سایت ساخته شده نه کیفیت مطلوبی دارد و نه فرایند های مهندسی نرم افزار درستی بر روی آنها انجام شده است تا بتواند پاسخ گوی نیاز های اساسی شرکت شما باشد. و این خود دلیلی شده است تا صاحبان کارخانه ها نتوانند به این نوع شرکت ها اعتماد کامل کنند زیرا فکر میکنند نتیجه حاصله آن چیزی نخواهد بود که آنها انتظار آن را داشتند.

طراحی سایت باید شامل یک سری مراحل اصولی باشد و مهم ترین خصیصه یک سایت خوب این است که هم طراحی کاربر پسند و زیبایی داشته باشد که بتواند میزان تجربه کاربری مشتریان از سایت را افزایش دهد و هم در راستای اهداف کارخانه یا شرکت مورد نظر باشد. یک وب سایت خوب باید بتواند جایگاه و آبروی برند تجارتی مورد نظر را حفظ کرده و به ارتقاء آن کمک کند. یکی از نکات مهمی که مدیران کارخانجات و شرکت ها  به آن اهمیت زیادی میدهند ارائه خدمات مناسب و با کیفیت جهت جلب رضایت مشتریان در پروژه های آنها می باشد. اگر طراحان سایت بر این باور باشند که وب سایت میتواند دورنمای شخصیتی کارخانه و یا شرکت مورد نظر باشد حتما پیش از ساخت آن تحقیقات لازم را در مورد کارخانه و نکات پیرامونی آن انجام میدهندو با این ایده و تفکر تمام انرژی خود را برای ارائه بهترین وب سایت صرف خواهند کرد. نمونه های مشابه با طراحی سایت کارخانه ها عبارتند از :

 • طراحی سایت کارخانه و مراکز تولیدی
 • وبسایت کارگاه های تولیدی کوچک و بزرگ
 • طراحی سایت کارگاه های خدماتی
 • طراحی وب سایت مراکز صنعتی
 • طراحی وبسایت مراکز تاسیساتی

در بعضی از مواقع آن مرکز تولیدی میخواهد تا سفارشاتشان در بستر اینترنت مدریت شود که این کار باعث افزایش بهره وری این بخش خواهد شد.

اهداف اصلی سایت کارخانه

مهم ترین هدف از ساخت سایت کارخانجات، معرفی خدمات به مراکز همکار و مردم میباشد.همچنین فروش خدمات به صورت گسترده یکی دیگر از اهداف مهم وبسایت است. هر وب سایت میبایست دارای بخش های زیر باشد.

 1. بخش معرفی کارخانه و هیئت مدیره
 2. بخش معرفی کالا های تولیدی
 3. کاتالوگ یا فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات
 4. استاندارد ها و گواهینامه های کسب شده
 5. بخش معرفی نمایندگی های فروش و مراکز خدمات پس از فروش
 6. رزومه کاملی از تمامی پروژه های انجام شده به همراه نمونه کار ها
 7. صفحه مرتبط با اطلاعات تماس، آدرس ها و تلفن های کارخانه
 8. بخش اعلانات برای کارمندان و سهام داران کارخانه
 9. مدیریت لینک های مرتبط و یا همکار

هدف از طراحی وبسایت ایجاد درآمد زایی در کنار معرفی محصولات کارخانه میباشد اگر وبسایت طراحی شده برای شما نتواند در موتور های جستجوگر دیده شود و کاربران نتوانند سایت شما را ببینند طراحی وبسایت شما با شکست روبه رو شده است. برای حل  این مشکل لازم است که وبسایت شما برای این موتور های جستجوگر به صورت بهینه طراحی شود.که به این مجموعه از تکنیک های استفاده شده برای افزایش رتبه سایت، سئو سایت گویند.با انجام این تکنیک ها وب سایت شما میتواند در رتبه های بالای نتایج جستجوی این موتور ها قرار گیرد.

بخش های مهم طراحی سایت کارخانه

 1. مدیریت محصولات کارخانه
 2. دسته بندی محصولات در گروه های مختلف
 3. معرفی اجمالی محصولات دردست تولید
 4. ایجاد خبر خوان برای مطلع کردن مشتریان و بازدید کنندگان از تحولات مرتبط با محصولات کارخانه
 5. ارسال خبر های سایت به مشتریان از طریق ایمیل یا پیامک
 6. ایجاد شبکه های اجتماعی به نام وبسایت و اضافه نمودن نام سایت در حساب کاربری این شبکه ها
 7. ایجاد فرم نظرسنجی برای محصولات ارائه شده در سایت
 8. صفحه ی درباره ی کارخانه و یا کارگاه
 9. معرفی نمونه کارها
 10. گالری تصاویر به همراه قابلیت دسته بندی
 11. معرفی شرکت های طرف قرارداد
 12. معرفی خدمات وبسایت درمورد محصولات
 13. معرفی دپارتمان ها و بخش های مختلف

امکانات سایت ساز برای طراحی سایت کارخانجات

امکانات سایت ساز

 • طراحی ریسپانسیو

بیشتر کاربران امروزی از گوشی های هوشمند خود در جهت جستجوی صفحات مورد نظر در اینترنت استفاده میکنند با توجه به این نکته لازم است تا وبسایت شما بتواند در صفحات نمایش مختلف این نوع دستگاه ها به درستی به نمایش در بیاید از این رو وبسایت شما بایست به صورت ریسپانسیو طراحی شده باشد این کار باعث میشود کاربران شما بتوانند بدون نیاز به دسترسی به کامپیوتر های دسکتاپ از وبسایت شما دیدن کنند. در صورتی که سایت شما بدین صورت طراحی نشده باشد کاربران مجبورند از بزرگ نمایی و اسکرول های متعدد برای دیدن محتوای وبسایت شما استفاده کنند که همین امر باعث ایجاد کلافگی در مشتریان شما خواهد شد و آنها خیلی زود وبسایت شما را ترک خواهند کرد.

 • مدیرتی مقالات و محتوا ابزار های آمار گیری

در سال 2016 محتوای وبسایت اصلی ترین بخش برای جذب مخاطب معرفی گردید به همین دلیل سایت ساز امکان ویرایش و استاندارد سازی مقالات را جهت نمایش آبرومندانه و حرفه ای برای شما فراهم نموده است. شما میتوانید به راحتی مقالات خود را با استاندارد های لازم در وبسایت خود منتشرکنید.

 • قالب های متنوع

با توجه به حوزه های کاری مختلف و سلیقه مدیران شما قادر خواهید بود تا از حجم عظیمی از قالب های از پیش ساخته استفاده کنید.

 • تعیین کاربران مختلف با سطوح دسترسی مختلف

برای مدیریت بهتر وبسایت و تعامل بیشتر با مشتری نیاز است تا شما افرادی را انتخاب کرده و یک سری مجوز هایی را برای کار با وبسایت به آنها بدهید بدین صورت مدیر سایت وقت بیشتری خواهد داشت تا به پیاده سازی استراتژی های مهم تر وبسایت بپردازید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه فرمایید.