اگر شما تا کنون برای خود نتوانسته اید سایتی طراحی کنید و آژانس شما دارای یک وب سایت نیست باید گفت که شما میزان زیادی پول را از دست داده اید. زیرا امروزه در حدود بیش از 80 درصد از کسانی که می خواهند خانه خریداری نمایند از جستجوهای آنلاین کمک گرفته اند و شما با داشتن یک سایت می توانید شانش خود را در مورد این قضیه افزایش دهید. زیرا دیده شدن در این جستجوها شانس شما را برای کسب در آمد بیشتر افزایش خواهد داد. شما علاوه بر اینکه باید از تکنیک های سئو سایت استفاده کرده و کاری کنید که سایت شما در رتبه های نخست قرار داشته باشد بلکه باید سایت شما به گونه ای نیز باشد که بتواند میزان نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری خوبی را هم برای شما به همراه داشته باشد.

یکی از مهم ترین کارهایی که شما باید در سایت خود برای رسیدن به این هدف انجام دهید این است که میزان تجربه کاربری سایت خود را افزایش دهید. زیرا بسیاری از سایت ها هستند که با ارائه یک تجربه کاربری ضعیف نتوانسته اند تا رضایت مشتری را به دست آورند.

نکات طراحی سایت

وقتی که شما می خواهید اولین سایت خود را طراحی کنید حتما کمی در مورد انتخاب نوع قالب و دیگر چیزها به مشکل خواهید خورد. شما راه های زیادی در پیش روی خواهید داشت می توانید با یک طراح سایت صحبت کرده و از او بخواهید که برای شما یک سایت را از صفر تا صد طراحی کند و یا اینکه یک قالب خوب خریداری کرده و از آن برای کارهای خود استفاده کنید. تنها چیزی که شما در این حالت نیاز دارید این است که بتوانید یک لوگوی خوب برای خود ایجاد کرده و در کار کردن با بخش مدیریت سایت خود تبحر داشته باشید. البته یک سری معایب و مزایایی در مورد استفاده از این دو روش وجود دارد. در حالت اول که شما بخواهید یک طراحی کاملا سفارشی داشته باشید باید دقت کنید که این کار بسیار هزینه بر و وقت گیر می باشد. و در صورتی که بخواهید یک قالب را خریداری کنید ممکن است که در آینده با بخواهید امکاناتی را به سایت خود اضافه کنید که این ها در طراحی قالب انتخابی شما دیده نشده باشد.

وقتی که شما می خواهید از طراحی کاملا سفارشی در سایت خود بهره ببرید لازم است که بتوانید خود را جای مشتری های خود قرار داده و از دید آنها بررسی کنید که سایت شما باید دارای چه نوع امکاناتی باشد. مهم ترین چیزهایی که مشتریان در این گونه سایت ها به دنبال آن هستند عبارتند از :

 • آنها به دنبال اطلاعات بروز شده از آخرین وضعیت املاک بازار هستند. هر کدام از این مشتریان در ذهن یک سری محدودیت هایی دارند و باید که شما این موارد را هم در نظر داشته باشید.
 • آنها می خواهند بدانند که با توجه به مواردی که در سایت شما وجود دارد خرید یا انجام یک معامله درسایت شما گزینه خوبی هست یا نه. که شما باید در این مورد به آنها به نحو هوشمندانه ای اطمینان خاطر بدهید.
 • همچنین آنها مایل هستند که بتوانند خانه خود را با خانه های دیگر مقایسه کنند و یا اینکه بخواهند که خانه های موجود در لیست شما را با یکدیگر از لحاظ کیفیت و قیمت مقایسه کنند.
 • آنها می خواهند که در مورد خانه هایی که می خواهند خریداری نمایند اطلاعات جانبی هم داشته باشند. مانند اینکه فاصله آنها با مراکز عمومی و مدرسه چقدر می باشد.

اگر شما بتوانید این خواسته ها را برای مشتریان در سایت خود برآورده سازید آنگاه می توانید آنها را راضی نگه داشته و مشتریان یکی از کارهای زیر را در ادامه برای شما انجام خواهند داد.

 • آنها به بررسی لیست های شما خواهند پرداخت و سعی می کنند تا موارد بیشتری را به دست آورند.
 • آنها از طریق شبکه های اجتماعی با شما ارتباط خواهند گرفت.
 • آنها در خبرنامه یا خبرخوان شما ثبت نام کرده تا بتوانند اخبار جدید در مورد محتواهای بروز شده در سایت شما را به دست آورند.
 • اگر شما خوش شانس باشید و آنها موردی که خواسته اند را در سایت شما پیدا کرده باشند آنگاه با شما تماس تلفنی خواهند داشت.

سایت شما باید قادر باشد تا تمامی این موارد را برای شما انجام دهد. و هیچ تفاوتی نمی کند که شما سایت خود را به وسیله طراحی سفارشی انجام داده باشید و یا اینکه به وسیله یک قالب آماده.

[مرتبط: بهینه سازی رتبه سایت با شبکه های اجتماعی ]

رابط کاربری و تجربه کاربری

رابط کاربری و تجربه کاربری

وقتی که کاربری به سایت شما مراجعه می کند باید بتواند جذابیت را در سایت شما مشاهده کند. برای اینکه شما سایت جذابی داشته باشید و مشتریان بتوانند احساس خوبی در مورد آن داشته باشند باید دو مقوله رابط کاربری و تجربه کاربری را داشته باشید.

رابط کاربری مرتبط با پیمایش شما می باشد. کاربران شما باید بتوانند سایت شما را به خوبی پیمایش نمایند. به عبارت دیگر پیمایش سایت شما نباید پیچیده و سخت باشد.

تجربه کاربری مرتبط با ظاهر سایت شما است. سایت شما باید جذب کننده و شفاف باشد. تجمیع این دو مورد در طراحی سایت می تواند به شما کمک کند که مشتریان وفادار به دست آورید.

جستجو برای خانه

امکان جستجو برای خانه از جمله مهم ترین مواردی است که باید در سایت شما این قابلیت وجود داشته باشه. کاربران و بازدیدکنندگان از سایت شما باید بتوانند میزان بودجه خود را در سایت شما وارد کرده و با توجه به آن اقدام به مشاهده خانه های مساعد برای این کار نمایند. و امکان مهم دیگری که بیشتر سایت ها و آژانس های املاک در مورد آن کوتاهی می کنند داشتن ابزار مقایسه در سایت می باشد. این ابزار مقایسه به مخاطبان شما کمک می کند که بتوانند در تصمیم گیری ها با اطیمنان خاطر بیشتری عمل نمایند.

فراخوانی برای اعمال

وقتی که شما در سایت خود لیست خوب و کاملی از خانه ها داشته باشید آنگاه در ادامه کاربران شما قادر خواهند بود که اعمال دیگری را هم در سایت شما انجام دهند که این اعمال می تواند شامل فراخوانی های مختلف در سایت شما باشد. برای همین در چنین وضعیت هایی داشتن یک فراخوانی برای اعمال می تواند به شما کمک زیادی کند.

نقد و بررسی

چرا باید کاربران به شما اعتماد داشته باشند؟ شما باید این اطمینان را با نمایش کارهای قبلی خود در دل مخاطبان ایجاد کنید. همچنین شما باید در شبکه های اجتماعی حضور خوب و کاملی هم داشته باشید. اما مهم ترین راه این است که شما همانند فروشگاه های اینترنتی یک بخش نقد وبررسی در مورد خانه های موجود در سایت خود داشته باشید تا مشتریان بیشتر بتوانند به شما و سایت شما اعتماد داشته باشند.

محتوا

لیستی از خانه ها در واقع مهم ترین محتوایی است که شما میتوانید در سایت خود داشته باشید. اما سایت شما برای رسیدن به موفقیت نیاز دارد که از محتواهای دیگری هم استفاده کند.

[مرتبط : به عنوان منبع اصلی محتوا دیده شوید  ]

 • وبلاگ
 • صفحات مرتبط با شبکه های اجتماعی
 • ویدئوهای آموزشی برای خریداران و فروشندگان
 • اطلاعات همسایه ها
 • اخبار مرتبط با آژانس های املاک همکار
 • وقایع

اگر کسی یا نهادی بخواهد با شما تماس داشته باشد شما باید بتوانید این امکان را برای سایت خود داشته باشید. سایت شما باید یک صفحه تماس با ما ، لینک به صفحات اجتماعی و آدرس ایمیل و شماره های تماس داشته باشید.

بهترین راهکار طراحی سایت

وردپرس یکی از بهترین سایت سازها برای این کار می باشد. شما می توانید از تم های مختلف و فراوان این سیستم مدیریت محتوا استفاده کرده و سایت هایی که باب میل شما می باشد را تهیه نمایید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید با استفاده از کمی کدنویسی کاری کنید که قالب های شما به صورت سفارشی شده ایجاد گردد.

سربرگ

اولین چیزی که می تواند اولین تاثیر را بر روی سایت شما داشته باشد همین سربرگ سایت است. این بخش باید بتواند کمک کند تا فرد بازدیدکننده به درستی به بخشی که مد نظر اوست هدایت شود وگرنه آن شخص در سایت شما دچار سردرگمی شده و ممکن است که خیلی زود سایت شما را ترک کند. بنابراین اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که بتوانید با کمک یک طراح لوگو یک آرم خوب برای سایت خود داشته باشید. دقت کنید این لوگو در واقع بخش مهمی از برند شما خواهد شد و شما در طراحی ان باید دقت داشته باشید به نحوی که هر بیننده ای با دیدن لوگو شما بتواند تشخیص دهد که شما در چه زمینه ای فعالیت می کنید.

مسئله دوم در مورد پیمایش است و شما می توانید در این بخش تعداد زیادی پارامترهای پیمایشی داشته باشید اما به تعدادی از مهم ترین این موارد اشاره خواهیم کرد.

 • خصوصیات جستجو
 • ارتباطات
 • وابسته ها و دیگر آژانس های همکار
 • صفحه درباره ما
 • خدمات
 • بلاگ
 • صفحه تماس با ما
 • ویدئوها
 • تماس سریع
 • آیکون های شبکه های اجتماعی
 • تست و نقد و بررسی
 • ثبت نام

البته نیازی نیست که شما همه این موارد را داشته باشید اما آنهایی که بیشترین ارتباط با تجارت شما را دارند باید قراردهید. بهتر است که شما با تعدادی از آنها شروع کنید و در ادامه هر زمان که خواستید می توانید گزینه های بیشتری را به آن اضافه کنید.

پابرگی

فوتر یا همان پابرگی از جمله مهم ترین امکاناتی است که شما باید در سایت خود داشته باشید. اگر یک کاربری به انتهای صفحه شما مراجعه کند آنها می تواند تصمیم  بگیرد که به دیدن سایت شما ادامه بدهد و یا اینکه از آن خارج گردد.

 • آیا در بخش پابرگی شما فراخوانی هایی برای اعمال وجود دارد که بتوانید با آن مشتریان را همچنان در سایت خود داشته باشید.
 • آیا منوی پیمایشی دارید که بتوانند به دیگر بخش های سایت شما مراجعه داشته باشند؟
 • آیا اطلاعات تماس در این بخش قرار دارد تا کاربران هر زمان که مایل باشند بتوانند از این بخش استفاده نمایند؟
 • آیا شما توانسته اید لینک صفحات اجتماعی را در این سایت ها قرار دهید تا آنها بتوانند ارتباطات نزدیک تری با شما داشته باشند؟

سایدبار یا نوار کناری سایت

در طراحی امروزی ما کمتر شاهد آن هستیم که از نوار کناری برای پیاده سازی بخش پیمایشی سایت استفاده شود زیرا سعی کرده اند تا همه چیز را در بخش فوتر سایت بگنجانند. اما شما هنوز هم در مورد سایت های املاک می توانید از این تکنیک استفاده کنید. در صورت استفاده از ساید بار می توانید امکانات زیر را در نظر داشته باشید.

 • ویجت های جستجوی سریع
 • آخرین موارد لیست شده در سایت
 • پست های مرتبط
 • فرم تماس
 • ویجت شبکه های اجتماعی
 • اطلاعات تماس

بدنه اصلی

در واقع مهم ترین بخش از هر سایتی می باشد و شما می بایست بتوانید مطالبی را قرار دهید که باعث جذب مشتری برای شما گردد. به عنوان مثال بیشتر سایت های امروزی از اسلایدرها برای نمایش موارد خاص از لیست خود استفاده می کنند. برای اینکه تاثیر گذاری بیشتری انجام گردد نیاز است که شما بتوانید یک توضیح مختصر برای هر عکس داشته باشید و اینکه کاربران بتوانند با کلیک بر روی هر عکس به توضیحات کامل تر مرتبط با آن هدایت شوند.

استفاده از ترکیب رنگ عالی در طراحی سایت

روان شناسی رنگ ها عملی است که در آن بیان شده است که چه رنگ هایی در چه موارد و زمینه هایی می تواند بیشترین تاثیرگذاری روی مردم را داشته باشد. رنگ ها تاثیرهای بی نظیری روی مردم خواهند گذاشت. تحقیقات نشان داده است که استفاده از رنگ های مختلف در قبول یا عدم پذیرش یک محصول یا خدمت بسیار دخیل می باشد پس شما که به عنوان یک سایت خدمت رسان در زمینه املاک فعالیت می کنید باید به این مفهوم ها به خوبی آشنایی داشته و سعی کنید تا از آنها به خوبی کمک بگیرید.

شمای رنگی که شما برای سایت خود انتخاب می کنید باید به گونه ای باشد که یک حس راحتی و اطمینان را درمخاطب شما ایجاد کرده باشد. آنها باید احساس خوبی داشته باشند وقتی که به بخش های مختلف سایت شما کار کرده باشند. برخی از نکات در مورد انتخاب یک شمای رنگی مناسب عبارتند از :

 • تنها باید از دو یا سه رنگ اصلی درسایت خود بهره ببرید.
 • بخش هدر و لوگو سایت شما باید از مهم ترین رنگ ها ایجاد شده باشد.
 • برای محتوهای اصلی از رنگ پس زمنیه سفید استفاده شود
 • از عکس های با کیفیت استفاده گردد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید به صفحه لیوسایت ساز مراجعه کرده و یا با شماره 66831109-021 تماس حاصل کنید.