وب سایت شما چیزی به جز یک بروشور اینترنتی از روش های شما نیست. مطمئن باشید که طراحی سایت شما به گونه ای بوده است که شامل عکس هایی از مطب شما ، توصیفی از خدمات دندانپزشکی که شما ارائه می کنید ، شامل آدرس ایمیل و آدرس فیزیکی و شماره تلفن های شما باشد. و این ها ابزارهایی برای جذب بیماران می باشد. مهم ترین رکن برای ساخت سایت های این چنینی این است که به وسیله آن بتوان نرخ تبدیل (تغییر بازدیدکننده به مشتری) را بالا برد.

و هرگز شما نباید این را به عنوان یک اتفاق در نظر بگیرید که یک بازدیدکننده به یک استفاده کننده از خدمات تبدیل شده است. شاید باور نکنید که داشتن یک شماره تماس درتمامی صفحات و یا سرعت لود صفحات سایت تا چقدر می تواند در جذب مشتری موثر باشد. بنابراین ساخت سایت هایی که بتواند نرخ تبدیل را افزایش دهد بسیار ضروری می باشد. ما در اینجا مهم ترین نکات مرتبط با این وب سایت ها را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 • مسیر را به آنها نشان دهید

تحقیقات نشان داده است که بازدیدکنندگان از وب سایت باید متوجه باشند که چه کارهایی را در وب سایت می توانند انجام دهند و شما باید بتوانید این مسائل را به آنها نشان دهید. در سایت های پزشکی و دندانپزشکی نیز این کارها باید به کاربر گفته شود. به طور مثال شما می بایست نحوه نوبت گرفتن برای بیماران را در وب سایت خود اجرایی کنید. بنابراین نیاز است تا شما از یک مکانیزم فراخوانی برای اعمال خوب جهت این نوع کارها استفاده کنید تا افراد بتوانند این موارد را به راحتی در سایت شما پیدا نمایند. در نظر شما شاید این موارد کمی بدیهی به نظر برسد اما باید بدانید که این ها چیزهای مهمی در وب سایت هستند که اغلب نادیده گرفته می شوند و همین باعث می شود کارایی وب سایت شما کم شود.

در صفحه اول وب سایت خود باید بتوانید شماره تماس های خود را به صورت فونت برجسته در قسمت بالایی و گوشه سایت قرار دهید. همچنین این نکته را مد نظر داشته باشید که فراخوانی برای اعمال را می بایست در تمامی صفحات وب سایت خود داشته باشید.

 • طراحی بیشتر به معنای طراحی بهتر نیست

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا سایت آمازون به سایت شماره یک تبدیل بازدیدکننده به خریدار بدل شده است؟ ساده است ، زیرا کاملا شفاف و جستجو در آن بسیار آسان می باشد. به راحتی می توانید چیزهایی را که می خواهید در آن جستجو کنید و آنها را بیابید. این تفکر کاملا اشتباه است که شما فکر کنید می توانید با طراحی های شلوغ میزان مخاطب بیشتری را به دست آورید زیرا در واقع رمز موفقیت در سادگی می باشد و باید کاری کنید افراد بتوانند نیازهای خود از وب سایت را به درستی و سرعت بیشتر پیدا کنند.

 • سریعتر ، بهتر!

طبق تحیقیقی که گوگل در سال 2014 انجام داده است نشان می دهد که در برخی از موارد انتظار برای بازشدن یک صفحه برای برخی از افراد اگر بیش از 400 میلی ثانیه باشد نیز زیاد است و آنها این اندازه صبر نخواهند کرد. البته باید دانست که داشتن چنین سرعتی برای یک وب سایت کار بسیار سختی می باشد. اما باید بدانید که اگر وب سایت شما زمان زیادی را برای بارگذاری در برگیرد انگاه یک بیمار واقعی ممکن است سایت شما را ترک کرده و به سایت های دندانپزشکی دیگری مراجعه نماید. بنابراین مطمئن شوید که سرعت لود سایت شما در حد قابل قبولی می باشد.

 • قدرت در عناوین می باشد

پس از اینکه یک کاربر وارد سایت شما می شود ، شما 8 ثانیه فرصت دارید تا توجه او را با عناوین به خود جلب کنید. با توجه به اینکه تحقیقات تعقیب چشمی نشان داده است که مردم برای مشاهده سایت از یک اسکن چشمی به صورت F استفاده می کنند. بنابراین در هنگام نوشتن محتوای وب سایت شما می بایست این نکته را نیز در گوشه ذهن خود داشته باشید.

 • منحصر به فرد باشید

شما شاید با شنیدن این مطلب متعجب شوید که بدانید تمامی سایت های دندانپزشکی از یک نوع الگوی متنی مشابه برای معرفی فواید خدمات دندانپزشکی استفاده می کنند. اما راه های زیادی برای انتقال این روش ها به مخاطب وجود دارد و شما می بایست محتوای بکر و مختص به خود را داشته باشید. این کار دو دلیل عمده دارد: اول اینکه گوگل به سایت هایی که محتواهای کپی شده دارد اعتبار دهی نمی کند. دوم اینکه اگر شما نیز به مانند رقبای خود باشید انگاه کمکی به شما در مورد پیشی گرفتن از آنها نخواهد کرد.

 • معرفی خدمات

به عنوان یک دندانپزشک ، تمامی بازدیدکنندگان از وب سایت شما می بایست بدانند که شما چه نوع خدماتی را به آنها می توانید ارائه کنید و اینکه محل دقیق مطب شما کجا می باشد. زیرا بعد از صفحه نخست سایت شما مهم ترین صفحه همان صفحه درباره من می باشد. در این صفحه بازدیدکنندگان می توانند وب سایت های شما را مشاهده نمایند و بتوانند اطلاعات کاملی در مورد سوابق شما و همچنین تجارت تان در کارها به دست آورند. اگر شما بتوانید بر روی این صفحه به خوبی کار کنید می توانید از آن به عنوان یک ابزار تبلیغاتی مناسب استفاده کنید.

 • به آنها بگویید چرا شما فوق العاده اید!

در وبی که دریایی از انتخاب ها پیش روی بازدیدکنندگان وجود دارد باید به این نکته توجه داشت که شما بتوانید خود را به صورت منحصر به فردی معرفی نمایید. و این یک راز نیست و همه می دانند که هر کسی در این فضا انتخاب های بیشماری را دارد.

 • ساخت یک سایت ریسپانسیو

بیماران شما ممکن است به وب سایت شما از طرق مختلفی مانند کامپیوترها ، لپ تاپ ها ، تبلت ها و گوشی های هوشمند دسترسی داشته باشند. و اگر طراحی سایت شما در دسک تاپ یا لپ تاپ به صورت درستی می باشد ممکن است این طراحی در مورد دستگاه های موبایل صادق نباشد. اگر شما یک سایت ریسپانسیو داشته باشید آنگاه از یک مکانیزم خودکار برای نمایش عناصر وب سایت به صورت اتوماتیک استفاده کردید که می تواند عناصر سایت شما رابه صورت درستی و متناسب با اندازه صفحات نمایش در معرض دید قرار دهد.

هرگز این فرصت را از دست ندهید زیرا کاربران دوست دارند بنا بر هر دلیلی بتوانند وب سایت های شما را از دستگاه های مختلفی و در زمان های مناسب که وقتشان اجازه دهد مشاهده نمایند.

 • توجه به عناصری که کار می کنند

یک وب سایت خود باید بتواند اعمال کاربران در سایت را پیگیری نماید. آسان ترین روش برای این کار نصب GOOGLE ANALYTICS می باشد. این امکان به شما این اجازه را خواهد داد تا بتوانید متوجه شوید که کاربران وب سایت شما چگونه با سایت تعامل کرده اند و از چه صفحاتی از سایت شما بیشترین بازدید را به وجود آورده اند.

 • مردم ، مردم را دوست دارند

تحقیقات نشان داده است که نرخ تبدیل به میزان 102.5 درصد افزایش می یابد اگر یک وب سایت به هر شخصی به دید یک شی یا موضوع نگاه کند. عکس های با کیفیت در وب سایت بسیار مهم می باشند. بنابراین عکس هایی از مردم را نیز در وب سایت خود قرار دهید. زیرا این کار باعث می شود دیگر افراد این عکس ها را مشاهده کرده و در نتیجه به شما بیشتر از قبل اعتماد می کنند و درمی یابند که قبل از آنها نیز افرادی بوده اند که از خدمات شما استفاده کرده اند.

مهم ترین صفحات طراحی سایت دندانپزشکی

 1. صفحه درباره من یا درباره ما

بر طبق تحقیقات انجام شده و تجارب به دست آمده ، نشان داده شده است که این صفحه دومین صفحه پربازدید در طراحی سایت به شمار می رود. چرا؟ به این علت که انتخاب یک دندانپزشک بسیار کار سختی می باشد. چطور و چه عواملی باعث می شود یک دندانپزشک از دیگر رقبای خود متمایز شود؟ مهم ترین فاکتور تصمیم گیری برای افراد در انتخاب پزشک و درخواست وقت ملاقات چه چیزهایی می باشد.

در اغلب موارد این صفحه درباره می باشد که باعث می شود تفاوت ایجاد گردد. این جا مکانی است که بیماران اولین ارتباط خود با پزشک را برقرار می کنند. و در مورد پزشک و میزان تحصیلات او ، تجارت و مهارت های او و پس زمینه کاری وی اطلاعات به دست می آورند.

 1. روش های پرداخت

روش های پرداخت

هیچ چیزی برای یک مشتری بدتر از این نیست که بتوانند پزشک مد نظر خود را پیدا کنند اما بعد از دریافت نوبت متوجه شوند که آن پزشک از نوع بیمه آنها حمایت نمی کند. با ایجاد یک صفحه مرتبط با پرداخت شما می توانید مشتریان خود را از مواجهه با  این نقص دور نگه دارید. و همچنین می توانید در وقت کارمند یا منشی خود صرفه جویی نمایید و لازم نباشد او شرایط پرداخت و نحوه تعامل با مشتریان را به صورت مکرر برای آنها توضیح بدهد.

 • در مورد روش های پرداخت و اینکه با چه بیمه هایی طرف قرار داد هستید کاملا با مشتری خود صادق باشید.
 • لیستی از تمامی بیمه هایی که با آنها طرف قرار داد هستید را بیان کنید.
 • آیا شما مزایای درمانی و تخفیفاتی از این دست را برای مشتریان خود قائل هستید؟
 • آیا شما از کارت های اعتباری بانکی برای پرداخت توسط مشتریان خود حمایت می کنید.
 • آیا شما از تخفیفات پزشکی مرسوم استفاده می کنید؟
 1. مکان / ساعت های کاری

مطب شما در کجا قرار دارد و در چه ساعت های کاری شما فعالیت می کنید؟ زیرا تمامی بیماران شما و کسانی که تقاضای وقت ملاقات می کنند از شما خیلی متشکر خواهند بود که بتوانید این موارد را در وب سایت خود به درستی اعلام کنید.

 • برای تشخیص بهتر مکان مطب شما بهتر است یک شات از طریق GOOGLE MAP در وب سایت خود قرار دهید تا افراد بتوانند از این طریق مکان شما را راحت تر پیدا نمایند.
 • ساعت های کاری خود را به درستی و به دقت در سایت خود یاد آوری نمایید.
 • از خصیصه تلفن در کدهای اچ تی ام ال خود استفاده کنید تا افراد بتوانند با کلیک بر روی آن با شما تماس بگیرند.
 • اگر شما می توانید از طریق ایمیل پاسخ بدهید این نکته را به صورت واضح بیان کنید زیرا بسیاری از افراد مایل هستند تا بتوانند از این طریق با شما ارتباط برقرار کنند.
 1. صفحه نوبت دهی یا قرار ملاقات

اگر شما یک سیستم نوبت دهی در سایت خود داشته باشید آنگاه به این معناست که شما یک لطف بزرگ در حق مشتریان و کارمندان خود انجام داده اید. کارمندان شما وقت کمتری را برای برنامه ریزی ملاقات ها از طریق تلفن صرف می کنند. و بیماران شما نیز می توانند بدون اینکه به مطب تلفن کنند وقت ملاقات برای خود به دست آورند.

 • از یک فرم کاملا ساده برای وقت دهی به بیماران خود استفاده کنید و وظیفه هماهنگی های بیشتر را به کارمندان خود بدهید.
 • برخی از روش ها از سیستم های اتوماتیک برای نوبت دهی استفاده می کنند که می تواند وقت های خالی را نیز به مشتریان نمایش دهد.
 • مطمئن باشید که باید بتوانید بخش مربوط به مشتریانی که ممکن است وضعیت اورژانسی داشته باشند را در سایت محاسبه کنید.
 • وقتی که مخاطبان شما از شما به صورت اینترنتی درخواست نوبت می کنند در صفحه برایشان یک پیغام تشکر نمایش دهید. و از آنها سوال کنید که در گام های بعدی چه توقعی دارند.
 1. صفحات خدمات

مهارت های شما و تخصص های شما چیست؟ آیا شما مایل هستید که با کودکان کار کنید؟ آیا تمرکز شما بر زیبایی دهان و دندان است؟ ایا شما به مشتریان خود استفاده از لیزر درمانی بی خطر را پیشنهاد می کنید؟ یک صفحه جداگانه ای را برای هرکدام از خدمات عمده ای که ارائه می کنید داشته باشید. هر کدام از این صفحات می تواند در نتایج جستجوی گوگل رتبه ای را به خود اختصاص دهد و هر کدام می تواند به عنوان یک صفحه لندینگ موجب تبلیغات و افزایش اعتبار صفحه نخست شما شود.

 • همه خدمات خود را تنها در یک صفحه قرار ندهید. با ساخت صفحاتی که تمرکز آنها بر روی ارائه و معرفی خدمات است شما می توانید جزئیات بیشتری از خدمات خود را به مشتریان ارائه کنید و ارتباط بهتری با آنها برقرار کنید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.