طراحی تجربه کای یا همان  user Experience چیزی است که که احتمالا شما بیشتر در گشت و گذار اینترنتی با آن مواجهه شده اید.  هنگامی که شما مشغول طراحی سایت هستید باید به این نکته توجه نمایید که باید سایت را به گونه ای طراحی کنید که در آن تمام نکات مربوط به نحوه تعامل کاربر با سایت در نظر گرفته شده باشد.

بطور واضح تر اینکه شما باید کاملا ذهن بازدید کننده را آنالیز کنید تا بدانید به محض ورود به سایت شما چه افکار و ایده ها و سوالاتی به ذهن او میرسد تا بتوانید متناسب با آنها طراحی خود را قرار دهید. این سوالات ممکن است این گونه باشند که : آیا بازدید از این وب سایت برای من فایده ای هم دارد؟ آیا کار کردن با آن آسان است ؟ آیا کار با آن خوشایند است؟ این ها سوالاتی هستند که به ذهن بازدید کننده وارد شده و شما باید به گونه ای که به نفع تجارت و کسب و کارتان است به این سوالات پاسخ دهید.

طراحی تجربه کاری یعنی اینکه شما بتوانید به همه این سوال ها در ذهن کاربر پاسخ بلی دهید.در این مقاله سعی شده تا نکاتی در مورد این نوع طراحی ارائه گردد.

تجربه کاری چیست ؟

تجربه کاری

تجربه کاری یعنی اینکه یک شخص چه احساسی در مواجهه با یک سیستم خواهد داشت . این سیستم میتواند یک وب سایت باشد ، یک برنامه تحت وب و یا یک برنامه بر روی کامپیوتر شخصی باشد. اما در مفاهیم جدید تر امروزی ودر حالت کلی به آن تعامل بین انسان و کامپیوتر (human-computer interaction(HCI)) گفته میشود.

طراحان تجربه کاری به مطالعه و ارزیابی مواردی مانند اینکه کاربران چه احساسی در مورد یک سیستم دارند ، فکر می کنند کار با کدام موارد برایشان راحت تر است ، احساس در مورد ارزشمندی سیستم و کارایی آن می پردازند. این طراحان همچنین باید به زیر سیستم ها و پردازش های مربوط به آنها نیز توجه داشته باشند. برای مثال باید به بررسی روند خرید کالا توسط مشتری در سایت های تجاری توجه کنند و اطمینان حاصل نمایند که روند خرید برای مشتریان آسان و دلچسب خواهد بود. ویا حتی مطالعه وتحقیق در مورد اینکه کاربران به هنگام پر کردن یک فرم چه میزان احساس خوب و رضایتمندی خواهند داشت.

چرا طراحی تجربه کاری مهم است؟

امروزه و با توجه به اهمیت بالای مقوله ساخت سایت بر اساس کاربر محوری طراحی وب سایت ها نیز به همین جهت سوق داده شده است. و هنر طراحی مدرن امروزی به این صورت است که بتواند یک تلفیق خوب بین در نظر داشتن اهمیت طراحی برای کاربر و همچنین فروش بالای محصولات یا اهداف وب سایت ایجاد نماید.

طراحی تجربه کاری

در دهه های اخیر نیز ضریب نفوذ کاربران به اینترنت بسیار افزایش پیدا کرده است و از طریق روش ها مختلفی به وب سایت ها دسترسی پیدا میکنند. برخی از طریق تلفن های هوشمند و برخی با استفاده از تبلت ها و انواع مرورگرها به فضای مجازی دسترسی دارند. به همین منظور نباید از این طیف وسیع از روش های دسترسی غافل ماند وباید به گونه ای وب سایت های خود را طراحی کنیم که رضایتمندی این دست از مخاطبان را نیز به دست آوریم.

تکنیک های طراحی کاربری

ارزیابی سیستم فعلی

اگر شما با یک سیستم موجود سر وکار دارید آنگاه باید در مرحله اول تمام موارد مربوط به آن سیستم را مد نظر داشته باشید. سپس باید گزارش کاملی از فرآیندهایی که در مورد سیستم میخواهید به اجرا بگذارید تهیه نمایید.

برای این کار می توانید از روش تست کردن A/B استفاده کنید.

تکنیک های طراحی

شما در این روش طرح اولیه سیستم را با تمام طرح های مد نظر خود به صورت یک به یک و با استفاده از فاکتورهای طراحی کاربری مقایسه می کنید.

بررسی کاربران

یک طراح کاربری باید بتواند با کاربران سیستم فعلی مصاحبه های جداگانه ای صورت دهد و از آنها در مورد بهینه کردن سیستم نظر خواهی کند. زیرا این کاربران هستند که به صورت مستقیم با سیستم در حال کارند پس بهترین روش برای درک نیازمندیهای کاربران نیز همین مصاحبه مستقیم است.

استفاده از نسخه اولیه

بی شک استفاده از یک نسخه سیمی یا همان نسخه آزمایشی میتواند شما را به عنوان طراح کاربری در امر دریافت بازخورد کاربران در مورد طرح شما بسیار کمک کند.

طراحی AB

برای دسترسی به مقالات بیشتر در خصوص این موضوع می توانید به بخش مقالات سایت ساز لیو مراجعه کنید.