شما تصمیم کرفته اید که یک وبسایت داشته باشید پس زمان آن رسیده است که وبسایت خود را ایجاد فرمایید. متاسفانه این امکان وجود ندارد که شما بگویید من میخواهم یک وبسایت داشته باشم و به صورت شگفت آوری پیش چشم شما ظاهر شود و یا حد اقل برای فعلا چنین کاری مقدور نمیباشد. شما به یک وبسایت نیاز دارید پس باید هم عملکرد خوبی داشته باشد و هم ظاهر جذاب و مشتری پسند.

وقتی که صاحبان مشاغل به این نقطه میرسند که باید وبسایت داشته باشند آنها به صورت معمول چهار گزینه پیش روی دارند. گزینه اول، خودتان آن را بسازید با این فرض که میدانید که از کجا شروع کنید. گزینه دوم، دوستانی دارید که در امر کامپیوتر مهارت دارند و میتواند برای شما وبسایت ایجاد کنند. گزینه سوم پیدا کردن یک برنامه سایت ساز آنلاین برای ساخت آن و گزینه چهارم درخواست از یک شرکت طراحی سایت میباشد.

در این جا تمرکز ما بر روی گزینه دوم میباشد. برای بیشتر افراد ساخت سایت تا حد ساخت یک اتومبیل مشکل میباشد. اگر چه اگر شما تجربه و مهارت لازم برای این کار را داشته باشید مسلما نتیجه کار برای شما رضایت بخش خواهد بود.

چرا باید از سایت ساز استفاده کرد؟

سایت ساز چیست؟ یک سایت ساز مجموعه ای از راهنمایی ها برای ساخت سایت میباشد. که اقلب توسط شرکت های بزرگ ارائه میگردد.این سایت ساز ها گزینه بسیار خوبی برای کسانی است که به سایت های کوچک و با امکانات محدود نیاز دارند همچنین گزینه ایده آلی برای آن دسته از افرادی میباشد که نمیخواهند هزینه زیادی را صرف خرید قالب های وبسایت کنند.

شاید بتوان گفت که قیمت مهم ترین دلیل مردم برای انتخاب سایت ساز میباشد از طرفی سایت ساز ها ظاهر کاملا کاربر پسندی نیز دارند. بزرگ ترین مزیت سایت ساز توانایی آن در ایجاد بستر کشیدن و رها کردن محتوا به داخل صفحات وبسایت میباشد. سایت ساز ها عموما به دو دسته سایت ساز آفلاین و سایت ساز آنلاین تقسیم بندی شده اند.

سایت ساز آنلاین

سیستمی است که در آن شما به یک مرورگر نیاز دارید. در این حالت به سایت سایت ساز مراجعه کرده و برای خود یک حساب کاربری جدید ایجاد فرمایید سپس تمامی مراحل ساخت سایت از طریق مرورگر و به صورت وب بیس قابل انجام میباشد. شما بلافاصله بعد از هر تغییر میتوانید به صورت لحظه ای آن را در سایت خود منتشر کنید تا مورد بازدید عموم قرار گیرد.

سایت ساز آفلاین

در این سیستم ها شما می بایستی نرم افزار مرتبط با سایت ساز را دانلود کرده و بر روی کامپیوتر شخصی خود نصب نمایید. تمامی مراحل ساخت سایت به صورت لوکال بر روی سیستم شما صورت میگیرد. مزیت این روش در این است که شما در هر زمان و مکانی و حتی بدون داشتن دسترسی به اینترنت میتوانید بر روی سایت خود تغییراتی ایجاد کنید اما میبایست پس از هر تغییر بخش های مورد نظر را بروز رسانی نمایید.

محدودیت های سایت ساز

سایت ساز ها محدودیت خاص خود را دارند. آنها برای سایت هایی با اندازه های کوچک مفید میباشند. اما هنگامی که سایت ها کمی گسترده تر شوند توانایی های سایت ساز پاسخ گوی نیاز های پروژه های بزرگ نیست.استفاده از سایت ساز باعث میشود شما با محدوده مشخصی از قالب های از پیش طراحی شده درگیر باشید. همچنین امکان سفارشی سازی قالب های سایت ساز به صورت کاملا محدود میباشد و قطعا پاسخ گوی نیاز های اصلی شما نخواهند بود برخی از سایت ساز ها نیز امکان تغییر در قالب ها را به شما نمیدهند و هنگامی که یکی از این قالب ها را برگزینید دیگر نمیتوانید تغییری بر روی آن ایجاد کنید به همین دلیل سعی کنید سایت سازی را انتخاب نمایید که گزینه های تغییر را برای شما فراهم کرده باشد. بیشتر مردم از سایت ساز به این دلیل استفاده کرده اند که قیمت مناسبی را فراهم نموده است اما به این موضوع فکر نکرده اند که در آینده تغییر بخش های مختلف آن بسیار هزینه برا خواهد بود.

چه وقتی باید یک طراح سایت استخدام کرد؟

طراح سایت

این مورد آخرین موردی بود که در ابتدای مقاله به آن اشاره نمودیم.مزایای زیادی در این مورد وجود دارد اما هزینه این بسیار بالا است به همین دلیل شما چیزی را دریافت خواهید کرد که میخواستید. شما با استفاده از شرکت سایت ساز میتوانید از قالب های ساده و پیشرفته بهره ببرید و به هر میزان تعدادی که بخواهید میتوانید صفحات ایجاد نمایید. این قابلیت ها برای سایت هایی میباشد که میخواهند فراتر از یک صفحه خانگی یا بلاگ باشند.

شما باید یک منبع ارزشمند دیگر به نام زمان را نیز در نظر بگیرید. استفاده از سایت ساز ممکن است بسیار راحت باشد اما کمی زمان گیر است.

مزایای سایت ساز

با استفاده از این سیستم ها شما نیازی به هیچ گونه دانش برنامه نویسی ندارید زیرا در این سیستم همه چیز از قبل برای شما آماده شده است و شما کافی است که فقط آنها را به وبسایت خود اضافه نمایید. در ضمن همه این کارها به روش کشیدن و رها کردن میباشد. کار با این سیستم ها بسیار راحت بوده و اگر شما تجربه ساخت یک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی را داشته باشید به راحتی میتوانید با این سیستم ها کار کنید.

قالب های وبسایت در سیستم های سایت ساز به صورت مشخص و دسته بندی شده ای وجود دارد و شما میتوانید بر حسب نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کرده و به وبسایت خود اعمال کنید. این قالب ها عموما تنوع خوبی دارند و تا حد زیادی میتوانند نیاز های شما را برآورده کنند.

زمان یکی از مهمترین عناصر مد نظر برای صاحبان مشاغل میباشد از این رو آنها نمیخواهند تا زمان زیادی را صرف طراحی سایت صرف کنند. به دلیل سرعت فراوانی که در ساخت سایت توسط سایت ساز وجود دارد این گزینه میتواند کمک زیادی به این افراد کنند.

رابط کاربری ساده

قسمت مدیریتی سایت ساز بسیار ساده میباشد شما میتوانید بدون هیچ دغدغه ای با بخش مدریتی سایت خود کار کنید و از امکانات مختلف آن به خوبی بهره ببرید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه فرمایید.