برای سال ها دکترها و دندان پزشکان درآمدهای خوبی را بدون هیچ گونه صرف هزینه برای تبلیغات به دست می آوردند. و بیشترین این پزشکان نیز از تبلیغات جلوگیری می کردند و  همین امر باعث می شد که آنها نتوانند خود را به بیماران معرفی نمایند. همچنین در بیشتر مواقع ممکن بود شما پزشک مورد نظر خود را از طریق آشنایان و یا دوستانی که آن پزشک را می شناسند پیدا کرده باشید. زیرا مردم به این گونه شیوه ها بیشتر اعتماد دارند که پزشک مورد نظر خود را با تعریف های دیگر افراد انتخاب نمایند و اگر شما کمی این قضیه را با دقت بیشتری نگاه کنید خواهید فهمید که این تعریف از یک پزشک به نوعی یک تبلیغات خیلی قوی برای کار آن پزشک می باشد. اگرچه این روش یک استراتژی قوی به حساب می آید اما در دهه اخیر شاید زیاد نتوان بر روی این روش معرفی حساب باز کرد.

امروزه بسیاری از پزشکان و دندان پزشکان دارای وب سایت هستند اما باید بدانید که بازاریابی برای این مشاغل یک بحث کاملا جداگانه می باشد. خیلی از پزشکان هستند که این سوال را از خود می پرسند که آیا آنها اصلا به وب سایت نیاز دارند یا خیر؟ و برخی دیگر داشتن آن را یک نیاز اساسی برای حرفه خود می دانند.

امروزه ساخت سایت برای پزشکان و حتی دندانپزشکان یک نیاز ضروری برای آنها به شمار می رود. از آنجا که به دلایل مشغله کاری این گونه افراد نمی توانند تکنیک های آن را فراگرفته و خود اقدام به طراحی سایت نمایند بهترین روش برای آنان این است که از سایت ساز های آنلاین استفاده نمایند تا بتوانند کنترل کاملی را نسبت به مدیریت همه بخش های آن نیز داشته باشند.

در اینجا دلایل لازم برای داشتن یک وب سایت را مخصوصا برای روش های درمانی ذکر خواهیم کرد. و خواهیم گفت که چرا باید روی این بخش سرمایه گذاری و بازار یابی صورت گیرد.

وب سایت شما 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته فعال است.

خدمات 24 ساعته

وب سایت شما به صورت خستگی ناپذیر در حال کار کردن است. وقتی برای تعطیلات رفتن ، ناهار خوردن ، تعطیلات آخر هفته و روز های بیماری ندارد و همیشه در حال کارکردن می باشد. و این بدان معناست که مردم می توانند هر زمانی که بخواهند درباره شما بخوانند و با روش های شما آشنا گردند.

شما باید در سایت خود اطلاعات مفیدی راجع به خدمات خود ، کارکنان و همچنین امکاناتی مانند بخش سوالات متداول مانند پاسخ به سوالات مرتبط با بیمه و هزینه های درمانی قرار دهید.

راه برقراری ارتباط بیماران با خود را آسان سازید. استفاده از یک فرم کوچک برای این کار یک گزینه خوب می باشد. اگر شما لیستی از شماره تلفن ها را می خواهید در سایت خود قرار دهید باید امکانی را برای گذاشتن پیام صوتی نیز در نظر داشته باشید. و یا حتی می توانید بهتر عمل کنید و یک سیستم پاسخگویی ایجاد کنید و به آنها این اجازه را دهید تا در روزهایی که بار کاری شما کمتر است به ملاقات شما بیایند.

شما می توانید به بازگشت سرمایه خود اطمینان کنید

تعداد کمی از انواع تبلیغات هستند که شما می توانید با استفاده از آنها میزان بازگشت و بهره وری خود از سرمایه گذاری را اندازه گیری نمایید. سرویس هایی مانند Google Analytic برای شما آمارهایی با جزئیات فراوان در مورد میزان ترافیک ورودی به وب سایت و اتفاقاتی که می تواند پس از ورود کاربر به سایت انجام شود را ارائه کند.

بله ! هرکاری را می توانید با وب سایت خود انجام دهید.

هرگز این نکته را فراموش نکنید که اینترنت یک بستر وسیع برای تبلیغات می باشد مخصوصا برای مشاغلی که زیاد در دید نیستند یک فرصت بسیار خوب به شمار می رود. و از آنجایی که در این دنیا همه چیز به سرعت در حال تغییر است پس شما نباید کنار بایستید و فقط یک نظاره گر در این جنگ باشید.

رقابت شما باید اکنون برسر بازاریابی آنلاین روش های ارائه خدمات پزشکی باشد. و بهرین راه برای خود نمایی در این زمینه داشتن یک وب سایت می باشد . اما اگر شما این ابزار لازم برای این کار را نداشته باشید آنگاه می توان به جرات گفت که شما در صحنه این رقابت جایگاهی نخواهید داشت.

اعتبار آنلاین خود را مدیریت کنید.

هیچ چیزی بدتر از آن نیست که شما یک ظاهر کاملا بد و با نکات منفی در وب سایت خود داشته باشید. مردم به سایت شما می آیند تا بتوانند از شما چیزی بیاموزند. یک وب سایت نمی تواند آبروی پزشکی شما را تامین کند اما می تواند تا حدود زیادی به وجه شما در وب کمک نماید و باعث شود که شما بیماران خود را راضی و خوشحال نگه دارید.

بازار یابی اینترنتی ارزان است

اجازه بدهید این گونه بیان کنیم که شما هر آن چیزی را به دست خواهید آورد که برای آن هزینه کرده باشید. اما در مقایسه با دیگر روش های بازاریابی ، این روش بسیار مقرون به صرفه تر است. تبلیغات در مجله ها هزینه های زیادی را به همراه دارد و از طرفی آن بازدهی لازم را ندارد زیرا تعداد محدودی از افراد هستند که خواهان خواندن مجله می باشند.

استفاده از روش های سئوسایت ، پرداخت به ازاء کلیک (Pay Per Click) و همچنین تبلیغات در شبکه های اجتماعی می تواند تا حد زیادی در شناساندن برند و روش های شما به بازدیدکنندگان تاثیر گذار باشد و نکته مهم این است که شما همه این موارد را با صرف هزینه های کم به دست خواهید آورد.

اگر شما آنلاین نباشید آنگاه دیده نخواهید شد.

بیشتر از 5 میلیارد جستجو کننده گوگل در هر روز به جستجوی مطالب خود می پردازند. بیش از 91 درصد از کاربران موتورهای جستجوگر گفته اند که آنها توانسته اند روزانه تمامی اطلاعات لازم خود را از طریق این موتورهای جستجوگر پیدا نمایند. بنابراین اگر شما یک وب سایت نداشته باشید آنگاه کاربران نمی توانند شما را پیدا کرده و در مورد شما و روش های شما اطلاعات کسب نمایند.

نتیجه گیری

آیا شما به عنوان یک پزشک به وب سایت نیاز دارید؟ بله . شما حتما نیاز دارید. سرمایه گذاری برای داشتن یک وب سایت حرفه ای وهمچنین قرارداد با یک شرکت تبلیغاتی که بتواند استراتژی های خوبی برای کار شما پیاده سازی کند نیز یک نیاز ضروری برای شما به حساب می آید.

جهت دسترسی به مقالات بیشتر در خصوص این موضوع می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.