وب سایت شما تنها چند ثانیه زمان لازم دارد تا بتواند بر روی مخاطبان شما در همان لحظات ابتدایی تاثیر بگذارد. و اینکه شما بتوانید مخاطبان خود را برای بار دوم هم در سایت ببینید و یا اینکه مخاطبان جدیدتری به سایت شما سر بزنند به دو چیز بستگی دارد. ظاهر سایت شما چگونه است و اینکه چگونه ارتباط و انتقال داده دارد با مشتری.

اگر برای کاربران وب شما مشکل باشد که بتوانند اطلاعات شما را پیدا کنند ، مانند اطلاعات تماس یا دفتر و مطب شما و ساعت های کاری آن ، آنها به سرعت سایت شما را ترک کرده و به سایت های پزشکان دیگر خواهند رفت.

ما می توانیم برای شما یک سایت جذاب ، سازمان یافته ارائه کنیم که می تواند توجه بازدیدکنندگان را در همان لحظات اول به سایت شما جلب نماید. ما پس از سال ها تجربه در ساخت سایت های پزشکی به این نتیجه رسیده ایم که طراحی با کیفیت می تواند میزان علاقه مندی بازدیدکنندگان از سایت شما را به نحو زیادی افزایش دهد. و باعث می شود که میل و علاقه آنها در مورد استفاده از خدمات پزشکی شما افزایش پیدا کند.

همچنین سایت شما می تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی خیلی قوی برای شما کارکند و حضور شما را در اینترنت قدرتمند تر کند.

تمایز قائل شدن بین امکانات یک سایت پزشکی

طراحی سایت به گونه ای که بازتاب دهنده روش کاری شما باشد :  ما برای طراحی سایت های پزشکی به نکاتی توجه می کنیم که در آن بتوان خدمات شما را به نحو خوبی به مشتریان نشان داد. بنابراین مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت شما می توانند با یک ذهنیت خوب سایت شما را ترک کنند و بدانند که شما دقیقا چه نوع خدماتی را به آنها ارائه خواهید کرد.

پیمایش ساده :  نحوه طراحی سایت های پزشکی باید به گونه ای باشد که افراد بتوانند اطلاعات پزشکی را به سادگی در سایت شما پیدا کنند. نقشه ای از مطب شما ، مسیرهای منتهی به این مکان و مطب شما ، ساعت های کاری مطب ، محتواهای آموزشی برای بیماران و هر آنچیزی که شما فکر کنید برای سایت شما نیاز است.

ویرایش سریع و آسان : شما می توانید به راحتی و تنها با چند کلیک اقدام به ویرایش مطالب و محتواهای خود در سایت کنید. شما دیگر نیازی به یک نهاد سومی برای بروز رسانی محتواهای خود ندارید و می توانید به صورت کاملا ساده و سریع خودتان اقدام به این کار کنید.

مدیریت وب سایت : ما به مشتریان خود یک ابزار مدیریتی کامل را خواهیم داد و این امکان را به آنها خواهیم داد تا بتوانند به صورت کاملی سایت خود را مدیریت کنند. همچنین امکانات مدیریت محتوا و نمایش آمارهای سایت ، مدیریت ایمیل ها و دیگر موارد به طرز کامل و دقیقی مشخص شده است.

دلایلی که یک پزشک باید وب سایت داشته باشد

 1. این یک روش بسیار کاراتر نسبت به روش های دیگر تبلیغاتی و هزینه کردن برای تبلیغات چاپی و کاغذی می باشد.
 2. داشتن یک سایت بروز این مهم را به مشتریان و دیگر پزشکان می رساند که شما فردی هستید که دارای دانش روز و آشنا به تکنولوژی های جدید در عرصه پزشکی هستید.
 3. کاهش میزان زمانی که کارمندان شما برای پاسخگویی به تماس ها دارند و با قرار دادن بخش سوالات متداول در سایت می توانید میزان تماس های مطب خود را کاهش داده و با یک برنامه ریزی بهره وری کارمندان خود را در مطب افزایش دهید.
 4. ارتقاء تجربه کاربری استفاده از سایت برای مشتریان خود به وسیله مهیا کردن فرم های قابل دانلود برای بیماران ، پرداخت قبوض آنلاین و دیگر موارد.
 5. می توانید با مهیا کردن منابع و اطلاعات پزشکی رایگان میزان اعتبار خود از لحاظ علمی و تکنیکی را افزایش دهید.
 6. شما می توانید ارتباطی تعاملی با بیماران خود در مورد خدمات جدید خود داشته باشید. همچنین می توانید در سایت خود بخش اخبار داشته باشید و این موضوعات را از طریق این کانال با مشتریان و بیماران خود در میان بگذارید. زیرا هرچه آنها بیشتر احساس کنند که با شما ارتباط دارند آنگاه بیشتر نیز مایل خواهند بود تا از خدمات شما استفاده کنند.
 7. شما می توانید لیستی از خدمات و فرآیندهای خود را در یک زمان بسیار کوتاه توسط بخش مدیریتی سایت ایجاد نمایید.
 8. وب سایت جایی است که می توانید تجارب و کارمندان خود را در آن به نمایش بگذارید.
 9. می توانید یک بیو گرافی از خود و همکارانتان داشته باشید.
 10. می توانید برای بیماران خود ویدئوهای آموزشی کوتاه و بلندی ایجاد کنید و این امکان را به آنها بدهید تا بتوانند آنها را دانلود نمایند.
 11. با استفاده از افزونه های موجود می توانید سایت خود و یا محتواهای خود را به صفحات و شبکه های اجتماعی متصل کنید تا افراد بتوانند در صورت تمایل آنها را در این صفحات به اشتراک بگذارند. و این کار خود یک مزیت بازاریابی خوب برای سایت شما به شمار خواهد آمد.
 12. حتما برای سایت خود یک بخش وبلاگ یا همان مقالات راه اندازی کنید و از این طریق مطالب و محتواهای علمی را به سایت خود اضافه کنید. تولید محتوا از جمله مهم ترین نکات موفقیت سایت های پزشکی می باشد.
 13. در سایت خود حتما می بایست بخش نوبت دهی آنلاین را داشته باشید تا افراد بتوانند در هر ساعتی از شبانه روز اقدام به رزرو و نوبت گیری برای خدمات داشته باشند.

چه مواردی باید در یک سایت پزشکی وجود داشته باشد

سایت پزشکی

 • لیست کاملی از خدمات و فرآیندهایی که شما ارائه می کنید
 • یک گالری کامل از تمامی نتایج و موفقیت هایی که شما در مدت کاری خود به دست آورده اید
 • بخش اطلاعات و یا تماس با ما. این بخش به شما و مشتریان کمک خواهد کرد بتوانید به صورت گسترده تری با یکدیگر تعامل داشته باشید.
 • امکان ثبت وقت ملاقات به صورت آنلاین
 • داشتن امکان گفتگوی زنده در سایت . به صورت متنی.
 • صفحه سوالات متداول
 • صفحه پروفایل کارمندان و لیستی از مدارج و گواهی نامه های به دست آمده
 • نمایش روش ها و خدمات درمانی شما توسط تورهای عکسی یا ویدئوهای معرفی کننده
 • نقشه تعاملی از مکان مطب شما

نیازهای تکنیکی ساخت سایت

انتخاب نام دامنه

بسیاری از کسانی که برای اولین بار است تجربه داشتن وب سایت دارند و یا اینکه تا کنون هیچ وب سایتی نساخته اند شاید تا کنون به اهمیت نام یک سایت که همان نام دامنه می باشد واقف نباشند. از بسیاری جهات انتخاب نام دامنه مناسب می تواند در بهبود سایت شما موثر باشد. اول جنبه تبلیغاتی و بازاریابی و برندینگ می باشد. بسیار مهم است که شما بتوانید نام مطب و یا یک نامی که در محیط واقعی با آن کار کرده اید را به عنوان نام سایت خود انتخاب کنید زیرا این کار به وب سایت شما کمک خواهد کرد که بتوانید از برند و اعتبار نام فیزیکی خود استفاده کرده و محبوبیت و اعتبار سایت خود را نیز افزایش دهید.

دوم از بعد بازاریابی می باشد. ممکن است که شما پزشک خیلی معروفی باشید اما از لحاظ بازاریابی نتوانسته باشید مانند مهارت خود در حرفه پزشکی استفاده کرده باشید. شما باید دقت داشته باشید که اگر می خواهید بتوانید به صورت موثرتری در حرفه خود حضور داشته باشید نیاز دارید تا از جنبه های مختلف کار تبلیغات برای خود را پیش ببرید. ممکن است که بتوانید از تبلیغات کاغذی استفاده کرده باشید اما این کار دارای هزینه های زیادی می باشد. و کارایی کمتری را نیز در بر خواهد داشت. به عنوان مثال تبلیغ در روزنامه می تواند برای شما خوب باشد اما اولا اینکه هزینه زیادی دارد و دوم اینکه امروزه تعداد افرادی که روزنامه بخوانند زیاد نیستند و همه بیشتر در شبکه های مجازی و اینترنت هستند. بنابراین اگر شما بتوانید در این بخش حضور داشته باشید و از این طریق خود را به مردم و مخاطبان معرفی کنید آنگاه می توانید بیشتر از همیشه در مقابل دید آنها باشید.

سوم اینکه اگر برای خود نام مطب خاصی را مد نظر ندارید سعی کنید تا در نام دامنه خود از کلمات پزشک و یا کلمات مشابه آن نیز استفاده کنید. این کار به این دلیل است که سایت هایی که در نام آنها از کلمه سایت استفاده شده است بیشتر در جستجوهای گوگل مرتبط با آن نشان داده خواهند شد.

انتخاب میزبان وب

میزبان وب یا همان هاست در واقع کامپیوتری می باشد که با یک آدرس اینترنتی مجاز به شبکه جهانی وصل می باشد. شما برای اینکه بتوانید سایت خود را در معرض دید عموم قرار دهید باید محتویات آن را در یک کامپیوتر میزبان قرار دهید. اما این کامپیوتر باید دارای یک سری خدماتی باشد. مثلا اینکه این کامپیوتر از قدرت سخت افزاری خوبی برخوردار باشد و همچنین میزان پهنای باند خوبی را برای شما فراهم کند.

پشتیبانی در مورد این نوع خدمات بسیار مهم است. شرکتی که شما خدمت میزبانی را از آن دریافت می کنید می بایست بتواند به صورت 24 ساعته و هفت روز در هفته آماده خدمت رسانی به شما باشد. از آنجایی که ثبات در حضور برای یک سایت بیشترین اهمیت را دارد میزبان سایت شما باید بتواند بیشترین زمان آماده به کار بودن را ارائه کند. برای این کار پیشنهاد می شود که شما بتوانید میزان Uptime ای برابر با 99.9 درصدی را به صورت تضمینی از شرکت میزبان داشته باشید. هنگامی که کاربران شما به سایت شما مراجعه کنند و مشاهده کنند که سایت شما از حالت خدمت رسانی خارج است می تواند تاثیر بسیار بدی داشته باشد و اگر این کار به صورت مکرر برای آنان اتفاق بیافتد آنگاه مشتریان شما دیگر هرگز به سایت شما مراجعه نخواهند کرد.

با توجه به این نکات توصیه اکید می شود که از شرکت هایی که به شما میزبانی رایگان اعطا می کنند جدا خودداری نمایید. زیرا خدمات و سرویس دهی آنها به شدت ضعیف است و همانند مثال قبل ممکن است به خاطر آماده به کار نبودن سایت شما مخصوصا در طول روز ، شما اعتبار و موقعیت سایت خود را به خطر اندازید.

انتخاب قالب وب سایت

انتخاب قالب وب سایت زمانی مفهوم پیدا می کند که شما برای ساخت سایت خود از سیستم های مدیریت محتوا و یا سایت سازها استفاده کنید. هر کدام از این دو مورد مزیتهای خاص خود را دارد. در استفاده از سیستم های مدیریت محتوا که بنده به شما وردپرس را پیشنهاد می کنم شما کنترل کاملی بر روی سایت خود خواهید داشت اما این کنترل نیازمند داشتن یک سری اطلاعات و دانش در مورد کامپیوتر و همچنین برنامه نویسی می باشد که با توجه به شغل شما این کار توجیه ندارد که بخواهید چیز جدیدی را بیاموزید.

راه دیگر استفاده از نرم افزارهای سایت ساز می باشد. این سایت سازها که اغلب به صورت آنلاین هستند این امکان را در اختیار شما قرار داده که بتوانید سایت خود را در کمتر از ده دقیقه ایجاد کنید. همچنین می توانید از قالب های متعدد آنها استفاده کرده و یکی را برای سایت خود و با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید. در صورتی که از این سیستم ها استفاده کنید آنگاه نیازی به داشتن دانشی در مورد کد نویسی نخواهید داشت. در این سیستم ها همه چیز به صورت کامل و از قبل آماده شده قرار دارد و شما به همان راحتی که می توانید یک حساب در شبکه های اجتماعی داشته باشید می توانید یک سایت را ایجاد کنید.

تولید محتواهای باکیفیت

فرقی نمی کند که شما چه نوع سایتی داشته باشید مهم این است که شما توانسته اید محتواهای خوب و عالی تولید کنید. سال 2016 به جهت اهمیت محتوا به عنوان سال محتوا انتخاب شد. واقعیت این است که شما بیشترین حجم ترافیک و بازدیدکننده خود را از طریق سایت گوگل به دست خواهید آورد. بنابراین لازم است تا شما بتوانید برای این موتور جستجوگر کار کنید و مقالات خود را به گونه ای بنویسید که بیشترین حجم بازدیدکننده را برای سایت شما داشته باشد.

صرف نظر از اینکه شما با تبلیغات کلیکی یا دیگر انواع تبلیغات می توانید سایت خود را به دیگران معرفی کنید و یا اینکه با خرید بک لینک در سایت های معتبر به این کار کمک کنید، تولید محتوا و مقالات بکر و ناب مهم ترین و بیشترین تاثیر را خواهد داشت. بنابراین به کلیدی ترین راه موفقیت وب سایت خود اهمیت بدهید و تا آنجایی که می توانید مقاله تولید کنید تا بیشتر در دید باشید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.