اگر شما قصد دارید که مشتریان جدیدی به دست آورید آنگاه تبلیغات کردن به وسیله گوگل ادوردز کاری است که شما باید آن را انجام دهید. وقتی که شما ابزاری مانند ادوردز استفاده می کنید شما در واقع دارید بر روی تجارت خود سرمایه گذاری می کنید. شما با استفاده از بودجه ای که برای این کار معین می کنید می توانید این اطمینان را داشته باشید که می توانید این نوع از سرمایه گذاری را برای شرکت خود انجام دهید.

[مرتبط : سیستم تبلیغاتی Google Adsense و Google Adwords چیست؟ ]

مزایای گوگل ادوردز

استفاده از این ابزار تبلیغاتی این امکان را به شما خواهد داد که بتوانید تبلیغات خود را به صورت کاملا هدفمندانه برای مشتریان خود انجام دهید. وقتی که شما به صورت آنلاین توسط ادوردز تبلیغات می کنید ، می توانید از روش های مختلف آن برای دست یابی به مشتریان بالقوه استفاده کنید. این کار زمانی رخ می دهد که آنها برای پیدا کردن محصولات و کالاها در حال جستجوی آنها می باشند.

به اهداف بازاریابی خود دست پیدا کنید

این امکان برای شما وجود دارد که از امکانات این ابزار استفاده کرده و به تک تک خواسته ها و اهداف خود در بازاریابی دست یابید. نمونه ای از آن مانند اضافه کردن یک کلید تماس بر روی شماره تلفن شما می باشد که با کلیک بر روی آن افراد بتوانند با شما تماس داشته باشند. و یا اینکه می توانید از تماس های ویدئویی استفاده کنید تا بتوانید برند خود را معین کنید. برخی از اهداف تجاری که شما می توانید توسط آن به اهداف تجاری خود دست پیدا کنید عبارتند از :

 • ایجاد اعمال درون سایت
 • مشاهده شدن فروشگاه شما در سایت
 • تماس فوری با شما
 • نصب سریع app

بازاریابی هدفمند با کلمات کلیدی

وقتی که شما می خواهید از امکانات گوگل برای تبلیغات سایت خود استفاده کنید می آیید و چند تا کلمه کلیدی به آن معرفی می کنید تا کسانی که به دنبال کالا و یا خدمات هستند بتوانند از این کلمات استفاده کرده و جستجوهایی که با این کلمات ارتباط دارند را مشاهده نمایند. شما همچنین می توانید معین کنید که می خواهید تبلیغات شما برای چه گروه از جستجوهایی نشان داده شود و اینکه می توانید محل یا زبان این نوع تبلیغات را نیز معین کنید. مثلا می توانید بگویید که میخواهیدتبلیغ به زبان فارسی و برای جستجوهای کشور ایران انجام شود.

[مرتبط : کسب ترافیک بیشتر با استفاده از کلمات کلیدی طولانی ]

مشخصات مخاطبان هدف را معین کنید

وقتی که شما از این ابزار برای تبلیغات خود استفاده می کنید آنگاه می توانید معین کنید که حتی این تبلیغات متنی یا ویدئویی شما برای افرادی در یک محدوده سنی خاص پخش گردد.

تنها برای نتایج پول بدهید

شما تصمیم خواهید گرفت که برای چه میزان شما می خواهید هزینه کنید ، و فقط زمانی پول پرداخت می کنید که یک نفر با تبلیغات شما تعامل برقرار کرده است. این تعامل مانند کلیک کردن بر روی یک متن یا یک ویدئوی تبلیغاتی می باشد. شما بر اساس همین موارد می توانید معین کنید که چه مقدار بودجه و در چه حالتی برای سایت شما تاثیر گذار خواهد بود.

کارایی تبلیغات خود را اندازه گیری کنید

با استفاده از ابزارهای آنالیز می توانید به صورت کاملا سریع معین کنید که این نوع تبلیغات شما تا چه حد موثر بوده است و شما توانسته اید که از آن بهره مندی کسب کنید. همچنین می توانید در صورت نیاز تغییراتی را به این نوع از سیستم اضافه کنید تا نتیجه بهتری را کسب نمایید.

سیستم ادوردز چگونه کار می کند؟

سیستم ادوردز چگونه کار می کند؟

تبلیغات شما در کجای گوگل به نمایش گذاشته می شود

پیش از اینکه شما بخواهید وارد این بحث شوید لازم  است که برای شما معین گردد شما به صورت کاملا واضح توانسته اید تفاوت بین تبلیغات پولی و نتایج طبیعی جستجو را متوجه شده اید. فرض کنید شما در حال استفاده از این سیستم هستید و یک نفری هم در جستجوی گوگل به دنبال یک کالا یا خدمتی می باشد که شما هم ارائه کننده آن هستید:

 • بخش اول می تواند شامل تبلیغات ادوردز باشد. این تبلیغات می تواند در بالا و یا پایین صفحه نتایج جستجو باشد. البته خود این ها نیز دارای رتبه بندی هستند و بر اساس میزان ارتباطی که با جستجوی کاربران دارد رتبه بندی شده و در صفحات مختلف به نمایش در خواهد آمد.
 • بخش دوم شامل جستجوهای طبیعی می باشد. این نوع اشاره به لینک هایی به سایت هایی دارد که توانسته اند به صورت کاملا طبیعی خود را به رتبه های بالا برسانند. هر چه آنچه شما بتوانید مرتبط تر با جستجوهای کاربران باشید به همان اندازه نیز می توانید رتبه های بالاتری را در صفحات نتایج جستجو کسب کنید.

کنترل بودجه شما برای ادوردز

شما می توانید به راحتی بودجه ای که برای این کار اختصاص داده اید را مدیریت کنید. با روش cost-per-click شما تنها برای زمان هایی که مشتریان بخواهند با تبلیغات شما ارتباط برقرار کنند هزینه پرداخت می کنید. شما می توانید معین کنید که چه میزان مبلغی را می خواهید به ازاء هر کلیک معین کنید.

شما بر روی تمامی سرمایه یا بودجه خود در این مورد اختیار کامل دارید. همچنین شما تصمیم خواهید گرفت که میزان بودجه روزانه شما چقدر باشد. در روزهایی که تبلیغات شما به صورت کاملا عمومی قرار دارد این امکان از سمت گوگل به شما داده می شود که بتوانید تا حدود 20 درصد بیشتر از میزان بودجه شما برای شما امکان تبلیغات فعال باشد.

با انتخاب کلمات کلیدی درست نتایج بهتری به دست آورید

کلمات کلیدی در واقع کلماتی هستند که شما آنها را انتخاب کرده تا در کمپین های تبلیغاتی از آن استفاده کنید. اینها در واقع کلماتی هستند که شما فکر می کنید مشتریان از آنها استفاده کرده تا بتوانند محصولات یا خدمات شما را پیدا کنند.

وقتی که شما بتوانید کلمات کلیدی خود را با تبلیغات خود هم سان سازی کنید ، این امکان را به تبلیغات خود داده اید در صورتی که جستجویی مرتبط با کلمات کلیدی شما اتفاق بیافتد ، تبیلغات شما نیز برای آنها نشان داده شود.

برای مثال اگر کار شما عرضه گل های تازه می باشد ، شما می توانید از همین کلمه برای کلمات کلیدی خود استفاده کنید. وقتی که کسی در جستجوی گوگل به دنبال گل های تازه باشد آنگاه گوگل تمامی تبلیغات مرتبط با این کلمه را برای کاربر نشان خواهد داد.

کلمات کلیدی خود را در حراج قرار دهید

ادوردز دارای مکانیزم قوی ای می باشد که توسط آن می تواند تشخیص دهد که چگونه باید تبلیغات شما را در چه زمان هایی و چه مکان هایی به نمایش قرار دهد. در این مکانیزم سه عنصر اصلی وجود دارد که توسط آن می تواند معین کند این روش را:

 • کلمه شما برای حراجی – وقتی که شما این کار را انجام میدهید در واقع به گوگل گفته اید که چه میزان سرمایه شما می خواهید به ازاء هر کلیکی که می شود هزینه میکنید. شما می توانید در این بازه زمانی مقدار پولی را که برای هر سرمایه گذاری کنار گذاشته اید را تغییر دهید.
 • کیفیت تبلیغات شما – وقتی که شما تبلیلغات خود را معین می کنید در واقع گوگل به نسبت ارتباط آن با جستجوهای کاربران سعی می کند تا آنها را در مکان های مختلف و مرتبطی به نمایش قرار دهد. وقتی که شما به این مکان ها دقت داشته باشید و سعی کنید تا آنها را آنالیز نمایید آنگاه می توانید یک استراتژی کاملا معین برای کیفیت تبلیغات خود مشخص کرده و از کنار آن بهترین برداشت ها را داشته باشید.
 • تاثیر قابل انتظار از تبلیغات – وقتی که شما یک تبلیغ را ایجاد می کنید آنگاه می توانید اطلاعات اضافی را نیز به آن اضافه کنید. شما گزینه هایی را برای اضافه کردن اطلاعات خواهید داشت. این اطلاعات می تواند شامل شماره تلفن و یا لینک هایی به صفحات دیگر سایت خود داشته باشید. که به این کار اصطلاحا بسط یا توزیع تبلیغ گفته می شود. ادوردز می تواند برای شما معین کند که چه میزان از این بسط ها را باید به تبلیغ خود اضافه کنید تا بتواند تاثیر گذاری قابل انتظار شما را داشته باشد.

به سایت خود کمک کنید تا نتایج بهتری به دست آورید

روش های بازاریابی در ادوردز به شما کمک می کند تا افراد بیشتری را به سایت خود بیاورید. اما برای اینکه این تاثیرگذاری باب میل شما باشد نیاز است تا شما یک سایتی را طراحی کنید که افراد مایل باشند تا با شما از طریق این سایت رابطه تجاری برقرار نمایند. داشتن سایتی که بتواند یک سیستم ناوبری و پیمایش آسان را برای مشتریان شما به نمایش بگذارد شانس شما را برای تبدیل کردن بازدید کنندگان به مشتریان اصلی افزایش می دهد.

طراحی سایت

سعی کنید تا آنجایی که می توانید اطلاعات مهم سایت خود را در بالاترین بخش های سایت قرار دهید. و کار را برای مخاطبین سایت خود به گونه ای بسازید که بتوانند به راحت ترین شکل ممکن به مهم ترین اطلاعات شما دسترسی داشته باشند. شما باید این اطمینان را حاصل کنید که آنها بتوانند به محض ورود به سایت اطلاعات مهم و محتواهای ارزشمند شما را مشاهده کنند.

دزدیدن چشم مخاطبان شما به وسیله تصاویر یا ویدئوها و یا حتی اینفوگرافیک ها می تواند از جمله مهم ترین کارهایی باشد که شما باید حتما آن را در سایت خود پیاده سازی کنید. اما نکته ای که وجود دارد این است که در انجام این کار نباید زیاده روی داشته باشید. زیرا قرار دادن مدیاهای زیاد و یا محتواهای چند رسانه ای سرعت لود سایت شما را افزایش خواهد داد. و شما هرگز نمی خواهید مخاطبانتان قبل از اینکه محتواهای اصلی شما را دیده باشند از سایتتان خارج شوند.

در مورد صفحات کوچکتر فکر کنید

وب سایت شما تنها برای نمایش در صفحات دسک تاپ نمی باشد. مشتریان شما از دستگاه های متفاوتی برای مشاهده سایت شما استفاده خواهند کرد. مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها . هر چقدر که صفحات کوچک تر میشود پیدا کردن اطلاعات نیز برای مشتریان شما کار سخت تری خواهد بود. بنابراین ساخت سایتی که بتواند به صورت هوشمندانه  و کاملا اتوماتیک اندازه خود را با اندازه دستگاهی که کاربر با آن اقدام به مشاهده سایت کرده است یک راهکار خوب می باشد. به این نوع از طراحی اصطلاحا طراحی ریسپانسیو سایت گفته می شود.

پیمایش سایت خود را آسان کنید

شما باید سایت خود را کاملا واضح ، مشخص و تمیز ایجاد کنید و درعین حال باید ساده نیز باشد:

 • تعداد لینک های پیمایش را محدود کنید.
 • در طراحی اینترفیس سایت خود از به کار بردن بیش از حد برنامه های pop-up پرهیز کنید
 • باید اطمینان حاصل کنید که سایت شما به حد کافی سریع لود می شود تا مشتریان پیش ازاینکه سایت شما را ببینند دکمه بک را نزنند.

تولید محتوا

از عناوین جذاب و فریبنده تا آنجایی که می توانید استفاده کنید. داشتن عناوین و تیتر های مجزا و مشخص در سایت می تواند به عنوان یک نیاز کاملاضروری برای شما تعریف گردد. این کار شما باعث خواهد شد که آنها مدت زمان بیشتری را در سایت شما صرف کنند.
باید بتوانید به صورت مشخص برای مشتریان خود تشریح کنید که وب سایت شما چه خدماتی را می تواند برای آنها ایجاد کند. وقتی که مردم به سایت شما می آیند ، باید بتوانید این اطمینان را در آنها ایجاد کنید که به جای درستی آمده و دلیل خوبی برای ماندن در سایت دارند. استفاده از دکمه های بالت گونه نیز می تواند یک ایده خوب در این کار باشد.

[مرتبط : استراتژی تولید محتوا وب سایت و نکاتی که برای طراحی مجدد وب سایت باید رعایت شود ]

برای اینکه افراد بتوانند اطلاعات کامل تری را به دست آورند از یک سری لینک های سریع در متن محتواهای خود بهره ببرید. همچنین باید بتوانید از ابزارهای فراخوانی برای اعمال به صورت کاملا حرفه ای استفاده کنید. در این صورت کاربران و مخاطبانی که به سایت شما می آیند تمایل پیدا می کنند که به جاهای دیگر سایت شما نیز سری زده و مدت زمان بیشتری را در آن صرف نمایند.

ارتباط با مشتری

وقتی که شما بتوانید کاری کنید که افراد بتوانند به سادگی با شما ارتباط برقرار نمایند آنگاه راحت تر به شما اعتماد کرده و میزان تعامل شما با مشتریان تان به صورت چشم گیری افزایش پیدا خواهد کرد. و این یک ایده خوب است تا شما از طریق آن بتوانید اطلاعات خود را با مشتریان خود به اشتراک بگذارید.

این مقاله برگرفته از بخش ساپورت گوگل می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید به صفحه لیوسایت ساز مراجعه کرده و یا با شماره 66831109-021 تماس حاصل کنید.