ساخت سایت نیاز به وقت و  تجربه زیادی دارد زیار این کار مانند ساخت یک وبلاگ نیست که بتوانید آن را با دوستان خود طراحی کنید. اگر وب سایت شما یک سایت تجاری یا فروشگاهی باشد و شما نیاز داشته باشید که برای دریافت پول از مشتریان خود از درگاه پرداخت استفاده کنید و یا اینکه نیاز باشد که سایت شما به صورت تعاملی با مشتریان شما باشد آنگاه شما باید به فکر استفاده از یک سایت ساز باشید.  شما می توانید از یکی از سیستم های مدیریت محتوا نیز استفاده کنید و یا اینکه نرم افزار های سایت ساز آنلاین  یا آفلاین را خریداری کنید. این سیستم ها در نهایت باعث می شوند که کار شما برای ساخت سایت آسان گردد. بنابراین اگر شما می خواهید که در حوزه وب فعالیت کنید باید بتوانید از یک سایت ساز استفاده کرده و کارهای مرتبط با سایت خود را انجام دهید.

مزایای استفاده از سیستم های سایت ساز

امروزه بیشتر شرکت هایی که خدمات میزبانی سایت را ارائه می کنند یک خدمت سایت سازی را هم در کنار آن به مشتریان خود تحویل می دهند. و این امکان را به شما می دهند تا بتوانید سایت های خود را به سرعت و بدون نیار به دانش کد نویسی ایجاد نمایید. همچنین شما می توانید از امکانات سئو سایت به نحو خوبی بهره ببرید. بر خلاف برخی از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس که شما برای این کار باید باجزئیات کدهای مربوطه آشنا باشید.

استفاده از سایت ساز مانند یک بازی درگ و دراپ می باشد. قالب سایت خود را برگزینید ، لوگو و اطلاعات خود را اضافه کنید و به همین راحتی و سرعت وب سایت شما ایجاد می گردد. به همین منظور قصد داریم تا در این مقاله شما را با مزایای مهم یک سایت ساز آشنا سازیم.

نیازی به کد نویسی ندارید!

برنامه های ساخت صفحات وب در واقع برای کسانی طراحی شده اند که هیچ گونه دانش برنامه نویسی ای ندارند. آنها تمامی کدهای مربوطه را به صورت آماده شده در اختیار شما قرار می دهند بنابراین دیگر نیازی نیست تا شما آنها را خودتان ایجاد نمایید. اگر شما کمی هم کد نویسی بدانید اما بازهم استفاده از سایت ساز می تواند تا حدود زیادی در وقت شما صرفه جویی نماید. شما کافیست که یک خط از برنامه را اشتباه بنویسید آنگاه خواهید دید که برنامه شما کار نخواهد کرد. شما دیگر نیازی ندارید که تست کنید آیا متدها یا پارامترهای شما به درستی کار می کنند یا خیر. پس چه دلیلی دارد شما وقت صرف کنید و کدهایی را بنویسید که از قبل برای شما آماده شده است؟

جذاب از لحاظ بصری

سایت های بصری جذاب

ساخت سایت هایی که بتواند از لحاظ گرافیکی مخاطبان شما را جذب نماید نیاز به حداقل کمی تبحر در نرم افزارهای گرافیکی دارد. این نیاز همیشه وجود دارد که ظاهر سایت شما باید به صورت قابل قبولی باشد. شما باید بدانید که از چه روش هایی باید استفاده کنید تا بتوانید مخاطبان بیشتری را به سمت سایت خود بکشانید. نیاز است که همه چیز به صورت کاملا حرفه ای دیده شود. به همین دلیل بسیاری از سایت سازها با امکانات گرفیکی پا به میدان نهاده اند. از این رو نیازی نیست که شما بخواهید خود را با این مسائل درگیر سازید و کافیست پس از انتخاب قالب مورد نظر در جهت سفارشی سازی آن عکس های مد نظر خود را به سایت اضافه نمایید.

همچنین شما می توانید از سایت های آنلاین برای ساخت لوگو خود استفاده کنید و آن را در جایی که برای هر قالب مشخص است قرار دهید و از آن لذت ببرید.

مردم باید بتوانند از وب سایت شما استفاده نمایند

لازم است که شما به گونه ای طراحی شده باشد که دیگر افراد بتوانند از آن استفاده نمایند. مشتریان شما شاید بتوانند فقط بر روی یک دکمه کلیک نمایند یا اینکه اطلاعات خود را وارد کنند. اگر سایت شما خیلی گیج کننده و یا پیشرفته باشد آنگاه ممکن است که کاربر شما نتواند با آن ارتباط برقرار کند و یا خریدی انجام دهد. تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که یک روند خوب داشته باشید. یکی از قالب ها را انتخاب کنید و سپس آن را در راستای نیازهای خود سفارشی سازی نمایید.

استفاده آسان

استفاده از سایت ساز این امکان را به شما میدهد که بتوانید محتواهای خود را به راحتی به روز رسانی نمایید. و نیازی نیست که هر بار که شما چیز جدیدی را به سایت خود اضافه می کنید برای آن کد نویسی انجام دهید. در بسیاری از موارد کافیست که شما متن خود را ایجاد کرده و با یک دکمه اقدام به انتشار آن کنید. و هر عکسی را که نیاز داشته باشید می توانید به راحتی در سایت خود قرار دهید.

حتی اگر کار همیشگی شما این باشد که سایت بسازید باز هم امکان اشتباه وجود دارد. استفاده از سایت ساز باعث می شود که میزان اشتباهات شما به صفر برسد.

طراحی ریسپانسیو

همانطور که شما می دانید امروزه حجم عظیمی از جستجو ها و بازدید های افراد از فضای مجازی توسط گوشی های هوشمند یا تبلت های آنان صورت می گیرد به همین دلیل وب سایت شما باید این قابلیت را داشته باشد که بتواند در صفحات نمایش مختلف این دستگاه ها به صورت درستی به نمایش گذاشته شود. طراحی ریسپانسیو راه حل این کار می باشد. پس از آن مخاطبان شما دیگر نیازی ندارند که برای دیدن سایت شما از بزرگ نمایی و پیمایش های عمودی و افقی مکرر استفاده کنند. زیرا در این حالت همه چیز به صورت تطبیق پذیر و اتوماتیک با اندازه صفحه نمایش مخاطب نشان داده خواهد شد.

بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر

این مرحله بسیار مهم می باشد. همانطور که می دانید مهم ترین منبع ایجاد ترافیک برای هر سایتی موتورهای جستجوگر می باشد. به همین دلیل شما باید سایت های خود را به صورت استانداردی برای این موتورها ایجاد کنید تا در نتایج آنها رتبه های خوبی را دریافت نمایند. نوع کدنویسی و همچنین اندازه کدهای سایت شما باید به صورت بهینه ایجاد شده باشد. همچنین باید تگ های متا دیتا و توضیحات آنها به خوبی ساختار بندی شده باشد تا کلمات کلیدی و بخش های مهم سایت شما بتواند در اولویت قرار گیرند.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.